Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najwieksza ryba na swiecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

http://deser.pl/deser/51,111857,11106848.html?i=0&bo=1

Ciekawostka z oceanu

Dołączona grafika
Captain Jack
  • 2

#2

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szybkiś, na tvn24 już z 5 razy o tym słyszałem...
  • -1

#3

PuppetMasta.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

trele12... nie oglądam telewizji 24 na dobę, więc mnie to urzekło :)
  • 0

#4

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Wszyscy milosnicy potworow wodnych wierza w nessi (zwierze z lochness) i inne tego pochodzenia codaki , moze mamy tu rozwiazanie na tak zwane potwory ktore zyja w wodzie jak np NESSI to nic innego jak ta ryba :rotfl:

Użytkownik agusiaq edytował ten post 08.02.2012 - 14:28

  • -1

#5

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Akurat ta wyplynela na brzeg, a ciekawe ile takich albo i o wiele wiekszych i ciekawszych kryje sie w gelebinach oceanu :roll:
  • 0

#6

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie tylko powód czemu ryba była martwa na już na brzegu.
  • 0

#7

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Musi ich byc powyzej setki (sa pod ochrona)skoro klusownicy poluja na te ryby (sa drogocenne) i udaje sie im je schwytac .
Znalazlam artykul ze w 1936 rybacy przez przypadek wylowili z oceanu rekina wielorybiego o dlugosci 16 metrow,wiec ta 12 metrowa ryba nie jest najwieksza na swiecie.Po przeprowadzonych badaniach i wykonaniu pomiarow,wypuscili ja na wolnosc. Ciekawa jestem ile takie ryby zyja ,czy sa przeprowadzane badania nad tym gatunkiem i ile takich osobnikow zyje na swiecie ?

Użytkownik agusiaq edytował ten post 08.02.2012 - 15:42

  • 0

#8

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rekin gigantyczny jest dłuższy. 15m.
  • 0

#9

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Musi ich byc powyzej setki (sa pod ochrona)skoro klusownicy poluja na te ryby (sa drogocenne) i udaje sie im je schwytac .
Znalazlam artykul ze w 1936 rybacy przez przypadek wylowili z oceanu rekina wielorybiego o dlugosci 16 metrow,wiec ta 12 metrowa ryba nie jest najwieksza na swiecie.Po przeprowadzonych badaniach i wykonaniu pomiarow,wypuscili ja na wolnosc. Ciekawa jestem ile takie ryby zyja ,czy sa przeprowadzane badania nad tym gatunkiem i ile takich osobnikow zyje na swiecie ?

Rybka zyje ok 70 lat.Wciąż jeszcze widywane skupiska po kilkaset sztuk (rekord 400). Ile ich zostało trudno powiedzieć Cena płetwy grzbietowej dużego rekina wielorybiego wzrosła w Chinach w ciągu ostatniego roku o 50% i obecnie wynosi ok .15 000 funtów. Fakt, że wartość mięsa i płetw dużego rekina wielorybiego sięga dziesiątek tysięcy funtów, jasno wskazuje na ogromne zapotrzebowanie na te produkty, z którym muszą się zmierzyć rekiny wielorybie oraz inne gatunki rekinów.
Stronka o rekinie wielorybim duzo faktów.
  • 0



#10 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Rekin gigantyczny jest dłuższy. 15m.


To był także Rekin Wielorybi, do zdarzenia doszło na indonezyjskiej wyspie Sumatra, jeden z rybaków znalazł w swoich sieciach martwego rekina. Olbrzym mierzył piętnaście metrów.
  • 0

#11

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wow, imponujące :)

Ciekawi mnie tylko powód czemu ryba była martwa na już na brzegu.

Może zdechła ze starości i ciało zostało wyrzucone na brzeg ;d
  • 0

#12 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Ryba od dziesięciu dni dryfowała po wodach Morza Arabskiego ok. 150 km od portu. Czytać uważniej.
  • 0

#13

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Posiłkując się wiki:
Rekin Wielorybi (na zdjęciu) jest uznawany za największą rybę - największy potwierdzony okaz osiągnął długość do ok. 13 metrów i wagę do 13 ton, niepotwierdzone pogłoski mówią o okazach 20 metrowych, ważących 25 ton. W 1994 złowiono na Tajwanie okaz mający ważyć 36 ton.
Rekin Gigantyczny to inna nazwa Długoszpara - przeciętnie 10-12 metrów i 4 tony wagi - największy zmierzony miał natomiast 15,2 metra i 6 ton wagi.

Co ciekawe, z powodu nielegalnych połowów, średnia długość Rekinów Wielorybich w ciągu 10 lat zmalała aż o 2 metry.
Co więcej sławetny wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej zanieczyścił wody w których żyło dużo tych ryb, aczkolwiek nie znaleziono żadnych martwych okazów.

Użytkownik Logos edytował ten post 09.02.2012 - 00:20

  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych