Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy NPN promuje sektę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zacznę od cytatu ze strony NPN-u: "5 lutego br. byliśmy gośćmi seminarium „Świat u progu zmian”, które poprowadzili Joanna Rajska i Jacek Czapiewski autorzy wydanej niedawno książki pt. „Między chaosem a świadomością – Hiperfizyka”."

Postanowiłem sprawdzić, kim są "Lightworkerzy" Rajska i Czapiewski. No i zaniemówiłem. Zresztą posłuchajcie sami.




Parę cytatów:

"Ja używam tylko 5% swojej mocy, nie mogę całej bo by się przestrzeń zapadła"
"Moja córka jest serwerem w galaktyce i nie mówcie tego nikomu"
"Monika [córka] ma w serwerze około 1500 cywilizacji"
"Ona [Monika] jest komunikatorem galaktycznym"
"Ona [Monika] nie prowadzi rozmowy, ona jest tylko tłumaczem. Planeta została zasiedlona przez starożytnych (...) to jest cywilizacja turaków, turlaki się nazywają"
"No ale przybyły jaszczury i jaszczury złamały ludzi, złamano prawo kosmiczne", one "nas pozamykały" i przez to "jesteśmy zadupiem kosmosu"
"W naszych okolicach ma się otworzyć portal międzygalaktyczny i turaki już się do tego przygotowują"


No, jakieś teksty o uruchamianiu piramidy, o zezwoleniu na uruchomienie piramidy z siódmej gęstości, itd. Dwieście cywilizacji stacjonuje gdzieś niedaleko Ziemi, a oni są wybrańcami, przez których te cywilizacje przemawiają do ludzkości. No i oczywiście "seminaria", obowiązkowo biletowane - 80 złotych za wejściówkę. Aż śmierdzi sektą na kilometr.

W zasadzie to to spełnia definicję sekty - są jacyś "wierni" i jest autorytarne wszystkowiedzące kierownictwo, tutaj w osobie pani Rajskiej i pana Czapiewskiego. Struktura piramidalna.

I kto promuje to wielce podejrzane przedsięwzięcie? Projekt "Na Progu Nieznanego" na czele z panem Marcinem Mizerą... w ostatnim czasie zarówno na ich stronie jak i na profilach NPN i Mizery na Facebooku promowana jest książka Lightworkersów, dodatkowo na stronie NPN wrzucili wywiad z Czapiewskim, po wysłuchaniu którego aż się chce temu człowiekowi załatwić psychiatrę :|



#2

FrogDR.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie wiem jak mozna dac sie wkrecic w takie brednie....

#3

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Super moder, ale ty się nie prześmiewaj tak głośno, toż tu połowa piszących wierzy w gorsze brednie.No niestety mnie to nie dotyka, ale młodzież czyta, łoko nr 3) im się od tego otwiera i już nie muszą się uczyć w szkołach.

p.s.Teraz się zacznie...

#4

FrogDR.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no, rozumiem mozna wierzyc w rozne rzeczy. Sam nawet jestem zdania ze nie jestesmy jedyna cywilizacja we wszechswiecie ale bez zadnych konkretnych dowodow w nic w 100% nie uwierze.... A tu tak glodne kawalki cisna w tym filmie i malo konkretnie ze rece opadaja....
"Naszej pracy nie widac ale widac jej skutki. Powstrzymalismy wojne w Korei..." No tak to sobie kazdy przeciez moze powiedziec heh.. KONKRETY KONKRETY KONKRETY i moge uwierzyc w to czy w tamto...

Użytkownik FrogDR edytował ten post 19.02.2012 - 02:09


#5

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dajcie spokój z tą Rajską... Przez pewien czas na DI się ci" lightworkersi" zalęgli( a raczej byli przez pewien czas przed administracje w swoim własnym dziale tolerowani), to do dzisiaj tych wszy przegonić nie mogą. Siedzi dwudziestu ludzi i próbuje w odpowiednim temacie jednej" oświeconej duszyczce" wytłumaczyć w jakie brednie wierzy, ale ona ze stoickim spokojem odpowiada, jaka to Rajska jest cudowna i jak ich fala 2012 wyniesie na wyższy poziom... Ręce opadają. Najgorsze jest to, że ludzie nie są świadomi w co zostali wmanipulowani- nie raz płacą ostatnie pieniądze by się z Rajską spotkać. Cóż, ich pieniądze, ich wybór, ale dla mnie jest to przerażające

Pozdrawiam, Przemek

Użytkownik Shay edytował ten post 19.02.2012 - 05:45


#6

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

(...)
Parę cytatów:
"Ja używam tylko 5% swojej mocy, nie mogę całej bo by się przestrzeń zapadła"
"Moja córka jest serwerem w galaktyce i nie mówcie tego nikomu"
"Monika [córka] ma w serwerze około 1500 cywilizacji"
"Ona [Monika] jest komunikatorem galaktycznym"
"Ona [Monika] nie prowadzi rozmowy, ona jest tylko tłumaczem. Planeta została zasiedlona przez starożytnych (...) to jest cywilizacja turaków, turlaki się nazywają"
"No ale przybyły jaszczury i jaszczury złamały ludzi, złamano prawo kosmiczne", one "nas pozamykały" i przez to "jesteśmy zadupiem kosmosu"
"W naszych okolicach ma się otworzyć portal międzygalaktyczny i turaki już się do tego przygotowują"


No, jakieś teksty o uruchamianiu piramidy, o zezwoleniu na uruchomienie piramidy z siódmej gęstości, itd. Dwieście cywilizacji stacjonuje gdzieś niedaleko Ziemi, a oni są wybrańcami, przez których te cywilizacje przemawiają do ludzkości. No i oczywiście "seminaria", obowiązkowo biletowane - 80 złotych za wejściówkę. Aż śmierdzi sektą na kilometr.

W zasadzie to to spełnia definicję sekty - są jacyś "wierni" i jest autorytarne wszystkowiedzące kierownictwo, tutaj w osobie pani Rajskiej i pana Czapiewskiego. Struktura piramidalna.
(...)


Gdyby nie pieniądze za udział w seminariach, to w zasadzie tematyka jest taka sama, jaką można znaleźć na Forum Paranormalne.
Czy to ma znaczyć, że Forum też jest jakąś sektą?
Ludzie wierzą w przeróżne rzeczy i przestało to już dziwić, a te 80 zł, to jednak trochę za dużo, jak na szlachetną misję.

#7

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Popieram przedmówców. Dziś taka moda panuje na to żeby być oświeconym i mentalnie egzystować w wyższej gęstości. Nie można traktować ich jako groźną sekte, bo poparcia wielkiego raczej nie zdobędą. Przykre jest to, że ludzie zamiast zająć się czymś konkretnym, wolą wierzyć w te brednie i upatrywać w sobie "wybranych".
Najbardziej bawi mnie ta specjalna konstrukcja i ten specjalny poziom ażeby zostać lightworkerem :rotfl:

Użytkownik livin edytował ten post 19.02.2012 - 12:42




#8

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mnóstwo tego się robi w dzisiejszych czasach... Wcześniej była ta cała sekta projekt cheops, z tym, że ich siła oddziaływania wyraźnie opadła po "historycznej dacie" 11.11.2011 :D miała być wielka ceremonia w piramidzie, na której miało być obecnych mnóstwo osób, każdy miał móc być obecnym na tej ceremonii, zbierali kasę na rzekomo niezbędny w ich wielkiej ceremonii złoty pręt, hje hje hje... A potem nagle okazało się, że "władze Egiptu" zaczęły robić nieoczekiwane utrudnienia i koniec końców ceremonia się odbyła (tjaa :)) )z udziałem zaledwie kilku "wybranych osób"- większego oszołomstwa w życiu nie widziałam. A najlepsze, że wierzyło w to wiele osób, a przecież wystarczyło sprawdzić, czy rzeczywiście współpracują z Uniwersytetem Wrocławskim i Kairskim- założę się, że gdyby ktokolwiek zadzwonił do sekretariatu UWr czy kairskiego, to zostałby wyśmiany, heh :D

#9

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

To nie kłamstwa, wszystko szczerozłota prawda. Ostatnio zaliczyłem zupełnie bliskie spotkanie z hunting party trzech jaszczurów, które były wypełzły z interwarpowego portalu w gaju sosnowym opodal mego domu (6 - 7 km.). Początkowo pokojowa interakcja handlowo - dyplomatyczna szybko przerodziła się w manifestację siły, gdy przywódca przybyszy uznał oferowane mu baterie sodowe za śmiertelną obrazę i ujmę na honorze jego rasy. Rzucili się za mnie z pazurzyskami, ziejąc plazmą a z oczu strzelając fotonami. Ich doskonałe widzenie termowizyjne dawało im ogromną przewagę i chyba bym teraz tych słów nie pisał, gdybym nie znalazł w plecaku na wpół wyładowanego fazera, którym zdołałem podpalić stertę suchej ściółki i tym samym zmylić ich cieplne biologiczne sensory. Następnie ukryłem się w rowie melioracyjnym i anonimowym telefonem zawezwałem wojsko, po czym rzuciłem się opętańczo w stronę domu. Głuche wystrzały z haubic słyszałem już w cieple moich czterech ścian. Z raportu, który szybko wyciekł do Wiki Leaks dzięki niezrównanej pomocy imć Juliana Assange'a, wyczytałem, że celne trafienie pociskiem p-panc. doprowadziło portal do kolapsu i eksplozji podobnej nuklearnej. Energia wyzwolona w trakcie detonacji została jednak wychwycona tarczą siłową, kompensującą potencjał jonosfery przez antenę i przekierowana do sieci miejskiej, pokrywając niemal miesięczne zapotrzebowanie na prąd elektryczny.

Takie były moje przygody, jak opisałem i wszystkich was zachęcam, by na własną rękę zgłębiali tajniki Reptyliańskiego Wszechświata, bo cuda, ale i niebezpieczeństwa czychają tam wielkie.

Zainteresowanym mogę zamieścić kilka zdjęć wykonanych podczas i po zdarzeniu.

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W naszych okolicach ma się otworzyć portal międzygalaktyczny i turaki już się do tego przygotowują"


Ja mam nadzieję że jak już otworzą ten portal to ci dwaj będą pierwszymi którzy przez niego przejdą. A potem się ten portal zaspawa tak że już nie będą mogli wrócić i kantować ludzi takimi kosmicznymi bzdurami.



#11

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

To nie kłamstwa...


Wierzymy tobie, nie wiem jak inni mają, ale ja poczułem marszczenie się skóry na mych plecach i to wystąpiło już przy czytaniu tych trzech powyższych słów.
Proszę użyj edycji i usuń przerażający (jak mniemam) opis zdarzeń.

Mniej lnitość nnad nnami, nnooo!

Wszystko (x2) widzisz na opak, a jeśli on działać będzie w jedną stronę?

#12

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czytając tego podobne "rewelacje" zawsze zastanawiałem się czy oni tak naprawdę czy z premedytacją ?
Ciekawe, czy zgodziliby się poddać testowi na wariografie.
Swoją drogą, czy słyszeliście o którymkolwiek duchownym badanym wykrywaczem kłamstw ? ;)

#13

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytając tego podobne "rewelacje" zawsze zastanawiałem się czy oni tak naprawdę czy z premedytacją ?

Oczywiście, że z premedytacją. Przecież to wszystko jest obliczone na zdarcie kasy z ludzi, którym wydaje się, że ktoś im przekazuje jakąś tajemną wiedzę.



#14 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Są ludzie którzy wierzą we wróżki i ich zdolności, znajdą się i tacy którzy im uwierzą, powinni wejść do ekipy nautilus, czuli by się jak w domu. Szkoda mi tylko tych naiwnych ludzi.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych