Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakazana archeologia w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1

oktawian.
  • Postów: 27
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich. Od dawien dawna pisze się i kręci filmy dokumentalne o zagadkowych cywilizacjach, konstrukacjach, budowlach, artefaktach i szczątkach nieznanych humanoidów itp itd na terenie afryki północnej, ameryki, bliskim wschodzie czy zachodzie europy. Chciałbym dowiedzieć się czy na terenach Polski i jej okolicach można pisać o tak zwanej "zakazanej arechologii" ?? Czy w Polsce i terenach graniczących znaleziono jakieś starożytne zagadkowe budowle , artefakty , kości starożyutnych kosmitów itp itd ?? Pozdrawiam

Użytkownik oktawian edytował ten post 06.01.2013 - 19:18

  • 0

#2

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co pamiętam to u nas też czasami coś znajdują, tylko oczywiście media są zbyt zajęte jakąś gwiazdką która coś odwaliła czy kolejną "aferą" którą same podsycają, aby mogły zająć się pisaniem o znalezisku. Proste
  • 1



#3

Pagan.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma funduszy- nie ma badań :>
  • 0

#4

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Z tego co pamiętam to u nas też czasami coś znajdują, tylko oczywiście media są zbyt zajęte jakąś gwiazdką która coś odwaliła czy kolejną "aferą" którą same podsycają, aby mogły zająć się pisaniem o znalezisku. Proste

Co konkretnie zostało znalezione?
  • 0



#5

Woolf.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi zapadło w pamięci tylko to znalezisko - http://odkrywcy.pl/k...,wiadomosc.html
  • 0

#6

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hmmm.... co do zakazanej archeologii to nie przypominam sobie, ale za to mamy mnóstwo zabytkowych miejsc, z którymi wiążą się najbardziej fantastyczne legendy, jakie można sobie wyobrazić :P Wszelkie zamki- w Niedzicy, w Bobolicach, Książu, Góry sowie... Sporo tego jest :P
  • 0

#7

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wietrzychowice

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Źródło
  • 3



#8

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem ciekaw, czy po raz n-ty pojawią się zdjęcia z worth1000 :)
  • 1

#9

oktawian.
  • Postów: 27
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wietrzychowice

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Źródło

no powiem szczerze ze niewiedzialem nawet o takiej kulturze na terenach Polski, to już trochę podchodzi pod zakazaną archeologię :)
  • 0

#10

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem ciekaw, czy po raz n-ty pojawią się zdjęcia z worth1000 :)

Weź wrzuć jakiegoś giganta...
Temat się rozkręci...
:rotfl:
  • 0

#11

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Jestem ciekaw, czy po raz n-ty pojawią się zdjęcia z worth1000 :)

Weź wrzuć jakiegoś giganta...
Temat się rozkręci...
:rotfl:



Dla tych, co może się nie orientują - worth1000 to strona na której organizowane są konkursy na "fotoszopki" pod różnymi tytułami. Jeden z ostatnich to "Celebryci - podróż w czasie". Ot np. Charlize Theron w Casablance.
Dołączona grafika

Swego czasu popularnym tematem były "Archeologiczne anomalie", gdzie autorzy tworzyli właśnie takie "anomalie", z których bardziej znaną jest ta:

Dołączona grafika

Na filmach z YT, czy nawet w tematach na tym forum zdjęcia z worth1000 pojawiały się z regularnością chyba w niemal każdym temacie dotyczącym "zakazanej archeologii". Co więcej niektórzy sobie dają głowę uciąć za autentyczność tych zdjęć.
  • 1

#12

oktawian.
  • Postów: 27
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

szkoda że my Polacy nie potrafimy wychwalić swojego. Wiem że to wymaga kasy ale tacy Anglicy wszędzie i ciągle wspominaja o swoim Stonehenge a o Kujawskich grobowcach w życiu niesłyszałem. Jak ktoś będzie miał jeszcze jakiś fajne info na temat możliwych wizyt cywilizacji pozaziemskich na terenach Polski w starożytności albo dziwnych konstukcji to bardzo proszę :) . Pozdrawiam

Użytkownik oktawian edytował ten post 12.01.2013 - 14:51

  • 2

#13

Kagetsu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



Artykuły tej pani
http://innemedium.pl...tala-rozwiazana
http://innemedium.pl...niradze-pomorzu
  • -2

#14

oktawian.
  • Postów: 27
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wietrzychowice

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Źródło


Witam, dawno mnie tu niebyło. Po przemyśleniach i przeczytaniu paru artykułów oraz hipotez na temat pochodzenia Polaków mogę stwierdzić że teoria o tym, że nasi przodkowie przybyli do do europy dopiero w III-IV wieku naszej ery można poczęści schować między bajki. Wiadomo już że ledwo 50% Polaków zawiera gen R1a1 http://www.eioba.pl/...pewno-slowianie, czyli możemy być, częściowo potomkami społeczności która żyła tu wiele tysięcy lat temu oczym świadczą znaleziska na ziemiach Kujawskich. Ja osobiście bardzo bym się z tego cieszył bo świadczyło by to że nie tylko Anglicy czy Francuzi od zarania dziejów kreowali kulturę oraz tworzyli cywilizację ( Sonehenge itp) ale i na terenach PL, polscy pradziadkowie działali wiele w tym kierunku. Nie to co od dawna chce się nam wcisnąć do głowy w naszych szkołach, że do IV wieku n.e. Polskie tereny były odludne i to jak bardzo bylyśmy zacofani, niepiśmienni itp itd (bzdura). Tak jak coraz głośniej mówi się o tym że obecni egipcjanie to potomkowie ludów wedrownych (mudźachedinów itp - niepamiętam dokłądnie nazw), którzy osiedlili się na teranch egiptu już po opudku wielkiej cywilizacji, która zbudowała piramidy, sphinxa itp. Świadczą o tym małe NIEUDOLNIE wzniesione imitacje WIELKICH piramid wybudowane owiele później niż oryginały. Czyli to nie obecni arabowie tworzyli wielką starożytną cywilizację z nad Nilu !

Mam jeszcze jedno pytanko, znacie może jakieś książki Danikena lub innego słynnego autora w którym przewija się Polski wątek historyczny itp? pozdrawiam

Użytkownik oktawian edytował ten post 16.06.2013 - 20:34

  • -2

#15

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bo u nas 30-10 tys lat temu byl jeden wielki lodowiec a wczesniej bylo chyba morze.

Użytkownik Striker edytował ten post 16.06.2013 - 20:48

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych