Skocz do zawartości
Zdjęcie

Świat musi się przygotować do zmiany klimatu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Emaleth.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rządy poszczególnych krajów powinny przygotować systemy adaptacji do zmian klimatycznych, w celu złagodzenia ich negatywnych skutków - oświadczyła w poniedziałek na konferencji naukowej we wschodniej Anglii znana brytyjska ekonomistka Frances Cairncross.
"Polityce adaptacyjnej poświęcano dotąd o wiele mniej uwagi, niż próbom minimalizowania skutków i jest to błąd" - powiedziała na konferencji w Norwich z udziałem kilkuset naukowców z wielu różnych dziedzin prof. Cairncross, przewodnicząca Brytyjskiej Rady Badań Ekonomicznych i Społecznych.

Pani profesor, która jest też rektorem Exeter College w Oxfordzie, uważa, że należy przyjąć do wiadomości fakt, że świat staje się coraz suchszy i gorętszy oraz przygotować się na nadejście nowych warunków.

Jest to zadanie ważne zwłaszcza dla krajów ubogich. Przygotowania "mogą obejmować na przykład opracowanie nowych upraw i odmian roślinnych, tworzenie systemów przeciwpowodziowych, ustanawianie nowych przepisów budowlanych bądź wprowadzanie nawet zakazów budowania blisko poziomu morza".

Zdaniem prof Cairncross, która jest też prezydentem Brytyjskiego Stowarzyszenia Postępu Naukowego, rządy poszczególnych krajów powinny także podjąć działania zachęcające ludzi i przedsiębiorstwa do stosowania technologii przyjaznych dla środowiska naturalnego i ograniczających emisje gazów cieplarnianych, które powodują ocieplanie atmosfery.

Zmiany klimatyczne są głównym tematem trwającej przez tydzień interdyscyplinarnej konferencji naukowej na Uniwersytecie Wschodniej Anglii, na której wygłosi referaty i zaprezentuje wyniki badań ponad 300 specjalistów z bardzo wielu dziedzin, m.in. tak odległych od siebie jak archeologia, antropologia, geologia, psychologia, fizyka, biologia.

źródło: wiadomości onet.pl
  • 0

#2

keniu.
  • Postów: 119
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Było w dziale Krucha Planeta, temat "Matka natura sie broni".

Temat do usunięcia :closed:
  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u