Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prowokacja w Marszu Niepodległości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Prowokacja-kto ją wywołał? (94 użytkowników oddało głos)

Jakie jest wasze zdanie na temat prowokacji w MN?

  1. Prowokacja miała miejsce-lecz nie wiadomo kto ją spowodował. (10 głosów [10.64%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.64%

  2. Prowokacji nie było-zwykły wybryk. (14 głosów [14.89%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.89%

  3. Głosowano Prowokacje wywołała policja na zlecenie Tuska (45 głosów [47.87%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 47.87%

  4. Prowokacje wywołali zwolennicy PIS-u aby obarczyć winą Tuska (3 głosów [3.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.19%

  5. Prowokację wywołali zwolennicy innych ugrupowań politycznych (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  6. Prowokacji dokonali kibole i zwykli zadymiarze. (16 głosów [17.02%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 17.02%

  7. Prowokacji dokonali dziennikarze dla zwiększenia oglądalności. (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  8. Nie mam wyrobionego zdania w tej kwestii (6 głosów [6.38%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 6.38%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sporo filmów do analizy-i na niej powinniśmy się skupić zamiast powielać schematy. Schematem został pojechany pierwszy film-już go analizowałem wcześniej, następne filmy jechały na tym samym schemacie:
człowiek w kominiarce=tajniak, policjant, prowokator. Dziwię się że rzecznik nie wytknął tej oczywistości-w sumie on jest od gadania a jacyś spece będą sami analizować tą sytuację.

Innym schematem który się pojawił jest stwierdzenie:
brak policji=brak zadym
Dowodem koronnym miało być stwierdzenie że na Agrykoli nie było żadnego policjanta-okazuje się że było ich mnóstwo.

Ludzie nie potrafią odróżnić salwy ostrzegawczej od strzelania w osoby.
Strasznym kłopotem jest odróżnić petardę od UGŁ-a
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Jak ktoś był w wojsku to miał styczność z UGŁ-em.

Jeszcze w kwestii bezpieczeństwa i odpowiedzialności za imprezę:
Art. 5.
1. Za bezpieczeństwo imprezy masowej w miejscu i w czasie jej trwania odpowiada
jej organizator.
2. Bezpieczeństwo imprezy masowej obejmuje spełnienie przez organizatora wymogów
w zakresie:
1) zapewnienia bezpieczeństwa osobom uczestniczącym w imprezie;
2) ochrony porządku publicznego;
3) zabezpieczenia pod względem medycznym;
4) zapewnienia odpowiedniego stanu technicznego obiektów budowlanych
wraz ze służącymi tym obiektom instalacjami i urządzeniami technicznymi,
w szczególności przeciwpożarowymi i sanitarnymi.
2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2001 r. Nr 49, poz.
509, z 2002 r. Nr 113, poz. 984, Nr 153, poz. 1271 i Nr 169, poz. 1387, z 2003 r. Nr 130, poz. 1188 i
Nr 170, poz. 1660, z 2004 r. Nr 162, poz. 1692, z 2005 r. Nr 64, poz. 565, Nr 78, poz. 682 i Nr 181,
poz. 1524 oraz z 2008 r. Nr 229, poz. 1539.
©Kancelaria Sejmu s. 5/39
2012-01-19
3. Obowiązek zabezpieczenia imprezy masowej spoczywa na organizatorze, a w
zakresie określonym w tej ustawie i innych przepisach także na: wójcie, burmistrzu,
prezydencie miasta, wojewodzie, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i
innych jednostkach organizacyjnych ochrony przeciwpożarowej, służbach odpowiedzialnych
za bezpieczeństwo i porządek publiczny na obszarach kolejowych,
służbie zdrowia, a w razie potrzeby także innych właściwych służbach i
organach.


USTAWA
z dnia 20 marca 2009 r.
o bezpieczeństwie imprez masowych

#17

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Robak, Marsz Niepodległości nie jest żadną imprezą tylko zgromadzeniem masowym, jak każda inna manifestacja. Obowiązuje tutaj inne prawo. Odpowiedzialność zabezpieczenia zgromadzeń demokratycznych spoczywa na służbach.
Jednak ma się to zmienić i odpowiedzialnośc ma być zrzucona na organizatorów, gdyż Bronkowi marzy się powrót do czasów PRL-u oraz zmierzanie w kierunku Białorusi i Rosji.

#18

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Marsz Niepodległości nie jest żadną imprezą tylko zgromadzeniem masowym, jak każda inna manifestacja.

Faktycznie, me niedopatrzenie.

Odpowiedzialność zabezpieczenia zgromadzeń demokratycznych spoczywa na służbach.

Nie uważasz że robi się pewien paradoks?
Nie chcecie służb na takich imprezach a jednocześnie żądacie aby zabezpieczyły takie manifestacje. Szczególnie gdy takich manifestacji pojawia się jednocześnie kilka/kilkanaście o kolizyjnych trasach przemarszu lub organizatorzy wcale nie podają takich tras-bo po co mają ułatwiać zadanie konkurencyjnym manifestacją.

Wracając do tematu-na poniższej stronie są opublikowane zdjęcia osób podejrzanych o zadymy podczas MN.
Klik

#19 Gość_Konradyn

Gość_Konradyn.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie chcecie służb na takich imprezach a jednocześnie żądacie aby zabezpieczyły takie manifestacje.

Istnieje różnica między "nie chcecie służb" a "nie chcecie prowokacji ze strony służb".

#20

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wpadłem właśnie na pomysł, że nasz ulubiony rolniczy piroman Reichsführer jest osobą, która ma odciągnąć uwagę ludzi od bezkarności policji - którą mogliśmy zaobserwować szczególnie podczas marszu ale której świadkami jesteśmy też na co dzień.

Tutaj nawet już nie rozchodzi się o prowokacje bo to tak na prawdę jest mało ważne. Kolejna rzecz podrzucona nam abyśmy rozgryzali ją w nieskończoność zapominając o sprawach najwyższej wagi.



#21 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem czy ktoś się wypowiedział na ten temat, ale zaklładam że nie więc napiszę.
Mnie uderzyła jedna sprawa.
W ten dzień czy może na drugi po tych incydentach media wiadome puściły materiały ZNAKOMITEJ jakości z tej zadymy.
Przecież to wszystko było takie spontaniczne i niespodziewane - ale ciekawostka - że Polsat, TVP czy TVN puściły materiały wręcz Full HD a opozycja miała tylko filmiki z telefonów komórkowych.
Skąd kamerzyścyści - wiadomych mediów - wiedzieli gdzie i kiedy się znaleść ze swymi profesjonalnymi kamerami?
Oglądałem te fajerwerki z (krótkich) zamieszek i i nie mogłem wyjśc z podziwu że mieli takiego nosa, żeby wiedzieć gdzie i kiedy ustawić swój sprzęt.
Byli dosłownie w centrum zdarzeń.
Ani za daleko, ani zablisko tylko dokładnie tam gdzie trzeba.
Jakby kręcili film fabularny a nie z zaskoczenia dokumentalny, reporterski.
Zaiste zastanawiające.

Użytkownik osiris edytował ten post 22.11.2012 - 11:45


#22 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Wpadłem właśnie na pomysł, że nasz ulubiony rolniczy piroman Reichsführer jest osobą, która ma odciągnąć uwagę ludzi od bezkarności policji - którą mogliśmy zaobserwować szczególnie podczas marszu ale której świadkami jesteśmy też na co dzień.

Tutaj nawet już nie rozchodzi się o prowokacje bo to tak na prawdę jest mało ważne. Kolejna rzecz podrzucona nam abyśmy rozgryzali ją w nieskończoność zapominając o sprawach najwyższej wagi.


Z tego co mi wiadomo, to zatrzymała go pewna służba specjalna, a nie policja... Mimo wszystko to dwie odrębne formacje, zupełnie inaczej uplasowane we wszystkim - od hierarchii, przez stopnie, aż po zakres zainteresowań...

#23

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może nie do końca jasno się wyraziłem.

Chodzi mi o to, że większość ludzi zaczęło zadawać sobie na poważnie pytanie na temat brutalizacji policji w stosunku do przeciętnego obywatela - nagle wyskakuje Brunon i wszyscy zostawiają ten temat; taka nowa Mama M.



#24 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeszcze bym zrozumiał twój zarzut, gdyby to POLICJA wyjęła Brunona z kapelusza... Ale jak pisałem, to inna służba więc nie rozumiem jaką by mieli intencję w kryciu policji...

#25

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bo te instytucje (ABW i policja) są ze soba ściśle powiązane, no i mają swojego wspólnego "szefa", czyli nasze ukochane, uczciwe i dobroduszne władze. Niech mi nikt nie wmawia bzdet o "niezależności" służb, bo to jest guzik prawda !

#26 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Oj, żebyś się nie zdziwił jak są ze sobą powiązane...

#27

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przecież w niektórych sytuacjach współpracują ze zwykłą policją, więc czemu mają być ze sobą nie powiązane ?
Ze strony ABW:

W celu rozpoznawania i wykrywania przestępstw godzących w ekonomiczne podstawy państwa Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi stałą współpracę z innymi służbami i instytucjami. Są to m.in.:

(...)

- jednostki podległe Komendantowi Głównemu Policji (m.in. Komenda Stołeczna Policji, Centralne Biuro Śledcze, Biuro Spraw Wewnętrznych), a także jednostki podległe Komendantowi Głównemu Straży Granicznej (m.in. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, Zarząd Graniczny KG SG, Zarząd Operacyjno-Śledczy KG SG) – w zakresie rozpoznawania i zwalczania działalności międzynarodowych zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się m.in. przemytem i handlem narkotykami czy bronią palną;

(...)


I co najlepsze:

Szef ABW jest centralnym organem administracji rządowej, działającym przy pomocy ABW, która jest urzędem administracji rządowej.
Podlega bezpośrednio Prezesowi Rady Ministrów.



Więc kto ma rację ? I po co szpanujesz swoją niewiedzą ? :P

Użytkownik martius edytował ten post 22.11.2012 - 17:54


#28 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

LOL!

Policja podlega pod MSW. Abwhera podlega BEZPOŚREDNIO pod premiera. Widzisz różnicę?

Jak wygląda współpraca między nimi zobacz sobie np. w serialu Pitbull lub jakimkolwiek innym o tej tematyce.

Słyszałem wiele powodów dla których miałaby wypłynąć sprawa z Brunonem (są mniej lub bardziej wiarygodne), jednak to co ty tu sugerujesz to po prostu BZDURA...

Zresztą idąc twoim tokiem rozumowania, to w Polsce każdy urzędnik podlega premierowi - innymi słowy, równie dobrze mogłaby wypłynąć teraz jakaś mega udana akcja GIIK albo UKSu, a ty byś piał, że to przykrywka dla 'prowokacji policji'...

Jeśli nie chcesz z naszego podwórka, to poczytaj sobie jak wygląda "współpraca" między CIA, FBI i NSA...

Użytkownik Razor edytował ten post 22.11.2012 - 18:19


#29

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Policja podlega pod MSW. Abwhera podlega BEZPOŚREDNIO pod premiera. Widzisz różnicę?


A MSW prezesowi rady ministrów.

Jak wygląda współpraca między nimi zobacz sobie np. w serialu Pitbull lub jakimkolwiek innym o tej tematyce.


Wybacz, ale nie będę czerpał wiedzy z seriali....

Słyszałem wiele powodów dla których miałaby wypłynąć sprawa z Brunonem (są mniej lub bardziej wiarygodne), jednak to co ty tu sugerujesz to po prostu BZDURA...

Zresztą idąc twoim tokiem rozumowania, to w Polsce każdy urzędnik podlega premierowi - innymi słowy, równie dobrze mogłaby wypłynąć teraz jakaś mega udana akcja GIIK albo UKSu, a ty byś piał, że to przykrywka dla 'prowokacji policji'...


A czy tak napisałem ? Skopiowałem Ci info ze strony ABW, a ty nadal szukasz dziury w całym, próbujesz być mądrzejszy od samej ABW ?

Jeśli nie chcesz z naszego podwórka, to poczytaj sobie jak wygląda "współpraca" między CIA, FBI i NSA...


Tu jest Polska, a nie hameryka ;)

Użytkownik martius edytował ten post 22.11.2012 - 18:56


#30

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ABW nie współpracuje z Policją bardziej niż się im nawzajem karze. Zobacz sobie choćby współpracę ZUSu i US, czy innych urzędów. ;) Oczywiście nie pasuję to do wielkiej teorii wszystkiego - gdzie wszystko jest ustawione i kontrolowane przez układ. Jednak dane oddziały administracji nie współpracują ze sobą w Polsce tak jak powinny, a powinny znacznie lepiej. Każdy sobie rzepkę skrobie, przerzucają się nawzajem odpowiedzialnością, interpretują ustawy w każdym oddziale inaczej. Nawet Policja, Straż i Pogotowie nie ma nadal spójnego systemu komunikacji. ;)

Więc radosna współpraca Policji z ABW? Wątpliwe. Raczej ABW z racji pierwszeństwa przejmuje dane sprawy, zmuszając Policję do współpracy - przy cichej złości Policjantów. Bo kto lubi gdy ktoś mu wchodzi buciorami w robotę?




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych