Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seriale godne polecenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#181

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nadrabiam zaległości:

 

Messiah - czekam na drugi sezon.

 

Stranger Things - sezon 3. No, urocze. Po prostu, urocze. ;)

A, i nie dajcie się nabrać, że to film o potworach. To tylko tak, przy okazji. ;)

Cały ST to nostalgiczny serial o dojrzewaniu w latach 80 z ich muzyką, filmami, gadgetami, polityką, modą i co kto jeszcze chce. :))

 

To akurat z sezonu 2, ale wiadomo o co chodzi.

 





#182

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ostatnio oglądałam Anne with an E na Netflifx.

Bardzo fajnie odświeżona Ania z Zielonego Wzgórza. Serial strasznie mnie wciągnął. Jedyny minus to to, że czasami jest w nim trochę za dużo pouczania w temacie różnego rodzaju topowych tematów lewicowych (głównie to od połowy drugiego sezonu). Jak ktoś jest cierpliwy wystarczająco, albo jak komuś takie wątki nie przeszkadzają albo nawet lubi to serial mogę bardzo polecić.





#183

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na netflixie w nowościach nowa seria „Zadzwoń do Saula”. Tak, seria, bo sezon to niepoprawne wyrażenie i może być najwyżej grypowy albo na leszcza :)



#184

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Na netflixie w nowościach nowa seria „Zadzwoń do Saula

To prequel Breaking Bad, zgadza się?

 

 

Tak, seria, bo sezon to niepoprawne wyrażenie i może być najwyżej grypowy albo na leszcza :)

Czemu?

 

sezon

[...]

4. «cykl odcinków serialu, programów rozrywkowych itp., stanowiący pewną całość»

https://sjp.pwn.pl/slowniki/sezon.html

 

A nawet: :))

https://sjp.pwn.pl/p...eria;16176.html





#185

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oj,oj,oj...Słownik języka polskiego się z waćpanem nie zgadza: https://sjp.pwn.pl/s...on;2575333.html.

 

Zadzwoń do Saula w pewnym momencie przestałam oglądać. Serial mi się podobał w pewnym stopniu, ale chyba połączenie mi się z nim w końcu urwało, bo tempo było za wolne. Tak myślę.





#186

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Narcos:Mexico tradycyjnie trzyma poziom. Les Miserables (nowy serial) też wykonany na najwyższym poziomie. W obliczu koronawirusa polecić mogę "Strefę skażenia" ("Hot Zone"). Nowy ST:Picard jest spoko, ale jakby klimatem odbiega od tej klasycznej wizji starych ST. "Katarzyna Wielka" też dobry, jeśli ktoś lubi kostiumowo-historyczne. No i "Szpieg" ("The Spy") z Saszą Baronem Cohenem. Fajnie zobaczyć tego aktora w poważnej roli.





#187

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

The last ship



#188

Biedronka.
  • Postów: 234
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

The Umbrella Academy

Dla tych co lubią bohaterów z dziwnymi mocami, którzy dodatkowo nie potrafią się ze sobą dogadać. Ciekawe postacie, bardzo ciekawy ciąg zdarzeń.



#189

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

The Expanse - jest już kilka sezonów, książkę kocham, serial chyba mniej ale must watch jak dla mnie

Carnival Row - jeden sezon, jestem w połowie ale strasznie mi się podoba. No i Legolas w roli głównej ;]

Altered Carbon - podobno jest, lub ma wyjść drugi sezon. Na pewno obejrze

American Gods - to jest coś co zryje mózg co poniektórym :))

The man in the high castle - taka wersja ameryki: a co by było gdyby naziści wygrali wojnę?

The Boys - Tacy superbohaterowie. Hmm, a może i nie. Hah, genialny tytuł, ma być drugi sezon. Obejrze!

Supernatural - jestem wieloletnim wiernym fanem Chucka i ferajny

Nightflyers - serial na podstawie książki Georga R. R. Martina, tyle że w kosmosie. Warto obejrzeć dla muzyki z intro ale wg mnie najsłabsza pozycja na powyższej liście.



#190

Aisengard.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś na nasze czasy: Zaraza (La Peste) - 6 odcinków świetnego serialu kostiumowego o tajemniczych morderstwach podczas zarazy dżumy w XVI-wiecznej Sewilli. Jeśli chodzi o scenografię to w serialach nie powstało nic lepszego. Za niecały miesiąc wyemitowany zostanie drugi sezon z podtytułem Ręka La Garduny.

Waco - też 6 odcinków opowiadających o ostatnich miesiącach sekty Davida Koresha i ataku na jego farmę. Pomimo tego, że finał znamy, ogląda się z niemałym zaciekawieniem.

Yellowstone - rewelacyjny serial o losach rodziny Duttonów prowadzących ranczo gdzieś w Montanie. Na razie 2 sezony.

Złoto Gujany - zaskoczył mnie. Naprawdę bardzo dobra przygodowo-kryminalna rzecz. Jak najbardziej polecam oba sezony.



#191

Kamada.
  • Postów: 36
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rodzina Soprano - dosyć stary tytuł i nie każdy przełknie jego wielkość ale polecam gorąco oglądałem wiele razy. Nawet w niektórych odcinkach zahaczają o paranormalne zdarzenia.
Kokainowy Rick (white boy Rick) - dramat kryminalny ale daje do myślenia.
Peaky Blinders - Angielska gangsterka pełną gębą, w czasach zaraz po I wojnie światowej. Serial zrobił na mnie duże wrażenie, czekam na kolejny sezon.
End of the fun**in world - dziwny, w niektórych momentach przesadzony, ale dobór aktorów i historie bohaterów napisane bardzo dobrze.

 



#192

BPW.
  • Postów: 51
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Zaklinaczka duchów"  :>





#193

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Zaklinaczka duchów"  :>

Inaczej Ghost Whisperer z Jennifer Love Hewitt. Polski tytuł jakoś nie zapada w pamięć.

 

Od siebie polecam The Boys na HBO.



#194

Trickster11.
  • Postów: 4
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moje top 10:

1. Doctor Who - kosmici, podróże w czasie, paradoksy, nic nie jest czarno-białe, czyli moje ulubione klimaty

2. Legends of tommorow - DC, ale z nutą komedii

3. Grimm - policjant zaczyna widzieć potwory rodem z bajek Grimmów

4. Teoria wielkiego podrywu - perypetie grupy naukowców

5. Czarna lista - poszukiwany przestępca pomaga FBI, ale nic za darmo

6. Lucyfer - diabeł w LA

7. Brooklyn 9-9 - luźna komedia policyjna

8. Star Track Discovery - najnowszy Star Track

9. Dobry Omen - mini-serial komediowy z motywem Apokalipsy

10. Doktor House - cyniczny lekarz z niekonwencjonalnymi metodami leczenia

Polecam.



#195

Shiroaka.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To forum o rzeczach paranormalnych, więc proponuję: PSI Factor, Are you Afraid of the Dark, Charmed z seriali zachodnich.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych