Skocz do zawartości
Zdjęcie

Prognoza klasyfikacji medalowej na Igrzyska Olimpijksie 2012


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kajman.
 • Postów: 694
 • Tematów: 60
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 – klasyfikacja medalowa według Goldman Sachs

USA wygrają klasyfikację medalową, a Polska zdobędzie dwa krążki więcej niż w Pekinie, prognozują analitycy Goldman Sachs.

Do rozpoczęcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie zostały zaledwie dwa tygodnie. Ludzie na całym świecie przygotowują się na sportowe emocje i spekulują kto zdobędzie olimpijskie medale. Nic dziwnego, że swoją własną prognozę opracował znany z oskarżeń o spekulacje Goldman Sachs.

Analitycy banku inwestycyjnego w swojej prognozie wykorzystali m.in. dane o rezultatach osiągniętych na poprzednich igrzyskach oraz tempo wzrostu gospodarczego, który jest pozytywnie skorelowany z sukcesami na Olimpiadzie, czytamy na Business Insiderze, który w środę opublikował prognozę klasyfikacji medalowej Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Jak wynika z prognozy na 201 państw startujących w XXX Letnich Igrzyskach Olimpijskich ok. 50 reprezentacji zdobędzie przynajmniej jeden zloty medal. W klasyfikacji medalowej zwyciężą Stany Zjednoczone. Amerykańscy sportowcy zdobędą 108 medali, a 37 razy staną na najwyższym stopniu podium. Na drugim miejscu z 33 złotymi medalami znajdą się Chiny a na trzecim Wielka Brytania (30 złotych medali).

Cztery lata temu, na Olimpiadzie w Pekinie reprezentanci Chin zdobyli aż 51 złotych medali. W Londynie mają ich zdobyć aż o 18 mniej. Z kolei Wielka Brytania ma zdobyć aż o 11 złotych medali więcej niż w Pekinie. Taką prognozę analitycy Goldman tłumaczą lepszymi wynikami jakie zwykle na Olimpiadzie uzyskują sportowcy z kraju gospodarza.

Lepiej niż w Chinach mają zaprezentować się również polscy sportowcy. Polska reprezentacja przywiezie z Londynu 12 medali w tym cztery złote. To o dwa medale więcej niż cztery lata temu.

Piękno sportu polega na jego nieprzewidywalności. Nawet najwięksi faworyci nie mogą być pewni zwycięstwa. Na ile sprawdzą się zatem prognozy Goldman Sachs? Przekonamy się już za kilka tygodni.

Autor: Jan Bolanowski
Źródło: http://forsal.pl/art...dman_sachs.html


A oto i przewidywana przez Goldman Sachs klasyfikacja medalowa:
Dołączona grafika


A tutaj oryginale opracowanie Goldman Sachs [PDF]
Na 11. stronie tego opracowania można zobaczyć pełną klasyfikację medalową przewidywaną przez ten jedn z największych banków inwestycyjnych na świecie.


Trudno oczekiwać, aby te przywidywania sprawdziły się co do jednego medalu, jednak po Igrzyskach warto będzie porównać rzeczywiste wyniki do tych prognozowanych przez Goldman Sachs.
Jakby ktoś chciał się dowiedzieć czegoś więcej o tym banku to: http://pl.wikipedia....i/Goldman_Sachs lub angielska wiki.#2

trele12.
 • Postów: 408
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Goldman Sachs? O.O

#3

mylo.

  Altair

 • Postów: 4504
 • Tematów: 82
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przewidywanie przyszłości i trendów to poważny biznes. Zajmuje się tym bardzo wielu analityków.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u