Skocz do zawartości
 Ruszyła Liga Typerów poświęcona Euro 2020 - zapraszamy do obstawiania wyników meczów! 


Zdjęcie

pierwsze prawdziwe zdjecie oobe?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#61

GuardAngel.
 • Postów: 373
 • Tematów: 37
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słuchaj, nie dałem Ci żadnego minusa, jak widzisz dostałeś dwa, może Ci je daję ze swoich dwóch kont? Zachowujesz się jak rozwydrzony bachor. Nie odpowiedziałem Ci na post, bo na co mam odpowiedzieć? Dla mnie to stek bzdur, a wszystko co chciałem przekazać - przekazałem postem wyżej.

Widzisz sceptyku. To po co zabierasz tutaj zdanie.
Nie wnosisz nic mądrego tylko piszesz bzdury.
 • 0

#62

Wszystko.
 • Postów: 9707
 • Tematów: 73
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Same badania nad OBE niczego nie dowodzą ... ani tego że to efekt iluzji ,ani że to "wyjście" z ciała jest faktem.
Choć jest wiele udokumentowanych relacji lekarzy, którym pacjenci opowiadali, sytuacje, miejsca ,zdarzenia, których nie powinni wiedzieć lub ich widzieć, bo byli w stanie śmierci klinicznej.


Na nieszczęście dla wierzących w prawdziwe wyście z ciała, badania nad OObe dowodzą coś przeciwnego czyli że poza złudzeniem postrzegania własnego "Ja" nie jest to coś więcej.
Tak wiem jest wiele takich relacji ale jak się z czasem okazało to wiele z nich dało się wyjaśnić. Choćby przypadek widzenia słynnego trampka na dachu szpitala który został wyjaśniony przez trzech naukowców z Uniwersytetu Simona Frasera, Haydena Ebberna, Seana Mulligana i Barry Beyersteina. Okazało się min. że trampek był dość dobrze widoczny z terenu otaczającego szpital, a przypadek tego widzenia został opisany dopiero po siedmiu latach czyli późno.

Rozumiem że tylko ewidentny dowód naukowy w postaci np: w postaci odczytania przez osobę, kolorowych kartek z numerami znajdujących się w sejfie, przekonało by Ciebie do istnienia OBE. Czy na pewno? Zawsze ktoś mógłby podać te numery, postąpić nieuczciwie, oszukać.


Oszustw było wiele, najsłynniejsze oszustwa są związane z Urim Gellerem. Chociaż Geller nie wykorzystywał OObe do swoich rzekomych paranormalnych odczytów to jego przypadek jest przestrogą dla innych. W czasie doświadczeń z Gellerem tak ustawiano warunki żeby dowieść z góry założonej tezy że postrzeganie pozazmysłowe istnieje. Czyli pozwalano Gellerowi na przerwy w czasie doświadczeń, jak narysował coś w kształcie kapelusza a to chociaż trochę pasowało do tego przedmiotu który miał odgadnąć to mu to uznawano. I z dumą ogłoszono sukces. Ale jak wiadomo kłamstwo ma krótkie nogi i ich naciągane doświadczenia zostały zdemaskowane.
Wiadomo że są pewne standardy których należy się trzymać, jeżeli ich nie ma to takie doświadczenia są niewiarygodne. Tak samo było jak chciano za wszelką cenę udowodnić istnienie homeopatii ale się nie udało bo standardy zostały złamane.
A co do R. Monroe i jego doświadczeń to daj jakieś linki poczytam sobie.

Aha jakby coś to ja minusów tobie nie dawałem, więc nie chcę być niesprawiedliwe minusowany.#63

GuardAngel.
 • Postów: 373
 • Tematów: 37
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem że nie dałeś mi minusa .

Bardziej chodzi mi o to dlaczego uważasz to za oszustwa? Czy człowiek inteligentny wykształcony , który wiele osiągnął w życiu. Miał swoje firmy tu mowie o R. Monroe . Oszukuje nas. Dzieki niemu mogę sobie wyjaśnić pewne sprawy . Był normalnym zdrowym człowiekiem.

Każdy może mieć swoje zdanie ty masz i nie wierzysz w OBE bo profesjonaliści nie przedstawili tobie dowodów .

Ja też mam wierzę nie we wszystko ale OBE uważam za fakt . A to co przeżyłem + książka R. Monroe mi wystarczy. I jest dla mnie dowodem.
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u