Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polscy raperzy o systemie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#16

kuba15901.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano







Mniej znane kawałki.

Użytkownik kuba15901 edytował ten post 22.12.2011 - 15:04


#17

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jezu jak ja nienawidzę takich tematów, jaki to rap, hh nie jest wspaniały, jak to uczy życia. Ile razy już słyszałem "co ty wiesz o życiu, lepiej posłuchaj tego i tego to sie dowiesz".
Chyba jedyna osoba którą można nazwać artystą, osoba która wie o czym mówi i naprawdę przekazuje więcej niż pusty bełkot to Eminem. Tak wiem, zaraz każdy mnie wyśmieje i niemal zabije za to co napisałem.

Edit:
minusujcie, minusujcie. Wiedziałem, że właśnie tak wszyscy zareagują, co mnie nawet odrobine nie zdziwiło.
Wiem, że odmienne zdanie jest traktowane jak przestępstwo i jeśli nie idzie się z szarym tłumem to odrzuca się takich ludzi na dno społeczne

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 22.12.2011 - 19:08




#18 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

A ktoś tu coś mówi o wspaniałości rapu, jak uczy życia, czy ktoś powiedział chociażby ten Twój cytacik "co ty wiesz o życiu, lepiej posłuchaj tego i tego to sie dowiesz"? Wyleciałeś jak filip z konopii z tym postem. Wątek dotyczy rapu, tego co raperzy mają do powiedzenia na temat systemu, oczekiwałeś że znajdziesz tu coś innego? :P Żeby nie odbiegać za bardzo od tematu, to dla mnie Eminem niewiele znaczy, on opowiada o swoich realiach życia, swoich problemach które mnie, jako człowieka który żyje na polskim blokowisku nie dotyczą, za to Polscy wykonawcy mówią dokładnie o tym, co widze jak opuszczę klatkę schodową. Wyłuskałem nie jeden morał z tekstów Ostego, Gurala, Sokoła baa nawet w tekstach Popka i Wilka coś się znajdzie, już nie wspominając całej reszty bo bym cały post poświęcił na wyliczankę. Jak dla Ciebie polski rap to bełkot, to nie ma co kontynuować dyskusji, wracaj do tematu o Disclosure :P

Tak w ogóle to ten wątek powinien do Hydeparku trafić, wtedy można by było sobie luźniej podyskutować.

Użytkownik Androll edytował ten post 22.12.2011 - 15:31


#19

mdf.
  • Postów: 66
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o Gurala to proponuje zajrzeć do starszej twórczości. Szczególnie utwór "Zachodni Wiatr Wieje" ujmuje temat idealnie.




#20

fildi.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zaklinacz deszczu jest bardzo specyficzny, braga, metafory i flow.
ale napewno nie powiedziałbym że jest to przebudzenie raczej ukryte symbole w tekstach i samej nazwie płyty ;) zaklinacz deszczu - rainmarker, rainman ;) - ironia i bez trollowania
na płycie jest również kawałek
wschód zachód północ południe - warto go przesłuchać też niby przebudzenie ;)

#21

Ilamtris.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może nie uczy życia, bo jak ktoś jest baranem to całe życie nim będzie, rap daje cenne wskazówki jak trafić na właściwy tor życia.Na pewno nic nie stracę, a więcej zyskam podążając za tymi wskazówkami, bo sam to po sobie widzę.Jak bardzo chciałbym zobaczyć reakcje ludzi, gdyby od jutra włączając np. eske, rmf , a tam leci taki hh jak w temacie.No ale skąd mają wiedzieć masy, jak w kółko w telewizorni lecą listy top 10 trendy czy jak to się zwie ,a w nim sezonowe gwiazdki śpiewające o dupie marynie (oczywiście nie obrażać się, bo każdy ma swój gust, inni lubią dode,ja lubie hh):P

Dobra to ja coś wrzucę:











Trochę zboczyłem z tematu anty systemowego
Jeszcze dorzucę kawałki: które pasują do nostradamusa i 3 wojny światowej :)



Cały dzień mógłbym wrzucać kawałki anty systemowe.
h

Użytkownik Ilamtris edytował ten post 22.12.2011 - 18:14


#22

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano



Jeśil chodzi chodzi o Gurala, to jest temat na dłuższy tekst, to już nie ten sam człowiek, co na El Polako. Zaklinacz Deszczu to płyta którą trzeba zrozumieć. Jak znajdę trochę czasu i chęci to napiszę coś więcej na ten temat.

Użytkownik Ban edytował ten post 22.12.2011 - 18:16


#23

polaco.
  • Postów: 66
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ilamtris szczerze mówiac nie spodziewałem sie, że ktoś z tego forum Słonia słucha :) Można mieć o nim różne zdanie ale jak sie wsłuchać w jego teksty to zupełnie co innego płynie z tego niż sie słucha tak poprostu. Dorzucił bym jeszcze jedenk kawałek: tylko trzeba naprawde rozumieć tekst :) albo: "Na koniec spytaj dlaczego kłamią media, czemu nie ma w nich rapu skoro żyją tym osiedla"


Jeszcze tak na marginesie dodam jeden kawałek Słonia dla wszystkich którzy kojarzą rap tylko i wyłacznie z bronią, narkotykami i wszystkim co złe :)

Użytkownik polaco edytował ten post 23.12.2011 - 05:30


#24

Ilamtris.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zapomniałem dodać szatańskie wersety, ostatni link podany przez Ciebie nie działa.Pierwszy raz jak słuchałem Słonia to pomyślałem:" ale masakra, flaki, zwłoki, okultyzm i wogóle syfilis, itp."podobała mi się tylko jego zabawa rymami i mocny bit po czym odstawiłem go na bok, za drugim razem jak się przysłuchałem zrozumiałem o co mu chodzi w tych makabrycznych tekstach :)

#25 Gość_majkelmonster

Gość_majkelmonster.
  • Tematów: 0

Napisano



#26

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem.. Jest tylu mądrych ludzi na tym forum, a kawałki tutaj wrzucone są przeważnie pisane przez skompromitowanych blokersów, którzy nie dorośli do tego aby zejść z ławki mając 30 parę lat.. Jeżeli już chce się obnażać system po przez hiphop to nie kibicowskimi wyrzutami po pijaku i trawce tylko coś naprawdę mądrego..

ELDO - Ten nonsens

"w świat płynie rzeka semantycznych iluzji
wujek Sam niesie pokój Irakowi, kacap Gruzji
tchórz samobójca nazywa siebie bojownikiem
zabiegły publicysta mówi, że jest historykiem
wódz populista zwie się konserwatystą
postendeckie popłuczyny krzyczą - polskie jest Wilno
lewackie durnie żyją miłością do Lenina
antyglobaliści noszą Nike szyte w Chinach
telewizja ma misję - promowanie banałów
socjaliści chcą świat uczyć tolerancji do pedałów"



#27

LocoGreen.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Klasyka :)



I coś mocniejszego :)


#28

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@BrainCollector

A słuchałeś kiedykolwiek wnikliwie Paktofoniki? Mamy kawał historii, którą możemy chwalić się na całym świecie, rap z najwyższej półki. To co wyczyniali na bicie Magik do spółki z Fokusem i Rahimem to nie muzyka, to sztuka. Jakość przekazu, zabawa słowami- im to, że tekst miał się rymować w ogóle nie przeszkadzało w dokładnym odzwierciedlaniu swoich myśli na papierze. Ten skład w niektórych utworach zakrawał o perfekcję, wyznaczał trendy i kierunek. Niestety osobom stroniącym(" z reguły") pd rapu, kojarzy się on jedynie z dennym bitem i tekstami typu" je*ać policję". Oni tworzyli sztukę, która doceniana i uznawana była także poza granicami kraju, także przez ludzi niezwiązanych muzycznie z rapem. Zwykli ludzie z szarych blokowisk, posiadający talent nie mniejszy od naszych" wieszczów".

Czy wiesz o tym, że Miłosz przedstawiał swoim studentom teksty ś. p. Magika( tak, tego samego z avataru Androlla)?

Co do tematu, polecam wsłuchać się w poniższy kawałek Fokusa:



Od 1:40

" Myślę sobie też brat, to nie wina bloków
Wina skurwysyna, myśli wojna- krzyczy pokój
Notuj- nie poznasz po słowach a po czynach
Poczuj, jak podskoczy Ci adrenalina
Otwórz oczy, uszy po czym poczytaj Internet
Tylko sieć nam pozostała, nikt jej nie chwycił za gębę
Teledysk nie lata w TV bo nie jesteśmy koncernem
Czy nie dziwi Cię dlaczego Murzyn został prezydentem?
Czemu ludzie byli tak szczęśliwi gdy składał przysięgę?
Czemu kłamał tak jak wszyscy wszędzie, to jest pierdolnięte
Wpisz sobie" Wielkie Oszustwo" i naciśnij Enter
Zresztą nasi też są łasi, Polska płaci kontyngentem"

#29 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

A to kawałek idealnie podsumowujący ten temat :P



#30

Beren.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słucham rapu od '97 i zawsze jakiś raper nagrał kawałek o systemie.

coś podobnego na ten temat- niestety nie znalazłem tego kawałka na YT:
http://w963.wrzuta.p...racja_-_w_biegu


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych