Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójkątna dziura koronalna na Słońcu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#46

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

na video ktore wrzucił Jarecki w min 4:44 gosc pokazuje słonce i na nim jest jakby ten trojkąt tylko do gory nogami ....
  • 0

#47

Ferdynand Kiepski.
  • Postów: 95
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

cofnij się do 2 strony tego tematu (post numer 29), tam też znajdziesz ten sam film wklejony do wątku i krótki opis :)

Użytkownik Ferdynand Kiepski edytował ten post 24.03.2012 - 00:22

  • 1

#48

k-pax.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

abstrahując od filmiku a skupiając się na realnych danych, to dzieją się rzeczy które w okresie moich zainteresowań tematem nigdy nie miały miejsca, a mianowicie:

1. długa przerwa w publikowaniu danych na stronach
- http://www.lmsal.com.../latest_events/
- http://www.solarham.com/xray.htm
- http://www2.nict.go....ation/realtime/

strony tyczą aktywności słonecznej jak i ziemskiej magnetosfery.... dziwne to..... myślę że w niedługim czasie albo zostaniemy pozbawieni jakiegokolwiek dostępu do danych albo będą one niepełne, ciekawe dlaczego w takim pośpiechu chciano wprowadzić acta, pipa i inne
  • 0

#49

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

k-pax to, krótko śledzisz te strony.
i powtarzam: są to normalne ciemniejsze obszary w koronie słonecznej.
trójkąt czy koło.. jeden czort ;)
  • 0



#50

k-pax.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no ale kolego co ja ci mam napisać? ja tylko wyraziłem opinię, tak jak ja to widzę, zważywszy że o pierwszej dziurze koronalnej dowiedziano się w latach 50 ubiegłego wieku, czyli raptem 62 lata temu to nasza wiedza o tym zjawisku pewnie sporo pozostawia do życzenia, z tą trójkątna dziurą koronalną jest trochę tak jak z tymi podpisikami i tekstem sprawdzającym czy jesteś bootem czy żywą myślącą istotą.... "ukierunkowani" nie będą tam nic ciekawego widzieli.... a istoty żyjące... kto to tam wie co zobaczą :) w mojej opinii nigdy nikogo nie należy przekonywać do swojej racji, niech se myśli co chce i zdecyduje, za dużo dogmatów i aksjomatów w dzisiejszej nauce.... za wiele obaw o śmieszność i utratę grantów, choćby nie wiadomo jaką "zimną fuzję byś wymyślił"....
  • 0

#51

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gdyby taka dziura koronalna nie była naturalną rzeczą pojawiającą się na słońcu, a jednorazową anomalią to faktycznie można by coś podejrzewać. Jednak pomimo niezwykłego (choć zwykłego, bo przecież bardzo dobrze Nam znanego) kształtu muszę się zgodzić, że nie ma o co robić "hałasu".
Mimo to w połączeniu z wyżej prezentowanym filmikiem (2 razy zresztą) aż prosi się o nadanie tej sprawie charakteru paranormalnego.
  • 0

#52

k-pax.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

propozycja, znajdź w archiwum sondy sdo zdjęcie, zdjecie reprezentujace podobny kształt? centralnie umiejscowiony na słońcu?
  • 0

#53

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

propozycja, znajdź w archiwum sondy sdo zdjęcie, zdjecie reprezentujace podobny kształt? centralnie umiejscowiony na słońcu?

Centralnie? A jakby sonda była w innym miejscu, to tez by było centralnie? Powierzchnia kuli ma jakiś jednoznacznie środkowy punkt?
  • 0

#54 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

k-pax, a zdajesz sobie sprawę z tego, że tak naprawdę słońce jest obserwowane przez nas w ten sposób od stosunkowo niedawna? nawet jeśli takiego kształtu w archiwum nie ma, co może sugerować, że zjawisko jest rzadkie, to nie oznacza to, że w ogóle do tej pory nie występowało. Może nie róbmy z igły wideł
  • 0

#55

k-pax.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wow, wow zdjęcie podobne do tego które zostało zrobione :) widzę ze po raz kolejny okazało się żeby nie fantazjować co? a myślicie ze co, jak se będę pisał że ten trójkąt to portal... to polska wpadnie w panikę :) zadajcie sobie trud i poszukajcie, pouczające nic nie wnoszące posty do tematu można se pisać tylko co z tego? znajdz, pokaż, udowodnij :), trzeźwo myślących spodziewał bym się na jakimś forum helio coś tam... powodzenia w szukaniu :)

do Ill poczytaj o geosynchronicznej pozycji to najprzystępniejsze źródło http://pl.wikipedia....ics_Observatory

do coś_innego - zdaję sobie sprawę :), poczytaj wstecz a nie pouczaj, tam jest tekst też o pouczaniu

w naszym świecie chcemy non stop oceniać, pouczać i kategoryzować, hm tylko po co :)

Użytkownik k-pax edytował ten post 24.03.2012 - 16:38

  • 0

#56

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

 Edycja: Dziki Kurak.
Ostrzeżenie

7.3 Zabronione jest publikowanie treści sprzecznych z dobrymi obyczajami tj. obraźliwych, wulgarnych.


  • 0



#57

k-pax.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hm...... no cóż mózg niestety z biegiem czasu nie potrafi wyskoczyć poza stale utrwalane schematy myślowe kolego....

Użytkownik k-pax edytował ten post 25.03.2012 - 12:29

  • 1

#58 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

k-pax, nie pouczam, chcę ci tylko zasugerować, że wypadałoby uwzględnić w twoich "pozaschematycznych" rozważaniach to co jest oczywiste, a dopiero później narzucać innym, że w przeciwieństwie do ciebie mają ciasny światopogląd, bo uważają, że nadgryziony trójkąt, który uformowała dziura koronalna to nic niezwykłego.
  • 0

#59

k-pax.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak napisałem to jest mój pogląd na niezwykłość tego trójkąta, nikomu nic nie narzucam, kilka postów wcześniej napisałem że ja tak uważam, nikt inny nie musi, przytykami i obcesowością maskujesz brak argumentów, twój tok rozumowania można by odnieść choćby do obecnych anomalii klimatycznych, skoro rejestrujemy warunki pogodowe gdzieś od 150 lat, to przecież to co dzieje się teraz nie ma znaczenia i o co w ogóle te całe halo z tym ociepleniem, pewnie kiedyś tak już było.... może kiedyś już były takie trójkąty na słońcu, np w 3114 p.n.e. no ale faktycznie wtedy nie było SDO i wiem od kiedy działa SDO, SOHO itd. daj mi trochę poparanormalić bo od tego jest ten portal, nie opublikuje tego w miesięczniku Science... masz to jak w banku
  • 1

#60 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

k-pax, kiedyś bywało nawet gorzej ;) no ale przecież po co wspominać, że kilkaset lat temu w lipcu spadł śnieg, skoro to teraz mamy efekt cieplarniany i to teraz wszystko co jest odchyleniem od normy zwiastuje, że niedługo umrzemy.

Nie jestem przeciwna "paranormaleniu" ale z umiarem. Opieranie się na tym, że wszystko istnieje odkąd my coś widzimy faktycznie nie ma sensu, także w tym przypadku.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych