Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prokurator Przybył strzelił do siebie.


47 odpowiedzi w tym temacie

#31

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie ciekawi od czego ma to odwrocic uwage
  • 0

#32 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Mnie ciekawi od czego ma to odwrocic uwage

Gdybyśmy tą sytuacje rozpatrywali w takich kategoriach, to jedynym blamażem (ostatnio) jest sprawa ustawy refundacyjnej i strajk lekarzy lecz nie chce mi się wierzyć żeby takim dramatem przykrywać tego typu sprawy.
To by już była paranoja.



Można było przewidzieć taki przebieg sytuacji.
Ludzie z jednej drużyny dostali prikaz dokopać niedoszłemu samobójcy.

Jeżeli ktoś rzeczywiście chce się targnąć na swoje życie, a jest wojskowym, to wie w jaki sposób strzelić - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 b. szef MON Bogdan Klich. W ten sposób skomentował nieudaną próbę samobójczą prok. płk. Mikołaja Przybyła.


Użytkownik osiris edytował ten post 10.01.2012 - 22:06

  • 0

#33

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Budżet WP określa Ustawa - nie mam ochoty jej teraz szukać, chyba jakieś 2% PKB Polski.

Jeśli mowa o korupcji przy takich zamówieniach, to sami poszukajcie kwot.

Przybył wyraźnie określił na tej konferencji, jakie wywiady i jakich państw mataczyły przy kilku ostatnich postępowaniach - mowa była o m.in. CIA, i agentach CIA komunikujących się z dziennikarzami - co zapewne miało na celu właśnie zdyskredytowanie Prokuratury Wojskowej, aby śledztwo w sprawie m.in. zapewne naszych Jastrzębi (zwanych też F16) nigdy nie ruszyło dalej.

Taka gra wywiadów - zagrali vabank - wymiana wiadomości SMS z dziennikarzami miała na celu wniosek o ujawnienie ich treści, a dobrze wiedziały owe osoby, że ubiegając się o ujawnienie wiadomości SMS w tym momencie postępowania nie jest Prokuraturze Wojskowej wiadome, że to SMSy na i z telefonów dziennikarzyn.

No i zrobiła się aferka, że to wolność słowa - a moje SMSy i dane BTS na pewno śledzone były przez rok zapewne jak nie lepiej bezkarnie - bo nie jestem dziennikarzyną z SMSami od agenta CIA.

Zagrane klasycznie, ale się zrobiła aferka - bo facetowi puściły nerwy, i miał dość odwagi aby to wszystko powiedzieć publicznie.

Pażiwiom, uwidim.

Dla mnie, mimo wszystko - bohater - w sensie, oddany sprawie, i na pewno działał skutecznie (skoro 8 wyroków padło w jego sprawach, niełatwych przecież i o straszną kasę, jak na nasze progi)
  • 2

#34

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

Niesiołowski w dobrej formie. Wypadałoby przypomnieć największemu hipokrycie Rzeczypospolitej, że Barbara Blida również strzelała do siebie, tyle że w w przypadku pułkownika, szanowny pan profesor Stefan nie doszukał się (jeszcze) winy PiSu, aczkolwiek intensywne prace w sztabie PR mają na celu przedstawienie prokuratora Przybyła jako człowieka niezrównoważonego psychicznie, co w konsekwencji poskutkuje utratą jego wiarygodności w "opinii publicznej".

Użytkownik rainman edytował ten post 10.01.2012 - 23:43

  • 2

#35 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Budżet WP określa Ustawa - nie mam ochoty jej teraz szukać, chyba jakieś 2% PKB Polski.

Jeśli mowa o korupcji przy takich zamówieniach, to sami poszukajcie kwot.


Zrobiłem to za Ciebie :/ , na poprzedniej stronie, ale mogę ponownie z cytatem:

Przyszłoroczny budżet MON ma wynieść 29,2 mld zł i będzie o 7 proc. wyższy od tego z 2011 r. Na wydatki majątkowe, czyli szeroko rozumianą modernizację wojska, w przyszłym roku MON ma przeznaczyć 24,44 proc. swego budżetu, czyli ponad 7,13 mld zł.


Niech będzie że stąd „źródło” (pierwsze lepsze z brzegu, bo wszędzie to samo).

Sporo tego więc jest się o co bić. Wszyscy kradną jak leci. Okradają państwo, czyli nas. Nie chcę się już bawić w gdybanie „chciał – nie chciał = sobie strzelić”, bo ważne jest coś zupełnie innego.

Źle się stało, że po upadku komuny od razu przeszliśmy na „demokrację”. Szkoda, że nie nastał kilkuletni okres „kwarantanny” by wyprostować kilka spraw korzystając z obowiązujących w komunie paragrafów. Całe dziadostwo rozlazło się i zaraża nowe pokolenia. Gnój ten sam. Nie jesteśmy nawet o krok dalej od szamba w którym taplaliśmy się pod czerwonym sztandarem.„Układy, złodziejstwo i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności”. Nieporadne sądownictwo, karykatura całego wymiaru sprawiedliwości, komiczne prawo do dowolnej interpretacji. Przesadzam?! Być może młody człowiek pomyśli że to histeria, a były aparatczyk, że jestem niepoczytalny. Być może, ale piszę co myślę na podstawie obserwacji. I szczęście tych złodziei, że ta był płk. Przybył, bo jak ja bym miał broń i wgląd w te akta, to zanim bym sobie strzelił w łeb, zabrałbym z tego świata trochę śmiecia. Dziękuję za uwagę.

Aha, i jeszcze jedno. To co powied

albo już nic


  • 3

#36

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

Niesiołowski w dobrej formie. Wypadałoby przypomnieć największemu hipokrycie Rzeczypospolitej, że Barbara Blida również strzelała do siebie, tyle że w w przypadku pułkownika, szanowny pan profesor Stefan nie doszukał się (jeszcze) winy PiSu, aczkolwiek intensywne prace w sztabie PR mają na celu przedstawienie prokuratora Przybyła jako człowieka niezrównoważonego psychicznie, co w konsekwencji poskutkuje utratą jego wiarygodności w "opinii publicznej"


Niesiołowski ( i nie chodzi tu o przynależność partyjną) to polityk bredzący bez ładu i składu, tak było, jest i będzie bo taka natura Stefana. Ale do rzeczy: Sprawa zostanie rozmyta do końca tygodnia i w obieg pójdzie wersja jedynie prawdziwa, czyli ustalona przez Totalnie Volne Nasze. Polacy to kupią i dalej będziemy malować trawę na zielono.

Paliwo: 5,5-6 zł
Służba Zdrowia : Burdel
Dług publiczny: Wzrost 40% w ciągu 5 lat, obecnie 22 000 pln/per capita
złotówka: dramat
podatki: w górę
bezrobocie w górę
inwestycje w dół

Ludzie, czego Wam potrzeba by poparcie dla miłującego wszystko i wszystkich Donalda spadło chociaż o procent, Spadło nie po to aby komuś wzrosło, ale spadło, by łaskawie Donald zrozumiał, że bycie największym próżniakiem i ignorantem nie popłaca.
  • 6



#37 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ludzie, czego Wam potrzeba by poparcie dla miłującego wszystko i wszystkich Donalda spadło chociaż o procent, Spadło nie po to aby komuś wzrosło, ale spadło, by łaskawie Donald zrozumiał, że bycie największym próżniakiem i ignorantem nie popłaca.


Czego potrzeba?
Zmiany nastawienia w mediach.
Dopóki mamy media takie jakie mamy Tusk będzie u władzy dożywotnio.
W kraju może się palić i walić a media będą pokazywać idylliczne obrazki z raju.
Próbkę tego mieliśmy na 11 listopada gdzie zamiast pokazywać kilkudziesięcznotysięczna pokojową manifestację pokazano kilkudziesięciu idiotów robiących zadymę.
Dopóki media popierają Tuska dopóty PO będzie niezagrożone.
  • 1

#38

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No ale właśnie o to poszło, że dziennikarzyny kontaktowały się z informatorami, którymi byli szpiedzy obcych wywiadów

i pewnie drugim tłem jest jednak zawartość tych "tak ważnych dla demokracji i wolności słowa" SMSów


Bo tam pewnie może wyłazić 3-cie dno, że dziennikarzyny to dno i wiedziały co i jak i z kim do łóżka idą, za pieniądze czyje... jest na to nawet jakieś określenie w języku polskim, niecenzuralne


I skąd w ogóle CIA tutaj miesza informacje tajno-poufne przeciekając do prasy, po co to komu, na co, jaki ma cel takie działanie

W US i innych krajach za taką akcję jest krótka piłka - sprawa sądowa, i jak winny - to do paki, u nas mamy "demokrację i wolność prasy"
  • 0

#39 Gość_ψ PSI

Gość_ψ PSI.
  • Tematów: 0

Napisano

Dług publiczny: Wzrost 40% w ciągu 5 lat, obecnie 22 000 pln/per capita

Tak przy okazji, dla wizualizacji, prosto z wikipedii:

Wysokość długu publicznego w Polsce
W 1981 roku zadłużenie PRL wynosiło 25,5 miliardów USD oraz 3,1 miliardów rubli transferowych (ok. 2,5 miliarda USD)[1]. W tym roku rząd gen. Jaruzelskiego poinformował Klub Paryski o wstrzymaniu spłat długu z powodu niewypłacalności PRL[2].
Na koniec roku 1989 zadłużenie PRL wynosiło ok. 42,2 miliardy USD[1].
W 1993 roku dług publiczny Polski wynosił 51,7 miliardów USD[1].
W 2001 roku dług publiczny Polski wynosił 71,2 miliardów USD[1].
W 2002 roku dług publiczny Polski wynosił 352,6 mld zł[potrzebne źródło]
W 2003 roku dług publiczny Polski wynosił 408,6 mld zł[potrzebne źródło]
W 2005 roku dług publiczny Polski wynosił 466,6 mld zł[3]
W 2006 roku dług publiczny Polski wynosił 506,2 mld zł[3]
W 2007 roku dług publiczny Polski wynosił 527,4 mld zł[3]
W 2008 roku dług publiczny Polski wynosił 597,7 mld zł[3]
W styczniu 2009 roku dług publiczny Polski wynosił 583,9 mld , z czego zagraniczny 209,7 mld zł.[2].
W 2009 roku dług publiczny Polski wynosił 669,9 mld zł[3]
W 2010 roku dług publiczny Polski wynosił 747,9 mld zł.[3]
W marcu 2011 roku dług publiczny Polski wynosił 774,8 mld zł.[4]
W 2009 roku Polska zakończyła spłacanie pochodzącego z lat 70. zadłużenia wobec Klubu Paryskiego[5]. Według Instytutu Sobieskiego rzeczywista wartość zadłużenia Polski obliczana metodą memoriałową przekracza 200% PKB[6][7].
Według Janusza Jabłonowskiego (NBP) realne zadłużenie obejmuje takie składniki jak zaległe płatności w systemie ochrony zdrowia czy ubezpieczeń społecznych i w 2010 roku wynosi 220% PKB czyli ok. 3 biliony zł[8].

W 2011 roku decyzją KE państwa członkowskie zostały zobowiązane do raportowania wielkości długu i deficytu publicznego według ujednoliconej metody obliczania, co miało na celu ograniczenie wpływu rozmaitych zabiegów fiskalnych stosowanych w celu jego ukrycia. Według tej metody dług publiczny Polski wynosił w 2010 roku 54,9% PKB, zaś deficyt — 7,8% PKB[9].


  • 0

#40

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cała ta sprawa śmierdzi, nie interesuję się tym zbytnio ale moim zdaniem on sam do siebie nie strzelił, bo po prostu nie miał powodu. W jednej chwili normalnie rozmawia, a w drugiej leży na podłodze w kałuży krwi, nie sądzę żeby taki człowiek był słaby psychicznie bo to jest wymóg do sprawowania urzędu (nawiasem bardzo podobne do sprawy Leppera jak ktoś wcześniej nadmienił). Komuś po prostu zależy, żeby afery nie wyszły na jaw. Szkoda tylko, że najbardziej cierpi na tym państwo i niewinni obywatele.
  • -3

#41

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To kto do niego strzelił skoro w tym pomieszczeniu był tylko on? :/
No chyba że ktoś mógł do niego strzelić przez otwarte okno ale to chyba by musiał jakiś snajper być. Zresztą sprawdzenie kto strzelał w tym przypadku nie jest aż tak trudne. Sam charakter rany wskazuje że to było samopostrzelenie. Inaczej wygląda rana która powstała ze strzału z bliska od takie z daleka.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 11.01.2012 - 16:52

  • 0



#42

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Więc pewnie nie chciał się zabić, w każdym bądź razie żyje i zobaczymy co z tego wyniknie.
  • 0

#43 Gość_aldani

Gość_aldani.
  • Tematów: 0

Napisano

http://autonom.pl/in...-spoleczenstwem
  • 2

#44

Rangard.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm, całkiem możliwe, że to wyolbrzymianie kryje coś w sobie, bądź coś innego jest w trakcie realizacji. Nie chcę nic mówić, ale z takiej drobnostki robić kilkudniową (jak nie tygodniową) aferę w mediach to coś nie teges. Poniekąd popieram aldaniego za ten wpis.
  • 0

#45

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wybacz Rangard, ale... jeśli uważasz, że próba samobójcza podczas konferencji prasowej to drobnostka, to ciężko Ci zaimponować. ;) W Stanach w 1987 Budd Dwyer podczas konferencji prasowej się zastrzelił (zrobił mniej więcej to samo co prokurator przybył, tylko że skuteczniej). Do dzisiaj filmik przedstawiający to wydarzenie jest hitem w pewnych kręgach, a historia o tamtym wydarzeniu stała się swego rodzaju legendą. Takie sytuacje nie zdarzają się każdego dnia, więc przyciągają uwagę mediów i zwykłych ludzi.

Aldani wspominał o technikach manipulacji społeczeństwem. Owszem, nie jest tajemnicą, że ktoś stara się za wszelką cenę ogłupić szare masy, serwując im medialną papkę, bzdury zamiast normalnego systemu nauczania czy rządową propagandę zamiast merytorycznej debaty. Ja jednak uważam, że apel prokuratora Przybyła nie jest "zasłoną dymną", lecz wołaniem o opamiętanie się. Przypomnijcie sobie, kiedy ostatnio osoba publiczna odważyła się na takie wystąpienie, mówiąc takie odważne słowa? Pamiętacie takiego jegomościa sprzed kilku lat? Nazywał się Andrzej Lepper i chociaż jego nikt nie kierował na badania psychiatryczne, to także jego próbowano zdyskredytować w oczach opinii publicznej. I udało się. Lepper stał się błaznem, którego traktowaliśmy jako zabawny dodatek do parlamentu i zabetonowanego świata polityki. Nie pozwólcie, aby słowa prokuratora poszły w zapomnienie, niczym talibowie z Klewek Leppera.

Zapamiętajcie każde słowo, które padło w ust Przybyła podczas tej konferencji, bo być może, przez długie miesiące albo lata nie znajdzie się nikt równie odważny, kto zdecydowałby się na powiedzenie nam prawdy.

I wiecie co? Gdzieś mam opinie polityków i prokuratora generalnego, którzy mówią o tym, jak nieroztropna była próba samobójcza na wizji. Dla mnie prokurator Przybył jest bohaterem.
  • 1




 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych