Skocz do zawartości


Test czakr - interpretacja i wnioski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Hera

Gość_Hera.
  • Tematów: 0

Napisano

Witam,

Znalazłam w internecie test czakr. Oczywiście zdaje sobię sprawę z tego, że testowanie czakr samym odpowiadaniem na pytania, nie daje całkowitej (a może i nawet przybliżonej) oceny sytuacji. Mimo wszystko chciałabym zasięgnąć u was porady, co do wyniku tego testu. Wskazuje on, zaniżoną aktywność czakry sakralnej i nadaktywność czakry gardła. Czym może być spowdowane takie zaburrzenie równowagi i jak doprowadzić te konkretne czakry do optymalnego stanu?

Dodam, że od jakiegoś czasu praktykuje medytację, hipnozę, staram się pracować z energią, ale w temacie czakr jestem jeszcze początkująca.

Oto wynik testu:

Root: open (19%)
Sacral: under-active (12%)
Navel: open (38%)
Heart: open (56%)
Throat: over-active (75%)
Third Eye: open (44%)
Crown: open (38%

)

Czy ktoś z was może mi coś na jego temat powiedzieć, tudzież określić stopień jego wiarygodności? Proszę o sensowne odpowedzi, które wnoszą coś istotnego do tematu.

Pozdrawiam,
Hera
  • 0

#2

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mógłbyś chociaż podać link do tego testu, telepatami nie jesteśmy by cokolwiek powiedzieć nie mając punktu odniesienia...
  • 0



#3 Gość_Hera

Gość_Hera.
  • Tematów: 0

Napisano

Proszę, oto link:

Test czakr
  • 0

#4

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Root: under-active (-31%)
Sacral: under-active (-6%)
Navel: open (38%)
Heart: under-active (-62%)
Throat: over-active (88%)
Third Eye: open (31%)
Crown: under-active (-62%)

A ja mam tak i ni w ząb nie wiem, jak to interpretować. Może jakiś jogin oświecony tutejszy pomoże?
  • 1

#5 Gość_Hera

Gość_Hera.
  • Tematów: 0

Napisano

Wybaczcie offtop, ale:

@Arctur V. - to jest mój temat i w nim mają znajdować się odpowiedzi na mój, a nie Twój wynik. Zrobiłeś sobie test - gratuluje, ale załóż własny wątek i nie siej niepotrzebnego zamieszania!

Użytkownik Hera edytował ten post 28.05.2012 - 06:01

  • -7

#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem takie testy są mało wiarygodne ale pokuszę się o interpretacje co tam ^^,

Czakry powinno porównywać się parami - 1-7, 2-6, 3-5.
Czakry powinny równoważyć energię kosmiczną i ziemską dlatego rozpatrujemy je w taki właśnie sposób.

Każda wartość liczbowa poniżej 60 moim zdaniem jest niska.
Oczywiście takie testy są żadną diagnostyką ale można je potraktować jako materiał do dyskusji.

Użytkownik Aidil edytował ten post 28.05.2012 - 07:39

  • 0



#7

seiw83.
  • Postów: 212
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

badanie umusłowe energi, ha ha można się uśmiać. Zwłaszcza z tego jak Arctur.V został potraktowany. Nieważne jak masz otwarte czakry, na tym etapie rozwoju jest to mało przydatne, poza pierwszą czakrą, podstawy a widać z twoich wypowiedzi i testu jaki tam jest że to włąśnie z tą czakrą masz jeszcze duże problemy skoro potrzebujesz takich testów. Czakra podstawy to linia emocje-umysł. Czyli jak Tą energię twórczą przepuśc przez umysł żeby działała w ciele.
  • 0

#8

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozwój czakr ma znaczenie na każdym poziomie rozwoju pośrednio można odwoływać się właśnie do poziomu ich rozwoju, synchronizacji itd. rozpatrując rozwój człowieka i jego predyspozycji.

Czakrę podstawy nawet w dużym uproszczeniu nie określiłabym w ten sposób.


Mało miarodajne są tego typu testy podobnie jak ferowanie opinii o kimkolwiek na podstawie naprzykład wypowiedzi.




Użytkownik Aidil edytował ten post 28.05.2012 - 09:07

  • 0



#9 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Opinia na podstawie wypowiedzi może być miarodajna o ile nie jest wypracowana na podstawie sposobu pisania, a na podstawie samego przekazu. Z tego co napisała Hera wynika, że jest agresywna i samolubna. Nie twierdzę, że tak jest, bo nie mogę tego wiedzieć, ale takie wrażenie można odnieść czytając jej post skierowany do Artur V. Te cechy natomiast nie świadczą o wysokim poziomie rozwoju.

Co do samego testu to te umieszczone w internecie, nawet podające się za psychologiczne, nie są do końca wiarygodne. Jednak psychologia psychologią- w tej dziedzinie tego typu metody są stosowane, natomiast jeśli chodzi o rozwój osobisty to test nie zapewni żadnych wiarygodnych informacji za wyjątkiem odrobiny rozrywki.
Kiedyś na forum był test dotyczący poglądów religijnych. Niby sfera bardziej przyziemna, ale i tak rozwiązania był mało imponujące.
  • 0

#10 Gość_Hera

Gość_Hera.
  • Tematów: 0

Napisano

Dziękuje wam ślicznie za odpowiedzi i jednocześnie informuje, że już się na tym forrum nie pojawię.

Oczekiwałam sensownej odpowiedzi, a oceniono mnie jako samolubną i agresywną, w dodatku zrobił to ktoś, kto mnie absolutnie nie zna. Moja wypowiedź skierowana do Arctura V. nie wynikała z samolubności, tylko z dbałości o poziom wątku. Jeśli tego nie rozumiecie - trudno.

Pozdrawiam i jednocześnie żegnam,
Hera
  • 1

#11 Gość_Człowiek Iluzja

Gość_Człowiek Iluzja.
  • Tematów: 0

Napisano

Wybaczcie offtop, ale:@Arctur V. - to jest mój temat i w nim mają znajdować się odpowiedzi na mój, a nie Twój wynik. Zrobiłeś sobie test - gratuluje, ale załóż własny wątek i nie siej niepotrzebnego zamieszania!

Naprawdę łatwo było by posługiwać się forum gdyby każdy na zakładał nowy wątek z tym samym tematem... Co do otwierania czakr to tu macie prostą technikę z wahadełkiem http://www.hipnoza.r...-czakramow.html
  • 0

#12

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja pozwolę sobie też podpiąć się pod temat (wbrew woli założycielki) ;) i zaprezentować swoje wyniki. Zaciekawiły mnie trochę, bo nigdy z czakrami nie pracowałem więc się trochę zdziwiłem, no ale:

Root: open (50%)
Sacral: open (31%)
Navel: open (62%)
Heart: open (31%)
Throat: open (63%)
Third Eye: under-active (-6%)
Crown: under-active (-50%)

Na temacie czakramów się za bardzo nie znam, ale to chyba pokazuje miarodajność testu :) Chyba że się mylę, to wtedy proszę o wytłumaczenie (chociaż pewnie na forum się już gdzieś pojawiło, ale jakoś ciężko byłoby tej jednej rzeczy szukać, a poza tym sesja idzie :D )
  • 0

#13

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak zwykle w testach nie znajdzie się informacji jakie autorzy mieli założenia oraz jaki uważali kryteria za ważne.
Dlatego często bywają mało wiarygodne ponieważ obarczone są brakiem obiektywizmu.
Nie znalazłam nic co tłumaczyło by w teście wynik (-)
Ciekawe czym kierował się twórca.

Użytkownik Aidil edytował ten post 30.05.2012 - 14:17

  • 0



#14

dusieqq.
  • Postów: 84
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

oczywiście że są założenia o co tu chodzi :)

http://www.eclectice...ntroduction.php


z samego testu raczej nic się nie wyciągnie, to jest bardziej test osobowości niż to jaką czakrę musimy rozwijać itp.
  • 0

#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

oczywiście że są założenia o co tu chodzi :)

http://www.eclectice...ntroduction.php


z samego testu raczej nic się nie wyciągnie, to jest bardziej test osobowości niż to jaką czakrę musimy rozwijać itp.


Taki test dla zabawy.
Z powodzeniem można byłoby podobna metodą sprawdzić umiejętność rozpoznawania smaków poprzez kojarzenie przypraw z wyglądem warzyw lub przeprowadzić badania słuchu wykorzystując kolory na palecie ^^,
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych