Skocz do zawartości


Zdjęcie

Test IQ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#31

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Podeślij mi proszę te testy na PW.
Z ciekawości sobię zrobie, bo do tej pory byłem na tyle inteligenty aby nie wydawać 31 złotych na wyniki z pseudo darmowych stron.
  • 0

#32

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawy temat. Niedawno robiłem kilka internetowych, rozrzut od 115-135.
  • 0



#33

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ja nawet nie podaję swojego wyniku :/ załamka i tyle. Pozostali takie długie posty potrafią stworzyć, wierzycie, że zastanawiają się pół godziny nad treścią wypowiedzi? Nie sądzę. Oni piszą tekst zupełnie tak jakby go przepisywali, umysł pracuje na pełnych obrotach, a ja pisząc pauzuje średnio co 10 wyrazów i myślę chwilę jakiego tu słowa użyć, by było chociaż troche mądrze :/
  • 0

#34

Critias.
  • Postów: 127
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@andar

No to do dziela! Wez sie w garsc, bo duzo roboty czeka na Ciebie, ale na koncu tej drogi bedzie Twe wynagrodzenie.

Edit.
Albo po prostu rozpaczaj dalej i marnuj Swoj czas.

Użytkownik Critias edytował ten post 19.08.2012 - 12:03

  • 1

#35

SRardom.
  • Postów: 141
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak można to podeślijcie link :)
  • 0

#36

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

tak wiec w pełni świadomie wybieram to drugie. Niestety, ale inteligencję dziedziczymy. Sam fakt, że ludzie nie czytają, a potrafią kogoś zjechać w inteligentny sposób o tym świadczy. Można próbować wyostrzyć ją, ale to jednoznaczne jest z poddaniem się losowi. Wolałbym BYĆ inteligentny niż pracować na to "bo przegrałem w loterii genów".

Użytkownik andar edytował ten post 19.08.2012 - 14:34

  • 0

#37

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo inteligencja =/= wiedza, inteligencja to raczej umiejętność, zdolność kojarzenia (przynajmniej ja tak uważam, bo jest jednak wiele koncepcji inteligencji- no i jak już ktoś tu wspomniał, są różne jej rodzaje). Dlatego nieporozumieniem są dla mnie testy, w których np. trzeba podać definicję jakiegoś słowa (a z takimi zadaniami spotykałam się często w testach na inteligencje). Bo ktoś może być bardzo inteligentny (mieć duże "moce obliczeniowe" :mrgreen: ), a najzwyczajniej w świecie nie znać danego terminu. Inna sprawa oczywiście, kiedy mamy do czynienia z zadaniem dotyczącym wywnioskowania znaczenia podanego, nieznanego nam prawdopodobnie słowa na podstawie kilku pokrewnych- ale to już inna rzecz, bo to akurat sprawdza naszą umiejętność kojarzenia :)

Dlatego najlepsze moim zdaniem są te testy, które opierają się nie na jakichś kulturowych elementach (jak to już ktoś wspomniał np. o tym, że robienie testu w którym jest zadanie z filiżankami, których dziecko w życiu nie widziało, nie ma sensu), ale te, które opierają się na ciągu figur geometrycznych itp, w których zadaniem osoby testowanej jest odgadnięcie zasady, według której są ułożone i podanie odpowiedzi, która będzie odpowiadała tej zasadzie (no, wiecie, o co mi chodzi :P)

A co do wartości treningu inteligencji- łopatologicznie mówiąc, nieużywany narząd zanika i ta zasada odnosi się także do mózgu. W procesie nauki tworzą się i wzmacniają nowe połączenia między neuronami, więc nie jest prawdą, że nie można swoich "mocy obliczeniowych" zwiększyć. Oczywiście, lepiej jest startować z "wyższego poziomu", ale nawet osoba przeciętna jest w stanie choć trochę zwiększyć swoje możliwości, jeśli tylko jest wytrwała. Chciałoby się wszystko mieć podane na tacy, ale nie ma tak dobrze i trzeba się z tym pogodzić ;)
  • 1

#38

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ja robiłam rok temu test IQ w mensie. Wyszło mi 162 ale nie zapisałam się w szeregi, bo uczestnictwo w tym towarzystwie nie oznacza niczego więcej, jak tylko płacenie składek :D

Co do inteligencji, to jest tylko zdolność do kojarzenia faktów, konkluzji, zauważania analogii - wyższe IQ pomaga szybciej się uczyć, zapamiętywać dane. Ale nijak się ma do tego, czy coś osiągniemy w życiu, czy zrobimy coś pożytecznego i jaką będziemy mieć wiedzę. Niestety osoby o wyższm IQ mają tendencję do lenistwa w tym względzie (nauka) bo wszystko przychodzi im łatwo i nie muszą tyle ślęczeć nad książkami - to jest zgubne :)

Ja np jestem leniem i często moje oceny były poniżej moich zdolności tylko dlatego, że ze względu na to, że wszystko rozumiałam z lekcji nie widziałam potrzeby się tego uczyć i dociekać :)

sama czysta inteligencja bez wiedzy pozwoli ci conajwyrzej rozwiązywać sapera czy sudoku w rekordowych wynikach
.
Także głowa do góry, to praca nad samym sobą i wiedza są kluczem do sukcesu, inteligencja nie ma tu wiele do rzeczy :)
  • 0

#39

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie da sie w spokoju pracować nad sobą wiedząc, że inteligentna osoba może wypoczywać za granicą, nic sie nie uczyć a i tak zda z klasy do klasy. Tak samo jest z uczeniem się dat czy tekstów na pamięć, inteligentny w 10 sekund sie nauczy, a osoba pozbawiona inteligencji tego samego uczyć sie jest zmuszona o wiele dłużej. Inteligentny nieświadomie(?) rejestruje wszystko co kto powie w realu, tv, radiu, wystarczy raz usłyszane słowo, podana definicja i już nigdy tego nie zapomni, a tzw. kujon owszem, tuż po sprawdzianie. Czemu tak jest, że jeden nie musi niczego robić, czytać, nie rozwiązywać krzyżówek itd. a i tak bez wzgledu na to czy zadba o swój rozwój, czy nie - inteligentnym tak czy siak jest i będzie zawsze :( nie ma sensu nauka w takim razie jak tacy leżą na hamakach, drinki piją, a koniec końców nie wychodza na tym gorzej ode mnie - uczącego sie danego materiału. Skąd czerpiecie wiedzę?

Użytkownik andar edytował ten post 27.08.2012 - 12:35

  • 0

#40

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

abdar, to nie tak działa. Mylisz pojęcie inteligencji z pamięcią. O ile łatwiej jest rozwiązać zadanie matematyczne, czy dojść do konkretnych wniosków o tyle trudniej jest jeśli nie masz przesłanek do wnioskowania - to jest wiedza, którą już musisz samodzielnie wypracować. Nie ma znaczenia, czy masz IQ 120 czy 160 po prostu mając wyższe IQ nauczysz się czegość szybciej, ale nie ucząc się w ogóle i tak zgarniesz lufę.

Coś tu widzę, że po prostu ktoś z siebie robi męczennika, który szuka wymówek, żeby w ogóle się nie uczyć - bo po co?
  • 0

#41

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Może i tak, może to ego, może coś głębszego, to nieistotne. Problemem jest brak motywacji i silnego charakteru, by potrafić traktować porażki jako tymczasowe przeszkody. Rozumiem osoby siedzące w kącie i płaczące nad swoim losem, nie ma co walczyć z własną beznadziejną karmą, bo i tak nie wygramy. Albo wpadniemy pod samochód tuż przed ważnym egzaminem, gdy nawet z pozoru cały okres przygotowań wydawał sie być udany. Ludzie ładni i inteligentni, choć ich nie podziwiam jako jedyni maja sporo do zaoferowania, prostacy najwyżej humor niskich lotów, wulgarny. To oni pomogą swoim wnukom w zadaniu z matmy niż jakiś kujon co chwila stawiany ponad innymi, wychwalany jakim to on świetnym uczniem nie jest. Nie wie, że spełnia nie swoje ambicje, zreszta czy tu można mówić o ambicji? Takim osobom zależy na stopniach samych w sobie nie na tym co mogą one korzystnego przynieść za x lat.. Dość prób :(
  • 0

#42

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Znacie jakieś strony z darmowymi testami na inteligencje ? Jeżeli tak wrzucajcie linki.

Większość testów jest płatna, ale wiem, że istnieją też takie strony, na których uzyskamy wynik, bez konieczności wysyłania smsa. Poniżej jedna z takich stron.

http://www.my-iq.pl/

Kto śmielszy niech się pochwali wynikiem :P
  • 0

#43

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No nie wiem czy jest sie czym chwalic, na usprawiedliwienie powiem ze robilam przed poranna kawa wiec nie kumata troche bylam :)
Moj wynik to 108.
A Twoj ? :)
  • 0

#44

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No nie wiem czy jest sie czym chwalic, na usprawiedliwienie powiem ze robilam przed poranna kawa wiec nie kumata troche bylam :)
Moj wynik to 108.
A Twoj ? :)


To tylko zabawa. Choć niektórzy faktycznie podchodzą do tego za poważnie.

Ja kilka razy w necie robiłem takie testy, i wyniki jakie uzyskiwałem były w przedziale 117-127. W narodowym teście na inteligencję pod tym adresem uzyskałem 125, ale i uzyskanie informacji o wyniku też było płatne. Poniżej zrzut ekranu z testu, wykonanego dzisiejszej nocy :P

Dołączona grafika

Użytkownik michal28 edytował ten post 11.05.2013 - 10:22

  • 0

#45

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za łatwy ten test. :) Główna wada - nieograniczony czas, dzięki czemu spokojnie można pomyśleć i znaleźć rozwiązanie, przez co wychodzą wysokie wyniki IQ (np. mój - 136).

Użytkownik kamilus edytował ten post 11.05.2013 - 10:38

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych