Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prowokacja w Marszu Niepodległości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Prowokacja-kto ją wywołał? (94 użytkowników oddało głos)

Jakie jest wasze zdanie na temat prowokacji w MN?

  1. Prowokacja miała miejsce-lecz nie wiadomo kto ją spowodował. (10 głosów [10.64%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.64%

  2. Prowokacji nie było-zwykły wybryk. (14 głosów [14.89%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.89%

  3. Głosowano Prowokacje wywołała policja na zlecenie Tuska (45 głosów [47.87%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 47.87%

  4. Prowokacje wywołali zwolennicy PIS-u aby obarczyć winą Tuska (3 głosów [3.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.19%

  5. Prowokację wywołali zwolennicy innych ugrupowań politycznych (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  6. Prowokacji dokonali kibole i zwykli zadymiarze. (16 głosów [17.02%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 17.02%

  7. Prowokacji dokonali dziennikarze dla zwiększenia oglądalności. (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  8. Nie mam wyrobionego zdania w tej kwestii (6 głosów [6.38%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 6.38%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#31 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiesz co nas różni? Ja patrzę jak zwykle wygląda to w praktyce - ty natomiast jesteś fanem teorii i jeśli definicja wskazuje ci, że ktoś ma współpracować, to tak jest (oczywiście przy wymianie pięknych uśmiechów i życzliwości oraz angażując się do granic możliwości)...

Nie wiem czym się zajmujesz, ale jak pójdziesz do jakiejś pracy (lol) to zobaczysz jak wygląda współpraca dwóch działów, które choć trochę w założeniu muszą ze sobą konkurować...

Nie interesuje cię zagranica? Szkoda, ale gdy zrozumiesz jak wygląda naprawdę współpraca np. CIA i NSA, to pojmiesz, że gdzie byś się nie znalazł jest tak samo. Wspólny interes, wspólnym interesem, ale to NASZE musi być na wierzchu. Tak jest zbudowany świat, na tym polega rywalizacja, na tym polega zdobywanie elitarności, pieniędzy i uprawnień.

Polecam ci przykład USA, bo tam te służby istnieją od lat, na ich temat stworzono wiele publikacji, no i same wydały z siebie tysiące dokumentów pokazujących część pracy od kuchni. To co u nas jest tajne, bądź na razie zamiatane pod dywan, tam działo się 40-30-20-10 lat temu. I to co wyciekło daje ci jakiś obraz jak to wygląda wszędzie indziej.

#32

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie jestem fanem żadnych teorii, fakty stoją po mojej stronie:

W celu rozpoznawania i wykrywania przestępstw Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi stałą współpracę z innymi służbami i instytucjami. Są to m.in.:
(...)
- jednostki podległe Komendantowi Głównemu Policji (m.in. Komenda Stołeczna Policji, Centralne Biuro Śledcze, Biuro Spraw Wewnętrznych), a także jednostki podległe Komendantowi Głównemu Straży Granicznej (m.in. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, Zarząd Graniczny KG SG, Zarząd Operacyjno-Śledczy KG SG) – w zakresie rozpoznawania i zwalczania działalności międzynarodowych zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się m.in. przemytem i handlem narkotykami czy bronią palną;

Szef ABW jest centralnym organem administracji rządowej, działającym przy pomocy ABW, która jest urzędem administracji rządowej.
Podlega bezpośrednio Prezesowi Rady Ministrów.

Są to dane ze strony ABW !

Policja z kolei jest podległa MSW, którego minister należy do rządu.


Dowody są podane na tacy (m.in filmiki i inne źródła), a wy nadal swoje... I jak tu z wami dyskutować ? Oczywiście, że istnieje konkurencja, ale co z tego ? Czasami zdarzają się wyjątki i następuje współpraca pożyteczna dla obu stron... Prowokacja mogła być wywołana za porozumieniem rządu, a rozkazy wykonali ludzie z ABW i policji.

Użytkownik martius edytował ten post 22.11.2012 - 21:45


#33

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oglądałem te fajerwerki z (krótkich) zamieszek i i nie mogłem wyjśc z podziwu że mieli takiego nosa, żeby wiedzieć gdzie i kiedy ustawić swój sprzęt.
Byli dosłownie w centrum zdarzeń.
Ani za daleko, ani zablisko tylko dokładnie tam gdzie trzeba.
Jakby kręcili film fabularny a nie z zaskoczenia dokumentalny, reporterski.
Zaiste zastanawiające.

Faktycznie-zwłaszcza że zamieszki odbyły się na początku marszu, w miejscu wcześniej ustalonym.

Dowody są podane na tacy (m.in filmiki i inne źródła), a wy nadal swoje... I jak tu z wami dyskutować ? Oczywiście, że istnieje konkurencja, ale co z tego ? Czasami zdarzają się wyjątki i następuje współpraca pożyteczna dla obu stron... Prowokacja mogła być wywołana za porozumieniem rządu, a rozkazy wykonali ludzie z ABW i policji.

Na którym filmiku lub źródle znajdę to o czym mówisz? Te dotychczas tu przedstawione o niczym takim nie świadczą.

P.S.
Tak dla rozluźnienia atmosfery:
Wszyscy zapominamy o opcji którą uwzględnili nieliczni: prowokacja dziennikarska!
4:15.
http://www.youtube.com/watch?v=73q3lcgJ6cY

#34 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Zupełnie jak dyskusja ze ślepym o kolorach :|

Dobrze, żyj w takim razie nadal w przekonaniu, że to SPISEK, tak SPISEK. Powiem więcej, podejrzewam, że pomaga także MOSSAD i IDF, walki w Strefie Gazy nie przypadkowo się nasiliły po 11.11. Wszystko po to by przykryć pracę naszej policji!

Jak do tego doszedłem? W Izraelu też jest policja, też jest premier! A, że nasze kraje współpracują militarnie, to wszystko jest w tej chwili dla mnie jasne 8)

#35

Margon.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest inna opcja, Kibole dali cynk komus, ze zrobia burdel i zeby to nagrali, ze niby to Policja zaczyna.

Jesli kto traktuje filmiki na yt jako powazne zrodlo informacji to ja pozdrawiam go bardzo serdecznie :) OFC Kibole nagrali to co im pasuje a Ci z mediow nagrali to co pasuje władzom, dwie tępe strony.

Użytkownik Margon edytował ten post 23.11.2012 - 18:15


#36

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze bym zrozumiał twój zarzut, gdyby to POLICJA wyjęła Brunona z kapelusza... Ale jak pisałem, to inna służba więc nie rozumiem jaką by mieli intencję w kryciu policji...


ABW ?

Najprawdopodobniej żadną, ale są instrumentem systemu tak samo jak policja. Wojsko, policja ba nawet straż pożarna to wszystko instytucje zajmujące się bezpieczeństwem (narodowym, informacji itd.) państwa. Twierdzę, że jednym z najważniejszych ich zadań jest ochrona władzy. Jeżeli np. niezawisłość sądów czy prokury jest wyjątkowo dyskusyjna to nie może być tak z "psami systemu" ?

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 26.11.2012 - 18:15




#37

Eisenmann.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę że temat polityczny, rzeczywiście to co się dzieje w Polsce nadaje się na serwis 'Paranormalne.pl'. Bo pełno w tym kraju absurdów, bardziej zabawnych niż te rodem z komunizmu w serialu 'Zmiennicy'. Ale tak jest w całej UE.

Ostatnio np. UE przyznała dotacje w wys. ok 2 000 000 euro... włoskiej mafii. Tylko rzecz jasna nie wiedzieli o tym że przyznają dotację cwanym Włochom hehe:) No ale takich spraw jest tysiące, także i u nas w kraju podobnych nie bedę się nad tym rozpisywał.

Chyba nikt nie ma wątpliwości że Polska nie jest krajem niepodległym. Niepodległy kraj może uchwalać dowolne prawo, może np. wprowadzić karę śmierci, a obecnie prawo unijne jest nadrzędne nad polskim.

Powiem krótko: przekupiono naród w referendum i odbył się anschluss do UE. Jesteśmy już tylko landem Unii, nawet nie stanem. Bo poszczególne stany w USA mają jeszcze różne prawo - są autonomiami. Nasz rząd to tylko rząd marionetkowy i nie ważne kto jest na sterze. Jedne świnie zamieniają się z innymi świniami przy korycie.

Cały ten marsz niepodległości jest kuriozalny i święto niepodległości miało by sens gdyby Polska była krajem niepodległym.

#38 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

ABW ?
Najprawdopodobniej żadną, ale są instrumentem systemu tak samo jak policja. Wojsko, policja ba nawet straż pożarna to wszystko instytucje zajmujące się bezpieczeństwem (narodowym, informacji itd.) państwa. Twierdzę, że jednym z najważniejszych ich zadań jest ochrona władzy. Jeżeli np. niezawisłość sądów czy prokury jest wyjątkowo dyskusyjna to nie może być tak z "psami systemu" ?



Nie musisz mnie pouczać czym się ten instytucje zajmują - tak się składa, że jestem BARDZO w temacie... Nadal uważam, że nie mieli w tym absolutnie żadnego interesu, a takie postawienie sprawy to jedynie teoria spiskowa, która nie ma sensownych mocowań w faktach...

#39

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie musisz mnie pouczać czym się ten instytucje zajmują - tak się składa, że jestem BARDZO w temacie...


Nie pouczam nie martw się - jestem ostatni do szpanowania wiedzą ;).

Ja osobiście jestem zwolennikiem teorii spiskowych, pozwalają one wytłumaczyć niektóre dość tajemnicze sprawy; co więcej cała historia świata jest oparta na większych czy mniejszych spiskach ;).



#40

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja osobiście jestem zwolennikiem teorii spiskowych, pozwalają one wytłumaczyć niektóre dość tajemnicze sprawy; co więcej cała historia świata jest oparta na większych czy mniejszych spiskach ;).

Tyle tylko że wykazałeś co najwyżej możliwość podległości, jednego resortu pod drugi. Pośredniego lub bezpośredniego wpływania na poszczególne instytucje itp. Jednak brakuje dowodów na poparcie teorii o prowokacji policyjnej, jedynie domysły i spekulacje które bardziej nadają się na książkę sensacyjną.

Policja stosowała taktykę z ME-tam okazała się skuteczna w wyłapywaniu prowodyrów więc skuteczną taktykę przenieśli na MN. Chyba że na ME też miała miejsce prowokacja policji...

#41

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Policja stosowała taktykę z ME-tam okazała się skuteczna w wyłapywaniu prowodyrów więc skuteczną taktykę przenieśli na MN.


Taktyka była skuteczna ale wykonanie było do dupy - powodowało eskalacje napięcia wśród "gorących głów" (u nich w największym stopniu).

Tyle tylko że wykazałeś co najwyżej możliwość podległości, jednego resortu pod drugi.


Oczywiście - przecież na samym wstępie zaznaczyłem, że jest to jedna z wielu możliwości. Teoria spiskowa ma to do siebie, że poszerza horyzonty i za to jej chwała.



#42

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście - przecież na samym wstępie zaznaczyłem, że jest to jedna z wielu możliwości. Teoria spiskowa ma to do siebie, że poszerza horyzonty i za to jej chwała.

Zgoda, jednak mile widziane byłyby dowody zamiast ewentualnych możliwości.

Taktyka była skuteczna ale wykonanie było do dupy - powodowało eskalacje napięcia wśród "gorących głów" (u nich w największym stopniu).

Opisz może według swojej opinii jaki był MN (prowokacją), jak powinny wyglądać działania policji.

Na obecną chwilę odnoszę wrażenie że MN przebiegał tak:
Szli sobie niewinni uczestnicy, zobaczyli w oddali policję, zaczęli gorączkowo wyrywać kostkę brukową, kupować w spożywczakach petardy, szaliki, kominiarki i race. Gdy zobaczyli zamaskowanych policjantów eksplodowały emocję i zaczęła się walka.

Większość osób chyba oczekiwała od policji takiego działania:
Policja po zauważeniu prowodyrów zamieszek powinna udać się do pobliskiego baru, wsiąść stół i krzesła, wyjść na chodnik i zaprosić panów chuliganów do merytorycznej wymiany zdań...

#43

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgoda, jednak mile widziane byłyby dowody zamiast ewentualnych możliwości.


Na razie składam teorię - jeżeli będę miał więcej czasu aby wgryźć się w temat i niczym lodołamacz niszczyć raz za razem argumenty przeciwników to a pewno miejscem tej dyskusji będzie VRP ;).

Opisz może według swojej opinii jaki był MN (prowokacją), jak powinny wyglądać działania policji.


Oddałem głos, na opcję, że prowokacji nie było. Rozumiem doskonale, że ktoś kto nigdy nie był np. na meczu może uważać, że jakaś tam policyjna prowokacja miała miejsce. Jednak kiedy czyta się wypowiedzi osób, które są "kumate" i w temacie i dalej sadzą takie farmazony to zostaje niestety tylko uczucie zażenowania. Co było źle wyjaśniałem już w temacie o MN. Skopiuje swoją wypowiedź bo nie mam ochoty tego drugi raz pisać :P.

mylo

Czyli postulujesz żeby się obchodzić z nimi jak z jajkiem? Chuchać, dmuchać, głaskać byleby czegoś nie zniszczyli w przypływie emocji?


Nope.

Chodzi o to, ze tajniak podczas takiego zdarzenia jakim był MN ma za zadanie po cichu wyłapać delikwenta, który ewidentnie szuka okazji do demolki. Wbijanie się kordonem w daną grupę rozbija marsz, powodując narastanie frustracji; w pewnym momencie napięcie osiąga poziom krytyczny i już nic nie da się z tym zrobić. Wiadomym jest, że niektóre osoby będą podchodzić do sprawy bardzo emocjonalnie, jednak Policja nie może działać w ten sposób i MUSI brać to pod uwagę (nie mówię o prewencji tylko o AT). Jeżeli funkcjonariusz daje się sprowokować albo co gorsza sam jest nakręcony przed akcją to nie nadaje się do służby.


Z tamtego tematu pamiętam, że przykład Wrocławia, gdzie problem został bardzo ładnie i sprawnie rozwiązany przez kasków Cię nie przekonuję. Więc może inny ? Bodajże w sierpniu Legia Warszawa była na meczu wyjazdowym z Rosenborgiem Trondheim - pomijam już fakt, iż po krótkiej dyskusji (tak, dyskusji a nie pyskówce jaka odbywa się w Polsce) zostali wpuszczeni na sektor z całą oprawą. Podczas próby skrojenia flagi w trakcie meczu, zostały oddelegowane przez ochronę i policję DWIE kobiety, które ładnie i rzeczowo wytłumaczyły i uspokoiły tłum - można ? Widocznie wszystko można, tylko większość ochroniarzy/policjantów w Polsce w niczym nie różni się od swoich przodków z MO czy ZOMO - dobrze, że nie każą dziękować za przekop.



#44

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tamtego tematu pamiętam, że przykład Wrocławia, gdzie problem został bardzo ładnie i sprawnie rozwiązany przez kasków Cię nie przekonuję.

Zapominasz że w Wawie obchody były centralne z zaproszonymi "gośćmi" z kraju i zagranicy, odbywało się wiele marszy jednocześnie o kolizyjnych trasach przemarszu a na dodatek we Wrocku chyba squattersi zostali odwiedzeni przez pokojowych gości...

Bodajże w sierpniu Legia Warszawa była na meczu wyjazdowym z Rosenborgiem Trondheim - pomijam już fakt, iż po krótkiej dyskusji (tak, dyskusji a nie pyskówce jaka odbywa się w Polsce) zostali wpuszczeni na sektor z całą oprawą.

Zupełnie inna sytuacja, tam się policja nie cacka, na mecze wyjazdowe nie wyjeżdża elita kibolów-chyba, nie śledzę ich ale takie odnoszę wrażenie.

Podczas próby skrojenia flagi w trakcie meczu, zostały oddelegowane przez ochronę i policję DWIE kobiety, które ładnie i rzeczowo wytłumaczyły i uspokoiły tłum - można ?

http://www.youtube.com/watch?v=QQBQzT2yhsc
Można. Tu była jedna i miała kask :mrgreen:

#45

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapominasz że w Wawie obchody były centralne z zaproszonymi "gośćmi" z kraju i zagranicy, odbywało się wiele marszy jednocześnie o kolizyjnych trasach przemarszu


To oczywiście prawda, ale na największy marsz została raczej oddelegowana najbardziej elitarna część funkcjonariuszy (BOA w tłumie zdaje się potwierdzać tą tezę). A jeżeli nie to też w tym momencie zawiodło państwo - nie chcę przez to powiedzieć, że zadymiarzy nie było, bo byli; ale wina ciąży tak jak nad jedną jak i nad drugą stroną

Zupełnie inna sytuacja, tam się policja nie cacka, na mecze wyjazdowe nie wyjeżdża elita kibolów-chyba, nie śledzę ich ale takie odnoszę wrażenie.


Co znaczy "nie cacka" ? Obchodzi się z nimi jak z ludźmi a nie jak z bydłem ? Jeżeli to miałeś na myśli to faktycznie "nie cacka się". A na wyjazdy i to tak dalekie wyjeżdżają właśnie najwięksi fanatycy (komu innemu by się chciało jeździć np. do Kazachstanu ?).

Dlatego tak jak pisałem na początku: na Marszu byli zadymiarze, zrobili wiele złego bo dym z policją był zupełnie niepotrzebny. Z drugiej strony kaski zachowywały się jakby sami wciągnęli kreskę przed akcją. Powinni wszyscy znaleźć się na "karnym jeżyku" ;).

a na dodatek we Wrocku chyba squattersi zostali odwiedzeni przez pokojowych gości...


O tym też już pisałem - bycie outsiderem to nie rurki z kremem.

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 18.12.2012 - 17:05





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych