Skocz do zawartości
Zdjęcie

Morderstwo Krzysztofa Zalewskiego


58 odpowiedzi w tym temacie

#46

mylo.

  Altair

 • Postów: 4504
 • Tematów: 82
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma nic o nich w mediach (przynajmniej się nie spotkałem, ciężko znaleźć w mediach informacje o ludziach popierających oficjalną wersje), wszyscy trąbią tylko o ludziach związanych z zamachem. Są dwie możliwości:

a) są nieśmiertelni i od kilku lat żadnemu z nich nic się nie stało
b) media nie podają informacji o nich

Hmm... Dalej piszesz o mnie. Czy Ci to pomaga argumentować swoją wersję wydarzeń? Chyba nie.
 • 0#47

Striker.
 • Postów: 580
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może i są śmiertelni ale najwyraźniej są dużo bardziej ostrożni i lubiani bo nie giną w wypadkach i nie padają ofiarami morderstw.
 • 0

#48

Avenarius.
 • Postów: 894
 • Tematów: 12
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Znakomity sofizmat Mylo, szacun

Dołączona grafika

Może i są śmiertelni ale najwyraźniej są dużo bardziej ostrożni i lubiani bo nie giną w wypadkach i nie padają ofiarami morderstw.


Nie wspominając o znakomitym nastroju, który nigdy ich nie opuszcza, i świetnej kondycji psychicznej w przeciwieństwie do osób podważających oficjalną wersję, wśród których pełno jest przegranych desperatów i histeryków obwieszających się po piwnicach, czy strzelających sobie w łeb w garażu.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 11.12.2012 - 23:12

 • 6

#49

mylo.

  Altair

 • Postów: 4504
 • Tematów: 82
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sofizmat...
Nie ma informacji w mediach o śmierci ludzi popierających oficjalną wersję. Nie ma nawet informacji o tym że istnieją, jeśli wpiszesz w google "zwolennik oficjalnej wersji katastrofy smoleńskiej" to wyskakują Ci artykuły o samobójstwach zwolenników zamachu - więc jakich informacji oczekujesz? Jeśli o tych od oficjalnej wersji nie ma nic w mediach to ciężko ustalić kim oni w ogóle są, czy żyją i czy mieli wypadki.

Brak informacji to żaden argument, ale z tego powodu też nie możesz tego traktować jako argument potwierdzający masowe morderstwa.

To Ty niestety sam uprościłeś rzeczywistość równając dwa zbiory rozbieżne. Zbiór "zamach" nie jest analogiczny do zbioru "oficjalny". Już tłumaczyłem dlaczego. Pierwszy jest złożony z osób wypowiadających się publicznie i "widocznych", drugi z kilku oficjalnych twarzy na spotkaniach prasowych i masy ludzi którzy pracują przy sprawie i nie mogą się wypowiadać publicznie. Jeśli ktoś z nich zginął to ciężko będzie ich ze sprawą skojarzyć. Dodajmy do tego nadreaktywność prasy "pro zamachowej" która podpina pod smoleńsk kogo się tylko da i mamy całkiem zadowalającą odpowiedź.
 • 0#50

BrainCollector.
 • Postów: 1825
 • Tematów: 101
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Nie wiem Mylo, od pewnego czasu nie mogę czytać Twoich postów. Cholernie się zmieniłeś odkąd dostałeś moda i chyba każdy kto jest tutaj dłużej to przyzna racje. Głupoty, głupoty i jeszcze raz głupoty.
Co do wcześniejszej wypowiedzi, że odsetek samobójstw i śmierci jest taki sam w przeciętnej grupie społecznej a w grupie której są ludzie "zamieszani" w sprawę smoleńską, jest chyba delikatnie mówiąc przejęzyczeniem. Jeszcze troszkę i my wszyscy z for internetowych będziemy musieli przystopować jeśli nam życie miłe a co najmniej status człowieka bez wyrokubi odsiatki na zasadzie "dajcie człowieka a znajdzie się paragraf" (ofc. ludzi którzy nie zgadzają się z oficjalną wersją).
 • 6#51

mylo.

  Altair

 • Postów: 4504
 • Tematów: 82
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za to mi ciężko czytać posty gdzie co krok zamiast argumentów są inwektywy, lub jadowite słówka. ;)

Co do tego odsetka samobójstw, to w miarę się zgadza. Bo grono zwolenników zamachów bardzo chętnie przyjmuje samobójstwa i śmierci ludzi z różnych środowisk. Tak na prawdę ciężko mi już stwierdzić co jest kluczem do uznania śmierci jako związanej ze smoleńskiem, bo brano i samorządowców, i właścicieli przedsiębiorstw, wojskowych, prokuratorów. Potencjalne grono bardzo się poszerzyło i obejmuje już bardzo duże pole.

Z resztą nie mówimy tutaj o samobójstwach - bo one mają większe pole do zastanowienia, ale morderstwo na tle osobistym z motywem które również podciąga się pod sprawę smoleńska - to już samo w sobie podkopuje teorie spisku układu. Dla waszego dobra byłoby gdybyście odrzucali sprawy które cechują się motywem i sprawcą, bo podkopuje i ośmiesza to wszelkie inne poszukiwania. Jednak wolicie za to podpiąć wszystko co możliwe do waszej tezy która przez to zaczyna stawać się śmietnikiem podtrzymywanym już tylko przez pewność zaistnienia zamachu.
 • 0#52

Avenarius.
 • Postów: 894
 • Tematów: 12
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mylo przestań już chrzanić bo robisz z siebie pośmiewisko. Czy Twoim zdaniem polscy generałowie strzelają sobie w łeb po garażach tak często że pisze się tylko o tych którzy krytykowali oficjalne śledztwo ? Czy świadkowie składający zeznania w ramach śledztwa wieszają się masowo, a media wspomniały akurat o tym jednym pilocie Jaka bo zaprzeczał oficjalnym ustaleniom ? Czy polscy profesorowie są na porządku dziennym szatkowani piłami mechanicznymi przez swych synów, a publicyści sztyletowani i wysadzani w powietrze przez własnych wspólników, tak że właściwie nie ma po co o tym informować, chyba że chodzi o takich co krytykowali ustalenia śledztwa smoleńskiego ? Gadanie że media informują tylko o przypadkach tragicznych zgonów osób niewygodnych dla oficjalnej wersji to brednie, bo media i tak poinformowałyby o tych zgonach, po prostu dlatego że:

1) Były z takiego czy innego względu znanymi osobami publicznymi
2) Zeszły śmiercią tragiczną

I to już wystarcza na news.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 12.12.2012 - 00:44

 • 1

#53

٢٠١٢.
 • Postów: 63
 • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Mam dziwne wrażenie od jakiegoś czasu że pewnym osobom na forum bardzo zależy na tym aby ludzie nie próbowali za bardzo dociekać w tym co się dzieje. Najlepiej przyjąć prawdę absolutną promowaną przez mass media i nie myśleć za bardzo bo jeszcze przez przypadek się za daleko dojdzie w poszukiwaniach. Jeżeli osoba zacznie zauważać irracjonalne zdarzenia jak dziwne samobójstwa/zabójstwa ludzi związanych ze sprawą wtedy najlepiej zargumentować że to norma statystyczna i to normalne że ludzie wieszają się i są zabijani przez szaleńców we własnych mieszkaniach. Nie ma to absolutnie żadnego zwiazku z jeszcze dziwniejszymi faktami nad którymi osoby którym "postanowiło się statystycznie umrzeć" pracowały.
Ciekawie mi się to wszystko ogląda a jeszcze ciekawiej obserwuję aktywność niektórych osób które wyjątkowo wysoko w priorytetach dnia codziennego postanowiły sobie za cel "prostować" myślenie innych użytkowników forum na takie jakie wygłasza oficjalnie rząd i tv. Wiem że każdy ma własny pogląd na różne sprawy jednak wydaje mi się że niektórzy mają jakieś bardzo dziwne ciśnienie na wtłaczanie koniecznie swoich jedynych słusznych wersji innym, za wszelką cenę próbując ośmieszyć argumenty innych niezależnie jakie by one nie były.
Oczywiście może się mylę i wszystko jest w porządku, a ja niepotrzebnie się martwię, skoro media mówią że jest okej - to jest okej i broń boże nie powinniśmy tego podważać bo jeszcze się ośmieszymy w oczach jedynych nieomylnych ekspertów czyż nie?
Dołączona grafika
 • 6

#54

mylo.

  Altair

 • Postów: 4504
 • Tematów: 82
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Avenarius zachowujesz się poniżej krytyki. Skoro nie masz problemu z kontrargumentami to po co się odnosisz do mnie? Ja w śledztwie nie biorę udziału.
Nic przy was się nie da napisać, bo od razu przechodzicie do ataków personalnych. Nie rozumiem dlaczego i po co. Powinniście być zadowoleni że możecie konfrontować te swoje argumenty, bo dyskusja się toczy. Zamiast tego znowu przerabiacie temat w szambo gdzie jedyne co ważne to opluć się mocniej. Mnie to nie interesuje.

Jednak dalej wytknę podstawowy brak w teorii o ultra spisku. Nie ma na niego dowodów oprócz przeświadczenia o niemożliwości zaistnienia powyższych śmierci bez wpływu państwa. Niestety nie jest to żaden argument i ciężko go obalać - bo go nie ma.
A podpinanie pod spisek:

śmierć z rąk syna (syn uwikłany w spisek państwowy mordujący ojca?)
śmierć z rąk współpracownika który miał z ofiarą spór finansowy

To już jest przesada, bo jak uzasadnicie udział syna i współpracownika w spisku?
Sami wkładacie broń w ręce ludzi nie wierzących w spisek, bo nie macie umiaru. Jeśli weźmiemy tylko samobójstwa (napiszcie mi ile ich w końcu zaliczacie, bo się pogubiłem), to teoria ma jeszcze jakieś podstawy, ale podciąganie pod to morderstw popełnianych przez bliskie osoby to już samo w sobie ośmiesza teorie.
Tracicie umiar i powinniście być zadowoleni że możecie przeanalizować fakty przez to że ktoś podchodzi do waszych przekonań krytycznie - bo tak zachowuje się człowiek dążący do prawdy. Jednak jak widać gra tutaj toczy się tylko i wyłącznie o najmojszą prawdę.
 • 0#55

katabas.
 • Postów: 301
 • Tematów: 23
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z panem Zalewskim to ja się skłaniam do braku spisku, po prostu tragedia. Ale z tym synem to mi śmierdzi, choć Wam tego nijak nie udowodnię.

Zakładając istnienie kontroli umysłu czy czegoś w tym stylu można było podjudzać go umiejętnie, żeby w końcu zabił. A potem, żeby nie sypał, zagrozić, że ani mru-mru bo skończy jak Zirajewski i umrze na zator płucny. Nie będę twardo obstawał przy takiej teorii, bo jak zauważył Przedmówca nie udowodnimy jej - prawdę zna syn, i ewentualnie służby. Ale coś takiego jest możliwe i wykonalne - skoro udało się podpuszczać Brunona K. (pomijam czy uważamy akcję za sensowną, i czy było zagrożenie), to równie dobrze coś takiego. Np. oficer podający się za znajomka z netu, rozpracowujący osobę, budzący/maksymalizujący nienawiść do ojca, podpowiadający rozwiązanie. Nie wiemy, czy tak było, ale to jest jak najbardziej do wykonania.

Aa - i z jednym to mylo ma zupełną rację. Nie wyzywajmy się, bo po co?

Użytkownik katabas edytował ten post 12.12.2012 - 01:49

 • 0

#56

Avenarius.
 • Postów: 894
 • Tematów: 12
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Reasumując, nie interesuje Cię udział w tej dyskusji, ale bierzesz w niej udział, argumenty adwersarzy nie istnieją, ale Ty i tak je obalasz, pojedyńczego przypadku tragicznej śmierci osoby publicznej przeciwstawiającej się teorii spisku jak nie było tak nie ma, mówiąc w skrócie - niezła beka :)
 • 2

#57 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
 • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

Chciałbym poinformowac wszystkie osoby celowo dyskredytujące osobę Krzysztofa Zalewskiego poprzez wypominanie mu wykształcenia cukierniczego, że ówczesny Minister Obrony Narodowej odpowiadający za niezliczoną ilośc zaniedbań w sprawie smoleńskiej jest z wykształcenia psychiatrą. Brak koniecznego wykształcenia nie przeszkadzał mu w sprawowaniu stanowiska, od którego zależy bezpieczeństwo państwa. Sposób postrzegania osób dyskredytujących jest jak zawsze jednostronny i wybiórczy. Zalewski przynajmniej prowadził pismo militarne ale i tak są pośmiertnie wieszane na nim psy, natomiast Klich, który nie tylko mówił czy pisał ale miał realny wpływ na śledztwo i dokonał w nim faktycznego spustoszenia jest albo popierany albo w najlepszym razie przemilczany. Piąta kolumna działa już na wszystkich forach.


Edycja


Smoleńska klątwa istnieje? "Nie ma dowodów"


Nawet kilkanaście "tajemniczych zgonów wokół katastrofy smoleńskiej" wyliczają sympatyzujące z PiS media. Najświeższy to morderstwo eksperta lotniczego. Jak jednak pisze "Gazeta Wyborcza" nie ma dowodów, by te wszystkie tragedie wiązać z katastrofą lotniczą z 10 kwietnia 2010 r.

"Krzysztof Zalewski był ekspertem lotniczym, który wielokrotnie wypowiadał się na temat katastrofy smoleńskiej. Krytykował raporty MAK i komisji Jerzego Millera. Jako jedyny dziennikarz z branży lotniczej był na tegorocznym zjeździe Klubów »Gazety Polskiej«" – czytamy na stronach portalu niezalezna.pl.

Z kolei w serwisie wPolityce.pl możemy się dowiedzieć, że Zalewski "nie bał się krytykować oficjalnych ustaleń i wystąpień części kolegów z branży lotniczej".

Dwa dni temu Zalewski zginął od ciosów noża zadanych przez wspólnika Czesława S. Jak nieoficjalnie donosi "Gazeta Wyborcza", powodem tragedii był spór o podział zysków.

Dziennik przypomina, że Zalewski "rzeczywiście wielokrotnie wypowiadał się w sprawie katastrofy jako ekspert" w takich mediach jak: "Nasz Dziennik", "Gazeta Polska", TVN, Polsat czy TVP. "Z wykształcenia cukiernik, od paru lat pasjonował się lotnictwem. Podważał wersję oficjalną. W ostatnim czasie był zwolennikiem teorii zamachu" – czytamy na łamach "Gazety Wyborczej".

"Śmierć na nieludzkiej ziemi ponieśli nie tylko pasażerowie Tupolewa, ale również ci, którzy w jakikolwiek sposób zagrażali zbrodniczej zmowie milczenia" – to tylko jeden z komentarzy rozpowszechnianych w internecie. Według różnych źródeł, takich ofiar mogło być nawet kilkanaście.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", do tzw. "zgonów smoleńskich" można zaliczyć m.in. samobójstwo chorążego Remigiusza Musia - członka załogi samolotu Jak-40, który lądował w Smoleńsku przed prezydenckim Tupolewem; morderstwo operatora telewizyjnego Krzysztofa Knyża, który był na miejscu katasstrofy; czy śmierć porucznika BOR i pirotechnika Adama Adamskiego, który kilka tygodni temu zmarł w konsulacie w Tadżykistanie w wyniku pobicia.

Jak jednak donosi "GW", w żadnym z tych i pozostałych przypadków nie ma dowodów na ich związek z wypowiedziami zmarłych na temat katastrofy.

Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej".

("Gazeta Wyborcza", TR)

onet.pl


Michnik mówi, że wszystko w porządku więc powinniśmy mu uwierzyc.

Użytkownik Aton edytował ten post 12.12.2012 - 11:00

 • 6

#58

Shay.

  Herszt Bandy

 • Postów: 356
 • Tematów: 33
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wschodni ślad ws. zabójstwa Krzysztofa Zalewskiego

Kilka dni przed śmiercią Krzysztof Zalewski odkrył, że jego wspólnik Cezary S. stoi za powołaniem kilku spółek, w których władzach zasiadają m.in. obywatele Ukrainy i Rosji. To właśnie do tych firm miały być transferowane pieniądze z firmy Magnum-X, w której zarządzie byli Zalewski oraz Cezary S.

Firmy, o których mowa, miały się zajmować poligrafią. Jedna z nich ma siedzibę w Krakowie, dwie w Warszawie. Ustaliliśmy, że w ich władzach zasiadają m.in. związana z Cezarym S. kobieta narodowości ukraińskiej oraz osoby zajmujące się militariami.

Śledztwo w sprawie zabójstwa Krzysztofa Zalewskiego prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. – Wykonywanie czynności powierzono funkcjonariuszom z wydziału terroru kryminalnego i zabójstw – mówi nam Renata Mazur, rzecznik prasowy prokuratury. W śledztwie nie uczestniczy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, chociaż zabezpieczony do tej pory w sprawie arsenał jest znacznie większy niż ten, który znaleziono u Brunona K. (aresztowano go w listopadzie pod zarzutem terroryzmu).

W domu Cezarego S. policja zabezpieczyła m.in. granaty i wyrzutnię RPG, a w siedzibie jego firmy znaleziono z kolei broń i materiały wybuchowe.

– Miał on rozległe kontakty z Rosjanami i Ukraińcami, z którymi łączyły go wspólne interesy i dlatego nie zdziwiła mnie informacja, że w jego domu znaleziono broń. Na pewno nie był typem zabójcy i trudno mi uwierzyć, żeby samodzielnie podjął decyzję o morderstwie. Jedynym wytłumaczeniem tego, co zrobił, jest działanie osób trzecich – ktoś musiał nakłonić go do tej zbrodni – mówi nam osoba znająca Cezarego S.

źródło: GPC


 • 0

#59

Wiśwer.
 • Postów: 9
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja myślę że tu chodzi właśnie o takie coś;

NIE MOŻNA tego wiązać z rządem i smoleńskiem bo był to "szaleniec" z nożem i dodatkowo beznadziejnym ładunkiem wybuchowym, skoro to była tak źle przeprowadzona akcja to nie mógł być rząd... a może właśnie o to chodzi rządzącym? żeby tak ludzie myśleli?

Dodatkowo przez pryzmat ostatnich zniknięć wielu ważnych i stojących w opozycji do Tuska i jego działań, ludzi uważam że to nie mogła być akcja nie mająca nic wspólnego z innymi "samobójstwami" ;)
 • 0


 


Dodaj odpowiedź  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u