Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze samochody i Pentagon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#16

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bede to tlumaczyl sukcesywnie ale nie mieszaj tematow, pozwolisz wiec ze usune twoj ostatni post.
  • 0



#17

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bede to tlumaczyl sukcesywnie ale nie mieszaj tematow, pozwolisz wiec ze usune twoj ostatni post.


Ok. Może powinniśmy zrobić wspólny temat - np. Anomalie zdjęć pentagonu z 11.09.2001 ?
  • 0

#18

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co jesli te zdjecia to kompozycja powstala z polaczenia tla z planem przodu? Np. wzieto samochody i dorzucono jako tlo pentagon.

Nie jestem w stanie udowodnic ze tak nie jest.

Wiec sugerujesz ze ktos przestawil obydwa pojazdy (odleglosc i sposob w jaki stoja wzgledem siebie jest taki sam)

Nie wiem, tez widze ze cos jest nie tak z tymi zdjeciami, ale na razie szukam wytlumaczenia innego niz photoshop. Bo nie widze zbyt duzego sensu w manipulowaniu samochodami gdyz nie stanowia one jakiegos waznego aspektu ataku na pentagon. Za to widze manipulacje ze strony osob porownujacych te zdjecia, gdyz zdjecie nr2 celowo zostalo obciete, przypuszczalnie dlatego, ze znajdowalo sie na nim cos niepasujacego do koncepcji photoshopowych samochodow.
  • 0

#19

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Eurycide -Ten temat stanie się przejrzysty i wyczerpujący, jeśli umieścisz wszystkie zdjęcia z pentagonu w jednym temacie z podziałem na części - np.
1-tajemnicze samochody
2-kolorowa trawa i znaki ostrzegawcze
3-...

To chyba dobry pomysł.
  • 0

#20

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eurycide -Ten temat stanie się przejrzysty i wyczerpujący, jeśli umieścisz wszystkie zdjęcia z pentagonu w jednym temacie z podziałem na części - np.
1-tajemnicze samochody
2-kolorowa trawa i znaki ostrzegawcze
3-...

To chyba dobry pomysł.


Raczej nie bo to osobne analizy a komentarze do kazdej z nich beda inne i zrobi sie za duzy balagan.
  • 0



#21

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o photoshop, to nie jestem profesjonalistą, ale ten program jest powszechnie wykorzystywany do preparowania zdjęć, poprawy ich jakości, dodawania niektórych elementów itd. Od czasu zrobienia orginalnych fotek do czasu ich publikacji pracował nad tym sztab ludzi. Doszło do wielu pomyłek, których nik nie zauważył. To wszysto stało się widoczne po publikacji.

Jestem plastykiem z wykształcenia, w photoshopie mogę poprawiać swoje prace, ale często błędy zauważam dopiero po wydrukowaniu - bo np. niektóre kolory nie mogą być wydrukowane przez drukarkę.
  • 0

#22

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poza tymi kolorami sama odległość samochodów od miejsca uderzenia i ich małe naruszenie już jest zastanawiające. Co do owej strony gdzie pokazane są te anomalie fotograficzne to już tłumaczyłem kilka stron ... może do tego powróce. Jest tam także sprawa lamp z Pentagonu - temat taki już istnieje.
  • 0



#23

Raquel.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm....moze wcale nie bylo tak jak wszyscy myslimy, tak jak mysli caly swiat...
  • 0

#24

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odnośnie tego zdjęcia:
Dołączona grafika

Zdjęcia jak widać zrobione są pod mniej więcej tym samym kątem, a to że na jednym z nich widać mniejszą część tła, a na drugim większą, to nic innego jak różnica zastosowanych ogniskowych w obiektywach aparatów.

Przede wszystkim zdjęcia nie zostały wykonane z tej samej odległości.

Zdjęcie po lewej stronie zostało wykonane albo aparatem o wąskim kącie obiektywu [z bliska, choć nic na to nie wskazuje] albo zdjęcie te zostało wykonane z większej odległości przy użyciu tele-obiektywu co jest równoznaczne z mniejszym kątem fotografowanego pola.
Za powyższą teorią [teleobiektywu] przemawia również fakt, że to zdjęcie zostało wykonane prawdopodobnie tuż po "zamachu", gdy z pewnością nikt z ekipy "ratowniczej" nie miałby czasu na robienie zdjęć, a osoby postronne nie miałyby dostępu do że tak powiem ground zero.


Zdjęcie z prawej strony zostało zrobione już z bliskiego sąsiedztwa Pentagonu, prawdopodobnie po kilku godzinach, kąt zdjęcia jest o wiele szerszy. Strażak z prawego dolnego rogu potwierdza tylko te przypuszczenia.

Inna sprawa, że nie wiem czy to zdjęcia nie były "cropowane", czyli wycinane mniejsze fragmenty ze zdjęcia oryginalnego, co tez jest bardzo prawdopodobne.

Podsumowując, cieżko jednoznacznie stwierdzić technikę wykonania powyższych zdjęć, ale z pewnością nie ma w nich nic nadzwyczajnego - w sensie różna wielkość sfotografowanego tła. Bo sprawa tych samochodów jest niewątpliwie zastanawiająca.

Użytkownik Ivellios vel Marek-Longer1988 edytował ten post 10.05.2007 - 10:18

  • 0

#25

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rzeczywiście jest wiele zagadek związanych z tymi zdjeciami
ale popieram to co napisał muha, wydaje mi się że on się na tym zna o czym świadczy język jakiego użył ;)
  • 0

#26

Emanuel.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podsumowując, cieżko jednoznacznie stwierdzić technikę wykonania powyższych zdjęć, ale z pewnością nie ma w nich nic nadzwyczajnego - w sensie różna wielkość sfotografowanego tła. Bo sprawa tych samochodów jest niewątpliwie zastanawiająca.

co cię zastanawia? auto spaliło się, a dokładniej spaleniu uległ lakier, plastikowe reflektory itp. to białe to goła blacha
  • 0

#27

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy nie odnosicie wrażenia, że pożar już został zgaszony? Widać, że zawalił sie już dach Pentagonu(na obu zdjęciach) więc wg wszelkich informacji pożar już opanowano. Co więc miało spopielić tenże samochód?(nie szukam spisku-po prostu pytam)
  • 0

#28

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od dziecka interesuję się samochodami,zbieram ich modele i jestem na 99% przekonany,że ta pierwsza "terenówka"(czarna) to Jeep Grand Cherooke,ale ta druga to Chrysler Voyager starszej generacji ;-) A zdjęcia mogą dotyczeć nie dwóch,lecz czterech różnych samochodw.
  • 0

#29

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wydaję się wam, że ogień na masce tego samochodu jest ... trochę taki chamski ? :P
  • 0



#30

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ogień jak ogień,nic szczególnego czy niezwykłego ;-) Pooglądaj zdjęia czy filmiki zpłonącymi rajdwkami czy wyścigówkami ;-)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych