Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poszukiwania, Urban Exploration.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam!

Jestem ciekawy rzeczy, miejsc do których nikt nie zagląda, ze względu na strach czy groźbą uszczerbku na zdrowiu.
Zajmuje się poszukiwaniem miejsc, które ''nie istnieją'' a ludzie o nich głoszą, a także miejsc które istnieją a nikt tam nie chce zejść.

Jeśli jesteście Państwo zorientowani gdzie znajdują się: dziury, bunkry, tunele, to chętnie do nich zajrzę i zrobię relacje w postaci fotografii lub wideo.

Chętnie zabiorę inne osoby na wyprawę, jeśli tylko są chętne.


Pozdrawiam!
  • 0



#2

Sakul.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nasunęło mi się na myśl moje miasto Piła. Nie wiem czy akurat to Ciebie zainteresuje, ale jeśli tak to masz tutaj ciekawy opis skopiowany z innego forum.

"SCHNEIDEMHULL ( PIŁA ) jest miastem pod którym znajduje się cała sieć tuneli i korytarzy wybudowanych przez specjalny oddział należący do III Reszy w latach gdy Piła była w posiadaniu Niemców . Do jednego z takich tuneli bez problemu można wejść przy ulicy ludowej naprzeciwko kościoła św Antoniego. Ten stary jasny blok który ma krótkie przejście tunelowe na rogu. W latach wojennych były to bloki Policji SS . W jednej z piwnic jest wejście do tunelu którym jednym ze swych rozgałęzień można dojść aż do samej Kaliny wyjście z tunelu mieści się niedaleko cmentarza na Kalinie w lesie. Z kolei innym rozgałęzieniem można dojść aż do drogi prowadzącej na Wałcz/Szczecin . Kolejną ciekawostką jest system kanalizacyjno wodny w Pile który został zbudowany przez Niemców . Kiedy na rzece gwdzie kilkanaście lat temu odnawiano tamę na zielonej dolinie również trafiono na podziemia . Prawdopodobnie pod całą rzeką w mieście prowadzi szeroki tunel , kiedyś mówiono ,że jedno z wejść do niego ukryto na samej wyspie , która jak wiadomo jest sztuczną formą zbudowaną przez człowieka a nie naturalnym wytworem. Co do samego lotniska to z samego żródła wiem , że pod całym lotniskiem istnieje cała fabryka oraz sieć tuneli do niej prowadzących , wszystko jednak jest zaminowane w tak niesamowity sposób iż po prostu nikt nigdy nieznający całego planu oraz odpowiedniej wiedzy, tam się nie dostanie . Próbowano się do niego dostać w latach 80 tych kiedy w pile stacjonowały jeszcze wojska radzieckie , Próby jednak skończyły się fiaskiem. Na czas tych prób w okresie 87-88 trzy ostatnie kondygnacje Hotelu Rodło zostały zamknięte i dokłądnie strzeżone przez prawie dwa lata . Nikomu nie wolno było tam przebywać , a co dopiero patrzeć przez okna na teren lotniska skąd płytę i całe lotnisko widać najlepiej w mieście. Oczywiście przez cały okres od zbudowania hotelu dwie ostatnie kondygnacje były nieczynne do rozłamu politycznego w 89` roku z wiadomych powodów. Zdjecie piły z lotu ptaka jest szpiegowskim zdjęciem satelitarnym wykonanym przez samolot zwiadowczy sił NATO , jak najbardziej pochodzi z 87 roku i należy zadać sobie pytanie , czemu czas zdjęcia oraz próby wojsk radzieckich z dostaniem się pod lotnisko spotkały się w tym samym czasie. Piła kryje ogromną ilość zagadek oraz tajemnic z czasów II wojny światowej. Największą z nich utrzymywaną do dzisiaj jest to iż Piła podczas wojny nie została w 75 % zniszczona przez wycofujących się Niemców tylko przez wkraczające wojska radzieckie które dopuszcając się tego czynu musiały mieć ku temu jakies konkretne powody. Również swoją tajemnicę kryje obecne jezioro Jelonki które oczywiście leży na paśmie wałów obronnych .Chodzi oto że pomiędzy 92 a 95 rokiem jezioro to gwałtownie w ciągu jednego dnia obniżyło poziom wody o kilka metrów , co sugeruje że pod nim samym musiał istnieć również jakiś kompleks podziemny , który po 40 latach nie wytrzymał naporu wody i w końcu się zatopił . Kolejną wiadomą sprawą jest częste odwiedzanie obecnej piły przez samych tajemniczych Niemców którzy jakby pilnują czy któraś z pilnie utrzymywanych tajemnic nie ujrzała światła dziennego. Być może dobrze wiedzą po co przyjeżdząją , z tym kablem 110 volt który znaleziono na lotnisku który nadal działał ! Oczywiście prąd nie działa tam non stop przez 50 lat , jest uruchamiany w odpowiednim czasie ,po czym dopływ energii jest odcinany. Wydaję mi się że istnieje do dzisiaj grupa tajemniczych niemców którzy się tym zajmują i w jakis sposób docierają jednak pod lotnisko . Pytań jest mnóstwo , odpowiedzi niewiele , Piła posiada zespół podziemnych tuneli ,fabryk oraz korytarzy , jednak czy kiedyś poznamy i odkryjemy ich prawdziwe przeznaczenie . Wydaję mi się że NIE. Pozdrawiam wszystkich zwolenników naszego miasta i jego tajemnic oraz osób zajmujących się Tajemnicami III Rzeszy."

Ciekawe są te tunele i skrywane w nich tajemnice..chyba, że to tylko pogłoski.
Jak już się zdecydujesz na jakieś kroki, lub potrzebna Ci jakas pomoc w postaci informacji ( jestem za granicą obecnie) chętnie pomogę. Oczywiście jakieś relacje też mile widziane; ))
Pozdrawiam

Użytkownik Sakul edytował ten post 12.06.2012 - 00:44

  • 3

#3

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam!

Jestem szczęśliwy jak tylko czytam takie informacje!. Wielkie podziękowania ślę do Ciebie.
Znalazłem także ostatnią część wypowiedzi użytkownika, który mówił, że dalsza podróż była niebezpieczna.
Dla mnie to ważna informacja, która nakłania, do podróży głębiej w te tunele.

Jedynym problemem nie jest chyba dojazd (bo z Rzeszowa, trochę daleko, ale to nic), lecz jakaś miejscówka do spania.
Byłoby nieźle, jakby ktoś zabrał się razem ze mną, np 2 osoby extra. Zawsze lepiej mieć osobę, która w razie problemów będzie mogła pomóc.

ps. Posiadam wszystko, liny, haki, oświetlenie, aparat + reszta wyposażenia, więc jest ok.
pss. Relacja będzie na pewno, tylko będę musiał spełnić kilka warunków:
-nocleg
-byłoby ciekawie i ogromnie pomocne, gdyby zabrało się ze mną ów kilka osób; w grupie raźniej.

W każdym razie, to miasto jest u mnie na uwadze i w razie dodatkowych pytań lub uzyskania informacji, będę pisał na PW, lub w tym temacie.

Pozdrawiam serdecznie!
  • 0



#4

Sakul.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od zawsze mnie ciekawiły te poniemieckie tunele, ale jakoś nie miałem okazji się tym głębiej zainteresować. Co do noclegów, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, łatwo znaleźć jakieś miejsce do spania. Są miejsca z dość tanimi pokojami(30zł/noc), jest akademik, i jest ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem Płotki, gdzie z tego co pamiętam cena za noc nie była duża, jakby podzielić się kosztami na np 3 osoby. wychodziło po 20zł na łebka.
Ja osobiście chętnie bym wyruszył w tę wyprawę, lecz dzieli mnie dystans 1600km, więc się nie przydam. Mogę zapytać znajomych z Piły..pamiętam że ciskali się gdzieś po jaskiniach niedawno więc może im się spodoba ten pomysł. Nie wiem tylko czy są i będą na miejscu.
pozdrawiam
  • 0

#5

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam!

Dzięki za informacje i pomoc!
Nie ma pospiechu; na wyprawę wybiorę się dopiero pewnie za 20, max 30 dni. Co nie zmienia faktu, że ktoś by się przydał do pomocy.
W sumie zapomniałem o akademikach, dobry i tani pomysł.

Jak tylko znajdziesz osoby które chciałby się wybrać, to pisz na PW lub tutaj, dogadam się z nimi.

Już nie mogę się doczekać tej relacji, pozdrawiam!
  • 0



#6

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wysłałem pw z innymi informacjami :) czekam na odpowiedź. niestety nie stać mnie na zbyt dalekie podróże. nawet jeśli gdzieś jadę dalej to podróżuje stopem.
  • 0



#7

darkfurby.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ile trzeba byłoby mieć pieniędzy na taką wyprawę? Z chęcią bym mógł uczestniczyć w takim przedsięwzięciu ale nie wiem czy wyrobiłbym finansowo. Pozdrawiam
  • 0

#8

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam!

-Trzeba się liczyć z dojazdem, pociąg lub stopem.
-zakwaterowanie, akademiki, jakieś chatki, od użytkownika ''Sakul'' dowiedziałem się, że nie jest tak drogo.
-jedzenie
-kalosze (takie jak mają rybacy)

Trzeba się liczyć, że jest tam część zalana wodą.
Każde zejście może grozić uszczerbkiem na zdrowiu, więc cena jest wysoka :)

ps, rozmawiałem z ''majster dżekson'' i być może zajmiemy się okolicznymi miejscami.

Jeszcze jest czas, życie pokaże.

Pozdrawiam!
  • 0



#9

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ewent. moge polecić http://www.paranorma...szawie-deja-vu/ , tylko jak wspomiałem - nie wiem, czy dom da sie znaleść, ale jezeli byś miał weekend wolnego, to mozna by było czegoś poszukać
  • 0

#10

Rocketfuel1994.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odgrzebuję temat. Czy komuś udało się wybrać do Piły i sprawdzić owe tunele?


  • 0

#11

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli dalej istnieje taka możliwość, to ja się pisze na wyprawę.
  • 0



#12

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trochę prób eksploracji było:

http://www.dawna.pil...cza_pila_04.php


  • 0



#13

Rojas.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może kogoś zainteresuje ten trop. Pod Pabianickim cmentarzem jest sieć tuneli jest to jeden z najstarszych cmentarzy w Polsce. Oraz napewno jest tunel niemiecki w którym znajodowal się Mauser, mundur niemiecki. Tunel nie został nigdy do końca z eksplorowany ponieważ ''strażnik'' niemiecki ( niemiec mieszkający obok) wygonił chłopaków z tego tunelu a następnego dnia wejście zostało zasypane. Za to całkowicie z 2 strony cmentarza istniało wejście do podziemi. Kiedyś dawno śledziłem temat i lokalizacja perfekcyjnie pasuje do tzw zaginionego "złota Łodzi" ale to raczej były cenne dokumenty i papiery wartościowe niż kruszce. Teraz nie mogę odgrzebać tematu w google ponieważ temat Wałbrzycha po prostu zmiótł na daleki strony google jakichkolwiek innych złotych pociągów itp.

 

PS: najstarsza część cmentarza jest niemiecka a o tunelach napawano nie znajdziecie informacji w interneci poniewaz wiem o nich od naocznych świadków..


  • 0

#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Opowieść "w latach 50 mały chłopiec znalazł wejście do tuneli w X ale potem je zasypali" to chyba taki wędrujący mit jak legenda o diabelskim kamieniu.


  • 0



#15

Rojas.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opowieść "w latach 50 mały chłopiec znalazł wejście do tuneli w X ale potem je zasypali" to chyba taki wędrujący mit jak legenda o diabelskim kamieniu.

 

Wiem ponieważ chłopaki zabrali naramienniki z tego munduru... W każdym razie chętnie podejmę temat do rozwiązywania zagadki jeśli ktoś będzie z okolicy zapraszam do współpracy. A dla tych co uważają że to mit czy bajka o nie śmiecenie w temacie nie mając jakichkolwiek dowodów o słuszności ich teorii. 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych