Skocz do zawartości


Zdjęcie

Megatherium postrach amazoni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

czubatka.
  • Postów: 4
  • Tematów: 3
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Megatherium

Był jednym z największych żyjących lądowych ssaków na Ziemi. Prowadził naziemny tryb życia, żywił się głównie liśćmi wysokich drzew do których nie sięgały inne zwierzęta. Przyciągał sobie gałęzie do pyska za pomocą długich ostrych pazurów o długości sięgającej 30 cm. Tych sztyletów używały również w stanie zagrożenia życia. Istnieje hipoteza według, której te wielkie ssaki mogły prowadzić stadny tryb życia. Wśród naukowców krążą również niepotwierdzone pogłoski o tym, że mógł żywić się padliną, ponieważ znaleziono szczątki gliptodonów znalezionych na plecach. A tylko Megaterium był na tyle silny aby przewrócić te ssaki. Jest potomkiem promegateriuma. Jest spokrewniony ze współczesnymi leniwcami. Jego pierwszy opis został zanotowany w teorii ewolucji Darwina. Ten wielki zwierzak również padał ofiarą ludzkich myśliwych.
Gigantyczny naziemny leniwiec, megaterium, był niegdyś największym ssakiem stąpającym po ziemi, większym od dzisiejszych słoni. Skamieliny wskazują, że występował licznie na wielu obszarach, od Chile na południu do Florydy na północy. Jednak ślady urywają się wiele tysięcy lat temu.

- Podczas podróży do Amazonii, wciąż słyszy się o tym zwierzęciu, szczególnie przy kontaktach z rdzenną ludnością – mówi Peter Toledo, ekspert w dziedzinie leniwców z Instytutu Goeldi. Brak jednak zawsze przekonywującego naukowego dowodu w formie choćby pozostałości kości, krwi czy odchodów. Glenn Shepard Jr., amerykański etnobiolog i antropolog z Manaus twierdzi, że sam był sceptykiem aż do 1997 roku, gdy przeprowadzał badania nad lokalną przyrodą wśród peruwiańskiego ludu Machiguenga z zachodniej Amazonii. Członkowie plemienia często wspominali wzbudzające strach zwierzę, wyglądem przypominające leniwca, zamieszkujące górzysty i zalesiony obszar na ich terytorium.

Dr Shephard powiedział, że tym co go poruszyło było zdarzenie, kiedy członek plemienia powiedział, że widział mapinguary’ego w muzeum historii naturalnej w Limie. Dr Shephard sprawdził to. Okazało się, że w muzeum znajdowała się diorama z modelem gigantycznego prehistorycznego leniwca.

- Mamy tutaj co najmniej starożytne wspomnienie olbrzymiego leniwca, przypominającego te obecnie odnajdywane w Chile, z którym ludzie wchodzili w kontakt. Ujmijmy to tak – nasza wiedza, iż syreny to mit, nie znaczy, że nie istnieją krowy morskie – mówi naukowiec.

Tajemnica mapinguary’ego czeka na swe wyjaśnienie, a badania trwają.

- Wciąż istnieje niezwykle wielka przestrzeń dla wędrówek wielkiego leniwca – mówi dr Shepard


Osobiście nie jestem peżekonany czy Megatherium wciąż stopą po ziemi ale myślę że może być to realne dlaczego.Ponieważ tylko 4/100 dzungli amazonskich zostały odkryte.Jedzenia też mają pod dostatkiem.A co wy myślicie
  • 0

#2

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pisałem o Mapinguari TUTAJ :)
  • 0

#3

czubatka.
  • Postów: 4
  • Tematów: 3
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

ja pisałem o Megatherium a ty o innym też na M. AhA i jeszcze jedno mam zamiar polecieć do amazoni poszukać tą kryptozoologiczną zagadke.
  • 0

#4

Omega.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

AhA i jeszcze jedno mam zamiar polecieć do amazoni poszukać tą kryptozoologiczną zagadke.


Ponieważ tylko 4/100 dzungli amazonskich zostały odkryte.


Powodzenia w przeszukiwaniu tych 96/100 dżungli.

A zwierzaczek wygląda całkiem rozkosznie, jak na wielkość słonia. I jak na swoje rozmiary, mimo wszystko, powinien już zostać odnaleziony jeśli nadal istnieje.
  • 0

#5

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja pisałem o Megatherium a ty o innym też na M. AhA i jeszcze jedno mam zamiar polecieć do amazoni poszukać tą kryptozoologiczną zagadke.

Bardzo zabawne.
A tu masz z wikipedii.

Mapinguari (lub Mapinguara, Mapinguary) - południowoamerykański leniwiec kopalny, obiekt badań kryptozoologii (kryptyda). Wzmiankowany w opowieściach Indian i relacjach białych podróżników z Boliwii i Brazylii.
W opinii kryptozoologów uchodzi za relikt trzeciorzędowej megafauny - któryś z gatunków olbrzymich leniwców Megatherium,

A sam w swoim(?) tekście użyłeś nazwy Mapinguari, więc trochę rozejrzyj się w temacie zanim zaczniesz pisać.
  • 0

#6

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ja pisałem o Megatherium a ty o innym też na M. AhA i jeszcze jedno mam zamiar polecieć do amazoni poszukać tą kryptozoologiczną zagadke.


Trzymam za ciebie kciuki! a jak go juz znajdziesz, to koniecznie zrob sobie z nim fotke - bedzie swietnie sie prezentowac na NK!
Potem mozesz go juz ubic, bo bez tego oczywiscie nie udowodnisz jego istnienia - widziales jak sie tu traktuje same fotki? wszystko to fake! No chyba ze dasz rade go zlapac zywego :roll: ale raczej na celnym mniejsze clo bedzie za martwego.. to musisz sam przekalkulowac :mrgreen:
  • -2



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych