Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Godzina diabła"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

M. L. B..
  • Postów: 98
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W którymś temacie na tym forum pojawił się nawet motyw, że o którejś tam godzinie w nocy u kogoś działo się coś dziwnego, i ja mam na ten temat trochę inną teorię. Tzw. zegar biologiczny. Gdyby ktoś kilka razy obudził się o godzinie przykładowo trzeciej, to będzie się budził o tej godzinie, dopóki nie dojdzie do ponownego uregulowania tego zegara. To tak samo, jak czasem człowiek kładzie się spać przez kilka nocy z rzędu bardzo późno, a później znów chce zasnąć wcześnie- po prostu się nie da, a przynajmniej jest trudno. Czasem po prostu bardziej zwracamy uwagę na zegar, a gdy zobaczymy, że podczas występowania jakichś dziwnych odgłosów/zjawisk jest ta godzina, automatycznie kodujemy sobie, że podczas tej godziny dzieje się coś dziwnego. Sama miałam coś takiego, że co noc budziłam się o 1:29, bo zawsze w kaloryferze coś strzelało :) Mam nadzieję, że w miarę logicznie to wyjaśniłam :) Pozdrawiam
  • 1

#17

chimer.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć MrDzekson,
jeśli jeszcze tu zaglądasz, powiedz proszę, o której mniej więcej kładziesz się spać? Masz ustaloną porę, czy idziesz w kimę "jak wyjdzie"?
Czy te stuki i puki dokuczają Ci, kiedy nie jesteś u siebie w domu? W ogóle pojawiają się jakieś problemy ze spaniem w nowym miejscu?

Użytkownik chimer edytował ten post 25.12.2011 - 19:03

  • 0

#18

Cactus.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja dosyć niedawno miałem okres w którym przez pewien czas budziłem się w środku nocy z dziwnym uczuciem niepokoju. Trwało to mniej więcej około dwóch tygodni i do takich pobudek dochodziło każdej nocy. Niestety nie zwróciłem uwagi o której godzinie konkretnie dochodziło do owych pobudek. Było to dla mnie jednak na tyle dziwne i uciążliwe, że próbowałem powiązać to z jakimiś wydarzeniami z życia codziennego, bądź stresem, ale nic nie przychodziło mi do głowy. W związku z tym, że "nocny niepokój" ustał, nie zagłębiałem się dalej w tę sprawę. Przypomniałem sobie o tym dopiero po przejrzeniu tego tematu.
  • 0

#19

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wobec zawartych tutaj informacji, każda godzina jest "godziną diabła", tylko z innej części naszej planety. Na przykład diabły z Polski muszą się dodatkowo zmagać ze zmianami czasu na letni i zimowy. Jakbyście któregoś spotkali, zapytajcie jak sobie z tym radzą :)
  • 3

#20 Gość_nick

Gość_nick.
  • Tematów: 0

Napisano

To wygląda na jakiś rodzaj paraliżu przysennego, któremu towarzyszą halucynacje słuchowe.

co ty bredzisz - paraliż senny a to co opisał autor posta to 2 różne sprawy :/
leci minus :)
  • 0

#21

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale ludzie to nie jest śmieszne bo ja mam słabe serce i czasami jak mnie to przestraszy i się obudze to mnie serducho boli ;/


Ja mam taką ciekawą teorię, że przyczyną nocnego budzenia się i niepokoju mogą być właśnie kłopoty z sercem. Niekiedy sny (bądź problemy ze snem) mogą być pierwszym sygnałem rozwijającej się choroby. Istnieje coś takiego jak rytm okołodobowy, czyli rytmicznie zachodzące zmiany w organizmie człowieka (także zwierząt, a nawet roślin) w ciągu dnia. Około godziny 3 następuje stopniowe wybudzanie ze snu przez układ wegetatywny (odsyłam tu do naszej ulubionej wikipedii), możliwe że wtedy twoje serce jest bardziej narażone na przeciążenia. W ciągu dnia takie sygnały mogą gubić się w gąszczu innych informacji, jednak nocą mózg je wyłapuje i budzisz się wystraszony myśląc, że budzi cię hałas. Może warto pomyśleć o badaniach?
  • 1

#22

dusieqq.
  • Postów: 84
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano


Ale ludzie to nie jest śmieszne bo ja mam słabe serce i czasami jak mnie to przestraszy i się obudze to mnie serducho boli ;/


Ja mam taką ciekawą teorię, że przyczyną nocnego budzenia się i niepokoju mogą być właśnie kłopoty z sercem. Niekiedy sny (bądź problemy ze snem) mogą być pierwszym sygnałem rozwijającej się choroby.


dokładnie jest tak jak mówisz, mój tata ma problemy z bezdechem podczas snu i kiedyś śniło mu się że go czarna zjawa dusi, okazało się że miał bardzo długi bezdech, dobrze że go mama obudziła.

Tak więc twoje stukanie i pukanie to może po prostu przyspieszone bicie serca?
  • 0

#23

fobic.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Godzina 3:00 według wielu wierzeń jest godziną walki Demonów z Aniołami a wzięło się to stąd że o godzinie 15:00 został ukrzyżowany Jezus ... Pukanie może być wytworem twojej wyobraźni wynikające z przejęcia się tą godziną :) Tak wiec to są tylko cyfry wrzuć na luz i pukanie zniknie ;0
  • 0

#24

Angellos.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie.

Od dłuższego czasu interesuję się zjawiskami paranormalnymi. Na wielu portalach i forach nie raz poruszany był temat 'godziny diabła' czyli 3.00. Podobno właśnie o tej godzinie odnotowuje się największą aktywność duchów i (w większej części) demonów. W dokumencie o opętaniu Anelliese Michel również jest mowa o trzeciej w nocy. To właśnie w tedy dziewczyna ta dostawała największych "ataków" ze strony złych duchów, które nią zawładnęły. Istnieją dwie, znane mi teorie dotyczące tejże godziny. Pierwsza mówi, że 3.00 jest przeciwieństwem godziny 15.00 (nadmieniam, iż o tej porze zmarł Jezus) i szatan ustanowił tą porę, jako okres 'wypuszczenia demonów na żer'. Inna hipoteza mówi, że wybierając taką porę diabeł nabija się z Trójcy Świętej. Sam nie wiem, w którą bardziej wierzę.

Właśnie o tej godzinie wiele osób odnosi wrażenie, że w ich domu straszy, odczuwa czyjąś obecność, bądź (w przypadku osoby opętanej) czuje, że stan, w którym się znajduje pogarsza się. Nie wiem co o tym myśleć. Co Wy na to? Godzina diabła to ludzki wymysł, czy jednak naprawdę istnieje?
  • 0

#25

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Budzę się codziennie w nocy, w większości przypadków zaraz po 03:00 i to czy będę dostrzegał nadzwyczajne rzeczy zależy tylko i wyłącznie od mojego samopoczucia i pierwszych myśli po przebudzeniu. W nocy też przypominają mi się np. najstraszniejsze creepypasty. To nie ma znaczenia, która jest godzina. Wystarczy jest ciemno i sam się nakręcę. A to, że słyszałem o godz. 03:00 w cale nie pomaga sobie nie wmawiać.

Dziwne tylko, że za dnia o godz. 15tej nigdy nie staję się jakiś wielce pobożny...

fikcja

A przede wszystkim
Ta godzina jest na świecie co godzinę...

ech @Torek, moje brzmiało tak przewrotnie 8D

Użytkownik erebeuzet edytował ten post 22.05.2012 - 19:37

  • 1

#26

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@erebeuzet

A przede wszystkim
Ta godzina jest na świecie co godzinę...

Poprawka, ta godzina jest cały czas na świecie.
@Angellos

Co Wy na to? Godzina diabła to ludzki wymysł, czy jednak naprawdę istnieje?

Nie istnieje, bo erebeuzet to już wyjaśnił, a cytat masz powyżej.

Użytkownik Torek edytował ten post 22.05.2012 - 19:37

  • 1

#27

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Budzę się codziennie w nocy, w większości przypadków zaraz po 03:00

Gdzieś czytałem, że jeżeli budzisz się w nocy bez powodu i "tak o" to znaczy, że ktoś na Ciebie patrzy.
  • 0



#28

Angellos.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możesz budzić się o 3.00 w nocy, odprawiać jakieś satanistyczne rytuały i żyć spokojnie, a ktoś może mieć cały dom obwieszony krzyżami i czosnkiem i doświadczyć nękania przez duchy - to zależy. Argument, że godzina ta jest na świecie cały czas mnie prawie przekonał. Poszukam kontrargumentów i za jakiś czas odpowiem.

Czekam na dalsze opinie.

Użytkownik Angellos edytował ten post 22.05.2012 - 19:52

  • 0

#29

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podobno właśnie o tej godzinie odnotowuje się największą aktywność duchów i (w większej części) demonów.

Już widzę te demony szykujące się na polowanko. "Dawajcie, dawajcie bo się spóźnimy, za chwilę trzecia" :lol

A tak na poważnie to duchy i demony (o ile istnieją) na pewno nie patrzą na zegarek.

Właśnie o tej godzinie wiele osób odnosi wrażenie, że w ich domu straszy, odczuwa czyjąś obecność, bądź (w przypadku osoby opętanej) czuje, że stan, w którym się znajduje pogarsza się. Nie wiem co o tym myśleć. Co Wy na to? Godzina diabła to ludzki wymysł, czy jednak naprawdę istnieje?


Chodzi zwyczajnie o ludzką autosugestię.
Pierwsza sprawa jest taka że godzina 3 jest to środek nocy, a w nocy jak wiadomo, najmniejszy dźwięk przyciąga naszą uwagę, poza tym mózg zaczyna domagać się snu. Człowiek przyjmujący do świadomości godzinę 3:00 jako godzinę diabła, podświadomie może przypisywać normalnym zjawiskom paranormalne pochodzenie. Do tego dochodzi siła autosugestii, która jedynie potęguje te odczucia.

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 22.05.2012 - 19:59

  • 2

#30

Angellos.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W takim razie co z Anelliese? Dlaczego akurat o 3.00 demony najbardziej ją nękały i atakowały? Wierząc wyznaniom księży i rodziców dziewczyny nie było to pojedyncze nasilenie się ataków o tej porze - to działo się regularnie.

Użytkownik Angellos edytował ten post 22.05.2012 - 20:04

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych