Skocz do zawartości


Zdjęcie

film dokumentalny o uprowadzeniach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

halfmanhalfinsane.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
nie mam pojęcia czy we właściwym dziale zakładam ten temat. Nie znalazłem też na forum żadnego tematu dotyczącego filmów dokumentalnych traktujących o UFO.
W drugiej połowie lat 90 widziałem w telewizji (mógł to być kanał pierwszy, drugi, polsat) film dokumentalny o uprowadzeniach. Szukałem tytułu tego filmu, niestety, póki co bezskutecznie. Liczę na Waszą pomoc/lepszą pamięć :)
Kilka scen zapadło mi w pamięć (tym bardziej, że oglądałem to w wieku ok. 10 lat). W jednej z nich mężczyzna poddany hipnozie opowiadał o swojej gałce ocznej, która wypadła z oczodołu, wisiała na nerwie, jeden z szarych podszedł i urwał ją. W filmie tym dużo uwagi poświęcona było odzyskiwaniu wspomnien z uprowadzeń pod wpływem hipnozy, oprócz wspomnianego faceta od dyndającego oka była też kobieta, opowiadająca o planecie - płaskiej powierzchni pełnej nie przecinających się dróg, po których poruszają się szarzy. Pamiętam też, że w tym filmie były pokazywane rysunki przedstawiające różne typy szarych: oprócz typowych, wielkogłowych obcych, pojawiali się na nich niźsi z mniejszymi głowami oraz osadzonymi na nich okrągłymi, czarnymi oczyma.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Poza tym w temacie tym możnaby wrzucać tytuły ciekawych filmów dokumentalnych poświęconych tematyce uprowadzeń, podejrzewam, że trochę ich powstało.
  • 0

#2

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sam jestem ciekawy tego filmu, wiec podbijam temat.
  • 0

#3

halfmanhalfinsane.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cała nadzieja w starszych użytkownikach tego forum :) Dodam, że film był produkcji amerykańskiej, a uprowadzeni byli amerykanami.
  • 0

#4

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dość ciekawe by było to oglądnąć lub nawet poczytać tylko dobrze by było mieć więcej informacji np. w którym roku to się wydarzyło. czy jakieś imiona, czy nawet gdzie dokładnie to było
  • 0

#5

halfmanhalfinsane.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napisałem wszystko, co zapamiętałem. Jak wspomniałem, miałem wtedy ok. 10-12 lat - czasy, kiedy zjawiska paranormalne fascynowały mnie najbardziej - więc niewykluczone, że te wspomnienia, które mam są w jakimś stopniu zniekształcone. Mam nadzieję, że nie na tyle, żeby uniemożliwiły mi rozpoznanie tego filmu. Chciałbym go jeszcze raz zobaczyć, zrobił wtedy na mnie wielkie wrażenie - zapamiętałem trochę, niestety, z punktu moich poszukiwań, nieistotnych, detali. Np. pamiętał, że facet od gałki ocznej wyrywanej przez ufonautę ;) miał wąsy i okulary. :) A kobieta była blondyną w średnim wieku z puszystą fryzurą. Najbardziej się obawiam tego, że te wspomnienia to scalone dwa różne filmy - wydaje mi się, że pod koniec lat 90 tematyka paranormalna cieszyła się większym zainteresowaniem ze strony telewidzów, niż obecnie i tego typu filmów czy seriali pokazywano zdecydowanie więcej. Więc kto wie, może szukam dwóch filmów/seriali dokumentalnych?
Wygląda na to, że nie pozostaje nic innego jak poszukać w googlach, sprawdzając różne tytuły filmów dokumentalnych poświęconych fenomenowi UFO z lat 90 (mam nadzieję, że trafię na jakiś spis rzeczy tego typu), jeśli coś znajdę to dam znać.
Chyba, że wcześniej zajrzy tutaj ktoś, kto w późnych latach 90 miał umysł na tyle przytomny, by odnotować tytuł tego filmu ;)
  • 1

#6

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja również chętnie dowiem się co to za film, więc życzę powodzenia w poszukiwaniach! :-)
  • 0

#7

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A kobieta była blondyną w średnim wieku z puszystą fryzurą.


To mówisz że ten gostek był porwany wraz z inną osobą?

Istnieje wiele historyjek gdzie ludzie są porywani, większość jak mówisz są puszczane w TV w latach 90 ale właśnie większość jest z przed lat i większość kobiet w tych opowieściach mają puszyste włosy, taka była moda.

Możliwe że mieszasz dwa dokumenty lecz jest trochę mało szczegół. Choć to że miał oko wyrywane to jest trochę nietypowe. Mam kilka odcinków programu który oglądałem w stanach "SIGHTINGS" ale nie przypominam sobie że coś takiego tam jest.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych