Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziś zostanie otwarta tajemnicza paczka sprzed 100 lat


  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#91

harpoonek.
  • Postów: 159
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak można wywnioskować z treści listu, autor chciał bezpiecznie schować fragment bandaża osoby, która chorowała na dżumę. W 1912 nie znano jeszcze antybiotyków i nie było możliwości walki z nią. Rodzina tego człowieka, w trosce o innych przechowywała szmatkę i przekazywała kolejnym pokoleniom, do czasów, gdy nauka mogłaby pozwolić na jej wykorzystanie. Autor nie miał dzieci, więc postanowił rozwiązać problem tą paczką. Obawiano się być może, że choroba kiedyś ponownie zaatakuje.


Wy z tym listem tak na poważnie? Przeczytałam jego treść, ale pomyślałam, że to napisał jakiś użytkownik dla żartu ;)
  • 0

#92

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niby był w komentarzu napisanym przez jakiegoś użytkownika, ale treść wygląda wiarygodnie. Być może postarał się i przetłumaczył tekst dostępny na jakiejś zagranicznej stronie.
  • 0

#93

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niby był w komentarzu napisanym przez jakiegoś użytkownika, ale treść wygląda wiarygodnie. Być może postarał się i przetłumaczył tekst dostępny na jakiejś zagranicznej stronie.


Prędzej udoskonala sztukę trollowania.
  • 0



#94

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ponieważ od 7 stron nikt nie napisał tego co najważniejsze w temacie (a więc zawartość paczki) to cytuję:

"W środku znaleziono skrawki białego, czerwonego i niebieskiego materiału, prawdopodobnie fragmentu sztandaru (być może nawet królewskiego) i dokumenty. Dużo dokumentów. Wśród nich listy z USA, protokoły, gazeta z sierpnia 1912 roku, zeszyt z notatkami i obrazek wyrwany z pamiętnika. I tyle."
  • 2

#95

Atamzsiktrop.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiadomo już coś więcej? Nie za bardzo wiem gdzie trzeba się kierować aby coś o tym wyczytać, jakaś oficjalna strona, cokolwiek? Ten list był bardzo intrygujący aczkolwiek nie wydaje mi się zbyt prawdziwy. ;)
  • 0

#96

Xeo.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś przereklamowana ta paczka chyba - trochę dokumentów i tyle... nawet za źródło historyczne to nie za abrdzo posłuży
  • 0

#97

Sourpuss.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś przereklamowana ta paczka chyba - trochę dokumentów i tyle... nawet za źródło historyczne to nie za abrdzo posłuży

To dokumenty, które mają 100 lat. Za źródło posłużą bardziej niż niektóre książki.
  • 0

#98

KaczyIII.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może w środku jest skremowany Jezus? 8) a tak swoją drogą że też nikogo nie korciło żeby tam zajrzeć, sprawdzić zawartość?

To by było nawet niemożliwe :roll:
  • 0

#99

LadyStefa.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dopiero dzisiaj wpadłam na tą informację. Myślałam, że paczka jest już otwarta, więc otworzyłam ostatnią stronę tematu i zapoznałam się ze wszystkimi komentarzami. Nic na temat otwarcia. Włączam ten live, a tam paczuszka cała i zdrowa leży sobie pod jakimś szkłem. Wie ktoś może, kiedy dokładnie otworzą tą paczkę?
  • 0

#100

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dopiero dzisiaj wpadłam na tą informację. Myślałam, że paczka jest już otwarta, więc otworzyłam ostatnią stronę tematu i zapoznałam się ze wszystkimi komentarzami. Nic na temat otwarcia. Włączam ten live, a tam paczuszka cała i zdrowa leży sobie pod jakimś szkłem. Wie ktoś może, kiedy dokładnie otworzą tą paczkę?

No przecież już otworzyli. Przeglądnij ostatnie 3-4 strony tematu.
  • 0



#101

LadyStefa.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Dopiero dzisiaj wpadłam na tą informację. Myślałam, że paczka jest już otwarta, więc otworzyłam ostatnią stronę tematu i zapoznałam się ze wszystkimi komentarzami. Nic na temat otwarcia. Włączam ten live, a tam paczuszka cała i zdrowa leży sobie pod jakimś szkłem. Wie ktoś może, kiedy dokładnie otworzą tą paczkę?

No przecież już otworzyli. Przeglądnij ostatnie 3-4 strony tematu.


Wybacz. Coś mi się widocznie z przeglądarką bądź forum zepsuło, bo wyświetlało mi jedynie 3 strony komentarzy. Przepraszam za fałszywy alarm.
  • 0

#102

Woolf.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Śledzi ktoś może dalsze losy tej paczki? Pojawiły się gdzieś jakieś nowe informacje na jej temat?
  • 0

#103

Kate.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Straszne rozczarowanie z tą paczką, może naoglądałam się za dużo filmów ale spodziewałam się tam conajmniej dowodów na podróże w czasie...
  • 0

#104

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

spodziewałam się tam conajmniej dowodów na podróże w czasie...

Na jakiej podstawie się tego spodziewałaś?
  • 0



#105

Kate.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

spodziewałam się tam conajmniej dowodów na podróże w czasie...

Na jakiej podstawie się tego spodziewałaś?

To była ironia ;)
Ale i tak - człowiek ten zapowiadał coś co zachwyci przyszłe pokolenia - czy w tym materiale znalazło się coś co rzeczywiście można było za takowe uznać?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych