Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przyspieszenie upływu czasu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1

koVaal.
  • Postów: 87
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Od jakiegoś czasu(mniej więcej od lat 1999-2001) mam dziwne wrażenie, że czas jakby przyspieszył. Dawniej często dni się dłużyły, ciągnęły, a teraz mijają jak z bicza strzelił. Podzeliłem się swoją opinią z kilkoma osobami i one twierdzą, że też coś takiego zauważyły. Co o tym sądzicie?
  • 0

#2

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja też ;)
  • 0

#3

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po prostu jak się jest dzieckiem to wydaje się, że wszystko dzieje się bardzo powoli. Dla dziecka kara siedzenia w kącie 3 minuty. to prawdziwa męka. Wakacje dla pierwszoklasisty, to wieki zabawy, a dla studenta krótkie dwa miesiące picia ;) .

Piszę oczywistości... bo liczę, że nikt nie wymyśli żadnej nowej teorii ;)
  • 0

#4

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś się czasem dzieje. Sam tez to widzę i również moi znajomi, rodzice, rodzina. Każdy kogo znam i z kim rozmawiałem o tym potwierdza to a czasem, wiedząc, że takie rzeczy mnie interesują, sami o tym mówią. Za dużo ludzi o tym mówi, to nie przypadek.
  • 0

#5

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czas caly czas przyspiesza , a raczej upada ze wzgledu na to ze zblizamy sie do 2012. Dlatego wszystkim sie wydaje ze tak szybko plynie.Przez tysiace lat rezonans Szumana (puls)
ziemi wynosil 7.83 cykla na sekunde.Wojsko uzywalo tego jako bardzo dobrego odnosnika.Od 1980 rezonans ten wzrasta. W tej chwili wynosi powyzej 12 cykli na sekunde.Oznacza to ze dzisiejsze 24 godziny nie sa takie jak kiedys. Dzisiejszy dzien trwa niecale 16 godzin.Inna interpretacja to to ze my(jako ludzkosc) a raczej nasza podswiadomosc odbywala to samo juz 7 razy przez ostatnie 16 bilionow lat.Kazdy taki cykl kreacji odbywa sie 20 razy szybciej niz poprzedni.Dlatego nam sie wydaje ze to czas przyspiesza ale w rzeczywistosci to nie czas tylko kreacja , ktora przyspiesza(opisali to tez majowie w swoim kalendarzu).Ja osobiscie tez mam takie wrazenie , nawet jakies 4 lata temu tak szybko dzien nie uplywalal.
Jest jeszcze inna teoria mowiaca o tym ze to Bog skraca ostatnie dni by jak najmniej ludzi cierpialo. Jest nawet wers w Bibli (a dokladnie Apokalipsie) ktory mowi o tym , ze Bog wymaze kilkadziesiat dni z kalendarza
  • 0

#6

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to od konca podstawowki zauwazyłem [6 lat temu] tera czas tak zasówa, że ledwie wstane, odbiore poczte, a tu już noc O_o, ale do 2012 jednak jeszcze daleko
  • 0

#7

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ponieważ myślenie i czucie człowieka jest również zakotwiczone w czasie, więc nigdy nie odczujemy prędkości czasu.
Gdyby świat (czas) zatrzymał się na 100 milionów lat (tylko co to znaczy wtedy "lat") i po tym czasie znów wszystko ruszyło dalej do przodu, to my byśmy tego nie zauważyli. Być może między jednym uderzeniem teraz w klawisz a drugi mija bilion lat w jakimś nadrzędnym wszechświecie...
Nie czujemy też gdy czas przyśpiesza lub zwalnia, gdyż nie mamy w tym względzie punktu odniesienia.
Dla nas zawsze czas ma prędkość 60 minut na godzinę

Ale z drugiej strony bardzo ciekawy jest (z punktu widzenia filozofii, fizyki i kosmologii) problem istnienia poruszania się w czasie. I nie mam tu na myśli jakiegoś nadzwyczajnego poruszania się w czasie (w przyszłość lub przeszłość). Chodzi mi o to, że o ile jesteśmy w stanie wyobrazić sobie zatrzymanie się w pewnym punkcie przestrzeni, o tyle czas dla nas się ciągle zmienia. Nie mamy możliwości ingerowania w proces następstwa wydarzeń, nie umiemy nawet zatrzymać się w czasie.
Czas sobie płynie i coś mi się zdaje, że nie ma prostych teorii tłumaczących tę właściwość wszechświata.
  • 0



#8

Danix.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To coś takiego, że jak siedze przy kompie i włącze ciekawą gierkę to po chwili patrze a tu mineły 3 godziny. A jak jestem w szkole na jakiejś nudnej lekcji to ten czas się tak dłuży...




---------------------------------------------------------------------------------------------------
ps. nie chce zakładać nowego tematu .. Zna ktoś jakieś dobre forum o c++?
  • 0



#9

keniu.
  • Postów: 119
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ziomallo, czy mógłbyś dokładniej wytłumaczyć co to jest ten rezonans Szumana i jaki ma on wpływ na czas :hmm:
  • 0

#10

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ludzie my się poprostu starzejemy, tak na starość bywa, że niektóre rzeczy dzieją sie szybciej
  • 0

#11

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wiele milionów lat temu doba trwala 25godzin i ileśtam minut, po 2012 roku byc moze doba bedzie miec niecale 24 godziny czyli przyklad 23godziny i 50 minut
  • 0

#12

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh dlaczego tutaj wszystko zostanie sprowadzone do 2012 r. ... popadacie w paranoje, tyle moge powiedzieć...
  • 0

#13

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jarecki, nieźle opisane zależności między świadomoscią-myślą-czasem. Dodam do tego przestrzeń bo to istotne. Przestrzeń według naukowców się rozszerza i przyspiesza. Czy więc nie jest to to? W końcu sama świadomosć poza myślą, ma punkt odniesienia - istnienie i świadomosć przemijania. Na bazie tego świadomosć obserwująca (obserwator, którego można dostrzec w chociażby medytacjach) mając punkt odniesienia może odczuwać przyspieszenie rozszerzania, lub kurczenia się przestrzeni, która nagina wszystko wewnątrz a więc i czas. Umysł rejestrujący tylko bodźce nie zauważy przerwy, tak jak mówisz, ale świadomosć może ją odczuć. Ty odnosisz swoje spostrzeżenia do umysłu, ale zwróć uwagę, że sny wedłg nauki trwają najwyżej kilka sekund a czas odczuwalny w śnie ma czasem kilka godzin, dni.
  • 0

#14

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No niezle, ja to gdzies tak od 4 lat tez zauwazylem ze czas jakby przyspieszyl. Ale to pewnie starosc ;( :-D

Po prostu jak się jest dzieckiem to wydaje się, że wszystko dzieje się bardzo powoli. Dla dziecka kara siedzenia w kącie 3 minuty. to prawdziwa męka. Wakacje dla pierwszoklasisty, to wieki zabawy, a dla studenta krótkie dwa miesiące picia ;) .

Jak sa jakies dzieci na forum (ale nie neostrady ;-) ) to niech napisza czy tez cos takiego zauwazyly :-D
  • 0

#15

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To co dobre po prostu kiedyś musi sie skończyć. Jak wróciłem do domu o 22 nawet nie zauważyłem, że minęła już godzina jak usiadłem przed komputerem. Przysiąg bym, że siedze jakieś pół godziny
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych