Skocz do zawartości


Zdjęcie

Atlantyda - zaginiona cywilizacja królów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
300 odpowiedzi w tym temacie

#31

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to to może być Atlantyda, ale nie musi :D
A co do Edenu, to bardziej obstawiam to co napisał Sitchin na podstawie tekstów Sumeryjskichi to co zawiera też Biblia... :)
  • 0



#32

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale co tam takiego szczeólnego było że od razu uznali to za atlantyde na tym pierwszym zdjęciu to ja za dużo nie widze (taka bajka disneya była :D )


Czytając twoje wypowiedzi , wydaje mi się, że jesteś na pozimie bajek Disneya...


Współczuje Ci troche Twojego podejścia do życia i codzienności...

warn
  • 0

#33

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale co tam takiego szczeólnego było że od razu uznali to za atlantyde na tym pierwszym zdjęciu to ja za dużo nie widze (taka bajka disneya była :D )


Czytając twoje wypowiedzi , wydaje mi się, że jesteś na pozimie bajek Disneya...


Współczuje Ci troche Twojego podejścia do życia i codzienności...


Może to sie wyda dziwne ale rozumiem w pełni wypowiedź Legalize ...
  • 0



#34 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Atlantyda pod piaskiem?
Wysłano Tuesday, 25 November, godzina 12:02 przez neo

Paleoastronautyka

Naukowcy przypuszczają, że legendarna Atlantyda nie została zatopiona przez Ocean Atlantycki. "Leży pod piaskiem Sahary" - uważa brytyjska archeolog dr Carla Sage.

O odkryciu poinformował "World Weekly News". Zdaniem dr Sage Atlantyda była północnoafrykańskim imperium. "Ze starożytnych źródeł wynika, że Mykeńczycy, Kreteńczycy i Egipcjanie utrzymywali kontakty handlowe z Atlantydą" - mówi, dodając, że położenie Atlantydy pozwalałoby na prowadzenie handlu także z Troją i innymi ważnymi miastami rejonu Morza Śródziemnego.

Według niej Atlantyda została pochłonięta nie przez ocean, tylko przez wędrujące wydmy. Powołuje się przy tym na krążące wśród Beduinów opowieści, jakoby po burzach piaskowych na górzystym terenie południowej Algierii z wydm czasem wystawały marmurowe kolumny i resztki jakichś budowli.

"Według greckich źródeł, gdy 11-12 tys. lat temu Atlantyda rozkwitała, Sahara była żyzną krainą" - uważa dr Sage. Dodaje, że gwałtowna zmiana klimatu przyczyniła się do zagłady saharyjskiej cywilizacji.

Do niedawna uważano, że Atlantyda była dużą wyspą na Oceanie Atlantyckim. Przeczyła temu teoria Alfreda Wegenera, który w 1912 r. zademonstrował światu naukowemu, że wszystkie znane nam kontynenty można złożyć w jedną całość, jak układankę. Zdaniem dr Sage brakowało w niej miejsca na Atlantydę.

Uważa ona też, że Platon, grecki filozof, wspominając w swoich dziełach o wodzie, która zniszczyła Atlantydę, źle zinterpretował egipskie słowo oznaczające "ruch wody". "Chodziło nie o fale opływające wyspę, a raczej o brak wody w regionie" - sądzi brytyjska archeolog.
Na wiosnę przyszłego roku zamierza zorganizować ekspedycję i rozpocząć wykopaliska w Algierii. W wyprawie wezmą udział naukowcy z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Egiptu i Arabii Saudyjskiej. (mn) źródło: WP PL
  • 0

#35

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo przekonywujące.....tak samo jak "dowody" na to że Atlantyda znajduje się na dnie morza koło Cypru :lol : :lol : :rotfl: :rotfl: :rotfl: :lol : :lol : :rotfl: :rotfl:
  • 0

#36

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

dla mnie to wyszystko to jest troche dziwne... jest tyle różnych opini na ten temat (dna morza,piaski,lodowce)
  • 0

#37

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Fantazja potrafi ponosić...
  • 0

#38

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

no bo wiecie, ostatnio kazdy znajduje jakies ruiny, to od razu mysli "Ocho to pewnie Atlantyda"

obejrzyjcie se bajke pt:"Atlantyda", podobno jest ona napisana na prawdziwych faktach odnosnie Atlantydy
  • 0



#39

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zdjęcie nie bardzo przypomina mi Atlantyde...
Ja stawiam, że Atlantyda jest gdzieś pomiędzy Afryką a Ameryką.
  • 0

#40

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

=]Może to sie wyda dziwne ale rozumiem w pełni wypowiedź Legalize ...

A nie rozumiesz pozostałych wypowiedzi??
  • 0

#41

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

=]Może to sie wyda dziwne ale rozumiem w pełni wypowiedź Legalize ...

A nie rozumiesz pozostałych wypowiedzi??


HEHEHHHE ... rozumiem ... ale to było o zarzuty do tamtego usera :)
  • 0



#42

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chciałem się upewnic :)
  • 0

#43

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chciałem się upewnic :)


Jeszcze miałeś jakiekolwiek wahania ? 8)

Po tyllu rzeczach jakie tu zrodziłem :P
  • 0



#44 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

cinex mnie to napewno ostatnio zadziwiles :)
  • 0

#45 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo przekonywujące.....tak samo jak "dowody" na to że Atlantyda znajduje się na dnie morza koło Cypru :lol :   :lol :   :rotfl:   :rotfl:   :rotfl:   :lol :   :lol :   :rotfl:   :rotfl:


oczywiscie trzeba sie zdystansowac ale mam jedno ALE. nie wysmiewaj odrazu wszystkiego czego nie znasz! i niemowimy tu o dowodach...oczywiscie Twoje przemyslenia na temat artykulu rowniez sa bardzo glebokie(ironia) :brawo:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych