Skocz do zawartości
Proszę pamiętać, że od godziny 0:00 11 lipca do godziny 21:00 12 lipca obowiązuje cisza wyborcza.


Zdjęcie

Dziesięć największych ziemskich zagadek


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

  ÓSMY ZMYSŁ

 • Postów: 1625
 • Tematów: 401
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ziemia jest tajemniczym miejscem. Wielu zjawisk mających tu miejsce w ciągu dnia nie udaje się wyjaśnić. Dla wielu pojmujących współczesną technologię i naukę istnieją zdarzenia mniej lub bardziej regularne, dla których (obecnie) nie istnieją żadne wyjaśnienia. Oto lista dziesięciu najbardziej zadziwiających zjawisk, od lat wprawiających badaczy w zakłopotanie - w wielu przypadkach, od dekad i jeszcze dłużej.Zwierzęta w kamieniu ukryte

W 1821 roku magazyn "Tilach's Philosophical Magazine" opublikował niecodzienną historię kamieniarza Davida Virtue, który dokonał zadziwiającego odkrycia podczas pracy przy dużym kawale skały wydobytym z głębokości 66,5 metra pod powierzchnią gruntu. Po jego rozbiciu "odnalazł jaszczurkę znajdującą się w skale. Była zwinięta z swojej formie na kształt pieczary, która była odbiciem ciała zwierzęcia".

"Miała ona wymiary 3,5 centymetra, miała brązowawy kolor i okrągłą głowę z jaskrawo błyszczącymi oczami. Z pozoru była martwa, jednakże po pięciu minutach przebywania na powietrzu zaczęła wykazywać oznaki życia. Wkrótce zaczęła energicznie biegać".

Istnieją pojedyncze udokumentowane przypadki odnajzowania, najczęściej zwiniętych, żab, ropuch lub jaszczurek. Najczęściej zwierzęta były żywe. Istnieje również bardzo wiele odcisków ich skóry lub kształtu w pieczarach, w których te zwierzęta się znajdowały. Skłania to do kilku interesujących pytań: Jak te zwierzęta się tam znalazły i przeżyły? Skąd w skałach - które według geologii formują się przez setki, jeśli nie tysiące lat - wzięły się odciski zwierząt? Jak długo te zwierzęta się tam znajdowały?

Dołączona grafika
Okaleczenia bydła

"Szliśmy tą drogą, kiedy zaskoczyła nas burza z piorunami. Dostrzegliśmy to zwierzę, gdy podeszliśmy. Wróciliśmy, by to sprawdzić i znaleźliśmy je okaleczone. Zbadaliśmy je i wyszło na jaw, że zostały wycięte wszystkie narządy płciowe. Jego oczy i powieki również zostały wycięte. Na pewno nie była to robota drapieżników. Nie mógł tego zrobić drapieżnik, ponieważ całą chirurgiczną robotę wykonał specjalista..." Tak brzmiała relacja ranczera C. E. Pottsa z 1990 roku.

Jest to typowy opis zjawiska, które po raz pierwszy zostało udokumentowane na początku lat 70. XX wieku po pojawieniu się relacji od ranczerów z amerykańskich stanów Minnesota i Kansas. Nigdy wcześniej nie znaleziono u bydła takich okaleczeń, wymagały one chirurgicznej precyzji przerastającej możliwości drapieżników (które są ranczerom dobrze znane). Selektywność również jest niezwykła: często są usuwane tylko oczy, język lub narządy płciowe, dość często występuje również całkowity brak krwi. Teorie próbujące wyjaśnić to zjawisko włączają działalność kultów satanistycznych, kosmitów, eksperymenty rządowe (często w okolicy widywano nieoznakowane czarne helikoptery) oraz dziwne choroby. Do teraz jednak nie znaleziono zadowalającego wyjaśnienia.

Dołączona grafika
Niewyjaśnione buczenie

Mieszkańcy miast w Wielkiej Brytanii oraz w południowo-zachodnich stanach USA skarżą się na denerwujące buczenie o nieustalonym źródle. Również badaczom nie udało się ustalić źródła buczenia. Nie każdy może dosłyszeć niskotonowe buczenie i dlatego wydaje się, iż jest to zjawisko naturalne - doprowadza ono do szału. W 1997 roku brytyjska gazeta otrzymała prawie 800 listów od ludzi skarżących się na bezsenność, rozdrażnienie, osłabione zdrowie oraz niezdolność do czytania lub uczenia się, spowodowane przez nieustające buczenie.

Zjawisko jest najbardziej znane w USA pod nazwą Taos Hum. Jest ono szczególnie uciążliwe dla "słuchaczy" z Taos w stanie Nowy Meksyk, którzy zrzeszyli się w 1993 roku i wysłali petycję do Kongresu z prośbą o zbadanie i pomoc w ustaleniu źródła hałasu. Nie znaleziono jednak żadnych przyczyn powstawania zjawiska.

Jedna z wiodących teorii mówi, że buczenie jest spowodowane przez wojskowy system komunikacji używany do komunikowania się z załogami łodzi podwodnych.

Dołączona grafika
Pioruny kuliste

W styczniu 1984 roku piorun kulisty o średnicy 10 centymetrów wpadł do wnętrza radzieckiego samolotu pasażerskiego i, jak podały radzieckie media, "przeleciał nad głowami zdumionych pasażerów. W tylnej części liniowca rozdzielił się na dwie półkule, które połączyły się ponownie i bezgłośnie opuściły samolot". Piorun pozostawił w samolocie dwie dziury.

Pioruny kuliste są niezwykłym zjawiskiem naturalnym, do wyjaśnienia którego dąży obecnie nauka. Problemem dla naukowców jest fakt, iż zjawisko to występuje dość rzadko, toteż jego zbadanie jest praktycznie niemożliwe. Próbowano sztucznie odtworzyć to zjawisko w warunkach laboratoryjnych, obecnie jednak do badania potrzebna jest naturalna próbka. Może się ono okazać niemożliwe, ponieważ piorun kulisty przemyka - przelatuje w ciągu chwili i znika bądź eksploduje, powodując głośny hałas.

Fascynujące jest to, co wywołuje zjawisko pioruna kulistego, oraz jego intrygujące "zachowanie". Świadkowie mówią, że przemieszcza się on z pewnym rodzajem inteligencji po ścianach lub meblach, być może unikając przeszkód. Bardziej tajemnicze jest przenikanie przez solidne przedmioty. Czasami piorun kulisty pozostawia dziury, tak jak we wspomnianym samolocie, może jednak również przechodzić przez ściany i okienne szyby bez pozostawiania śladów.

Dołączona grafika
Światła-widma - spooklights

Wydaje się, że to zjawisko jest powiązane z piorunami kulistymi... niekoniecznie. Niejeden słyszał o zjawisku zwanym "spooklights" (widmowe światła), opisywanym na całym świecie. A jest tego dużo. Być może najbardziej znane są tak zwane Światła z Marfy, widywane od wielu lat w pobliżu miasta Marfa w Teksasie w USA. Światła najczęściej pojawiają się nocą i można je dostrzec na autostradzie nr 90. Gdy jednak badacze chcieli obejrzeć światła, nie zobaczyli nic.

Inne "spooklights" to między innymi: Trzystanowy Piorun na granicy amerykańskich stanów Oklahoma, Kansas i Missouri; Światła z Brown Mountain niedaleko Morganton w North Carolina; Światło z Gurdon w Arkansas; Cmentarne Światła z Silver Cliff w Colorado; Światła z Hebronu w Maryland; "Hornet Spooklight" na południu stanu Missouri oraz Widmowe Światła z Peakland w Wielkiej Brytanii.

Istnieje wiele niesprawdzonych teorii włączających działalność kosmitów, miraże, duchy oraz pioruny kuliste wywoływane przez nacisk tektoniczny skał.

Dołączona grafika
Dziwne chmury

Chmury to puszyste, zbite masy pary wodnej, czyż nie? Przemyśl to: na czystym niebie w sierpniu 1814 roku w pobliżu Agen we Francji zaobserwowano małą, białą, sferyczną chmurę. Przez chwilę unosiła się w bezruchu, nim zaczęła się obracać i przemieszczać w kierunku południowym. Świadkowie opisywali ogłuszający grzmot wydobywający się z chmury, która eksplodowała, wywołując deszcz kamieni i skał. Chmura powoli zaczęła znikać.

Oto jeden z przykładów niewiarygodnie rzadkiego i bardzo niezwykłego typu chmur. Inne udokumentowane relacje mówią o chmurach przemieszczających się szybciej od wiatru, chmurach zsyłających deszcze owadów lub dających specyficzne cienie. Istnieje historia mężczyzny z Oyster Bay w Long Island w USA zaatakowanego przez plującą chmurę. Trudno znaleźć jakiekolwiek racjonalne wyjaśnienie dla tych historii.

Dołączona grafika
Deszcze ryb

Jeden z najnowszych przypadków ryb spadających z nieba miał miejsce latem 2000 roku w Etiopii w Afryce. Lokalna gazeta pisała: "Niezwykły deszcz ryb, które spadały w milionach - jedne martwe, inne wciąż żywe - wywołał panikę wśród najbardziej religijnych rolników". Jest to tylko jeden z niezliczonej ilości przypadków deszczy ryb, żab, płazów - również aligatorów - które zostały zebrane na przestrzeni wieków, najwięcej z nich opisał badacz zjawisk nadprzyrodzonych, Charles Fort (wiele deszczy faktycznie można nazwać "Fortowską" aktywnością).

Większość takich deszczy zwierząt przypisuje się nawałnicom, tornadom, wodnym strumieniom i podobnym zjawiskom. Ta teoria nie została jednak potwierdzona, mówi się także o silnych wiatrach porywających ryby lub żaby ze zbiorników wodnych, np stawów, strumyków i jezior, następnie przenoszących je - czasami na odległość wielu kilometrów - i upuszczających je na ląd.

Istnieje niezbity fakt podważający tą teorię: w większości przypadków deszcze przynosiły tylko jeden rodzaj zwierząt. Spadał na przykład tylko jeden gatunek śledzia lub żaby. Jak można to wyjaśnić? Czy wyjątkowo silny wiatr może dyskryminować inne gatunki? Jeśli nawałnica pobrała wodę ze stawu, czy nie powinno podczas deszczu spaść wszystko, co się w nim znajdowało - żaby, ropuchy, ryby, chwasty, kleje, może nawet puszki po piwie?

Dołączona grafika
Kręgi zbożowe

Wahałem się, czy umieścić kręgi zbożowe na tej liście, ponieważ jestem prawie pewien, że wszystkie mogą być dziełem ludzkich rąk. Obecnie wiele grup ludzi przyznaje się do opracowywania i tworzenia wyciskanych od czasu do czasu - często pięknych - formacji zbożowych, pozostaje jednak pewien odłam ludzi wierzących w to, że niektóre kręgi zbożowe powstają wskutek działania niewyjaśnionych zjawisk.

Kręgi zbożowe spotykane są w prawie każdym kraju. Według danych Crop Circle Central jedynymi krajami, w których nigdy nie donoszono o kręgach zbożowych, są Chiny i Republika Południowej Afryki. Okrągłe kręgi, takie jak my znamy, zaczęły się pojawiać w latach siedemdziesiątych. Jednak w latach dziewięćdziesiątych pojawiły się bardziej intrygujące kompleksowe piktogramy. Wierzący zasugerowali, że może to być forma komunikacji od istot pozaziemskich - lub nawet od samej Ziemi. Ci, którzy mówili, że nie są to dzieła ludzi, wskazywali na pojedyncze osobliwości wokół odbitych kręgów: ułożone kłosy, zmiany komórkowe w zbożu i dziwne zjawiska, których doświadczyli badacze oglądający kręgi, na przykład niewyjaśnione awarie sprzętu, dźwięki i inne efekty fizyczne.

Dołączona grafika
Wydarzenie w Tunguskiej

Po 90 latach eksplozja w Tunguskiej na Syberii w 1908 roku pozostaje jedną z najbardziej intrygujących katastrof naturalnych we współczesnej historii. 30 czerwca tegoż roku z nieba spadła oślepiająca kula ognia i zniszczyła obszar równy połowie powierzchni amerykańskiej wyspy Rhode Island. Drzewa zostały powalone w promieniu wielu kilometrów, ogień płonął przez wiele tygodni, a dźwięk uderzenia słyszalny był w wielkiej odległości. Szacuje się, że siła wybuchu była równa 2000 bombom atomowym podobnym do tej, która spadła na Hiroszimę.

Wciąż nie wiadomo, co spadło na Tunguskę owego feralnego dnia. Przez wiele lat naukowcy sądzili, że prawdopodobnie nad syberyjską puszczą eksplodował meteoryt, dziś wielu jest zdania, że mogła to być kometa. Teorię zmieniono, ponieważ nie znaleziono na tym obszarze żadnych odłamków meteorytu.

Istniało niewiele jakichkolwiek dowodów pozwalających określić, co się stało tamtego dnia. Ten brak mocnych dowodów daje podstawę do luźnych spekulacji: doszło do zderzenia UFO z reaktorem jądrowym lub też silna broń elektryczna stworzona przez Nikolę Teslę została celowo bądź przypadkowo wycelowana w ten rejon z jakiegoś miejsca na Ziemi.

W ostatnich latach zdarzenie z Tunguskiej zwróciło na siebie uwagę, gdyż coraz więcej wiemy o niebezpieczeństwie uderzenia w Ziemię jakiegoś obiektu z kosmosu.

Dołączona grafika
Rodsy

"Rodsy" są jedną z najbardziej fascynujących i intrygujących ziemskich zagadek naszych czasów. Odkryte przypadkowo w marcu 1994 roku przez filmowca Jose Escamillę, który mianem "rods" określił dziwne latające obiekty widoczne tylko na spowolnionych filmach i taśmach oraz uchwytywane czasami na pojedynczych zdjęciach. Pozornie te obiekty - czymkolwiek są - przemieszczają się zbyt szybko, by dostrzegło je gołe oko. Escamilla po raz pierwszy zauważył "rodsy" na filmie nakręconym w Midway w stanie Nowy Meksyk w USA, on sam (tak jak inni) sfilmował i uwiecznił je w kilku innych miejscach.

Według definicji Escamilli, rodsy to "cygarowate lub cylindryczne obiekty przemieszczające się z dużą szybkością, niemożliwe do uchwycenia przez gołe oko. Wyglądają, jak gdyby przemieszczały się w powietrzu tak, jak to robią morskie ryby. Mogą mieć wzdłuż torsu skrzydełka lub wyrostki, a tors wygina się podczas lotu". Escamilla na swojej stronie posiada kilka klipów filmowych i zdjęć tych stworzeń.

Rodsy osiągają od kilku do kilkunastu centymetrów długości i posiadają kilka rodzajów wyrostków. Są widywane i filmowane w Meksyku, w USA w stanach Arizona, Nowy Meksyk, Kalifornia, w południowej Dakocie i w Connecticut oraz w Szwecji. Niektóre rodsy są obserwowane pod wodą. Czy są to nieznane gatunki zwierząt? Jeśli tak, dlaczego nikt ich jeszcze nie widział?

Dołączona grafika
Jedne z pierwszych sfilmowanych przez Escamillę "rodsów"
Stephen Wagner
www.paranormal.about.com
Tłumaczenie: Ivellios
www.paranormalium.pl
 • 0#2

waluta.
 • Postów: 437
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bardzo ciekawą jest tajemnica Rodsów, czy to nowe gatunki zwierząt, czy coś więcej? Trudne pytanie. :mrgreen:
 • 0

#3

Apophis_.
 • Postów: 637
 • Tematów: 36
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy ja wiem, czy są to akurat największe zagadki... Gdybyśmy mieli wybrać 10 takich zagadek, byłoby pewnie dużo sporów i kontrowersji, dlatego trudno uważać tą listę za oficjalną czy coś w tym stylu.
 • 0

#4

michalp.
 • Postów: 1780
 • Tematów: 98
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Apophis_, Racja, zostawiłbym z tego wszystkiego rodsy piktogramy i pioruny :P
 • 0

#5

cinix.
 • Postów: 129
 • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja dodałabym jeszcze zagadkę pt."Dlaczego A.nie używa antyperspirantu?"
a tak odnośnie świateł-widm,to widziałam takie cuś Oo.
To był sylwester 2000,spędzony na jakimś zaśnieżonym polu.Było około 20 osób,z czego 80% było trzeźwych.Ja również,gdyż miałam wówczas 10 lat ^^
Patrzymy-a tu coś się na niebie świeci.Wszyscy myśleli,że to jakieś sztuczne ognie/wiadomo,Sylwek/.Ale to wisiało na niebie jakieś dobre 40-50 minut Oo. :surprised:
 • 0

#6 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
 • Tematów: 0

Napisano

Najbardziej interesująca jest tajemnica tych zwierząt żyjących w skałach, o innych tu wymienionych zjawiskach mam swoje zdanie ale o tym to ehh, nawet najgłupszego wyjaśnienia nie potrafie wymyślić :)

ciekawe jest też z tym piorunem kulistym który przenika przez szyby :) bo wiadomo że normalny piorun przez szybe nie przeniknie bo szyba jest izolatorem, w takim razie jeśli ten piorun kulisty przenika to musi być czymś innym :D
 • 0

#7

pandemia.
 • Postów: 440
 • Tematów: 21
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Buczenie...

Słyszałem coś takiego na Mazurach dwa lata temu w lipcu. Parę minut po piątej rano przez około 15 minut słyszłem intensywne, basowe buczenie. Wyszedłem na dwór. Praktycznie było już jasno. Słonce wzeszło. Miałem dobrą widoczność na niebo ale nie widziałem żadnego obiektu na niebie. W ciągu dnia pytałem się czy ktoś słyszał jakieś buczenie czy inne podobne dźwięki w nocy. Nikt niczego nie słyszał, ale jak opowiedizałem o co mi chodzi to usłyszałem że podobne dżwięki słyszała jedna z osób jakiś czas temu...
 • 0

#8

Bugsy.
 • Postów: 9
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na początku powiem, że dziwnym jest, że jak gadam z normalnymi ludźmi, którzy się takimi rzeczami nie interesują to za wszelką cene ich przekonuje, że np. niektórych kręgów nie mógł zrobić człowiek.

Natomiast tutaj patrze jakoś bardziej realistycznie. Oczywiście, niektórze kręgi robią na mnie wrażenie, są tak skomplikowane i idealnie dokładnie, że.. uh. Mimo to fucktycznie większość z nich to sprawka ludzi.

Poza tym szczerze mówiąc chyba żadna z tych "największych ziemskich zagadek" nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia. Pioruny, chmury (ale fakt, że ładne są), dziwne buczenia, pewnie można wyjaśnić i w sumie wszystko tutaj też. Okaleczenia bydła? W Chupacabre nie wierze (dla ścisłości w Yeti też nie), czemu nie? Nie ma co do tych dwóch strzworzeń chociaż jednego, porządnego dowodu że istnieją. Okaleczenie bydła.. może seryjny, psychopatyczny morderca zwierząt? :P Światła widma.. nic ciekawego, deszcz ryb? Dajcie mi jakieś prawdziwe zdjęcia, wydarzenie w Tunguskiej, wiele rzeczy mogło się tam przytrafić.

Rodsy? W pierwszej chwili mnie to zaciekawiło, z drugiej strony może to być manipulacja autora, albo animalie jakieś.

Jedynie te zwierzęta w kamieniach są byćmoże ciekawe.. ale i pewnie to agentka Scully by jakoś wyjaśniła.


PS. Nie to, że jestem strasznie pesymistyczny czy coś takiego.. w inne, pozaziemski istoty wierze, podobnie w duchy, ale trzeba mnie przekonać co do innych rzeczy.
 • 0

#9

michalp.
 • Postów: 1780
 • Tematów: 98
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dla mnie zwierzęta w kamieniach to właściwie najmniej ciekawe odkrycie. Prędzej czy później badacze odkryją czemu tak jest.

N1 to rodsy, dużo się mówi ale tak naprawdę żadnych konkretów. To jest dopiero zagadka :smile:
 • 0

#10

Bugsy.
 • Postów: 9
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niedługo przejdzie do takiego stanu jak yeti :victory:
właściwie to wszedłem sobie wczoraj na stronę tego gościa co to niby wszystko odkrył, filmuje i tak dalej.

1) niektóre te jego zdjęcia, niby rodsów nic ciekaweog nie przedstawiają, a niektóre wręcz wyglądają jak fake'i.
2) dziwnym jest, że tylko on te rodsy sfilmował.. że niby co.. jakiś przywilej, rodsy go lubią i podąrzają wszędzie za nim?
 • 0

#11

Feanor.
 • Postów: 73
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie czaje jednego z tymi rodsami -.- one niby są niewidoczne dla ludzkiego oka ?? to jakim sposobem sa one na filmach i zdjęciach , przecież każdy aparat fot. działa podobnie jak oko pobiera fotony które sie od danego przedmiotu etc. odbiły i przez to widzimy tą rzecz, człowieka etc. nie czaje dla mnie to sprzeczność >>>> wniosek zdjęcia i filmy są fake !!


co do zwierząt w kamieniach naprawde bardzo ciekawe
kręgi na polach no napewno niektóre są tworzone przez siły wyższe niż człowiecze
piorun kulisty to naprawde ciekawe zjawisko jak juz ktos powiedział nie mozna tego zaliczac do pioruna , widocznie nie jest "elektryczny" bo potrafi przenikać przez szkło etc.

ryby z nieba heh n/c pewnie ktoś to wymyślił ....

to wydarzenie w Tunguskiej ciekawe ... siła wybuchu równa 2000 bomb atomowym z Hiroshimy ;O wtf?? przecież to by Ziemie rozwaliło xD
 • 0

#12 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
 • Tematów: 0

Napisano

nie czaje jednego  z tymi rodsami -.- one niby są niewidoczne dla ludzkiego oka ??  to jakim sposobem sa one na filmach i zdjęciach , przecież każdy aparat fot. działa podobnie jak oko pobiera fotony które sie od danego przedmiotu etc. odbiły i przez to widzimy tą rzecz, człowieka etc. nie czaje dla mnie to sprzeczność >>>> wniosek zdjęcia i filmy są fake !!


przecież pisze że widac je na zwolnionym tempie bo poruszają się za szybko żeby je zobaczyć gołym okiem :)

to wydarzenie w Tunguskiej ciekawe ... siła wybuchu równa 2000 bomb atomowym z Hiroshimy ;O wtf?? przecież to by Ziemie rozwaliło xD


No nie wiem, ta zrzucona na hiroszime miała moc 15 kt (+/- 20%) a najsilniejsza jaką zdetonowano 57 Megaton tyle że byął to bomba termojądrowa ale i tak daje to 3 800 razy więcej mocy :)
 • 0

#13

Apophis_.
 • Postów: 637
 • Tematów: 36
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wydarzenie w Tunguskiej jest zdecydowanie największą tajemnicą. Zanim interesowałem się zjawiskami paranomalnymi (poprostu nie byłem świadom ich istnienia) i dowiedziałem się o tym zdarzeniu od ojca, odrazu kupiłem jakieś 3 książki (mam je do dziś) - naprawdę to wydarzenie do dzisiaj mąci mi głowie... Niesamowite, że tyle hektarów lasu zostalo połamanych jak trzcina, cała ziemia miała jasne noce, dźwięk obiegł ziemię kilka razy, było trzęsienie ziemi na całym glowie... Heh...
 • 0

#14

Feanor.
 • Postów: 73
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przecież pisze że widac je na zwolnionym tempie bo poruszają się za szybko żeby je zobaczyć gołym okiem :)

heh no dobra :P źle zrozumiałem :P sry

No nie wiem, ta zrzucona na hiroszime miała moc 15 kt (+/- 20%) a najsilniejsza jaką zdetonowano 57 Megaton tyle że byął to bomba termojądrowa ale i tak daje to 3 800 razy więcej mocy :)

no dobra w takim razie też się myliłem ^^ ale wiesz każdy wie co ta jedna bomba z Hiroshimą zrobiła i na myśl o 2000 takich bomb strzeliłem to z tą Ziemią ;C
 • 0

#15

eltom.
 • Postów: 204
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do buczenia, to mam taką małą teorię. Może to jakieś niewidzialne dla oka ludzkiego pojazdy? Generatory pola, czy coś w tym stylu słychać, a pojazdu nie widać. Jakieś doświadczenia wojskowe... bo ja wiem...
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u