Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trzecia rocznica Katastrofy w Smoleńsku


100 odpowiedzi w tym temacie

#16

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To jest przerażające, że ludzie nie rozumieją, że opluwać prezydenta, najwyższe dowództwo wojsk i najwyższych przedstawicieli partii politycznych, którzy zginęli w tej katastrofie to jest brak szacunku do własnego narodu czyli brak szacunku do tego kim się samemu jest.

Pomyślcie o tym kim jesteście i czy sami się szanujecie zanim zaczniecie wydawać wyroki na to co się stało.

Czy PiS ma rację robiąc cyrk z pamięci poległych czy rację ma Tusk zamieniając katastrofę w kabaret to nie ma najmniejszego znaczenia - oni nie mają prawa oceniać tej katastrofy. Ich obowiązkiem było natomiast rzetelne śledztwo i poinformowanie obywateli i świata o tym co się stało. Nie sprawdzili się w tym ani jedni ani drudzy. Jedni z igły robią widły, a drudzy na odwróŧ z wideł robią igły - żadna strona rzetelnie nie podeszła do tej katastrofy.

Ja tylko zwrócę uwagę na jeden ważny aspekt, który wszyscy ignorują - gdy słucha się zapisów z czarnych skrzynek MIńsk wywołuje samolot prezydencki jako "Polish Airforce 101" - Polish Air Force to Polskie Siły Powietrzne i gdy ktoś tak wywołuje kogoś to lot jest lotem wojskowym, a nie cywilnym.

Wiecie kto się zachował w porządku? Zwykli Polacy, którzy mają gdzieś tych politycznych aktorów z telewizji. Zwykli Polacy, którzy tuż po katastrofie zebrali się w regionalnych Kościołach na msze żałobną, a następnie kultywują sami Pamięć przekazując ją jak dawniej za PRL wśród swoich bliskich.

2 lata temu na majówkę pojechałem do Krakowa. Będąc na Wawelu chciałem oddać hołd Prezydentowi i wszedłem do krypty z żoną. Była mega kolejka i ludzie szli gęsiego - dotykali sarkofagu, niektórzy klękali i się żegnali, inni się tylko żegnali, niektórzy tylko dotykali ale tylko nieliczni pewnie zagraniczni turyści nie dotykali tego sarkofagu.

Wiecie co to znaczy?

Wtedy w telewizji od roku powtarzali, że pijany prezydent nakazał pijanemu generałowi zmuszać pilotów do lądowania we mgle na lotnisku starym zdezelowanym lotnisku. Mówili, że nie powinien leżeć na Wawelu. Że to jego wina itd.. Że był awanturnikiem i nie umiał iść na kompromis. TV cały czas nam prała mózgi - sami publicznie to powtarzaliśmy zmęczeni już Smoleńskiem.

Ale kiedy byłem na Wawelu to nie słychać było telewizji. Był tylko naród i sarkofag Prezydenta i nikt nikomu nic nie nakazywał - ludzie podchodzili, dotykali sarkofagu i każdy coś pewnie sobie w duchu myślał. Ja pomyślałem - nie wierzę, w to co mówią. Niech Pan będzie cierpliwy Paine Prezydencie. Prawda zwycięży.

Niedawno z przyjaciółmi znowu byłem na Wawelu i była taka sama kolejka i tak samo ludzie dotykali sarkofagu jak trumny na pogrzebie.

Powiedzcie mi co jest prawdą, a co nie? Powiedzcie mi co myślą Polacy? Zacytujcie badania, powołajcie się na socjologów, autorytety, Ja i tak swoje widziałem i tego nikt nie zmieni.
  • 3

#17

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzecia rocznica i coraz więcej pytań niż odpowiedzi.
Stosunkowo niedawno, ludzi którzy nie zgadzali się z raportem MAKu i komisji Millera, nazywano spiskowcami...
Która teoria robi się bardziej spiskowa?
Po jednej stronie: fakty, dowody, wyliczenia, po drugiej: domysły, manipulacja, kłamstwo...
  • 0



#18

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Śledztwa lotnicze toczą często toczą się latami i są bardzo zawiłe - nie jest to nic dziwnego.

Trudności dodają negatywne emocje - w niektórych środowiskach katastrofa stała się pożywką dla pielęgnowania swojej niechęci do Rosji. Gdzież są teraz tamci ludzie, którzy wtedy wołali że Rosja właśnie pozbyła się polskich generałów po to by wkrótce zaatakować Polskę? Minęły trzy lata a nasze ulice wciąż są wolne od rosyjskich czołgów.. Ile takich -podsycanych rusofobią- pomysłów pojawiło się w trakcie tych trzech lat? Ileż było "dowodów", nietajemniczych "tajemniczych morderstw" i innych rzeczy? Ile czasu będzie musiało minąć, żeby różne środowiska przestały to wreszcie podsycać i byśmy mogli -my, naród- o tym zapomnieć? Co nam dało ciągłe rozdrapywanie tamtych zdarzeń?

Zgadzam się, że to była wielka tragedia, że zginęło wielu wartościowych ludzi, ale nic na to już nie poradzimy. Możemy jedynie ograniczać dalsze negatywne skutki, którymi jest wzrost niechęci do Rosji - jest to dla nas ważne nawet z praktycznego punktu, obecnie Rosja i Niemcy to główni gwaranci pokoju w Europie.
  • 0



#19 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Striker, zasadniczo zgadzam sie z Toba , tylko - szanujac ludzi, politykow juz nie musze. Wprawdzie polityk to czlowiek ale czasami o tym zapomina.I zapomina otoczenie. Tragedia smolenska w wymiarze ludzkim jest porazajaca i niegodne sa kpiny z ludzi ktorzy tam zgineli. Tym bardziej wspinanie sie do gory po ludzkich zwlokach. Ale wez mi wytlumacz- po jaka cholere oni tam wszyscy polecieli? Zeby oddac hold ludziom? Watpie. To raz. Dwa, wspomiales o Wawelu. Sam fakt tragicznej smierci nikogo nie czyni wielkim, do tego trzeba troche wiecej. A czymze to zasluzyl sobie tragicznie zmarly Prezydent na pochowek w miejscu przynaleznym wielkim Polakom? Juz w tym momencie zapomniano ze grzebie sie ludzi. Generalnie- sama tragedia jaka jest niespodziewana smierc budzi smutek i gleboko wspolczuje tym ktorzy wowczas oddawali ziemi swoich bliskich. Tym ktorzy z tragedii uczynili satyre, coz - mysle ze sami sie ocenili.
  • 3

#20

Dostoyevsky.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwszy raz widzę taki przypadek aby premier opuszczał uroczystość mającą na celu upamiętnienie 96 ofiar a tym bardziej zaliczających się do elit państwa, niezależnie od światopoglądu. Wyobraźmy sobie co by było w mediach w Stanach Zjednoczonych jakby Barrack Obama każdego 11 września opuszczał państwo nie biorąc udziału w uczczeniu pamięci ofiar tamtego dnia.
  • 0

#21

Bobrov.
  • Postów: 135
  • Tematów: 7
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Śledztwa lotnicze toczą często toczą się latami i są bardzo zawiłe - nie jest to nic dziwnego.

Trudności dodają negatywne emocje - w niektórych środowiskach katastrofa stała się pożywką dla pielęgnowania swojej niechęci do Rosji. Gdzież są teraz tamci ludzie, którzy wtedy wołali że Rosja właśnie pozbyła się polskich generałów po to by wkrótce zaatakować Polskę? Minęły trzy lata a nasze ulice wciąż są wolne od rosyjskich czołgów.. Ile takich -podsycanych rusofobią- pomysłów pojawiło się w trakcie tych trzech lat? Ileż było "dowodów", nietajemniczych "tajemniczych morderstw" i innych rzeczy? Ile czasu będzie musiało minąć, żeby różne środowiska przestały to wreszcie podsycać i byśmy mogli -my, naród- o tym zapomnieć? Co nam dało ciągłe rozdrapywanie tamtych zdarzeń?

Zgadzam się, że to była wielka tragedia, że zginęło wielu wartościowych ludzi, ale nic na to już nie poradzimy. Możemy jedynie ograniczać dalsze negatywne skutki, którymi jest wzrost niechęci do Rosji - jest to dla nas ważne nawet z praktycznego punktu, obecnie Rosja i Niemcy to główni gwaranci pokoju w Europie.

Nie pogrążaj się już, proszę Cię... Czy Twoim zdaniem śledztwo smoleńskie jest prowadzone w sposób prawidłowy? Twoim zdaniem to nie mogła być sprawka Rosjan, bo gdyby tak było to od razu zaatakowaliby nas swoimi czołgami? Poważny jesteś? Widzę, że Tobie jak i wielu innym osobom, którym "teorie spiskowe" nie są na rękę za wszelką cenę starają się zamiatać tą sprawę pod dywan. Pytanie brzmi - dlaczego?
  • 0

#22

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@ayalen

Rosjanie wraz z Hitlerowcami napadli na Polskę w 39 roku a następnie po nieporozumieniu rzucili się sobie nawzajem do gardeł. Stalin nagle zmienił się z agresora w obrońcę Polaków i tą obroną po wojnie orzełek stracił koronę bo po co mu korona skoro ZSSR się nami opiekowało.

Polacy latają tam w celach politycznych - Pokazać światu, że Rosja nie wyzwoliła Polski tylko Polskę zaatakowała i że w związku z tym nic się Rosji od Polski w podzięce nie należy.

A czy Wawel mu się należy - Wiesz Kaczyński zginał na służbie. Nie umarł ze starości po przegranej w wyborach tylko pełniąc obowiązki Prezydenta RP. Jest pierwszym prezydentem niepodległego Państwa Polskiego - a jeśli chodzi o jego zasługi to prowadził bardzo udaną politykę wschodnią. Po jego śmierci polska straciła miano przywódcy oraz zaufanie Państw wschodnich.
Czy powinien leżeć na Wawelu? Wiem, że na pewno nie powinien leżeć na Powązkach bo nie był zwykłym Polakiem. Powinien leżeć w Świątyni Opatrzności Bożej, która jest przygotowywana dla wielkich obywateli III RP i mam nadzieję, że tam go przeniosą jeśli uda im się kiedykolwiek ją skończyć.

@Dostoyevsky - tzn Tusk nie pierwszy raz opuszcza Polskę w trudnej sytuacji. Jest to raczej jego znak rozpoznawczy. Ale fakt jest to pierwszy Polski przywódca, który tak robi..

@optymista - Śledztwo po katastrofie lotniczej powinno trwać wiele lat ale te trwało tylko rok i od roku mimo, że obalono tezy MAK śledztwo jest uznane w Polsce za zakończone a winni zostali wskazani już na samym początku. Te śledztwo było prowadzone tak by udowodniło tezę początkową a nie po to by zbadało co się tam stało. Atak Rosji na Polskę - po pierwsze mało kto tak mówił w formie militarnej interwencji zbrojnej - raczej grę ekonomiczną, polityczną i odzyskanie Polski do własnej strefy wpływów co zdaję się ma właśnie miejsce.

Użytkownik Striker edytował ten post 08.04.2013 - 15:16

  • 1

#23

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@Bobrov: no ale serio, wtedy wielu ludzi mówiło, że Rosjanie to zrobili po to by nas później zaatakować. Akurat tu poszło prosto, bo niedorzeczność tego pomysłu zweryfikował czas, ale np. pomysły z materiałami wybuchowymi i zabójstwami świadków już chyba zostaną w świadomości wielu ludzi :(
  • 0



#24 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Striker, dzieki, wiesz- moja rodzine Sowieci wywiezli na Sybir, takze troszke wiem na ten temat. Pytalam o kontekst polityczny a nie historyczny. Czlowiek moze oddac hold jako czlowiek, a a jak okazalo sie- format politykow ktorzy lecac tamtym samolotem- zlekcewazyli wszystkie normy obowiazujace w cywilizowanym swiecie, jakby stawiali sie ponad - ten format przerosla niepozorna, zwykla brzoza. Przyznasz ze tamten lot bardziej przypominal sped niz dobrowolny wybor? Sam start, w takim skladzie, takim samolotem byl bledem ktory jak po rowni pochylej pociagnal nastepne. Tak bym to widziala. Pana Kaczynskiego nie chce oceniac, po smierci stanowiska traca racje bytu, smierc zrownala wszystkich. Wawel byl jak sadze - przejawem nienasyconych ambicji brata.

Użytkownik ayalen edytował ten post 08.04.2013 - 16:10

  • -2

#25

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Striker stary, jaką udaną politykę wschodnią? Wschód to tylko i wyłącznie Rosja, z która wymiana handlowa i dyplomacja lezą i kwiczą od zawsze. Śmiem twierdzić, że Kaczyński jeszcze ją pogroszył. Nie mieszajmy mało znaczących krajów do strony wschodniej, bo z kontaktów z nimi nic nie wynika i nigdy wynikać nie będzie. Tylko ktoś kto nie ma pojęcia o gospodarce odrzuca Rosję, bo to jest doskonały rynek dla naszego kraju.
Co do samej katastrofy, mam jej dość, nie mam ochoty do końca życia rok w rok obchodzić tej smutnej uroczystości. Pamiętać a manifestować do dwie różne rzeczy wg mnie, a to co się wyprawia to jawny festyn, a nie dzień poświęcony tragicznie zmarłym. Prezydent Kaczyński sam w sobie był słabym przywódcą państwa polskiego, daleko mu do tych przy których został pcohowany, ale niech spoczywa w spokoju, z dala od gierek politycznych i bezsensownych kłotni na forach.

I swoją drogą, jaka to trudna sytuacja państwowa, w której premier opuszcza kraj? Coś się stanie jak go nie będzie na oficjalnych uroczytsościach? To już jest paranoja jakaś...

Użytkownik szon666 edytował ten post 08.04.2013 - 16:44

  • 3

#26

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja się cieszę, że Donalda Tuska nie będzie w polsce 10 kwietnia. Czy ktokolwiek go tu chce? Niech jedzie tam, może zostać na stałe. Marzenia czasem się spełniają.

Mam nadzieję, że udadzą się społeczne obchody w Warszawie. Była zapowiadana pełna mobilizacja. Ale i w innych miastach są planowane uroczystości. Wrocławian obecnych na forum informuję, że dn. 10 kwietnia odbędzie się Msza św. w intencji ofiar katastrofy, o godz. 18 w Kościele NMP na Piasku. Potem nastąpi przemarsz na Rynek (pl. Gołębi), gdzie około godz. 20 będzie odczytany Apel Pamięci.
Wrocławskie obchody organizuje Wrocławski Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego.

Użytkownik katabas edytował ten post 08.04.2013 - 16:42

  • 0

#27 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

szkoda ze nie brat.
Pomiedzy lewica a prawica gina normalni, zwykli ludzie. Ktorym zalezy na losach ludzi w ich kraju i ktorzy nie musza sie klocic zeby sie porozumiec?
  • 0

#28

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sami znawcy polityczni..

Wschód to Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś i Ukraina. Do tej grupy państw, które obejmowały politykę Kaczyńskiego dochodzą Węgry, Czechy i Słowacja.

@szon666 - widzisz tylko Rosję na wschodzie. Ja widzę i politykę Kaczyńskiego i politykę Sikorskiego - Kaczyński starał się zyskać miano lidera wśród krajów nowej Europy, i wpływać na politykę tych Państw szczególnie podczas głosowań nad projektami Unii Europejskiej. Natomiast Radek Sikorski nie jest zainteresowany państwami "Nowej Europy" tylko stara się przypodobać państwom "Starej Europy".

Te dwie koncepcje przewijają się przez Polskę od czasów Cesarza Ottona IV po Targowicę, Napoleona i wreszcie Piłsudskiego, aż do naszych czasów. Kraje i granice się zmieniają ale koncepcja pozostaje taka sama.

szon666 zresztą kim Ty jesteś dla Rosji? Czym jest Polska? Niczym i nikim. Rosja nie jest nami zainteresowana w formie partnera ani gospodarczego ani politycznego, Rosja jest drugim największym mocarstwem wojskowym na świecie (nadal wyprzedza Chiny), jest największym krajem na świecie i posiada najwięcej złóż naturalnych na świecie. W surowce naturalne i energetyczne zaopatruje całą Europę (dyktuje jej tez ceny za gaz nie tylko kwotowe ale też polityczne). Ty widzisz tylko możliwość, że będziemy do Rosji eksportować produkty mięsne i roślinne, a Rosja widzi w nas była podległa republikę i w kwestiach NATO i UE przypomina im zawsze, że Polska leży w jej strefie wpływów. Więc zrozum to raz na zawsze - oni nie są zainteresowani kupowaniem od nas czegokolwiek - oni są zainteresowani zrobienia z nas kraju ala Białoruś czy Ukraina.

@ayalen Przeczytaj co napisałem.. Jeżdżą w celach politycznych a nie historycznych - Ty mi odpowiadasz, tak jak bym napisał, że w celach historycznych. Polacy i Ruscy wiedzą ale inni nie wiedzą. Wiesz dlaczego żydzi upamiętniają mord na 6 mln żydów? Żeby cały świat wiedział, że to żydzi byli ofiarami i teraz należy im się odszkodowanie. Polacy jeżdżą tam ponieważ przez 60 lat w świat szła informacja, że Rosja wyzwoliła Polskę spod Hitlerowskiej okupacji, a potem pomagała zniszczonemu krajowi się odbudować. Teraz Polacy prostują tą historię.

Plan lotu? Ja pamiętam, że o ten samolot się wszyscy kłócili. Raz Sikorski i Tusk go zabierali mimo, że był zarezerwowany dla Kaczyńskiego, a raz Kaczyński go brał i Sikorski narzekał, że miał przecież zarezerwowany. Katastrofa nie była przyczyną tego, że Prezydent nakazał wszystkim lecieć tylko dlatego, że w tym kraju 2 ośrodki władzy kłóciły się o to jaką ideologię wybrać (Kaczyński-Sikorski). Ta wojna trwa od wieków w Polsce i każda ze stron ma tyle samo przeciwników co zwolenników. Dlatego, żadna ze stron jeszcze nie wygrała. Przez to, że był taki syf to ministerstwa podległe rządowi utrudniały działanie politykom prezydenta i na odwrót. Generałów, którzy podzielali koncepcje Kaczyńskiego starano się zastąpić nowymi, którzy podzielali koncepcję Sikorskiego.

Myślisz, że Kaczyński był nijakim prezydentem. Był bardzo dobrym prezydentem - tylko jego koncepcja polityki polegała na zjednoczeniu państw Europy Środkowo Wschodniej w celu współpracy militarno-ekonomicznej. W środ tych państw posiadalibyśmy największe PKB i jedną z największych powierzchni i populacji czyli bylibyśmy leaderem z którym liczyłaby się zarówno Europa, USA jak i Rosja.

Polityka Sikorskiego natomiast zakłada pełną integrację z Unią Europejską, która będzie gwarantem naszego bezpieczeństwa - wiemy jak to wyglądało na przestrzeni wieków - Europa Zachodnia widzi w nas partnera tylko jak chce żebyśmy oddali jej coś za darmo ale kiedy Rosja się o nas upomina swoją wielką Armią, Europa nagle zapomina o nas. Kto był na zachodzie wie, że jesteśmy dla nich [prymitywnymi dzikusami i zdania o nas nie zmieniają. Strategicznie jesteśmy tylko buforem, który chroni ich przed Rosją.

Wracając do tematu - PiS jest partią surrealistyczną i oderwaną od rzeczywistości. Żyjącą w jakimś paradoksie katolicko narodowym. PO z drugiej strony całkowicie odcięło się od ludzi i problemów zwyczajnych Polaków. Polityka wewnętrzna PO to PR a zewnętrzna to dyrektywy UE, Nie są politykami tylko zarządcami folwarku należącego do UE, a my trzodą, która na to wszystko pracuje za 1/4 średniej pensji europejskiej.

Co zrobił jakikolwiek inny polityk dla Polski i Europy więcej niż Kaczyński? Nic bo żaden nic nie zrobił.. a my siebie sami nie szanujemy. Tuska nie lubię i nie uznaję jako przywódcy Polski bo nawet nie miałem tak jak reszta obywateli wpływu na to czy będzie premierem czy nie bo zmielił JOW. Prezydent chociaż na Komorowski to inna bajka. Miałem wpływ czy głosowaliśmy na niego czy na innego to wygrał sprawiedliwie i nie ważne na kogo głosowałem uważam go za przywódcę Polski.

Polecam temat - Polacy Naród Owiec - Owcy Krzyk

Użytkownik Striker edytował ten post 08.04.2013 - 17:42

  • -2

#29

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Według twojego rozumowanie jesteśmy totalnie nikim dla Niemiec a to z nimi wymiana handlowa jest o dziwo od zawsze na najwyższym poziomie, polecam roczniki statystyczne. Wina leży jedynie po stronie głupiego rozumowania Polaków i wrodzonej nienawiści do wszystkiego co rosyjskie. Spójrz na Izrael, nic niby nie mają w tym swoim państwie, a dzielą jak i gdzie chcą.
I wierz mi lub nie, ale Rosja chętnie importowałaby z Polski wiele towarów, kwestia stosunków na poziomie człowiek - człowiek, to wystarczy by robić interesy.

Użytkownik szon666 edytował ten post 08.04.2013 - 17:55

  • 0

#30 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Dziekuje Striker,
pewnie masz racje. Tyle ze ja mowie o ludziach, Ty o politykach. Niby to samo, niby. Skad zatem tyle klotni, o co? Jesli ludzie tej samej krwi nie potrafia sie porozumiec miedzy soba- ktoz z zewnatrz ich zrozumie? Szkoda ludzi ktorzy zgineli, bez wzgledu.na to jakimi politykami byli i tyle ze mnie na ten temat.

Użytkownik ayalen edytował ten post 08.04.2013 - 18:17

  • 1


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych