Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyjaśnienie niezwykłych umiejętności Tesli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

paranienormalny777.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

WItam jestem zafascynowany postacią Tesli, kto oglądał film Nikola Tesla Mistrz błyskawic, i Nikola tesla - gospodarz świata, wiedzą że Tesla przekraczał wszelkie możliwe granice umysłowe. Znalazłem artykuł który w pewien sposób wyjaśnia jego niezwykłe umiejętności ;

Wyjaśnienie niezwykłych umiejętności Tesli
Nikola Tesla to geniusz który wykracza po za wszelkie granice racjonalnego myślenia. Spróbuję wyjaśnić na podstawie tego co wiemy o Tesli, skąd czerpał swoje niesamowite pomysły i czy każdy może osiągnąć taki poziom umysłowy i duchowy jak Tesla.
1. Podróże w czasie i przestrzeni, czyżby OOBE ?
"Tesla już od wczesnego dzieciństwa podróżował w czasie i przestrzeni. Za sprawą niezwykłej przypadłości śnił na jawie - odwiedzając fantastyczne miasta oraz kraje. W wydanym przez czasopismo „Electrical Experimenter” autobiograficznym cyklu wspomnień „My Inventions” (1919 r.) pisał: „Żyłem tam, spotykałem ludzi, nawiązywałem przyjaźnie oraz znajomości i, co wydać się może niewiarygodne, były mi one równie drogie jak te z normalnego życia”. Z podróży przywoził niezliczone projekty, które opracowywał w najdrobniejszych wręcz detalach we własnej wyobraźni i których zwykle nie przenosił na papier, ponieważ nie było już takiej potrzeby (poza tym nie znosił rysować, a jeśli już musiał, kreślił schematy małe jak znaczki pocztowe)."
Co miał na myśli Tesla mówiąc że podróżował w czasie i przestrzeni? Być może chodzi tu o tak zwane OOBE (ang. out of body experience, doświadczenie poza ciałem), osoby uważające że doświadczają tego stanu, twierdzą że mogą się poruszać, obserwować i rozmawiać z innymi istotami inteligentnymi. Istnieje podobne zjawisko zwane 'podróżą mentalną', która daje podobne efekty(więcej o tym fenomenie http://www.druga-str...oz-mentalna-pm/)
"Tak rozpoczęła się moja mentalna podróż. Na początku słabiej, później już bardziej wyraźnie zobaczyłem nowe miejsca, miasta, kraje. Mieszkałem tam, spotykałem ludzi, zdobywałem przyjaciół. Trudno w to uwierzyć ale oni także mnie kochali, jak moja rodzina, byli tak samo prawdziwi."
To mogło by tłumaczyć podróże Tesli w czasie i przestrzeni. (Zawiało ezoteryką...)
2. Synestezja
Dzisiejsi psychologowie twierdzą, że prawdopodobnie Tesla cierpiał na zjawisko zwane synestezją – jego mózg odbierał rzeczywistość kilkoma zmysłami równocześnie, stąd mogły brać się np. jego wizje błyskawic, których nikt poza nim nie widział. Zapewne to tłumaczy jego zdolność mierzenia przedmiotów "na oko"; posiadał też zdolność mierzenia przedmiotów "na oko" z niezwykłą dokładnością - do dziesiątych części milimetra. Tesla wykonywał też skomplikowane obliczenia bez pomocy żadnych tablic matematycznych, a robił je wszystkie w pamięci. Potrafił także przewidywać "zachowanie" swoich jeszcze nieistniejących maszyn. Wynalazca potrafił spojrzeć na narysowany schemat konstrukcji, zamknąć oczy i po chwili namysłu wskazywał nawet najmniejszy błąd w budowie urządzenia.
3. Fotograficzna pamięć
To zdolność odtwarzania złożonych obrazów, dźwięków i innych obiektów z bardzo dużą dokładnością, którą według niektórych badań dysponują nieliczne osoby.(wikipedia) Nikola Tesla był właśnie jedną z nielicznych osób obdarzonych tą zdolnością, świadczy o tym na przykład to
Gdy miał 12 lat znał już na pamięć tablice logarytmiczne. Błyskawicznie i bez najmniejszych trudności opanował sześć języków. W czasie swoich studiów potrafił uczyć się nawet po 20 godzin na dobę.
4. Medium Ludzie mówili o Tesli: "Ma oczy wizjonera, jasnowidza." Przyjaciele znali jego predyspozycje do przewidywania. Rok 1890, Filadelfia. Przeczuwając mogący wydarzyć się wypadek, praktycznie siłą utrudnia swojemu przyjacielowi podróż pociągiem. W ten sposób ocalił mu życie. Faktycznie, miała miejsce katastrofa kolejowa. W 1912 Tesla przekonywał JP Morgana do rezygnacji z podróży na Titanicu. Morgan zaufał intuicji Tesli, posłuchał jego rady i zwrócił bilet. John Jacop Astor inny sponsor i wieloletni przyjaciel Tesli zignorował jego ostrzeżenia i zginął. [...]
Skąd czerpał swe pomysły?
"Mój mózg to tylko odbiornik. We wszechświecie znajduje się rdzeń, z którego wszyscy uzyskujemy wiedzę, siłę, inspirację. Nie wnikałem w tajemnicę tego rdzenia, ale wiem że on istnieje." [...]
5. Biblia
Nikola Tesla powiedział "Dar siły umysłu pochodzi od Boga, Boskiej Istoty, i jeżeli skoncentrujemy nasze umysły na tę prawdę, staniemy się dostrojeni z tą potężną mocą. Moja matka uczyła mnie żeby szukać całej prawdy w Biblii"

Źródło: http://teslawolnaenergia.blogspot.com
  • 6

#2

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Miał po prostu dobre planety w natalnym horoskopie.
  • -4

#3

antietam.
  • Postów: 320
  • Tematów: 114
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To tylko jedne z niewielu niesamowitych darów, które posiadał N. Tesla.
Kim był tak naprawdę ten niezwykły człowiek?
Im więcej czytam na jego temat, tym bardziej podziwiam ten niesamowity umysł, i jednocześnie czuję żal jego laboratorium przejęło FBI, a wynalazki spoczęły w zabezpieczonym sejfie.

PS. Jedna z niezwykłych teorii dotyczących Tesli głosi, iż został on zamordowany przez Otto Skorzennego na polecenie Hitlera.
Postaram się wkrótce przetłumaczyć artykuł na ten temat.
  • 4



#4

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano




Ciekawy materiał o Genialnym umyśle jakim był Tesla.
  • 1

#5 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

Z tego co wiem Tesla badał też energię jaka wytwarzana jest podczas orgazmu. Skupiła się nad mocą jaka daje, życie i jaki wpływ na ciało człowieka ma orgazm. Badania jego w tej dziedzinie zainteresowały też Willhelma Reicha.


Użytkownik Kochanie edytował ten post 15.04.2013 - 18:39

  • 1

#6

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Geniuszu Tesli nie sposób pojąć, on był duszą epoki, wyprzedzał wszystkich...
  • 0

#7

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

genialny człowiek, właśnie skończyłem czytać o nim książkę "Władca Piorunów", polecam ją wszystkim
  • 0



#8

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Człowiek, który zrobił chyba na mnie największe wrażenie ze wszystkich genialnych osób, o których czytałem:)
  • 0

#9

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się że zaczyna się budowanie mitologii wokół Tesli.
  • 0



#10 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Zgadzam się w pełni z ^UP^

Poza tym był już temat o Tesli.

Użytkownik convers edytował ten post 16.04.2013 - 10:02

  • 0

#11

SilentHorror.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fascynujacy czlowiek... Maly fakt: Tesle podejrzewano ze ma cos do czynienia z eksplozja w Tungusce w roku 1908...

Użytkownik SilentHorror edytował ten post 19.04.2013 - 14:39

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych