Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szukam ludzi do wypraw.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#1

Maktor.
  • Postów: 18
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Witam.

Jak w temacie, poszukuję ludzi z okolic Bielska-Białej, Andrychowa, Oświęcimia, z którymi można badać zjawiska paranormalne. Interesuję się zjawiskami paranormalnymi od 10 lat, czytam, czytam i czytam, dopiero od niedawna zacząłem robić sobie wypady, ale samemu to żadna frajda.

Tak więc jestem początkujący w terenie. Najbardziej interesują mnie nawiedzone miejsca, duchy, demony, a co grupa powinna robić ? To wszystko jest do uzgodnienia. Każdy ma swoje upodobania i wszystko można uzgodnić

Jeśli ktoś jest chętny na wyprawy, lub jest jakaś grupa do której można się przyłączyć, lub ludzie z którymi można taką ową grupę założyć to proszę o odezwę.
  • 15

#2

Gladiola.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czemu wcześniej nie zauważyłam tego tematu?
Jestem jak najbardziej za i czekam na jak najwięcej takich inicjatyw na forum. Mógłbyś bardziej konkretnie napisać czego oczekujesz po uczestnikach i o samych wyprawach?
  • 2

#3

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ciekawa propozycja i post uznany za wartościowy ale odzewu mało, dlatego podnoszę temat by dać innym do przemyślenia.

Janie wejdę, bo wielkopolska daleko i sam temat UFOków mnie nie ten tego, ale ludzie mają prawo mieć różnie i gdy coś nie szkodliwe to popieram, co do formy kontaktu miedzy ludzkiego, to i na fona między członkami takiej grupy istnieje opcja i niekoniecznie musi to być fizyczne spotkanie.

Pod rozwagę zainteresowanym.
  • 2

#4

malina035.
  • Postów: 90
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja bym się pisała ale też za daleko Łódź ewentualnie śląskie ale północna część. Za to wirtualnie umówić się w konkretnym miejscu i czasie też chyba można Dołączona grafika nie ograniczać się do samej okolicy.
  • 0

#5

pływak.
  • Postów: 40
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Maktor,
bardzo ciekawa propozycja, ale uważam, że powinieneś rozszerzyć pole badań a tym samym zainteresowanych. Ja sam jestem ze Śląska, ale obecnie siedzę w większości w Niemczech, mimo to, jak bywam w Polsce (dość często, ale od wiosny), chętnie bym się na taki wypad pisał. Przecież nawiedzone miejsca można znaleźć w różnych regionach Polski i Europy, nie tylko w B-B!
  • 0

#6

anti.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawa propozycja.A mianowicie jakich ludzi wiekowo szukasz?
  • 0

#7

Gladiola.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Maktor,
bardzo ciekawa propozycja, ale uważam, że powinieneś rozszerzyć pole badań a tym samym zainteresowanych. Ja sam jestem ze Śląska, ale obecnie siedzę w większości w Niemczech, mimo to, jak bywam w Polsce (dość często, ale od wiosny), chętnie bym się na taki wypad pisał. Przecież nawiedzone miejsca można znaleźć w różnych regionach Polski i Europy, nie tylko w B-B!


Dlatego uważam że powinno się stworzyć kilka lokalnych ekip w różnych częściach kraju. A także zaczynać od małych eksploracji typu wycieczka po mieście w kilka osób i fotografowanie miejsc uważanych przez mieszkańców za nawiedzone/ciekawe historycznie, podpytywanie sąsiadów/dzieciaków co o tych miejscach słyszeli itp.
Ja reprezentuję Kraków, ale spokojnie mogę podjechać w rejony BB czy Oświęcimia jeśli szykowałoby się coś naprawdę sensownego.

Użytkownik Gladiola edytował ten post 28.01.2013 - 20:43

  • 0

#8

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja z kolei jestem z Trójmiasta i dysponuję sprzętem foto. Dołączona grafika
  • 0

#9

szary123.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja z Bielska ;p Można coś pokombinować ale proszę o szczegóły.
  • 0

#10

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Eksploracja najbliższych okolic jest łatwa i czasami bardzo ciekawa, swego czasu chciałem o swym bziku zrobić odrębny temat, ale mnie w przeważającej większości wnerwiacie i mi na szczęście przeszło. Troszkę mnie to zajmuje i nie powiem (napiszę) mam swe zyski,
tak tak, to są i zyski.
Każda eksploracja terenu musi, lub raczej powinna być dokładnie przygotowana, inaczej bowiem to wygląda na jednolitym, jednowarstwowym terenie, a zdecydowanie inaczej na wielowarstwowym.

"Celem eksploracji jest odkrycie i udokumentowanie ludzkiej działalności z czasów przeszłych. Stanowią więc idealny sposób na odkrywanie śladów historii"
,

...ale nie zawsze na tym etapie się to kończy. Piszę to, bo może macie blisko siebie takie miejsca, gdzie bez podejrzeń ciekawskich ze spokojem można robić swoje. Ja od kilku już ładnych lat przekopuję pewien dość spory teren i mam swego grzebania skutki. Oczywiście, że wam nie napiszę jakie z wyżej wymienionego powodu, ale chwalić zapewne lubi się każdy, tak i ja mam.
Trochę fotek z mej eksploracji zima 201/13.

Dlaczego zima?
Bo w tym okresie mniejszy ruch w terenie i ziemia bardziej stabilna, się znaczy nie zalewa :mrgreen:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No ale wcześniej musicie wybadać w odpowiednich dla swych okolic źródłach co ciekawego znajdowało się w waszej okolicy!

p.s. Pamiętajcie by siebie zabezpieczać na wypadek...no różnie to bywa.
  • 0

#11

Szumi1910.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja również jestem za taką inicjatywą i proponuję działalność pod logiem reaktywowanej-nieistniejącej aktualnie grupy anomalium w CAŁEJ Polsce:) Ja osobiście,jestem z Radomia,mam aparat,dyktafon oraz zapał do pracy;)
  • 0

#12

pływak.
  • Postów: 40
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no to zgadujcie się ludzie i jeździe gdzieś, ja dołączę na wiosnę. Powodzenia w wyprawach.
  • 0

#13

malina035.
  • Postów: 90
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawa propozycja.A mianowicie jakich ludzi wiekowo szukasz?


Wiekowo może być dowolnie, ale w granicach rozsądku jak dla mnie przynajmniej. To znaczy nie ważne czy masz lat 20 czy 50 może być i nawet twierdzę, że spokojnie da się dogadać. Tylko dlaczego piszę w granicach rozsądku raczej wątpię żeby ktokolwiek poniżej granicy pełnoletności (min 16/17 lat) 1 mógł jechać na wyprawę gdzieś dalej czy chociażby iść gdzieś w swoim mieście w nocy z obcymi ludźmi i co najważniejsze wątpię, żeby osoby starsze miały ochotę brać odpowiedzialność za kogoś w wieku 12/13/14 lat czy mniej.


A co do lokalnych wypraw to czy znajdzie się ktoś z Łodzi jako miasto moich studiów spędzam tu najwięcej czasu

Użytkownik malina035 edytował ten post 31.01.2013 - 00:37

  • 0

#14

Sobombi.
  • Postów: 16
  • Tematów: 3
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ja moge iść. Chorzów, Katowice, Bytom, Ruda Śląska, Siemianowice Śląske, Świętochłowice. Takie okolice mnie interesują.
  • 0

#15

Maktor.
  • Postów: 18
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No więc hmmmmmmm ja poszukuje ludzi hmmmmm UFO raczej nie, tego jest dość , ale ostatnio znalazłem ciekawa skarbnicę wiedzy na temat opuszczonych cmentarzy i budynków, raczej mnie duchy interesują a w szczegulnosci EVP, co do wieku to raczej od 18 lat w górę.
Jeździć po takich opuszczonych miejscach, robić zięcia, filmy, evp, badać miejscowe legendy czy tam polować na autostopowicza zjawę ;) Nie koniecznie musi być grupa nastawiona na paranormalne zjawiska, zagadki historii też są ciekawe, zawsze chciałem pojechać do kompleksu risen, a w grupie lepiej i taniej ;) Pomysl by zrobić parę grup też jest spoko, zawsze można gdzieś się umwić większą ekipą ;) Ja przepraszam ze teraz dopiero odpisuje, ale nie myślałem ze będą jakieś odezwy ;) jak coś to pm, gg mam w profilu lub za pomocą mojego bloga można się ze mną porozumieć www.Paranorma.pl Za błędy przepraszam jestem teraz w pracy na kom.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych