Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawa anomalia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

the vampire.
  • Postów: 134
  • Tematów: 6
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Arachnodaktylia, pająkowatość palców, achromachia (ang. arachnodactyly) – termin wprowadzony do medycyny przez Emila Charlesa Acharda służący do określenia anomalii polegającej na nadmiernie cienkich i długich w stosunku do kości śródręcza i nadgarstka palców dłoni.

źródło

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dość ciekawe (a może nawet "straszne") schorzenie. Zakładam z tego powodu osobny temat, ponieważ jakoś mnie to zaciekawiło, a być może nie każdy z Was o tym słyszał.
  • 1

#2

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Straszne... Ale już lepsza (jakkolwiek to brzmi) taka choroba niż jakieś inne ustrojstwo typu rak i inne prowadzące do śmierci.
Choć jakby nie patrzeć wszystko prowadzi do śmierci, życie też. Jednakże wracając do Twojego tematu, nie wygląda to estetycznie.
  • 0



#3

the vampire.
  • Postów: 134
  • Tematów: 6
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@up wiem co masz na myśli. Chociaż nie wiem czy ta choroba nie prowadzi też do poważniejszych zaburzeń przez to, że wiąże się też często poniekąd z Zespołem Bealsa.
W ogóle to myślę, że bałabym się samej siebie z takimi palcami.
Jestem też ciekawa jak by to wyglądało na wysokiej i szczupłej osobie. Niczym żywy slenderman..
  • 0

#4

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A dla mnie to nic dziwnego, sam mam prawie identyczne dłonie jak te na środkowym zdjęciu, tylko ze te są kobiece. Bardziej dziwię się ze widzicie w tych zdjęciach cokolwiek dziwnego, dla mnie najzupełniej normalne.
  • 0

#5

Omega.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypomnialo mi się jak byłam kiedyś u kosmetyczki, która miała zrobić mi masaż dłoni. Stwierdziła, że nie wie jak się za to wziąć, bo mam tak cienkie palce, że się boi, że mi je połamie. ;)
Ogólnie długie palce są fajne, nie wiem czy to reguła, czy nie, ale są niesamowicie giętkie. Nie wiedziałam tylko, że to jakaś anomalia.
  • 0

#6

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie to ja też mam strasznie długie palce, no ale u mnie wynika to raczej ze wzrostu (mam prawie 2 metry) :)
  • 0



#7

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ta przypadłość nie jest skutkiem schorzenia,
lecz wynikiem przenoszenia w genach skłonności do mienia gorącego pochodzenia :rotfl:
  • 1

#8

BehawioralnyBarbararzyńca.
  • Postów: 177
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przeto L.U.C. ma takie palce :D !

W sumie to ja też mam strasznie długie palce, no ale u mnie wynika to raczej ze wzrostu (mam prawie 2 metry)

Ja mam ~190 cm ale jestem strasznie chudy. Zdjęcia od razu porównałem ze swoją dłonią. Podobne trochę ;)
  • 0

#9

Gebol.
  • Postów: 153
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem nie jest to jakieś złe, pomyślcie jak taki ktoś mógłby zarąbiście grać na gitarze.
  • 0

#10

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na to schorzenie najprawdopodobniej cierpiał sławny skrzypek, Niccolo Paganini, a w pewnym stopniu również Jimi Hendrix ;) Dodam jednak, że długość palców nie ma aż takiego znaczenia przy grze na gitarze jak wielu osobom się wydaje. Oczywiście dłuższe palce nie zaszkodzą, ale też wcale nie są jakoś bardzo pomocne, gryf gitary zbudowany jest tak, że nawet ludzie ze stosunkowo krótkimi palcami mogą grać świetnie technicznie ;)

Użytkownik Qəfizat ha-Déreh edytował ten post 10.02.2013 - 12:08

  • 0



#11

the vampire.
  • Postów: 134
  • Tematów: 6
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W sumie długie palce głównie widać u osób wyższych i szczupłych, wtedy wydaje nam się, że są faktycznie dłuższe. Sama mam 180 cm, więc coś o tym wiem..
@up nie miałam pojęcia, że Jimi miał z tym coś wspólnego :o
  • 0

#12

Tytus84.
  • Postów: 220
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Marzenie pianisty :)
  • 1

#13

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bogowie w Egipcie mieli w takim razie to schorzenie.
  • 0

#14

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Idealne palce do 7 strunowej gitary, lub 8 strunowego basu :)
  • 0



#15

czorna666.
  • Postów: 72
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałam parę razy tą 'przypadłość'. Idealne dłonie do pianina. Często kobiety mają takie palce.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych