Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obiektywnie o walce Pudziana


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
44 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jak to było? (63 użytkowników oddało głos)

Czy pudzian zasłużenie wygrał?

  1. tak (9 głosów [14.29%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.29%

  2. Głosowano nie (28 głosów [44.44%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 44.44%

  3. Głosowano powinien być remis (26 głosów [41.27%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 41.27%

Głosuj

#1

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak uważacie? Osobiście choć bardzo się ciesze, że Mariusz wygrał i będzie dalej walczył, to uważam, że w mojej ocenie nie wygrał, stawiał bym na remis ze zaznaczeniem na James'a, który po walce oburzony wyrwał mikrofon prezenterowi.

#2

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja się tam nie znam ale wyglądało mi to na remis...

#3

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Remis, Thompson w pierwszej dominował, Pudzianowski w drugiej :)



#4

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chciałbym zobaczyć karty punktowe. Jedyną możliwością wytypowania zwycięstwa Pudziana byłoby zapisanie drugiej rundy na jego korzyść 2 punktami przy pierwszej rundzie przegranej jednym. Walki dwurundowe mają to do siebie, że prowokują remisy tzn. ktoś musi wygrać obie rundy żeby nie było remisu. Obiektywnie, jeśli ktoś widział w drugiej rundzie dominację Mariusza większą niż Thompsona w pierwszej, istnieje duże prawdopodobieństwo klasycznego "wałka" :D. Walka Chmielewskiego to podobna historia. Ale cóż, ZEMSTA musiała się udać...

#5

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wkurzony Amerykanin, mógł się nie zgodzić, rozumiem go. Tylko nie wiem do końca jak sytuacja dalej wygladała, bo ogladałem przez iplaTv i gdy tylko dorwał się do mikrofonu, dali reklamy, może w Tv było coś wiecej podane? Bo obie transmisje wbrew pozorom były inne. Nie wydaje mi się by Pudzian miał większą przewage niż James w pierwszej rundzie. faktycznie szkoda, że nie podali punktów od poszczególnych sędziów.

#6

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy jestem, jak wygląda sędziowanie takich walk. Jak na moje, amatorskie oko, w rundach było po 1, pierwsza dla Thompsona. Ale trzeba przyznac, ze Mariusz był bardzo blisko zakończenia tej walki pod koniec drugiej rundy i chyba tylko za duże bicepsy przeszkodziły w założeniu duszenia ;) .

#7

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sędziowanie wygląda tak samo jak w boksie tzn. 10-10 runda remisowa, 10-9, 10-8, w zależności od stopnia zdominowania rundy, ewentualnych knockdown'ów. W tej walce mogły być zgodnie z zasadami tylko dwie opcje, pierwsza runda 10-9 dla Thompsona druga 10-9 dla Pudziana czyli 19-19 w końcowym rozrachunku czyli dogrywka, albo pierwsza 10-9 dla Thompsona i druga 10-10 czyli 20-19 i zwycięstwo Anglika. Niestety KSW podeszło do sprawy wyłącznie marketingowo.

#8

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli ktoś nie widział, a chce zobaczyć:

Użytkownik Geniusz edytował ten post 27.11.2011 - 12:06


#9

Patrolinho.
  • Postów: 137
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiadomo, że poszedł tutaj wałek. Nikt nie musi się znać na sędziowaniu żeby powiedzieć, że to Thompson zasłużył na zwycięstwo. 1 runda zdecydowanie dla niego, a druga można powiedzieć na remis bo bił i Anglik i Pudzian. Jednak trzeba było przepchnąć zwycięstwo Pudziana żeby znów rzesze ludzi wydawały po kilkaset złotych na walkę wszech czasów :) Teraz sporo jest kontrowersyjnych werdyktów, zwłaszcza w boksie i to w tym na najwyższym poziomie. Zwycięża kasa i marketing więc o sportowej rywalizacji tutaj mowy nie ma.

#10

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy nie zarządzili dogrywki, byłem pewien przegranej Mariusza. Cała gala była ustawiona. Przynajmniej Pudzian może teraz spokojnie trenować do kolejnej walki, bez stresu.

#11

Dedek.
  • Postów: 170
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdyby dodali 3 runde wszystko bylo by, moim zdaniem rozstrzygniete. Ale biorac pod uwage stan 2 rundowy - remis z przewaga Colosa.

#12

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

czekam na filmik, który pokazuje co się działo dalej po całej aferze, gdy telewizja puściła reklamy. Ciekawi mnie czy James coś jeszcze mówił, czy sam zszedł z ringu czy może go znieśli :P . Nie możliwe by nikt z widowni tego nie nagrał, niestety na razie takiego filmiku nie znalazłem

#13

Sly.
  • Postów: 101
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Walka ustawiona , przynajmniej angol zobaczył że u nas trzeba grać według naszych reguł.
Ma za swoje , oni też zmieniają reguły w trakcie gry.

#14

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie chcę wyjść na jakiegoś obrońcę Pudziana, ale wg mnie werdykt skrzywdził dwie osoby - zarówno Thomsona, jak i Pudziana. Nie jest to pewne na 100%, ale jakbym już musiał obstawić, kto wygrałby trzecią rundę, to wszystko wskazywało na to, że będzie to Pudzian. Więc Pudzian zamiast uczciwej wygranej (całkiem prawdopodobne), ma takie niedomówienia. No a w ogóle, to dla mnie nie ma sensu się tym w ogóle ekscytować. Pudzian jest w tym wieku, w którym wielu sportowców kończy karierę. A on dopiero się rozwija... Postępy są, ale na dłuższą metę nic z tego nie będzie. To samo mówiłem o Adamku (że to nie jest żaden ciężki), ale do niektórych dotarło to dopiero po walce z Kliczką.



#15

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tim Hobscheid: nie rozumiem dlaczego Pudzianowski wygrał tę walkę

W polskich mediach trwają gorące dyskusje na temat zarzutów - i niecenzuralnych słów - Jamesa Thompsona po przegranej walce z Mariuszem Pudzianowskim. Thompson zarzucił przed milionami widzów organizacji KSW oszustwo, padło sporo niecenzuralnych wyrazów. Odniósł się do tego pracujący dla Ultimate Fighting Championship witryny Fightnews - Tim Hobscheid.

Pierwsze wrażenia?

Tim Hobscheid: Czytelnikom należy się wyjaśnienie, że James Thompson dobrze wygląda, lubi walczyć, ale to nie znaczy, że potrafi. Miałbym olbrzymie problemy ze sklasyfikowaniem "Kolosa" w pierwszej setce najlepszych ciężkich świata. Przegrał między innymi z takimi zawodnikami jak Kimbo Slice czy Butterbean Esch, co dobrego świadectwa mu niestety nie wystawia. Tyle o Thompsonie. Mariusz zrobił postępy kondycyjne, nie ma co do tego żadnych wątpliwości - szczególnie od jego walki pod Bostonem, kiedy nie był w stanie przetrzymać kondycyjnie nie pięciu, ale nawet trzech minut.


Pierwsza runda walki Pudzianowski - Thompson...

- Do jednej bramki bo Mariusz tylko się bronił, a Thompson cały czas miał dominującą pozycję. Mariusz musi uważać - zaczyna prawie każdy atak od kopnięcia, które aż się prosi o kontrę z prawej ręki. W przypadku lepszego zawodnika niż Thompson, te kopnięcia zakończyłyby się nokautem Polaka. Runda - gdybyśmy stosowali punktację do dziesięciu punktów, czyli taką jak w UFC, byłoby łatwe 10-9 dla Thompsona.

Druga runda: wystarczyła by dać Mariuszowi zwycięstwo w całej walce?

- Nie ma takiej możliwości. Nie było sytuacji, w której sędzia byłby bliski przerwania walki, a tylko to mogłoby usprawiedliwić decyzję, w której sędziowie widzieliby, że przewaga Mariusza w drugiej była większa niż Jamesa w pierwszej. Pudzianowski miał kilka szans by mieć dominującą pozycję, coś z niej zrobić, ale żadnej nie wykorzystał, co jest zresztą zrozumiałe biorąc pod uwagę jego braki w doświadczeniu. Runda z lekką przewagą - za ostatnie 60 sekund - Pudzianowskiego, choć gdyby sędziowie uznali te pięć minut za remisowe, nic by się nie stało. Nie wiem, jakim sposobem można było Mariusza po tych dziesięciu minutach uznać za zwycięzcę. Naprawdę nie wiem. Nie rozumiem też dlaczego, mając taką możliwość, sędziowie nie nakazali dogrywki. Aż się o to prosiło. Z drugiej strony nie ma co robić zbędnej tragedii - walka miała wymiar regionalny, nie wpływa na znaczące rankingi. Takie rzeczy się zdarzają, choć trochę rozumiem Thompsona, że mógł stracić nerwy i wygłosić swoje niecenzuralne przemówienie.

Najlepszy polski zawodnik MMA?

- Bez wątpienia Mamed Chalidow, który powinien jednak myśleć o walkach z pierwszą dziesiątką, może piętnastką światowych rankingów. Na pewno ma na to talent. To będzie decyzja, którą będzie musiał wcześniej lub później przedyskutować ze swoimi promotorami. Raczej wcześniej niż później.

Źródło




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych