Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paranormalne przedszkole


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3013
  • Tematów: 2585
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy użytkownik rejestrując się na forum akceptuje obowiązujący na nim regulamin, który w jednym z punktów wyraźnie określa, że:

7.4 Zabronione jest stosowanie wulgarnego języka.


Dodatkowo istnieje również FAQ, w którym zawarte jest jak mniemam bardzo jasne i przejrzyste wyjaśnienie wszystkich kwestii związanych z wulgarnym słownictwem i klasyfikacją danych wyrazów jako wulgarne:

3.2 Wulgaryzmy
Na Forum paranormalne.pl obowiązuje całkowity zakaz używania słownictwa uważanego powszechnie za wulgarne. W razie wątpliwości związanych z klasyfikacją danego słowa lub zwrotu jako wulgaryzm, rozstrzygającym kryterium będzie definicja zawarta w Słowniku Języka Polskiego-- jeśli więc nie masz pewności co do któregoś z określeń, jakie zamierzasz zastosować w swojej wypowiedzi, skonsultuj się z powyższym słownikiem. Warto podkreślić również to, że wulgaryzm wygwiazdkowany, np. w postaci d*** również pozostaje wulgaryzmem.


Sądzę więc, że powyższe dwa cytaty powinny rozwiać Twoje wątpliwości.

Czy dla Ciebie słowo dupa to przekleństwo


Tak, każde znaczenie tego słowa jest uważane za wulgarne.

i uważasz że usunięcie komuś konta za to że użył słowo dupa jest normalne? (a po jednym wpisie widzę że i do takich rzeczy dochodziło).


Nigdy żadne konto użytkownika nie zostało usunięte z powodu używania przez niego wulgarnego słownictwa. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, mija się z prawdą (delikatnie rzecz ujmując).

Język polski jest bogaty w słownictwo ale i czasem trzeba podkreślić dobitność wypowiedzi. I niekoniecznie największymi wulgaryzmami bo nie chodzi mi o to ale załóżmy że ktoś w temacie o samobójcach napisze że np. rozumie ich bo życie czasem naprawdę mocno kopie w dupe i czy jak napisze tak to jest to aż takie karygodne? Czy koniecznie musi pisać że niektórych los mocno doświadcza czy niektórych życie nierozpieszcza, czasem to w odpowiedni sposób nie odda rozgoryczenia.



Język polski jest tak bogaty i złożony, że każde emocje można oddać na wiele sposobów. I tylko jeden z tych sposobów jest na naszym forum niemile widziany, więc nie bardzo rozumiem, czemu akurat się przy nim upierać? Zamiast iść na łatwiznę, warto pokusić się o sięgnięcie głębiej w zasoby pięknego języka jakim jest polski i skorzystanie z jego uroków.

Cieszą mnie natomiast słowa poparcia w kwestii zwalczania wulgarnego słownictwa na VRP i zaręczam, że nie zamierzam w tej sprawie niczego zmieniać.



#17

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja mam tak że jak zacznę przeklina lub źle się wyrażyć to ciężko mi przestać więc za karami za to jestem za

#18

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cieszą mnie natomiast słowa poparcia w kwestii zwalczania wulgarnego słownictwa na VRP i zaręczam, że nie zamierzam w tej sprawie niczego zmieniać.

Ja bym coś zmienił. Tak dla świętego spokoju sprecyzowałbym punkt 3.2 FAQ.

Widziałbym to jakoś tak:

3.2 Wulgaryzmy
Na Forum paranormalne.pl obowiązuje całkowity zakaz używania słownictwa uważanego powszechnie za wulgarne. W razie wątpliwości związanych z klasyfikacją danego słowa lub zwrotu jako wulgaryzm, rozstrzygającym kryterium będzie definicja zawarta w Słowniku Języka Polskiego-- jeśli więc nie masz pewności co do któregoś z określeń, jakie zamierzasz zastosować w swojej wypowiedzi, skonsultuj się z powyższym słownikiem. Warto podkreślić również to, że wulgaryzm wygwiazdkowany, np. w postaci d*** również pozostaje wulgaryzmem. Ponadto zakazem objęte jest używanie zmodyfikowanych (np. zamianą litery) wersji wulgaryzmów oraz wszelkich nieobecnych w SJP neologizmów będących pochodną słów wulgarnych.



#19

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3013
  • Tematów: 2585
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja bym coś zmienił. Tak dla świętego spokoju sprecyzowałbym punkt 3.2 FAQ.

Bardzo dobra propozycja, zmiana już została wprowadzona. Dziękuję.



#20 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie chcę mówić administracji i moderacji co mają robić, bo to nie moja działka i ja tu się nie liczę praktycznie, ale chciałbym przypomnieć jak było na forum ok 2 lata temu, może 3, nie mam dobrej pamięci do dat. Opowieść ta jest krótka, bo zawiera dwa "zdania", w tym tylko jedno moje, które zamieniłem z Eurym, kiedy wprowadził nowy layout forum, ale powinna pokazać co myślę o tym punkcie regulaminu.

- Androll : Eury brawo, zajefajny layout, bardzo mi się podoba!
- Eury : Dzięki ;)

Słowo "zajefajny" użyłem teraz tylko po to, żeby nie być posądzanym o przekleństwa, wtedy użyłem słowa zabronionego i wow, admin zamiast dać mi bana - podziękował. A takich sytuacji było więcej, ale nie pamiętam ich już dokładnie. Wiem tylko tyle, że wcześniej można było sobie od czasu do czasu rzucić na sb luźnym słowem, i nikt nikogo nie blokował, a przynajmniej mnie i kilku innych użytkowników nikt nie blokował, nie banował, i czy co tam jeszcze można zrobić. To tyle co mam do powiedzenia na ten temat.

#21

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po prostu chciałem żeby forum było trochę bardziej z jajem no i żeby nie było aż takiej nadgorliwości i żeby moderatorzy byli troszkę bardziej wyluzowani bo czasami przypominają ZOMO, tyle :P

Użytkownik Tenhan edytował ten post 10.01.2013 - 19:19


#22

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Androll,
Słowo "zajebisty" (podejrzewam, że o nie Ci chodzi) w myśl regulaminu nie jest zabronione.



#23 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Dziękuję za doinformowanie. Dołączona grafika

#24

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Slowo "zajebisty" nie pochodzi przypadkiem od "jebac"? Innego zrodla nie potrafie sie doszukac, wiec tez wedlug waszego prawa powinno byc zakazane.

Druga sprawa jest to, ze takie robienie z nas porzadnych i kulturalnych obywateli na sile, to raczej mija sie z celem. Szczegolnie, ze raczej nikomu nasze przeklinanie nie przeszkadza, prawda?

Użytkownik Serail edytował ten post 10.01.2013 - 19:01




#25

Czarli02.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ożeż kuźwa... (k..) No, to nieźle dostałem w tyłek (d..) teraz - omal się nie skichałem (z..) ze strachu, że ostrzeżenie mogę dostać za swój jęzor niewyparzony...
Ale co tam - właściwie guzik (g..) mnie to obchodzi - kij (ch..) wam w oko (znowu d..).
Spadam (s..) w takim razie z tego tematu bo mnie krew zaleje (ch..s..)


MOŻNA...???

Język polski jest niesamowity - ilość synonimów chociażby, jest imponująca. Naprawdę nie ma potrzeby używania wulgaryzmów dla podkreślenia emocji swojej wypowiedzi.
Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to albo ma bardzo mały zasób słówek, albo po prostu... przeklina jak szewc... :D

Od razu zaznaczam - nie jestem świętoszkiem, który nie użył nigdy w "normalnej" rozmowie niczego ponad "motyla noga", "kurka wodna", nie, nie...
Opowiadam się natomiast za piętnowaniem RAŻĄCYCH wulgaryzmów na różnego rodzaju forach internetowych, bo obniżają ich poziom.

Pozdrawiam.

Użytkownik Czarli02 edytował ten post 10.01.2013 - 19:06


#26

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czarli, a ja jestem za tym, zeby na tak specyficznym forum, gdzie tak bliskie sa nam idee walki o wolnosc, zarowno ta fizyczna, jak i duchowa, glupie (a nawet [...], a co tam - podraznie sie z wami) jest ograniczanie nas i zmuszanie do udawania kogos, kim nie jestesmy.

Po to od lat wypowiadamy sie w tym miejscu, userow traktujemy jak rodzine, zeby moc miec jakies wlasne miejsce, gdzie nie musimy udawac, ze nie wierzymy, w duchy, ufo i inne pierdoly. Wiec po cholere niszczyc te piekna otoczke, narzucajac ograniczenia, eliminujac przeklenstwa, ktore nikogo nie draznia ani nie sa zlamaniem prawa... Jesli nie moge wypowiedziec sie tak jak chce, a nie moge, to odechciewa mi sie wypowiadac w ogole... a zauwazcie, ze moje wypowiedzi lub artykuly nie sa pelne wulgaryzmow, i to nie dlatego, ze zlamalbym regulamin, ale po prostu zarzucilbym jakas "[...]" tylko wtedy, kiedy mam ochote i sprzyjaja temu okolicznosci, nie w co drugim zdaniu. Zmiana puntku regulaminu nie sprawi, ze od razu wor przeklenstw sie wysypie i kazdy bedzie bluzgal. Nie zmieni sie absolutnie nic. Poza tym, ze nie bede sie na was wkurzal/[...], ze probujecie zrobic ze mnie na sile usmiechnietego ministranta...

 Edycja: Dziki Kurak

Dołączona grafika

Temat tematem, ale bez przesady.





#27

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zmiana puntku regulaminu nie sprawi, ze od razu wor przeklenstw sie wysypie i kazdy bedzie bluzgal. Nie zmieni sie absolutnie nic. Poza tym, ze nie bede sie na was wkurzal/wkurwial, ze probujecie zroic ze mnie na sile usmiechnietego ministranta...

Chyba nie wziąłeś pod uwagę wszystkich "świeżynek" - przeglądając jeszcze niedawno forum, odechciewało mi wchodzić na niektóre tematy właśnie przez trolling i nadużywanie wulgaryzmów. Jeśli ten punkt zostanie zmieniony, lub co gorsza usunięty, tacy ludzie będą bezkarnie sypać wiązanki. I to nie będzie denerwujące? Myślę, że wręcz odwrotnie.

#28

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po to od lat wypowiadamy sie w tym miejscu, userow traktujemy jak rodzine, zeby moc miec jakies wlasne miejsce, gdzie nie musimy udawac, ze nie wierzymy, w duchy, ufo i inne pierdoly. Wiec po cholere niszczyc te piekna otoczke, narzucajac ograniczenia, eliminujac przeklenstwa, ktore nikogo nie draznia ani nie sa zlamaniem prawa...


Szczególnie że przynajmniej mi nie chodzi o te ostre przekleństwa. Nie walczę tutaj o rynsztok tylko o zastąpienie że tak powiem burżuazyjnej otoczki przez... normalność ;)

#29

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylko nie da się tak dostosować regulaminu, by dopuszczać nazwaną przez Ciebie "normalność" (którą i tak każdy definiuje inaczej). Bo jedni będą używać wulgaryzmów do podkreślenia sytuacji, inni w stosunku do drugiego użytkownika.

#30

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo jedni będą używać wulgaryzmów do podkreślenia sytuacji, inni w stosunku do drugiego użytkownika.


No to już wtedy jest na to inny paragraf. Obraza.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 10.01.2013 - 19:26



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych