Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uratujmy muzykę w Polskim Radiu!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilka dni temu fani rocka i słuchacze Polskiego Radia usłyszeli wiadomość o zwolnieniu Romualda Jakubowskiego ze stanowiska kierownika redakcji muzycznej w Jedynce i likwidacji jego audycji: Klasycy Rocka i Rock Noc (noc z piątku na sobotę 22.00 - 3.00). Zamiast nich wstawiono audycję z muzyką country :/
Grono wiernych słuchaczy od początku zajęło się sprawą, organizując akcję na facebooku i petycję:
http://www.petycjeon...ownika_redakcji .

Odkąd dyrektorem Jedynki został pan Kamil Dąbrowa, poziom muzyki poszedł drastycznie w dół. Protestujemy przeciw jego działaniom!
Dość zresztą powiedzieć, że Romuald Jakubowski jest związany z Polskim Radiem od blisko 30 lat.

Piszemy też skargi do KRRiT itp. Fani dobrej muzyki - pomóżcie! :)
Pomóżcie ratować Polskie Radio! (i muzykę rockową w polskim eterze też :D )

(źródło informacji o zwolnieniu: http://www.press.pl/...adiowej-Jedynki )



#2

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy nie uznają tego za fałszywy wpis, jeśli napiszę swoje prawdziwe imię i nazwisko, które jest identyczne jak u pana aktualnego dyrektora? ^^ Szczerze powiedziawszy jest mi to obojętne, bo i tak nie słucham radia, no, ale rock rządzi (choć bardziej metal symfoniczny :D)

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 17.12.2011 - 22:35




#3

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Dla mnie jedynka już umarła. Drugi raz słyszę tam audycje ludzi o tym że ludzi trzeba edukować seksualnie bo są niedouczeni i za dużo słuchają kościoła. Kurczaczki żadnej opozycji nie zapraszają tylko na debatę 4 osoby mające takie same poglądy. Jedynka sprzedała się rowerzystom.

Regulamin punkty: 4.1, 4.17, 4.19, 8.1, 8.4, 8.8. Warn i 7 dni urlopu.
Post ocenzurowano. Zostawiam ku przestrodze.

Użytkownik pokerek edytował ten post 20.12.2011 - 13:41


#4 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Szczerze mówiąc to zwisa mi to, radia nie słucham nigdzie poza samochodem, a jeśli już potrzeba muzyki w pojeździe, to mam od tego mp3, i słucham tylko tego co chcę.

#5

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To se ne vrati, pane Havranek.
Nastały nowe czasy Ivellios. Niestety...
Komercja i tandeta wypierają to, co dobre. Osobiście nie mam nic do muzyki country, a klasyków rocka sam sobie "nadaję".
Audycje radiowe "Jedynki" czy "Trójki", na których wychowało się parę pokoleń słuchaczy od dawna znikają z anteny bądź zmieniają formę. Wszystko ulega ewolucji lub (najczęściej) rewolucji.
Należę do pokolenia "wyedukowanego" audycjami: Muzyka nocą, Muzyczna poczta UKF, Mini-Max, Trzy kwadranse Jazzu, 60 minut na godzinę, itp.
Tamto Radio miało swój klimat, który stwarzały muzyka oraz prezenterzy i ich głos. Dziś, każdy kto chce, może "robić" swoje radio w internecie a publiczne, państwowe media stały się tubami polityków i muzycznej miernoty.
Rada Programowa ma swoją wizję "Misji" Radia i Telewizji, w której widz i słuchacz stali się punktami-procentami "słuchalności i oglądalności", przekładającymi się na zyski z reklam.
Kilka lat temu wypisałem się z tego systemu - nie słucham, nie oglądam, nie czytam. Sam wybieram co i kiedy chcę widzieć i słyszeć.
For those about to rock, we salute you !
http://panposeidon.w...k_we_salute_you

#6

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie słucham radia, ale pomogę, głównie dlatego, że sam słucham rocka i metalu (a także Reggae - jak wskazuje avek :) )

i wrzucę coś od siebie, jak poprzednik :P
Ktoś kiedyś powiedział, że metal jest bezmyślnym darciem mordy. Zapraszam do odsłuchu ;)


#7

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście twierdzę, że Radio zaczęło upadać odkąd zabrano nam Radio BIS, słuchałem tego radia praktycznie noc i dzień. Było pełne nie tylko informacji ale także cudnej muzyki, która nie leciała nigdzie indziej i bardzo fajnych programów filozoficznych- Tam poznałem Marię Peszek, Kombajn do zbierania kur po wioskach, Kochanków gwiezdnych przestrzeni... telewizja jest już zniszczona, ale nie pozwólmy zniszczyć Radia!

#8

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@UP
Zgadzam się, kiedyś w telewizji leciał Herkules, Xena i inne bardzo ciekawe filmy/seriale dzięki którym dzieci się prawidłowo rozwijały dziś serwują nam Hannah Montana czy inny syf gdzie głównymi bohaterami są Emo, Słit plastiki, zniewieściali chłopcy czy inni homoseksualiści. Won z tym syfem!



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych