Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ayahuasca w Polsce?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#1

vine2012.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czesc!

Uwazacie, ze Ayahuasca powinna byc legalna i ogolnie dostepna na terenie Polski czy nie?
W Czechach i Holandii jest legalna. Na terenie Anglii nie jest legalna ale i nie jest scigana...

Pozdrawiam

V

 

Poprawiłam tytuł tematu.

Blitz Wolf


  • 0

#2

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem bo nawet nie napisałeś nam co to jest...
  • -2

#3

Genialny.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

MrOsamaful

To roślina w której zawartości jest najpotężniejszy psychodelik znany ludzkości. Wstyd.

Vine2012

Jeśli bym mógł, wydałbym wszystkie pieniądze żeby była legalna.
  • -13

#4

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ayahuasca [czytać: ajałaska] - "liana duszy", "pnącze dusz" w języku keczua, używanym przez południowoamerykańskich Indian. Inne nazwy to: yagé, natema, caapi oraz huaraca. Rytualny psychodelik zażywany w formie napoju. Ayahuasca składa się z dwóch substancji. Jedną z nich jest DMT zawarte w roślinach z gatunków Acacia sp. oraz Mimosa sp. Drugą częścią ayahuaski jest Inhibitor MAO, harmalina zawarta np. w nasionach ruty stepowej (Peganum harmala). Jednak najczęstszą kombinacją roślin, którą stosują południowoamerykańscy szamani do przyrządzenia wywaru jest Banisteriopsis caap (zawierająca inhibitor MAO, MAOi) oraz Psychotria viridis lub Diplopterys cabrerana (zawierające DMT).




Dołączona grafika

Peruwiańska ayahuasca


Zastosowanie
Ayahuasca przygotowywana przez szamanów działa silnie halucynogennie. Indianie sporządzają napój, który jest zażywany przez szamanów w celach leczniczych, lub by wprowadzić się w trans jasnowidzenia, ewentualnie skontaktować się z mityczną pamięcią plemienia. Podczas seansu ayahuaskę pije zarówno pacjent, jak i szaman. Obaj doświadczają wizji, w których duchy dyktują im, jak ma przebiegać kuracja. Innym celem takich seansów jest również wykrywanie klątw i uroków będących przyczynami chorób. Stosowanie ayahuaski w celach magicznych znane jest od tysięcy lat.

Źródło

Użytkownik exio edytował ten post 31.08.2012 - 15:19

  • 8



#5

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Państwo nie powinno wybierać używek społeczeństwu. To jest śmieszne. Albo obarczymy winą za nałogi typu alkoholizm, palenie papierosów państwo i uzyskujemy z tego tytułu odszkodowanie. No bo skoro potrafi mnie ukarać Państwo za narkotyki więzieniem bo są zabronione jako szkodliwe, to niech to działa w dwie strony i ja żądam kary i rekompensaty za to iż udostępniono mi w formie zachęcającej inne szkodliwe i uzależniające środki w majestacie prawa. Nawet można poczuć się oszukanym ;bo jak mogłem się spodziewać że aprobowane papierosy przez te samo państwo które potrafi za posiadanie zniszczyć komuś życie , są trujące i teraz mam raka?! No jak. A tym bardziej że wpadłem w nauk w czasach gdy nie było nawet informacji o szkodliwości, nie tak dawno. Przecież to niema sensu. Papierosy nie mają żadnej funkcji oprócz trucia. To nie będzie obżarstwo ani koniak na niskie ciśnienie. Nie ma żadnej wymówki na ten proceder Państwo. Grube miliony odszkodowania proszę.

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 31.08.2012 - 20:10

  • 14

#6

Lucasso.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem jaki sens ma w ogóle dodawanie takiego tematu do tego działu? Narkotyk to narkotyk i nie sprawia,że łączysz się z duchami,tak jak twierdzą to pewni Indianie z Ameryki Południowej. To zwykły halucyn jak LSD.
  • -6

#7

Asoto.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam nie potrzebuję żadnych dodatków, aby łapać fazę :)
  • 0

#8

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeden z najciekawszych psychodelików. Szkoda, że ten napój wywołuje straszne wymioty po zażyciu.
  • 2



#9

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Powiem tak, jestem za, chociaż sam przy obecnym moim stanie wiedzy bym się za to nie zabierał - pomijając oczywiście fakt, że dragi są dla hipisów :roll: .

Wstawiam tekst, który opublikował na facebooku Cejrowski odnośnie tego specyfiku - nie podzielam jego zdania, ani mu nie zaprzeczam - nie znam się i tyle, a on ma dość sporą wiedzę na ten temat.

Nie mam zamiaru tego świństwa brać do ust i Państwu stanowczo odradzam.
Ayahuasca zdejmuje hamulce z naszej wolnej woli. Usuwa (czasowo i za pomocą chemii) nasze ego, otwierając nas na wpływ innych osób. Dlatego właśnie, gdy działa ayahuasca szaman może nam nakazać byśmy nie odczuwali bólu i zrobić nam na naszych oczach operację brzucha. Może nam wmówić (wsadzić do głowy) cokolwiek zechce. Może nam te zupełnie niechcący pomieszać zmysły... Wystarczy, że w czasie takiego seansu, przez nieuwagę oparzy się i przeklnie - wdrukuje nam wówczas to przekleństwo a my - czasowo pozbawieni wolnej woli - przyjmiemy je i "zapiszemy" sobie w głowie... Opisać konkrecik? Proszę uprzejmie: pewien peruwiański szaman bardzo słabo znający język angielski, podał ayahuascę klientowi bardzo słabo znającemu hiszpański. Dogadywali się w związku z tym słabo. Szaman ciągle mylił imię klienta i zamiast Michael, zwracał się do niego imieniem Miguel. Po wybudzeniu z seansu klient zaczął cierpieć na rozszczepienie osobowości, czyli na schizofrenię - nie mógł się zdecydować czy jest Michaelem czy też Miguelem.


  • 6



#10

Genialny.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Jak słyszę Cejrowskiego, i jego głos katolicki to mam ochotę zwymiotować. Ten koleś zdyskretytuje wszystko co nie odpowiada jego poglądą na świat. Koleś spisuje wszystkich i doświadczenie każdego - wrzuca do jednego worka. DMT to najpotężniejsza substancja psychodeliczna na świecie, przez wielu uczonych i pisarzy. ludzi kultury i sztuki oraz nauki uważana za bramę do innej rzeczywistości. Jej działanie można porównać do głębokich stanów transcandentnych mnichów tybetańskich. Cejrowski - ten koleś powinien pójść siedzieć za to że pogardza i obraża kulturę innych plemion, niż plemie katolickie. Mam nadzieje że nigdy nie spotkam tego pana, bo nie wiem czy bym się powstrzymał obić mu m..

Użytkownik Genialny edytował ten post 31.08.2012 - 17:11

  • -3

#11

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cejrowski to jest w sumie w miarę ogarnięty gość z dużą wiedzą. Nawet lubię oglądać te jego programy podróżnicze ale też mi przeszkadza jego nadmierne obnoszenie się tym, że jest katolikiem a reszta sio. Taki mało tolerancyjny gościu.
  • 0



#12

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Polecam ciekawy odcinek "Nie do wiary" o tej roślinie. :) Można obejrzeć na TVNPlayerze.
  • 0

#13

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Niech sobie jest. Każdego sprawa czym się będzie odurzał.
  • 0

#14

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tylko to nie polega na odurzaniu sie, a psychodeliki nie sa narkotykami. Narkotyk jako używka ma za zadanie sprawić, aby dzięki niiemu poczuć się lepiej/dobrze/tak dobrze, że koniec świata. I w zasadzie tak działaja i depresanty z alkoholem na czele i opiaty/opioidy i stymlanty i oczywiscie euforyki.

Psychodeliki to inna grupa i można przeżyć piekło lub zaznać szczęścia istnienia. We wszystkich kulturach psychodeliki to były substancje święte. Odurzać się można alkoholem albo opioidami. To daje odurzenie. Od lat 70'tych, kiedy to głównie psychodeliki stworzyły kulturę pokoju manifestowana przez dzieci kwiaty, pomimajac najpłodniejszy okres we wszystkich dziedzinach sztuki, psychodeliki stały się złem wcirlonym. Ten poglad, chociaż ich działanie szkodliwe jest mniejsze niż kawy, pokutuje do dziś.

A autor zanim zada pytanie niech się dowie czym jest aya.

A wiecie że jest chrześcijański kościół ayahuasji? Zamiat hostii spożywana jest aya, również przez dzieci.
  • 2

#15

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A wiecie że jest chrześcijański kościół ayahuasji? Zamiat hostii spożywana jest aya, również przez dzieci.




Oddam kompromitujące mnie zdjęcia za namiary na ten kościół.
  • 3




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych