Skocz do zawartości


Zdjęcie

W Google Earth odnaleziono tajemnicze obiekty w Chinach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak nie chcecie się bawić placemarkiem to podaje namiary na to miejsce: 38.2656523164, 105.951700512


Namierzone.

Nie wiem w co ci chlopcy sie tam bawia ale narozkopywali kupe ziemi w promieniu kilkudziesieciu kilometrow. Wokol tego "poligonu" jest mnostwo dziwnych miejsc i efektu ingerencji ciezkiego sprzetu.
Jedno jest pewne. Te czerwone budynki na wschod od "poligonu" to ewidentnie baraki z mnostwem ciezarowek, co oznaczac moze tylko koszary. Te tereny mozna godzinami ogladac i tak nie bedzie wiadomo co sie tam dzieje. Wyobrazam sobie jaka zabawe maja analitycy wojskowi.
Patrzac na calosc z innej strony ma sie wrazenie ze to gigantyczna kopalnia odkrywkowa.

Dołączona grafika
Tutaj kopia cos szarego

Dołączona grafika
Tutaj brunatnego zostawiajac wielka jame albo jezioro

Dołączona grafika
Tutaj cos bialego i do tego bardzo pylnego, albo im niezle jakies swinstwo wybuchlo


Dołączona grafika
Tu wyglada jakby wyskrobywali jakis szary mineral sporymi lyzeczkami :mrgreen:

Dołączona grafika
Tutaj jaka kompletna magia

Jakos dziwnie przypomnial mi sie dowcip, gdy to armia chinska przeprowadzala lokalne manewry wojskowe.
- Towarzyszu generale w jaki sposob zajmiemy to miasto?
- Normalnie. Na poczatek zaatakujemy malymi grupkami. Tak po 2-3 miliony zolnierzy.
  • 0

#17

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może Auchan stawia następny hipermarket w Chinach :P
A z tymi kopalniami to jedna ale...Za dużo różnych rzeczy na raz nie da się kopać w jednym miejscu.Tak jakbyś na śląsku na jednym terenie kopał węgiel kamienny,brunatny,sól i miedż.Jak dla mnie to jakiś poligon doświadczalny,albo nawet zwykły.
  • 0

#18

marek7.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fajnie wygłada ten samochód ale cos mi sie nie chce wierzyć w autentyczność
  • 0

#19

Sekhmet.
  • Postów: 54
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tym nie ma nic paranormalnego ale jest to ciekawe, bo po co robić makiete jakichś gór w jakiejś tam skali w odległych górach??? Chyba do treningu wojskowego.
  • 0

#20

GAL.
  • Postów: 29
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przerzućcie temat do teorii spiskowych, albo polityki, bo Chiny są co prawda starożytną cywilizacją, ale tutaj mowa o współczesności. Osobiście nie widzę nic dziwnego w tym, ze kraj, który ma zatargi z innym szykuje sie do obrony (bądź ataku). Chińczycy mają pecha, że nie schowali tego pod dachem. :/
  • 0

#21

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten temat był kiedyś w bardziej stosownym dziale, nie wiem kto go przeniósł do "Starożytnych..." ;]
  • 0



#22

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a mi się zdaje że może odkopują jakieś pozostałości po dawnych cywilizacjach. zwęszyli jakieś starożytne technologie i kopia. odnaleźli pewnie jakieś miasto lub skupisko czegoś co ich bardzo zainteresowało...
  • 0

#23

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Angelus, takich teorii jak twoja mozna snuc tysiace.
  • 0

#24

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdaję sobie z tego sprawę. Ale to tylko moje zdanie. To są pewnie jakieś pola uprawne lub wykopy pod jakąś bazę, kto to wie...
  • 0

#25

Leni.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wedlug mnie jest to jakies miejsce w ktorym chiny testuja jakies nowe bronie dla wojska lub przeprowadzaja pruby pojazdow ew. wojska
  • 0

#26

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Otrzymałem od jednego usera Paranormalium informację o kolejnych dziwnych obiektach znalezionych w Google Earth. Ale więcej napiszę, jak zapoznam się z filmikami, które mi ten koleś przysłał. ;]
  • 0



#27

Szarlej Darknes.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

proste - poligon na makiecie terenu. Ale piechota nie mogłaby raczej tam ćwiczyć, zamała skala. To tak jakby ćwiczyć atak na Helmowy Jar w grze komputerowej. Mi się zdaje, że chodzi raczej o ataki lotnicze, ale z drugiej strony bliska obecność bazy stwarza możliwość zbombardowania swoich budynków... tak więc może jednak piechota, albo jakieś nowe modele pojazdów ?
  • 0

#28

czarny445.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy zobaczyłem ten obiekt , zdziwiłem się i pierwsze co zrobiłem to kliknięcie Więcej... i Wikipedia. Spróbujcie, nie zaszkodzi. ;) Spójrzcie na 2 link od dołu w Wikipedii. Prowadzi on do tego miejsca.

Żadnej sensacji tu nie ma. Największa mapa plastyczna tybetu stworzona na użytek wojska.
PS. Właśnie sobie uświadomiłem co powiedziałem. PO CO IM TAKA MAPA ??

OFF TOP: PS.2: Aż chciało by się powiedzieć:"czekamy na odpowiedź Świebodzina"

Hmm. Niepotrzebnie odnowiłem taki stary temat. No ale mniejsza. Sprawa rozwiązana. ;p

Użytkownik czarny445 edytował ten post 03.01.2011 - 15:45

  • 0

#29

Koyot.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że odpowiedź na pytanie "po co ta mapa plastyczna" jest prostsza niż konstrukcja mopa. Otóż do nauki terenu. Żołnierze mają się nauczyć dokładnie jak to wszystko wygląda, żeby później doskonale się orientować w terenie. Dużo prościej i szybciej można się nauczyć terenu, na takiej dużej mapie plastycznej, niż z mapy na papierze. Pewnie mają z tego jeszcze jakieś egzaminy itp.

Co do innych obiektów, głęboko mnie zainteresowało to miejsce. Jako że zaczynam na studiach poznawać tajniki teledetekcji, w wolnym czasie przeanalizuję ten obszar na zdjęciach termalnych i radarowych. Może zobaczę coś ciekawego pod ziemią.
  • 1

#30

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli nawet jest to jakaś zabudowa wojskowa to nie widze w tym nic dziwnego. Jedynie co mnie dziwi to czemu ten temat znajduje się w tym dziale? Ni jak to związane ze Strefą 51
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych