Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się dzieje w żołądku po zjedzeniu zupki chińskiej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co się dzieje w żołądku po zjedzeniu zupki chińskiej?

Stowarzyszenie TEDxManhattan 2011, zajmujące się propagowaniem zdrowego odżywiania, przeprowadziło specjalne badanie, by sprawdzić jak żołądek człowieka radzi sobie ze strawieniem dania typu "chińska zupka".

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze dla zdrowia są domowe posiłki, które przygotujemy sami na bazie naturalnych produktów. Zupy, sałatki, surówki, mięsa, sosy – wszystko, co przyrządzone we własnej kuchni jest nie tylko zdrowsze, ale najczęściej także smaczniejsze niż chińskie zupki, fast – foody i inne przetworzone potrawy. Nierzadko zdarza się, że osoby jedzące w pośpiechu cierpią z powodu zgagi, niestrawności czy innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Czym różni się proces trawienia dania instant od domowego posiłku?

Sprawdziła to organizacja TEDxManhattan 2011. Do żołądka kobiety – Stefani Bardin – wprowadzono specjalne kapsułki z kamerami, a następnie obserwowano jak narząd radzi sobie z procesem trawienia dwóch różnych posiłków. Pierwszym była chińska zupka z makaronem, żelki i napój izotoniczny. Drugie badanie przeprowadzono kilka miesięcy później, a w jego trakcie kobiecie podano tradycyjny rosół z makaronem, herbatę i żelki domowej roboty. Efekt eksperymentu możecie obejrzeć poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=zi_DaJKsCLo

Jak widać na filmie, organizm kobiety miał wielkie problemy ze strawieniem sztucznej żywności. Znacznie szybciej poradził sobie z domowym posiłkiem. Makaron z chińskiej zupki zachował kształt po dwóch godzinach od spożycia, domowe kluseczki były w tym czasie w znacznej części rozłożone. Wszystkiemu winne jest 15 ulepszaczy znajdujących się w chińskiej zupce. Jeden z nich jest przeciwutleniaczem wyprodukowanym na bazie ropy naftowej!

Inne składniki to między innymi glutaminian sodowy, chemiczne spulchniacze, polepszacze smaku i konserwanty. Wszystkie są bardzo wolno trawione przez ludzki organizm, a w nadmiarze stają się niebezpieczne dla zdrowia. Glutaminian sodowy trzykrotnie podnosi ryzyko otyłości, może upośledzić wzrok, powodować migreny, uczulać, a nawet powodować astmę.

Jak oczyścić organizm z toksycznych związków? Jest na to kilka metod:

- Picie dużych ilości płynów - co najmniej 2 litry codziennie. Może to być woda, zielona herbata, dziurawiec, sok z kiszonych buraków, sok z kiszonej kapusty.
- Zero soli - należy zastąpić ją innymi przyprawami. Może to być kminek, majeranek, lubczyk, tymianek czy bazylia.
- Jabłka z cynamonem lekko zapieczone w piekarniku – spożywamy je w razie nagłego poczucia głodu.
- Sauna – raz lub dwa w tygodniu jeżeli nie ma innych przeciwwskazań. Świetnie oczyszcza organizm.
- Naprzemienny ciepły i zimny prysznic– poprzez pobudzenie krążenia krwi i limfy wszystkie komórki ciała są lepiej zaopatrzone w nie tylko w tlen, ale także w składniki odżywcze.

Jeżeli to nie pomoże, trzeba zastosować tygodniową detoksykację organizmu, która może okazać się pomocna i uratuje nie tylko nasze zdrowie, ale także pozwoli zrzucić kilka kilogramów, które stanowią zmagazynowane w ciele chemikalia. Poza tym, warto się zastanowić, zanim następny raz sięgniemy po zupkę w proszku.

psz/amo

źródło

Mój osobisty komentarz:

Nie od dziś wiadomo, że takie jedzenie jest szkodliwe. Ale czy to oznacza, że ludzie przestaną je spożywać? Nic bardziej mylnego. Łatwy dostęp do całej gamy takich wyrobów, niska cena oraz krótki czas przygotowania dania powoduje, że coraz więcej ludzi sięga po danie instant. Sam korzystam w dobrodziejstwa, jakim jest chińska zupka, gdy tylko w domu nie ma obiadu i nie ma czasu samemu zrobić czegos ambitniejszego. Co prawda mając do wyboru domowej roboty bigos, zupa pomidorowa, czy kotlet schabowy oraz chińska zupa, na pewno wybrałbym pierwszy zestaw.


  • 4

#2

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeden z nich jest przeciwutleniaczem wyprodukowanym na bazie ropy naftowej!


Chodzi dokładnie o parafinę. Jest nietoksyczna. Smaruję nią ręce podczas mrozów.

Wszystko dla ludzi. Mimo że jemy coraz bardziej przetworzone jedzenie, żyjemy także coraz dłużej - więc nie ma co tak strasznie demonizować tego jedzenia. Ważne żeby nie wypłukać się z witamin i nie zażerać hamburgerami do otyłości.
  • 0



#3

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chodzi dokładnie o parafinę

Dokładnie. Można jej używać nawet w celu przepchnięcia treści pokarmowej w jelitach, normalnie doustnie. Pomijając już zawartość pochodnych ropy w innych lekach czy kosmetykach. Dla mnie chwyt troszkę tani, mam nadzieje, że to nie jest jakaś akcja pro-wege bądż coś w tym rodzaju?

Użytkownik livin edytował ten post 16.02.2012 - 15:24

  • 0



#4

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dłużej trawiła, dłużej była najedzona.
  • 7

#5

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

- Łatwy dostęp do całej gamy takich wyrobów, niska cena oraz krótki czas przygotowania dania powoduje, że coraz więcej ludzi sięga po danie instant.

= Sam korzystam w dobrodziejstwa, jakim jest chińska zupka, gdy tylko w domu nie ma obiadu i nie ma czasu samemu zrobić czegos ambitniejszego.


= Co prawda mając do wyboru domowej roboty bigos, zupa pomidorowa, czy kotlet schabowy oraz chińska zupa, na pewno wybrałbym pierwszy zestaw.


- Łatwy dostęp do...i.t.d. Ja zrozumiałem, że ty musowa prowadzisz jedną z miliona biedaronkę, prawdę odkryłem!
- No cóż, samo/reklama na dość niskim poziomie, powinieneś ciut zachwalać, a ty wyłącznie zapewniasz, że żyjesz, jeszcze.
- Pawia po bigosie nie widział kolega?


Nie rozumiem, o czym temat ten, kto mnie naprowadzi ma pyfko Lech Mocny ;)
  • -4

#6

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem, o czym temat ten, kto mnie naprowadzi ma pyfko Lech Mocny ;)

Temat jest o tym jak żołądek trawi zupkę chińską (z dodatkami od fabryki) a jak "domowy posiłek" oraz co jest zdrowsze. Jest to obserwacja żołądka.

Co z tym pyfkiem? ;)
  • 0



#7

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Rozumiem temat, nie rozumiem, dlaczego ktoś negujący chińszczyznę jednocześnie zachęca swą osobą.

Osobiście zdarza się i mnie, ale to są pojedyncze wzloty.Klick...w temat, bo jest sprawą troszku śmieszną szkodliwość jedzonka i braku zakazu sprzedaży tego czegoś, to tak w odniesieniu do tematu o alkoholu.Ano, bo jedno truje, a drugie nakręca masy.
Jasno widać spisek, co nie?

Zimne pyfko mogło by zaszkodzić tobie, no wiesz... zima ;)
  • 0

#8

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten temat jest chyba jako ciekawostka i tylko ciekawostka :P

Nie zaszkodzi nie zaszkodzi. Nie martw się tylko daj :)
  • 0



#9

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Makaron składa się głównie z węglowodanów - cukrów.

Żołądek natomiast trawi białka.

Proste? Eh. :roll:

[edit]

"drugie badanie przeprowadzono kilka miesięcy później" - jednak na obydwóch nagraniach widnieje ta sama data :D

Użytkownik Karaś edytował ten post 16.02.2012 - 20:56

  • 1

#10

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chemia w zupkach!!! A gdzie jej nie ma.
Osobiście jadam zupki od ładnych paru lat do każdego śniadania w pracy. Zamiast herbaty do kanapek, a sam makaron na deser. Pycha.
Nie oślepłem, nie ogłuchłem, nie okulałem i nie wyłysiałem.
  • 0



#11

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

- Zero soli - należy zastąpić ją innymi przyprawami. Może to być kminek, majeranek, lubczyk, tymianek czy bazylia.

Czy ten tekst jest skierowany do "inteligentnych inaczej"? Soli nie zastąpią żadne zioła, jest ona niezbędnym składnikiem organizmu, bez których nie mógłby on funkcjonować, w przeciwnym wypadku nie byłby stosowany tzw. roztwór fizjologiczny soli kuchennej 0,5% w charakterze płynu krwiozastępczego.

A tak w ogóle uważam, że tego rodzaju teksty pochodzą od - jak ja ich określam - "obrzydzaczy życia". Czegóż to nam już nie obrzydzano? Mięso, tłuszcze zwierzęce, rybki w oleju, jajka, pieczywo, cukier, sól, pomidory, które rzekomo powodują raka (lata 70.) - ostatnio nawet herbatę z cytryną. Owszem, trzeba mieć świadomość wpływu poszczególnych składników pożywienia na organizm i odpowiednio tym sterować, ale nie dajmy się zwariować tego rodzaju idiotom - obrzydzaczom. Takie porady są dobre dla tych, którzy chcą zdrowsi umrzeć, ale wcześniej doprowadzić się do paranoi w odżywianiu, zwanej naukowo ortoreksją.

Edit:
Zapomniałem o akcji "obrzydzaczy" przeciwko mleku i jego przetworom! Pamiętacie to - "Pij mleko, będziesz kaleką". Może to akurat było nie tyle głupie, ale perfidne - jako akcja podprogowej reklamy margaryny zamiast masła.

Użytkownik Easy_Rider edytował ten post 17.02.2012 - 00:26

  • 3



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych