Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Godzina diabła"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

MrDzekson.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Na wstępie informuję, że jestem tu nowy.
Otóż mam problem ze snem. Często budzi mnie głośnie pukanie, tak jakby ktoś uderzał czymś w ściane. Zawsze dzieje się to ok. 03:00 i właśnie dlatego nadałem taki tytuł tego tematu (moja była dziewczyna mówiła, że 3 w nocy to "godzina diabła" w co oczywiście nie wierze, ale jednak coś dziwnego w niej się kryje...). Mam tak już od zawsze, dopiero dzisiaj szukałem czegoś na ten temat ale nigdzie nic nie znalazłem. Jeśli ktoś wie, czemu tak się dzieje to prosze o wyjaśnienie ;) Oprócz przyczyny można też podać sposób na powstrzymanie tego, ale jakoś mi na tym nie zależy. Poprostu ciekawi mnie ta "niezwykła godzina" ;) z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • 0

#2

Sly.
  • Postów: 101
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Może to twój sąsiad za ścianą , ja też mam ***** sąsiada ma około 50 IQ.


  • 13

#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak zapuka to odpukaj raz a porządnie. Się odechce.
  • 0



#4

MrDzekson.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to twój sąsiad za ścianą , ja też mam jebniętego sąsiada ma około 50 IQ.

Hahahah Nie :P Mam "domek" więc raczej nie sąsiad ani nikt z domowników nie puka, poprostu słysze to we śnie ;)

Ale ludzie to nie jest śmieszne bo ja mam słabe serce i czasami jak mnie to przestraszy i się obudze to mnie serducho boli ;/
  • 0

#5

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy ból serca to kłucie? Jak długo trwa?
  • 0



#6

MrDzekson.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ból serca to kłucie? Jak długo trwa?

Kilka minut ale co to ma do rzeczy?? i tak, to kłucie ;)

Użytkownik MrDzekson edytował ten post 27.11.2011 - 17:34

  • 0

#7

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Według wielu wierzeń między 3 i 4 w nocy granice pomiędzy naszym światem i zaświatem są najcieńsze. I w tej porze może dochodzić to różnych zjawisk. Ale to może byc również sama autosugestia, może po obejrzeniu kilku filmów ( 3 w nocy jest popularnym motywem ) sugerujesz się tym i się nakręcasz :P
  • 0

#8

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

3:00? Zawsze myślałem, że diabelska godzina to 7:06...
  • 4

#9

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Godzina 3 w nocy to godzina duchów i demonów. W ten sposób demony przedrzeźniają Trójcę Świętą. Godzina jest również odwrotnością 3 po południu - uznaną za godzinę cudów (umownie, o tej godzinie Jezus zmartwychwstał).
Może jakiś film o egzorcyzmach obejrzałeś, gdzie akurat się budzili o 3 w nocy i podświadomie Ci to zostało i Twój organizm też się, wtedy budzi?
Tak chyba było w Egzorcyzmach Emily Rose
  • 0



#10

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jeśli ktoś wie, czemu tak się dzieje to prosze o wyjaśnienie Oprócz przyczyny można też podać sposób na powstrzymanie tego, ale jakoś mi na tym nie zależy. Poprostu ciekawi mnie ta "niezwykła godzina" z góry dziękuję za odpowiedzi.


Piszesz, że ciekawi Cię ta „niezwykła godzina”. Otóż godzina ta jest jak najbardziej zwykła...

Cały fenomen godziny 3:00 powstał niemal wyłącznie za sprawą popularnego amerykańskiego horroru „Egzorcyzmy Emily Rose”. Przed rokiem 2005 - tj. przed powstaniem tego filmu – godzina 3:00 nie funkcjonowała w świadomości społecznej jako bardziej niezwykła, czy demoniczna od innych późnych godzin. Właściwie nikt się nią nie zajmował, bo nie było czym.

Dopiero „Egzorcyzmy…” nadają głębszy sens godzinie trzeciej w nocy. I tak oto powstała kolejna miejska legenda na skalę światową – w filmie mowa jest o tym, że Jezus miał umrzeć o 15:00; przekorny diabeł na złość Bogu wybrał więc sobie przeciwieństwo tej godziny na porę w której armia jego demonów dokuczać miała ludziom. Zaczęto powtarzać tę fikcyjną prawdę, tak że dotarła ona nawet do tych którzy filmu nie widzieli. Fenomen godziny 3:00 zapoczątkowany przez „Egzorcymzy…” dał też początek innym przesądom i współczesnym legendom na ten temat, m. in. 3:00 jako 'godzina śmierci'.

Mimo wszystko samo zagadnienie „godzin diabła” – jak to nazywasz – bazuje na pojęciu „pora wiedźm”, które to pojęcie wzięło się z amerykańskiego folkloru (głównie chodzi tu o słynne czarownice z Salem).

Oprócz tego dawne wierzenie pogańskie (już na terenie Europy) głosiły, że po północy nastawał czas nasilonych zjawisk nadprzyrodzonych, gdzie pole do popisu miała magia, duchy, itp. Motyw ten często pojawiał się w literaturze – np. dramatach Szekspira – nigdy jednak nie padła konkretna godzina.

Co do rozwiązania Twoich kłopotliwych pobudek – choć przyczyn o racjonalnym podłożu może być bardzo wiele, ja stawiam na podświadomość i autosugestię. Nie myśl o tym, a przebudzenia powinny same ustąpić.

Użytkownik Amontillado edytował ten post 27.11.2011 - 19:35

  • 6



#11

MrDzekson.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli ktoś wie, czemu tak się dzieje to prosze o wyjaśnienie Oprócz przyczyny można też podać sposób na powstrzymanie tego, ale jakoś mi na tym nie zależy. Poprostu ciekawi mnie ta "niezwykła godzina" z góry dziękuję za odpowiedzi.


Piszesz, że ciekawi Cię ta „niezwykła godzina”. Otóż godzina ta jest jak najbardziej zwykła...

Cały fenomen godziny 3:00 powstał niemal wyłącznie za sprawą popularnego amerykańskiego horroru „Egzorcyzmy Emily Rose”. Przed rokiem 2005 - tj. przed powstaniem tego filmu – godzina 3:00 nie funkcjonowała w świadomości społecznej jako bardziej niezwykła, czy demoniczna od innych późnych godzin. Właściwie nikt się nią nie zajmował, bo nie było czym.

Dopiero „Egzorcyzmy…” nadają głębszy sens godzinie trzeciej w nocy. I tak oto powstała kolejna miejska legenda na skalę światową – w filmie mowa jest o tym, że Jezus miał umrzeć o 15:00; przekorny diabeł na złość Bogu wybrał więc sobie przeciwieństwo tej godziny na porę w której armia jego demonów dokuczać miała ludziom. Zaczęto powtarzać tę fikcyjną prawdę, tak że dotarła ona nawet do tych którzy filmu nie widzieli. Fenomen godziny 3:00 zapoczątkowany przez „Egzorcymzy…” dał też początek innym przesądom i współczesnym legendom na ten temat, m. in. 3:00 jako 'godzina śmierci'.

Mimo wszystko samo zagadnienie „godzin diabła” – jak to nazywasz – bazuje na pojęciu „pora wiedźm”, które to pojęcie wzięło się z amerykańskiego folkloru (głównie chodzi tu o słynne czarownice z Salem).

Oprócz tego dawne wierzenie pogańskie (już na terenie Europy) głosiły, że po północy nastawał czas nasilonych zjawisk nadprzyrodzonych, gdzie pole do popisu miała magia, duchy, itp. Motyw ten często pojawiał się w literaturze – np. dramatach Szekspira – nigdy jednak nie padła konkretna godzina.

Co do rozwiązania Twoich kłopotliwych pobudek – choć przyczyn o racjonalnym podłożu może być bardzo wiele, ja stawiam na podświadomość i autosugestię. Nie myśl o tym, a przebudzenia powinny same ustąpić.

No tak, ale widzisz nie oglądałem żadnych horrorów w których była mowa o 03:00. Ja miałem tak od zawsze ale większą uwagę zwróciłem na to, kiedy moja dziewczyna mi powiedziała właśnie o tej godzinie. Więc nie jest to autosugestia ani nic w tym stylu bo MAM TAK OD ZAWSZE... Ale dzięki że się udzielacie ;)
  • 0

#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To wygląda na jakiś rodzaj paraliżu przysennego, któremu towarzyszą halucynacje słuchowe.
  • 1



#13

Balrog84.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano






Jakoś tak mi się zaraz skojarzyło


  • 0

#14

SandFox.
  • Postów: 68
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Według wielu wierzeń między 3 i 4 w nocy granice pomiędzy naszym światem i zaświatem są najcieńsze. I w tej porze może dochodzić to różnych zjawisk. Ale to może byc również sama autosugestia, może po obejrzeniu kilku filmów ( 3 w nocy jest popularnym motywem ) sugerujesz się tym i się nakręcasz :P


Mógłbyś mi podesłać jakiegoś linka do tego filmu ? Nie mogę znaleźć, a chciałbym zobaczyć co to jest.
  • 0

#15

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Godzina zła

Doświadczenie wielu egzorcystów potwierdza istnienie w ciągu nocy takiej pory, w której działanie złych duchów się nasila. Najczęściej zdarza się to od godziny trzeciej i trwa, w zależności od przypadku, przez pełną godzinę lub w jej granicach. "

Źródło : http://www.egzorcyzm...=431&Itemid=134

Mógłbyś mi podesłać jakiegoś linka do tego filmu ? Nie mogę znaleźć, a chciałbym zobaczyć co to jest.


Co do linków nie podeśle Ci ich bo uważam oglądanie filmów online za stratę czasu. Nie mniej nie zostawię Cię bez niczego. Ktoś wcześniej już podał Egzorcyzmy E. Rose z którego pochodzi najbardziej znany motyw 3 rano. Oprócz tego w większości filmach właśnie o egzorcyzmie przewija się ten motyw. Nie chce podawać konkretne tytuły bo mogę podać akurat ten co nie pokazuje i zmarnuje Twój czas a tego byśmy oboje nie chcieli :P

za to podeśle Ci linka z pozycjami o egzorcyzmach :
http://www.filmweb.p...yzmach.,1603262


Dopisze to dziś tutaj by nie pisać posta pod postem :

Wczoraj bardzo się wczułem w temat, przeczytałem kilka może kilkanaście artykułów i komentarzy na różnych stronach. Skończyłem na stronie, w której autor pisał "dlaczego o 3 w nocy przekręcamy się z boku na bok" i oczywiście połączył temat z godziną diabła. Sceptycznie do tego podszedłem jak zawsze. Lecz najlepsze nastąpiło w nocy. Obudziwszy się na lewym boku przewróciłem się na prawy i pomyślałem że sprawdzę, która godzina na ekranie pojawiła mi się 2:59 a nim podświetlenie zgasło przeskoczyło na 3:00. Nie bałem się, bo wiedziałem jak mocna jest autosugestia. Zadziwiające jest, że człowiek ma w sobie jakiś wewnętrzny zegar, który może działać tak dokładnie.

Użytkownik Lenticularis edytował ten post 28.11.2011 - 13:25

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych