Skocz do zawartości


Gimnazjaliści musieli lizac kolana księdza


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
151 replies to this topic

#1 Gość_RekaThora

Gość_RekaThora.
  • Tematów: 0

Napisano

Animatorzy, nauczyciele Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie i rodzice uczniów napisali list protestacyjny przeciw reportażowi telewizji TVL Odra pokazującemu, co działo się na wyjeździe integracyjnym gimnazjalistów. "Uważamy, że sprawa została zaprezentowana w sposób niejednoznaczny i budzący kontrowersje, czego przykładem jest choćby tytuł: "Nieprzyzwoite zabawy z księdzem" - czytamy.
TVL Odra wyemitowała reportaż, w którym sugerowała, że kilkunastoletnie dziewczynki i chłopcy na wyjeździe integracyjnym zlizują bitą śmietanę z kolan dyrektora gimnazjum i jednocześnie księdza. Zdjęcia wykorzystane w materiale telewizyjnym umieściło na swojej stronie internetowej Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie. Pochodzą one z otrzęsin pierwszoklasistów, które odbyły się podczas wyjazdu integracyjnego. Sprawa wywołała lawinę komentarzy w internecie.

Skontaktowaliśmy się z dolnośląskim kuratorium oświaty, nadzorującym placówkę, by zapytać o tę sprawę. - Nikt nam żadnego doniesienia nie złożył, a sami nie jesteśmy w stanie sprawdzać galerii na stronach internetowych wszystkich szkół w województwie - zaznaczyła Janina Jakubowska, wizytator z dolnośląskiego kuratorium. I przestrzegła, by sprawy nie oceniać zbyt pochopnie. - Jeśli im to nie uwłaczało i nigdzie nie zgłosili sprawy jako problemu, potraktowali to jako zabawę, to nie widzę przeciwwskazań - mówi Jakubowska.

Chcieliśmy porozmawiać z ks. Marcinem Kozyrą, dyrektorem placówki, ale odmówił. Wcześniej, w rozmowie z reporterami TVL Odra stwierdził tylko, że taka formuła praktykowana jest już od kilku lat i ani uczniowie, ani rodzice nigdy nie mieli zastrzeżeń. - Ja wiem, że jest jakaś sprawa, ale nie będę udzielał informacji - oznajmił dziennikarzom, nie zgadzając się na występ przed kamerą.

List protestacyjny na stronie gimnazjum

Tymczasem wieczorem na stronie internetowej Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie zamieszczono "stanowiska Grona Pedagogicznego, Pracowników szkoły, Rodziców, Uczniów, Absolwentów i młodzieży z lubińskich szkół w związku z wyemitowanym 14 września 2012 roku w TVL Odra i rozpowszechnionym przez inne media materiałem dotyczącym wyjazdu integracyjnego uczniów klas I naszego Gimnazjum".

W Liście protestacyjnym animator wyjazdu wyjaśnia, że kontrowersyjne zdjęcia z wyjazdu integracyjnego pokazują m.in. "kocenie", czyli, jak czytamy "zabawy towarzyszące początkowi nauki uczniów w wielu szkołach". "Jedną z czynności, jaką mieli wykonać uczniowie (nie tylko dziewczynki), było dotknięcie ustami pianki do golenia, której gruba warstwa znajdowała się na kolanach Księdza Dyrektora, a nie, jak podała telewizja, zlizanie z kolana księdza bitej śmietany. Ten przystanek na trasie kocenia nie był inicjatywą dyrektora" - piszą.

Wyjaśniają, że "zabawę" przygotowywali nauczyciele i animatorzy i że "odbyła się w radosnej atmosferze". "Ksiądz Dyrektor miał za zadanie przyjąć jedynie nieubliżający nikomu hołd kociaków, po czym pasował ich na uczniów" - dodają. Zapewniają, że "nikomu z nich przez myśl nie przyszło, aby uwłaczać godności podopiecznych".

"Chcemy sprostowania i przeprosin"

Następnie autorzy listu atakują telewizję TVL Odra. "Jesteśmy zniesmaczeni, że musimy prostować niepełne i nieprawdziwe informacje w tej błahej kwestii" - czytamy. Stwierdzili, że zostali "osobiście dotknięci materiałem filmowym". "Nasze niezadowolenie uzasadnione jest nie tylko jakością przekazywanych przez telewizję informacji, lecz także charakterem ich prezentacji opinii publicznej. Uważamy, że sprawa została zaprezentowana w sposób niejednoznaczny i budzący kontrowersje, czego przykładem jest choćby tytuł: "Nieprzyzwoite zabawy z księdzem" - piszą autorzy. Domagają się "sprostowań i przeprosin".

Drugie oświadczenie wydały władze szkoły. "Obrzydliwe oszczerstwa, jakoby dzieci miały zlizywać z kolan Dyrektora bitą śmietanę, są zwykłymi pomówieniami niemającymi żadnego odniesienia do rzeczywistości. Nie otrzymaliśmy jakichkolwiek informacji od rodziców, aby ich dzieciom działa się krzywda" - czytamy.

Trzecim materiałem opublikowanym na stronie jest list rodziców dzieci uczestniczących w wyjeździe. "Czujemy wielki niesmak i rozczarowanie (...). Trzeba mieć dużo złej woli i negatywnego nastawienia do człowieka, by nie znając kontekstu i okoliczności, w jakich zrobiono zdjęcie, sztucznie nadmuchiwać sensację, nie bacząc na to, że niszczy to dobre imię osoby, która ma wiele zasług dla młodzieży naszego miasta" - piszą.

Źródło

W źródle znajdziecie zdjęcia.

#2

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ewidentna "symbolika" pedofilii! Zlizywanie smietanki z kolan rozkraczonego ksiedza z zalozonymi rekoma do tylu..
na nastepnych zdjeciach widac jak dzieci klecza, a ten zboczeniec wtryskuje im smietanke do gardel.. jak mozna byc tak durnym rodzicem i nie widziec w udawanym "oralu z finalem" nic zlego!!?? im powinno sie odebrac prawa rodzicielskie a tego zboczenca ze zdjec wsadzic do celi ze "starszakami" ktorzy mu zrobia wiezienne kocenie..

Użytkownik manitoris edytował ten post 19.09.2012 - 10:49


#3

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ewidentna "symbolika" pedofilii! Zlizywanie smietanki z kolan rozkraczonego ksiedza z zalozonymi rekoma do tylu..


rozumiem ze znasz sie na tym na tyle zeby tak stanowczo twierdzic??

jak mozna byc tak durnym rodzicem i nie widziec w udawanym "oralu z finalem" nic zlego!!?? im powinno sie odebrac prawa rodzicielskie a tego zboczenca ze zdjec wsadzic do celi ze "starszakami" ktorzy mu zrobia wiezienne kocenie..


nie obawiaj sie o tych rodzicow domyslam sie ze sa duzo madrzejsi od Ciebie ;) a prawa rodzicielskie odbieraj w swojej rodzinie..

#4

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@dryndryn, nie wiem, co dzisiaj jest za dzien, ze nikt nie czuje ironii lub sarkazmu... najpierw napinki na Fanpejdzu Antywebu, teraz tutaj zazartowac nie mozna... calm down.



#5

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

no rozumiem ale patrzac co dzieje sie w mainstremowych mediach i jaka maja pozywke ;) nie chcemy miec tutaj chyba forum onetu itp a jeden zrozumie drugi nie ;)

#6

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

@Dryndryn - oczywiscie, od lat uzytkownicy i administracja dba o poziom tego miejsca. Jeszcze kilka lat temu odbywaly sie tutaj naprawde dyskusje na poziomie, nikt nie przewidzial, ze w 2012 roku wiekszosc tematow to bedzie jedna wielka klotnia katolikow z ateistami, zwolennikami JKM ze zwolennikami obecnych rzadow, wierzacymi w zjawiska paranormalne i sceptykow. Kiedys nawet ludzie o roznych pogladach mogli sie tutaj wypowiadac, a klotnie i wyzwiska nie byly wowczas tak popularne na tym forum, jak obecnie.

Okazuje sie, ze teraz oprocz ciaglego stanu wojennego panujacego na VRP, nawet troche humoru jest odbierane jako obraza stanu. Przepraszam, dryndryn, jesli odbierasz to osobiscie, ale nie kieruje tego tylko do Ciebie. Spojrzmy na moja koncepcje ze Zlota Malina. Od razu podniosly sie glosy, ze idiotyzm, ze bezsens, ze nie warto... Jasne, jesli jedynym celem spedzania czasu na paranormalne.pl jest tylko klocenie sie z internetowymi rozmowcami, rezygnujac nawet z proby polubienia czy chociaz poznania ich, to faktycznie jest to bezsens.

Czasami, drodzy koledzy i kolezanki, tesknie za tym VRP, ktore pamietam z 2007 roku, kiedyto poznalem to miejsce. Jesli mamy zamiar nadal niszczyc nasze wyjatkowe miejsce w Internecie, nasz azyl od mainstreamowej papki, serwis ktory sami tworzymy, ktory jest czastka nas, to ja nie moge wam tego zabronic... tylko wowczas przyjdzie mi sie zastanowic, co ja tutaj jeszcze robie.

Przepraszam za offtopic.

Użytkownik Serail edytował ten post 19.09.2012 - 11:16




#7

Oomek.
  • Postów: 138
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Na ostatnim zdjęciu ewidentnie stoi śmietanka, więc nie rozumiem po co to łżenie, że to pianka do golenia, skoro to taka niewinna zabawa.

#8

Witecki29.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

No niestety, dzisiaj mamy takie popieprzone czasy, w których buduje się wzajemną nieufność. Później ludzie nakręcają się, że lepiej nie uśmiechać się do faceta, bo wezmą za geja, również nie do samotnej kobiety na ulicy, bo wezmą za gwałciciela, a już BROŃ BOŻE! nie do dziecka.
Sam czuje się nieswojo w obecności obcych pół nagich dzieci np. na plaży,(chyba ze widzę jak matki się uśmiechają do mnie) właściwie się nie dziwie skoro w społeczeństwie chodzi tylu recydywistów...

#9 Gość_RekaThora

Gość_RekaThora.
  • Tematów: 0

Napisano

Więcej zdjęć znalazłam tutaj:

http://www.pudelek.p...siedza_zdjecia/

Wiem, ze sam portal mało wiarygodny, ale z pewnoscia te zdjęcia wzieli z jakiegos portalu informacyjnego, na zdjęciach widac tego samego księdza.

#10

Tromasz.
  • Postów: 114
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ta znowu z pudelkiem :)

Zabawa to zabawa. Znowu ktos chce sie wpieprzac w cos co go nie powinno obchodzic. Ludzie naprawde tak sie nudza ze szukaja wszedzie sensacji czy ja czegos nie rozumiem :)

Teraz ten temat bedzie przez 3 tygodnie walkowany na tv / paranormalne.. bleh

A to pewnie byla zwykla zabawa za przyzwoleniem obu stron .

Użytkownik Tromasz edytował ten post 19.09.2012 - 12:17


#11

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A potem mówią, że KK "za nic" atakują Żydy i Komunisty, Masoni i Cykliści...

Gdyby to rówieśnicy sobie takie coś urządzali, były zaraz wrzaski rozwścieczonych mamusiek, że znowu FALA w szkole, zboczeństwo i w ogóle ZUO się szerzy. Ale skoro ksiądz, to trzeba go bronić - bo jak wszyscy wiemy, bycie duchownym to okoliczność łagodząca zapewniająca przy tym immunitet przy którym polityczny wysiada.

Użytkownik HidesHisFace edytował ten post 19.09.2012 - 12:28


#12

Vanilia.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobre.... a ja miałam wiele wspólnego
z salezjanami.... tylko że nie z tymi z Lublina
a z bazyliki w Warszawie....
co tam się działo to głowa mała....

#13

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na miejscu rodziców wniosła bym sprawę do sądu, doprowadziłabym do pozbawienia prawa wykonywania zawodu nauczyciela przez tego księdza.

Użytkownik Aidil edytował ten post 19.09.2012 - 13:18




#14

pawlitto.
  • Postów: 181
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Na ostatnim zdjęciu ewidentnie stoi śmietanka, więc nie rozumiem po co to łżenie, że to pianka do golenia, skoro to taka niewinna zabawa.

NIEWINNA ZABAWA? Myszę przyznać, iż nie pojmuję takiego toku rozumowania. Może i dzieci obierają to jako zabawę, ale temu knurowi pedofilowi zapewne co innego w bani się kłębi!

Gdybym się dowiedział, że mojej córce kazano zlizywać śmietanę z zakudlonych kolan jakiegoś knura. Przysięgam, że wyrwał bym chwasta!

Użytkownik pawlitto edytował ten post 19.09.2012 - 13:21


#15

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

już nie wiem co o tym myśleć. Jestem ciekaw co czuły i myślały w tym czasie dzieci. Czy nie znalazł się nikt kto temu się sprzeciwił?


Na miejscu rodziców wniosła bym sprawę do sądu, doprowadziłabym do pozbawienia prawa wykonywania zawodu nauczyciela tego księdza.


o to się nie bój, lecz i tak pseudochrześcijański kościół będzie krył takich księży. Tak samo jak krył hitlerowców


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych