Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sandie Bershad, dziecko indygo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sandie Bershad opowiada, że zawsze czuła inaczej, niż inne dzieci i ogólnie woli towarzystwo osób dorosłych. W wieku 12 lat Sandie (obecnie siedemnastolatka) wpadła w głęboką, trwającą dwa lata depresję, czując, że nikt jej nie rozumie. Była leczona lekiem na nadpobudliwość, jednak ponieważ urosła, zdała sobie sprawę z tego, że posiada szczególne dary i umiejętności, wliczając w to zdolność do widzenia aniołów i słyszenia głosów.

"Widzę zmarłych ludzi. Widzę moją babcię. Ona odwiedza mnie cały czas", mówi Sandy. "Zawsze byłam odwiedzana przez duchy. Przez ostatnie dwa lata byłam na duchowej ścieżce i zaczęłam pomagać wielu ludziom, używając moich zdolności parapsychicznych".

Sandie jest jednym z tak zwanych "dzieci indygo" - nazwa pochodzi od błękitnej aury otaczającej rzekomo takie osoby. Dzieci indygo opisywane są jako wysoce ukształtowane, głęboko uduchowione i utalentowane oraz mające zdolności parapsychiczne. Tak jak w większości paranormalnych doświadczeń, jest to bardziej wiara niż nauka. Dla rodziców, Tammy i Glovera Aarenów, ich dzieci są dowodem.

"Cała trójka starszych dzieci pamięta żywo swoje poprzednie wcielenia", powiedziała Tammy Glover. "U Maielaya na przykład żyje w pamięci moja matka".

Dzieci indygo często wspominają o rozmowach z Bogiem, aniołami lub zmarłymi. Zwolennicy teorii o dzieciach indygo mówią, że są one często buntowniczo nastawione do władzy, nonkonformizmu, są niezmierne emocjonalne, czasami też fizycznie wrażliwe lub słabe.

"Dzieci indygo mają dostęp do ludzkich przeżyć na wyższym poziomie, głębszym niż inni ludzie", powiedział Neale Donald Walsch, autor książki "Conversations with God" (Rozmowy z Bogiem).

Najwięcej dzieci indygo posiada niebieskie oczy - choć Sandie jest wyjątkiem. Sceptycy jednakże sądzą, że w istocie dzieci te mogą być autystyczne, mogą mieć problemy ze skupieniem się lub cierpieć na jakieś inne niepożądane zachowania.

"Nie przeprowadzono żadnych naukowych badań mogących udowodnić istnienie tych tak zwanych paranormalnych darów", mówi profesor psychologii David Stein. Marije Bershad, matka Sandie, twierdzi jednak, że jej córka wyróżniała się już w macicy. "Ona była silniejsza, niż przypuszczaliśmy", twierdzi ojciec Sandie, Tom Bershad. "Nigdy nie zachowywała się jak normalne dziecko. Była przemądrzała i odpowiedzialna. Tak samo, jak inne dzieci indygo".

Sandie mówi, że jej najbardziej pamiętnym doświadczeniem było to, kiedy ukazał się jej oczom umierający ojciec jej przyjaciółki. "Zadzwoniłam do przyjaciółki, a ona zaczęła płakać - nie wiedziałam, co mogło się stać z jej ojcem. Opisałam, jak on wyglądał, a moja przyjaciółka odpowiedziała 'Mój Boże. Przecież to jest mój tata'. On skontaktował się ze mną, mogłam więc przekazać wiadomość jej rodzinie i jej przyjaciołom", powiedziała Sandie.

Sandie dodała, że ojciec ujawnił jej pewne prywatne sprawy o jego małżeństwie, o których nikt nie mógł wiedzieć. "Musiałam utrzymywać to w tajemnicy przez jakiś czas, nie chciałam nic mówić, gdyby umarł jako pierwszy".

Sandie mówi, że może dokonać dokładnego odczytania osoby i powiedzieć jej, co ją niepokoi, a częstokroc także poradzić, jak poprawić ten stan rzeczy. "Czuję się całkowicie otoczona przez ich uczucia, którym oni dają wyraz. To jest trochę jak trans. W tym stanie jesteśmy tylko ta osoba i ja. Czasami jest to bardzo intensywne, bo ta druga osoba przywiązuje się do mnie, ponieważ czuje, że ja jestem jedyną osobą, która ją rozumie. Oni proszą mnie o radę, więc oferuję opcje i wybór, zamiast tylko mówić im, co mają robić", mówi Sandie. Sandie pomogła także swojemu ojcu w rozwiązaniu problemów, które wystąpiły u niego w pracy.

"Rozmawiałem o tym z Sandie, a ona była w stanie dać mi prawdziwy wgląd w sytuację", powiedział Tom Bershad. "Powiedziała mi o pracowniku, który pracuje nie najlepiej, a ja mogłem zaradzić temu problemowi".

Niektórzy powiadają, że ponad 90% dzieci posiada cechy indygo. Sandie uważa, że wszyscy ludzie mogą mieć udział w jej zdolnościach i mogą je odblokować, jeżeli są otwarci na bycie obdarzonym cechami indygo.

"Przede mną otwarł się nowy świat", mówi Sandie. "Czułam, że ktoś w końcu zrozumiał mnie i pomógł mi otworzyc inne sfery duchowe i rozwinąć moje dary. Zaczęłam rozumieć się z innymi ludźmi. Poczułam pełną zgodność".

ABC NEWS, 24 lipiec 2006
Tłumaczenie: Ivellios
  • 0



#2

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

90% dzieci... a 14 lat (15 w pazdzierniku) zalicza sie do dzieci ? :P :-D ...
  • 0

#3

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polecam grę Fahrenheit (inaczej Indigo Prophecy). Jest oparta właśnie na tym temacie- zbliżający się koniec świata i dziecko Indygo, które może go postrzymać. :papapa:
  • 0



#4

NeVeR.
  • Postów: 50
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jestem Indigo, juz gdzies pisalem o tym jak mniej wiecej wyglada zycie Indigo...
  • 0

#5

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sandie Bershad opowiada, że zawsze czuła inaczej, niż inne dzieci i ogólnie woli towarzystwo osób dorosłych. W wieku 12 lat Sandie (obecnie siedemnastolatka) wpadła w głęboką, trwającą dwa lata depresję, czując, że nikt jej nie rozumie.

Ja też wolę rozmawiać z osobami dorosłymi, bo oni mnie rozumieją [w miare]... nie rozumiem osób w moim wieku, [może dlatego mnie nikt z klasy nie ceni? nie lubi? nie rozumie?]... :surprised: bardzo ciekawy artykuł

Dzieci indygo często wspominają o rozmowach z Bogiem

Też często tak mam że rozmawiam z głosem w mojej głowie... nie wiem wydaje mi się to dziwne... może moje wyższe ja? Bóg?
  • 0

#6

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

troche rzeczy co do indygo sie zgadza, ale ja nie czuje sie indygo, nigdy sie nie czulem indygo, moze czasem czuje sie lepszy, ale nigdy az tak
  • 0



#7

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ej, bez urazy ale teraz każdy będzie na siłe wmówić sobie że jest indygo? ludzie, bez przesady. gdybyście nie przeczytali tego artykułu to nawet byście nie pomyśleli o takich rzeczach. to tak samo jak z horoskopami w większości przypadków. ktoś przeczyta, przypomni sobie jedną sytuację, w której tak się zachował albo okazał się taki jak jest tam napisane i od razu 'o, zgadza się! ja nie mogę!'

artykuł ciekawy, to tak jakby rodzili się ludzie z mózgami z zainstalowanymi 'wyżej' ogranicznikami :]
  • 0

#8

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pyziak raczej bez ogranicznikow :P , no moze jedynym ograniczeniem jest ludzkie cialo
poza tym ja sie nie czuje indygo, ale chyba masz racje co do tego, poza tym gadanie ze laczy mnie wiele z tym co tam na gorze napisali, to i tak nic nie znaczy, bo indygo sa na duzo wyzszym poziomie duchowym niz kazdy przecietny czlowiek na ziemi, poza tym posiadaja misje, ktorej duza wiekszosc z nas nie potrafilaby wykonac
  • 0



#9

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie no chyba jednak z ogranicznikami, bo z tego co tu czytałem to istota z mózgiem bez ograniczników byłaby kulą czystej energii :P przydałaby się wypowiedź kogoś obeznanego w tym temacie :)
  • 0

#10

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

posiadaja misje, ktorej duza wiekszosc z nas nie potrafilaby wykonac

...a 90% reszty społeczeństwa nie jest w stanie tejże misji dzieci indygo zrozumieć.
  • 0



#11

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pyziak zrozum, ze ogranicza je ludzkie cialo, mozg bez ograniczen nie moze stac sie kula energii, bo daje ogranicza go ludzka powloka, dziecko indygo moze najwyzej wyjsc z tego ciala, wtedy nie ma ograniczen
  • 0



#12

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o i wygaszanie postów przydałoby się w powyższym poście i w moim
  • 0

#13

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o ile wiem slyszenie glosow to choroba psychiczna :P
a do dzieci indygo podchodze neutralnie, za malo wiem by sie wypowiadac ( jest podany 1 przypadek na podstawie rodziny )
  • 0

#14 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Pyziak zrozum, ze ogranicza je ludzkie cialo, mozg bez ograniczen nie moze stac sie kula energii, bo daje ogranicza go ludzka powloka, dziecko indygo moze najwyzej wyjsc z tego ciala, wtedy nie ma ograniczen


co do wyjscia z ciala to sie zgodze..jest jedno ale..wyjscia z ciala jakiejkolwiek osoby nie gwarantuje jej doskonalosci.My jako ludzie ciagle sie doskonalimy jako gatunek.To ze mozolnie to juz inna sprawa ale nasz mozg ciale sie rozwija i coraz wiecej uzywamy procent mozliwosci naszego mozgu.

Jesli czlowiek przekroczy nawet 50% uzywania mozliwosci mozgu to bedzie emanowal ogromna energia(jak wiemy dusza to energia,swiatlo). Kazdy nastepny krok ku 100% czyli ku bytowi doskonalemu to powolne utracanie powloki materialnej...gdy juz ta doskonalosc osiagniemy to powloka nie bedzie nam potrzebna bo bedziemy samowystarczalni, bedziemy polaczeniu z zrodlem z ktorego pochodzimy, bedziemy polaczeni z Bogiem, najwyzsza Energia ....
  • 0

#15

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobrze muhad, opowiadasz o człowieku, a jak wiemy indygo trochę się różni od zwykłego człowieka.

Twój post opisuje całą prawdę o człowieku. Rozwijamy się cały czas. Nawet siedząc teraz tu na forum i czytając każdą wypowiedz, dochodzimy do pewnych wniosków i dzięki temu wciąż się rozwijamy. Ja rozwijam się powoli, ale kiedyś takich przemyśleń bym nie miał :mrgreen:


o ile wiem slyszenie glosow to choroba psychiczna :P


A dlaczego tak sądzisz ?? Troche głosów w swoim życiu słyszałem, chodzi mi o takie, kiedy nikogo nie ma w pobliżu, nawet rok temu pamiętam jeszcze, że za każdym razem jak wyszedłem z psem na dwór już dobrze po 21 to za każdym razem nucąc jakąś piosenkę, słyszałem głos który kazał mi przestać :shock:
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych