Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyjaśnić niewyjaśnione - ludzie cieniści


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#16

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to jest spowodowane tym, że ta osoba nadal istniała gdzieś w twojej podświadomości. Widocznie to była jakaś wizualizacja.

Możliwe jednak, że istnieje jakaś "energia" którą ludzie pozostawiają po swojej śmierci, no i ona nie jest w stanie przybrać wyglądu jak człowiek, ale coś na jego kształt. Zbyt dużo niewiadomych w tym temacie, żeby cokolwiek wywnioskować.
  • 0

#17

shado.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy obecność ludzi cienistych oprócz poczucia niepokoju może również powodować chwilowe uczucie zimna albo inne reakcje fizyczne naszych ciał?
  • 0

#18

Flothar.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest to mój pierwszy post na forum, po przeczytaniu tego tematu postanowiłem opisać wam moją historię. Nie mam pojęcia czy można bezpośrednio zaliczyć to cienistych ludzi ale wydaje mi się że jest jakiś tam związek. A więc tak, byliśmy z grupą na obozie sportowym, pewnego wieczoru (około 20) leżałem w łożku oglądając chyba tv, światło było zapalone, kolega z pokoju powiedział że idzie do toalety (mieliśmy wspólną toaletę na całe piętro czyli musiał wyjść z pokoju na odległość ok 15 metrów od drzwi. Nie zamykał za sobą drzwi, były otwarte. Ja nadal oglądałem tą telewizję, nagle kątem oka zobaczyłem że ktoś (coś?) wchodzi do pokoju, tzn nie wchodzi ale opiera rękę o futrynę, coś takiego Dołączona grafika. Potem pojawiła się głowa i reszta postaci (oczywiście czarna, ale nie taka normalna, taka "czarniejsza", kurde nie wiem jak to opisać.) Wiedziałem z jakiegoś powodu że patrzy na mnie, poczułem lekki niepokój i lekkie dreszcze, powiedziałem "ej co robisz" (myślałem że to mój wspólokator). Nagle usłyszałem kroki znajomego który wracał z toalety, ta "postać" cofneła się i zniknęła. Gdy kolega przyszedł zapytałem czy nie widział nikogo na korytarzu, odpowiedział że korytarz był pusty. Nie wchodzi w opcję próba nastraszenia mnie czy jakieś zmęczenie. Wiem że cała ta historia jest dziwna, ale przypomniała mi się gdy czytałem ten temat.
  • -3

#19

Nerubis.
  • Postów: 154
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja widywałem Shadow People najczęściej podczas prób OOBE. Widywałem zarówno "zwykłych" jak i tych ubranych w kapelusze czy płaszcze. Niektórzy mają czerwone oczy. Jedno zawsze byłó wspólne - podczas spotkań z Shadow people odczuwa się niczym nie uzasadniony niepokój i na prawdę ogromny strach.

Najczęściej zdarza mi się widzię Shadow people gdy przebudze śię w nocy - po prostu jeden siedzi i patrzy, a następnie błyskawicznie rozmywa się, jakby przechodził przez ścianę.

Dawno temu przeczesywałem internet aby dowiedzieć się czegoś więcej. Na pewno niektóre zjawiska można łatwo uzasadnić (jak np. paraliżem sennym) czy zwykłym przewidzeniem. Z ciekawszych historii - czytałem o człowieku, który zawsze przy probach OOBE widzial na wprost przed soba shadow people w kapeluszu, i natychmiast musial wracac (wczesniej to sie nie zdarzalo) - po pierwszym incydencie takim incydencie juz nigdy nie mogl przypomniec sobie zadnego snu.

Tak swoja droga Film "Shadow People" czeka na premierę. Niedowiarki będą mogły zobaczyć o czym mówimy w tym temacie :)
  • 0

#20

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie raz widziałem coś kątem oka i czułem, że mnie ktoś obserwuje, a jak się odwracałem to nikogo nie było, ale nawet nie zdawałem sobie sprawy, że jest to jakoś specjalnie nazywane. Myślałem, że tylko ja mam coś takiego i nigdy nie zwracałem na to uwagi i w ogóle o tym nie myślałem, a tu się okazuje, że nie tylko ja doświadczam takich rzeczy.
Co do artykułu to bardzo ciekawy i dobrze sie go czyta. Pisząc dobrze mam na myśli, że nie przynudza i chce się go czytać do końca, tak samo jak pozaostałe artykułu i oczywiście czekam na kolejen ;) .
  • 0



#21

Ines.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam tak dość często szczególnie kiedy jestem sama w pomieszczeniu,mam tak w domu u siebie tylko. Nie raz czuje bez odwracania się jakby coś poruszyło się za mną albo przez otwarte drzwi widzę jakby ktoś szedł. Mój chłopak tak często ma ,często widzi jakieś postacie.
  • 0

#22

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiele osób ma coś takiego, jak męty ciała szklistego, czyli poruszające się pod wpływem ruchu gałki ocznej czarne paski/kropki, sam wielokrotnie myślałem, że coś widzę kątem oka a to tylko te wredne paski, szczególnie przeszkadzają jak patrzy się na jasne tło.

Co jeszcze wymyślicie? "Ludzie bagniści - to oni wciągają Wasze buty"? Fajna opowieść dla małych dzieci.

Użytkownik tybysh edytował ten post 17.10.2012 - 10:59

  • -5

#23

Salco.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiele osób ma coś takiego, jak męty ciała szklistego, czyli poruszające się pod wpływem ruchu gałki ocznej czarne paski/kropki, sam wielokrotnie myślałem, że coś widzę kątem oka a to tylko te wredne paski, szczególnie przeszkadzają jak patrzy się na jasne tło.

Co jeszcze wymyślicie? "Ludzie bagniści - to oni wciągają Wasze buty"? Fajna opowieść dla małych dzieci.


Zapewne nigdy nie spotkałeś się z tym zjawiskiem. Ludzie cieniści to nie są "paski czy kropki". Widzisz postać człowieka a nie kropkę. Niekoniecznie tylko kątem oka.
  • 0

#24

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałem, ale podczas paraliżu sennego, to coś innego. Jakoś trudno mi uwierzyć w to, chociaż kto wie, skoro dużo osób o tym mówi, stawiam to na równi z wampirami :/
  • -1

#25

Ines.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem co masz na myśli tybysh. Takie kropki zazwyczaj można dostrzec kiedy patrzymy się w słońce lub w coś sie zapatrzymy. Tak-KAŻDY tak w życiu miewa. To co jest opisane w tym artykule nie jest tym o czym Ty myślisz.
  • 0

#26

ghoster.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętam że spotkało mnie coś takiego.
Leżałem w łóżku próbując zasnąć i nagle ktoś zaczął do mnie mówić, gwałtownie się odwróciłem w stronę głosu i zauważyłem znikającą jakby zakapturzoną sylwetkę dość wysokiego człowieka. Na pewno nie zasnąłem szybko po tym spotkaniu. Z wiekiem pomyślałem że to nic ale to powróciło po paru latach. Po tym spotkaniu nic takiego się nie działo i nie wiem czy bać się gdyby wróciło po paru latach.

Cytowanie całego, tak długiego postu nie ma sensu.

/Ratohnhaké:ton

  • 0

#27

FeeQ.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje że cieniści ludzie to kosmici lub jakaś rasa która zamieszkiwała naszą planetę ewentualnie my z przyszłości.Ja miałem kiedyś podobną sytuację mianowicie przebudziłem się i przewróciłem na prawy bok,leżałem tak przez góra 3 minuty następnie spojrzałem w sufit a tam wisiało a raczej unosiło się coś czarnego wyglądało to strasznie dziwnie było całe czarne i miało kaptur lub czapkę,postać znikła po kilku sekundach i nigdy już jej nie widziałem.Oczywiście nie biorę żadnych używek,nie mam żadnych chorób psychicznych itp postać widziałem w wieku 13 lat pamiętam jeszcze bardzo dziwne uczucie raczej nie był to strach ale coś innego.

Użytkownik FeeQ edytował ten post 17.10.2012 - 18:48

  • 0

#28

Ines.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

FeeQ,Ja miałam podobnie w nocy,podczas snu,nagle sie obudziłam,obok mnie była postać ciemna. I w tym czasie miałam także paraliż senny. Patrzyłam kątem oka na tą postać. Potem miałam jakby oobe,wyszłam z ciała do drugiego pokoju i stalam nad moją mamą,potem moje ciało drżało i otworzyłam oczy.
  • 0

#29

As Pik.
  • Postów: 36
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie, czytam forum od dosyć dawna ale kwestia logowania dopiero dzisiaj została przez mnie samego pozytywnie rozpatrzona.. tyle jest na świecie trollowania etc. Ja jako osoba doświadczona w tematyce oraz niektórych praktykach rodem z Ghost Hunters muszę przyznać że po bardzo głębokiej analizie coś takiego jak ludzie cienia istnieją. Kwestia czy ? jak? kto to? dlaczego skąd? to druga sprawa.

Moja historia z tym zjawiskiem oddala się w lata mojej młodości kiedy miałem tendencje do lunatykowania. Nic z tego nie pamiętam poza jednym, raz ktoś(ja?) zaświeciłem światło w przedpokoju w trakcie lunatykowania i zobaczyłem czarną wysoką postać prowadzącą mnie z przedpokoju do kuchni ewentualnie po piwnicy(pewien nie jestem gdyż druga teoria popada w szablon) a moim zamiarem nie jest uchodzenie za bajkopisarza.
Ciekawi mnie natomiast to czy owe zjawisko miało coś wspólnego z lunatykowaniem? Czy faktycznie podążałem mając te 8 lat za kimś(czymś) i czysty przypadek sprawił że to zobaczyłem?! Kiedyś myślałem że to zwykły sen.. Jednak zbyt wiele argumentów łączy się w całość...
  • 0

#30

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem co masz na myśli tybysh. Takie kropki zazwyczaj można dostrzec kiedy patrzymy się w słońce lub w coś sie zapatrzymy. Tak-KAŻDY tak w życiu miewa.


Mały offtop ale chciałem odpowiedzieć. Ines, po tym co napisałaś mogę stwierdzić, że nie wiesz co miałem na myśli, nie opisałaś mętów ciała szklistego i nie, nie każdy je posiada. Co do tematu - jestem sceptyczny, sam musiałbym coś takiego zobaczyć żeby się nad tym zastanowić. Lepiej szukać racjonalnego wyjaśnienia (przewidzenie/choroba psychiczna/omamy itp).

Użytkownik tybysh edytował ten post 17.10.2012 - 21:00

  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych