Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne sny z dzieciństwa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Nemezis.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. 

Kiedy byłam mała, mniej więcej od pięciu do ośmiu lat miałam strasznie dziwne sny. Wiem, że po każdym budziłam się zapłakana, choć w istocie nic strasznego w nich nie było. Nie wiem, może coś i przeczuwałam, ale nie pamiętam by cokolwiek działo się po tych moich mało normalnych snach. Z resztą.. Byłam tylko zasmarkaną dziewczynką z lalką barbie w ręce.

W pierwszym śnie była nić. Naprężona nić po której toczyła się duża kula. Może metalowa, nie pamiętam. Wokół była tylko ciemność. Widziałam to z dziwnej perspektywy... Jakbym to ja stała na końcu tej nici. Bałam się, nadal mam dreszcze gdy to opisuję. Nie wiem czy jako malutka dziewczynka mogłabym coś takiego wymyśleć.

A w drugim śnie była tylko nić. A za to w tym śnie widziałam ją z boku, jakbym miała ją rozciągniątą przed oczami.

Potrafiło mi się to śnić kilka razy w nocy, czasem nie śniło mi się nic, a czasem co pięć minut budziłam się z płaczem. Nie wiem co to było, że tak mocno wryło mi się w psychikę.

Może wiecie co te sny mogły oznaczać? Może okaże się, że mam schizofremię? :D


  • 0

#2

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może okaże się, że mam schizofremię :D?

1. SCHIZOFRENIĘ!!!! Czy poprawna pisownia jest aż tak straszna?
2. Schizofrenia to nic śmiesznego.

Zwykłe koszmary z dzieciństwa. Trzeba zamknąć ten etap życia i starać się żyć normalnie.
  • 0



#3

Nemezis.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może okaże się, że mam schizofremię :D?

1. SCHIZOFRENIĘ!!!! Czy poprawna pisownia jest aż tak straszna?
2. Schizofrenia to nic śmiesznego.

Zwykłe koszmary z dzieciństwa. Trzeba zamknąć ten etap życia i starać się żyć normalnie.





A wiesz, przekręcenie jednej literki to nie grzech. A słyszałam, że nadużywanie znaków interpunkcyjnych to już zaburzenia emocjonalne ^^

Wiem, że to nic śmiesznego. Pisałam to całkiem poważnie.
  • 0

#4

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A wiesz, to bywa nieco irytujące, kiedy w XXI wieku ludzie potrafią napisać lub powiedzieć "schizofremia". Rozumiem taki błąd w czasach, gdzie o książki było trudno, ale w dobie internetu mamy dostęp do informacji na wyciągnięcie klawiatury.

Wiem, że to nic śmiesznego. Pisałam to całkiem poważnie.

W dosyć dziwny sposób to napisałaś, ale niech będzie. ":D" na pewno dodaje powagi do wypowiedzi.
  • 2



#5

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Każdy je miał, to naturalne.
  • 0

#6

Nemezis.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A wiesz, to bywa nieco irytujące, kiedy w XXI wieku ludzie potrafią napisać lub powiedzieć "schizofremia". Rozumiem taki błąd w czasach, gdzie o książki było trudno, ale w dobie internetu mamy dostęp do informacji na wyciągnięcie klawiatury.

Wiem, że to nic śmiesznego. Pisałam to całkiem poważnie.

W dosyć dziwny sposób to napisałaś, ale niech będzie. ":D" na pewno dodaje powagi do wypowiedzi.





Spójrz na klawiaturę. "M" jest obok "N", prawda? A więc wystarczy kilka głupich milimetrów, żeby zrobić błąd. Może ty piszesz z chrurgiczną precyzją i przez następne pół godziny sprawdzasz, czy wyraz aby napewno napisany jest poprawnie, ale zawiodę cię - ja nie mam zamiaru tego robić.

A co do emotnikony, do która tak Cię frustruje -osobiście nie mam nic do osób chorych, wręcz przeciwnie. Osoba, którą znam ma schizofrenię. I tu Cię zdziwię, lubię ją. I nie wyzywam na korytarzu od wariatów. Więc jeśli myślisz, że jestem idiotką, odpuść sobie.




Ale nie mam zamiaru wciągać się w dalsze dyskusje, bo nie po to założyłam ten temat.

Użytkownik Nemezis edytował ten post 24.12.2011 - 13:04

  • 1

#7

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W pierwszym śnie była nić. Naprężona nić po której toczyła się duża kula. Może metalowa, nie pamiętam. Wokół była tylko ciemność. Widziałam to z dziwnej perspektywy... Jakbym to ja stała na końcu tej nici. Bałam się, nadal mam dreszcze gdy to opisuję. Nie wiem czy jako malutka dziewczynka mogłabym coś takiego wymyśleć.

Ludzki umysł jest dosyć tajemniczą sprawą. W przypadku tego snu, mogłaś po prostu wcześniej widzieć podobny obraz w telewizji lub jakimś obrazku - mózg to zapamiętał i zinterpretował na własny sposób w Twoim śnie. Nie musiałaś więc nic takiego wymyślać - wystarczy impuls.

A w drugim śnie była tylko nić. A za to w tym śnie widziałam ją z boku, jakbym miała ją rozciągniątą przed oczami.

Nic nadzwyczajnego. Normalny sen.

Zresztą, w Twoim przypadku, jak wspomniał MrOsamaful, jest to coś naturalnego - nie ma czym się niepokoić.
  • 0



#8

Kocioo.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś w dzieciństwie też miałem dziwne sny , poprzedzały je dreszcze , mocne dreszcze. , potem było coś w rodzaju "intro" zwykle czaszka i jakieś skrzydła. ... zupełnie jak intro przed serialem. sny były straszne przerywały jakikolwiek ze znów , które śniłem..

nagle dreszcze, wspomniane intro i sen.. zawsze inny i zawsze straszny. Pamiętam tylko jeden. 

Rzecz miała miejsce w lokalnej gotyckie katedrze trochę ludzi w drewnianych ławkach i mnich w kapturze chodzący między ławkami z tacą 

kiedy podszedł do mnie miał na cacy kotlety spojrzałem a pod kapturem był kościotrup. Byłem dzieciekiem bałem się, teraz wydaje się to śmieszne. raz po czymś takim ubudziłem się bez władzy w nogach.  Leżałem w szpitalu na kroplówkach , po tygodniu zaczałem w końcu chodzić najpierw opierajac się o ścianę, a potem odzyskałem pełną władze w nogach.  Wiem ze w szpitalu lunatykowałem. po odzyskaniu władzy w nogach. 

Poźniej jak zaczynał się sen i jak dostawałem dreszczy tuż przed nim nauczyłem się budzić, z czasem dreszcze zniknęły , sny też. 

 

Te sny sprawiły że się tu znalazłem bo szukałem czy ktoś może miał to samo i zarejestrowałem się .

 

Pozdrawiam. 


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych