Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wraz z powiększającym się majątkiem Kościoła wzrasta jego posłannictwo duchowe.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Pytanie źle postawiłeś. Nie ,,jak wygląda raj" tylko ,,czy istnieje raj". Nie wiemy tego jak życie wygląda po drugiej stronie i czy w ogóle jest tam jakieś życie. A może bóg nie wybacza grzechów i wszystkich wrzuca do piekła?



Zakladam że istnieje raj. Ty możesz postawić 100 innych tez, mnie interesuje ta..
  • 0

#17

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

craven

O kasę chodzi zawsze ale głównie gra idzie o władzę, tak było zawsze gdyż prawdziwe pieniądze daje właśnie władza. A odpowiednio sprawowana władza daje panowanie.

nexus

Masz rację ale taką trochę przekorną. Można tak zrobić próbując zaakcentować w naszej sytuacji absurdalność takiego postępowania.
Państwo zabrnęło tak daleko w procesy redystrybucji przeróżnych świadczeń a teraz dźwiga potężny bagaż resortów budżetowych także likwidacja tego wszystkiego tak żeby wprowadzić opcję zerową to znaczy nie ma podatków i nie ma państwa świadczącego usługi, spowodowało by chaos na który nie tylko nie jesteśmy przygotowani ale który by nas po prostu zniszczył. Uważam że raczej trzeba dyskutować o rozsądnych podatkach samo ograniczenia rozczeń społecznych i minimalizacji państwa do na prawdę niezbędnych elementów je organizujących.

Użytkownik Aidil edytował ten post 18.10.2011 - 20:46

  • -1



#18

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Zakladam że istnieje raj. Ty możesz postawić 100 innych tez, mnie interesuje ta..
To i o mnie było.

O kasę chodzi zawsze ale głównie gra idzie o władzę, tak było zawsze gdyż prawdziwe pieniądze daje właśnie władza. A odpowiednio sprawowana władza daje panowanie.


A w jakiej dziedzinie życie nie chodzi o powyższe, chętnie poznam :mrgreen:

Moja ciotka ma sąsiada i ten gnojek modli się, wiecie do czego? DO KAMIENIA!
...ale to jest problem, że ktoś ma inaczej.Ja się do kamienia nie modlę, to gdzie problem?
Może lubię wytykać innym ich wady, łoj...tylko czy ja teraz lepszy, czy sprawiedliwszy od niego??

Mam wizję teraz.Komuś z pośród piszących wózek właśnie sprzątają.
...reszta się już cieszy!

Cały Polak, jak ja was kocham :mrgreen:
  • 0

#19

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

rainman

Kościół od wieków otrzymywał od wiernych ziemie oraz rożne inne dobra materialne dla swojego funkcjonowania. Na przykład w Krakowie należy do nich chyba połowa nieruchomości w najstarszej części miasta. Te nieruchomości miały zapewnić kk byt i możliwość funkcjonowania. Ale mamy niespodziankę pomimo że majątek w Krakowie idzie w miliardy złotych, mimo setek lat darowizn kościół po przez swoich pracowników nadal żąda pieniędzy. Wygląda na to że kościół to beczka bez dna która nigdy się nie nasyci.
Normalnie milionerzy w którymś pokoleniu stają się mecenasami, dobroczyńcami, filantropami ale kościół taki nie chec być. Majątki które posiada wystarczyłby mu na samo finansowanie siebie i tak zawanej posługi duchowej. I z tym właśnie wierni powinni zerobić porządek. Wymusić społeczny audyt gospodarki kościelnej, policzyć majątki określić tak jak w wojsku, więziennictwie i innch służbach jaka powinna być stawka żywieniowa, sort odzieżowy ile na prąd świece remonty i może wtedy by się okazało że 9/10 majątku kościoła mogło by pójść na biednych tego świata.
  • -1



#20

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Aidil

To co głosisz jest chore, ale to jest właśnie wynik polityki kościoła, który odwrócił się d... do wiernych. Dlatego winą za te dziwne pomysły obarczam was po 50%. Kościół dogadał się z mistrzami okrągłego stolika i dostał tą całą Komisję Majątkową, a reszta obywateli została wycyckana i okradziona z majątku narodowego. Kościół nigdy nie upomniał się o wiernych, poszedł z władzuchną na kompromis jakby zapomniał o tym co naprawdę daje mu siłę. Uważam, że za jakiś czas dojdzie do rozłamu w polskim kościele. Jednak domaganie się jakichś urzędowych kontroli i audytów pachnie minionymi czasami. Sądzisz, że kontrole są w stanie cokolwiek rozwiązać? One tylko pogłębiają problemy i są wynikiem bezradności, aktem rozpaczy i braku konstruktywnych pomysłów.
  • -2

#21

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nexus


Obywatel członek kościoła, towarzysz partyjny ma prawo od organizacji której jest członkiem bez względu na to czy to jest państwo, czy kościół czy też spółdzielnia mieszkaniowa transparentności w sprawach finansowych.
Nikt rozsądny nie będzie żądał od państwa ujawniania tajemnic państwowych związanych z wywiadem czy wojskiem, nikt rozsądny nie będzie żądał od kościoła aby zmieniał dziesięć przykazań na łatwiejsze lub przeredagowywał podstawowe dogmaty wiary co do których nikt nie ma wątpliwości że wywodzą się od Jezusa.
Lecz pieniądze a więc finanse kościoła jest to już całkiem inna sprawa. W msze się nie wtrącam ale o finansach chciałabym być poinformowania i by móc je kontrolować ponieważ pieniądze to nie religia.
  • 0



#22

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po pierwsze kościół jest dobrowolną organizacją do której przynależność nie jest obowiązkowa. Nie ma potrzeby narzucać z zewnątrz specjalnych praw dla organizacji w których członkostwo jest nieobowiązkowe. Wystarcza samo-określające je prawo, że każdy może z takiej organizacji wystąpić jeśli coś mu się nie podoba. Kościół jest prywatną instytucją i trzeba uszanować jego własność, tak samo jak trzeba uszanować twoją i każdą inną. Weźmy forum Paranormalne... Jakby nie było jesteśmy jego członkami. Czy w związku z tym każdy z nas ma mieć prawo do lustrowania finansów Eurego? Kierują tobą negatywne emocje, które do niczego dobrego nie prowadzą.

Stwierdzenie "nikt rozsądny" jest całkowicie subiektywne. Jeśli dajesz precedens to otwierasz drogę do wszystkich możliwości. Pieniądze kościoła to sprawa kościoła. Jak Ci się nie podoba, to przecież nie musisz chodzić do kościoła ani dawać na tacę. Załóż swój własny, lepszy kościół, gdzie będziesz informować wiernych o finansach.
  • 0

#23

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nexus

Paranormalne nie żąda dotacji ani nie chodzi z koszykiem i nie powołuje się na wyższe wartości, nie ma też ambicji być wzorcem moralnym tak, że nie porównuj Kościoła z Paranormalnym bo wypada to nie tylko śmiesznie ale potwierdza, że dla Kościoła wszystkie chwyty są dopuszczalne by uzasadnić swój stan posiadania i chęć mnożenia majątku.
Tak samo nie ma co porównywać Kościoła do partii politycznej i wszelkiej innej organizacji, gdyż Kościół reprezentując Boga i prowadząc do niego powinien być Święty a nie pazerno świecki. Kler czyli ludzie mający funkcje kapłańskie w Kościele powinni świecić przykładem i absolutnie nie dam się przekonać, że też są tylko ludźmi i mają prawo do błędu. Bo skoro tak to powinno się z kapłaństwa usuwać przestępców a tak się nie dzieje, patrz na historię chciwości, pedofilstwa, nepotyzmu i innych. Nie każ mi dawać przykładów bo są tak powszechnie znane, że i Ty wiesz o nich.
Najgorsze nie jest to, że w Kościele są przestępcy nazywani łagodniej "błądzącymi" lub "grzesznikami" najgorsze jest to, że są chronieni, przenoszeni z parafii do parafii a my jesteśmy oszukiwani przez hierarchów iż wszystko jest na chwałę Boga i OK.
Jeśli kochasz Kościół to go poprawiaj nawet krytykując a nie potępiaj prawdy o nim bo jak powiedział Autorytet "prawda was wyzwoli". A to co piszesz, że Kościół jest dobrowolną organizacją to mafia też jest dobrowolna więc nie argumentuj bez sensownie. Kościół albo będzie nieskazitelnym i samo oczyszczającym się autorytetem albo zniknie bo takie są czasy.
Ludzie nie zniosą kłamstwa i obłudy. Bóg jak będzie chciał to pośle nowego Mesjasza i stworzy nowy Kościół.
Tak że Bóg i ludzie poradzą sobie.
  • -1



#24

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Paranormalne nie żąda dotacji ani nie chodzi z koszykiem i nie powołuje się na wyższe wartości, nie ma też ambicji być wzorcem moralnym tak, że nie porównuj Kościoła z Paranormalnym bo wypada to nie tylko śmiesznie ale potwierdza, że dla Kościoła wszystkie chwyty są dopuszczalne by uzasadnić swój stan posiadania i chęć mnożenia majątku.


Ogólnie to co wygadujesz jest dla mnie chore. Nie chciałbym żyć w twoim państwie, gdzie wszystko było by tępione, kontrolowane jak w ZSRR, prawa narzucane przez jakieś niezrozumiałe kryteria.



Tak samo nie ma co porównywać Kościoła do partii politycznej i wszelkiej innej organizacji, gdyż Kościół reprezentując Boga i prowadząc do niego powinien być Święty a nie pazerno świecki. Kler czyli ludzie mający funkcje kapłańskie w Kościele powinni świecić przykładem i absolutnie nie dam się przekonać, że też są tylko ludźmi i mają prawo do błędu. Bo skoro tak to powinno się z kapłaństwa usuwać przestępców a tak się nie dzieje, patrz na historię chciwości, pedofilstwa, nepotyzmu i innych. Nie każ mi dawać przykładów bo są tak powszechnie znane, że i Ty wiesz o nich.
Najgorsze nie jest to, że w Kościele są przestępcy nazywani łagodniej "błądzącymi" lub "grzesznikami" najgorsze jest to, że są chronieni, przenoszeni z parafii do parafii a my jesteśmy oszukiwani przez hierarchów iż wszystko jest na chwałę Boga i OK.
Jeśli kochasz Kościół to go poprawiaj nawet krytykując a nie potępiaj prawdy o nim bo jak powiedział Autorytet "prawda was wyzwoli". A to co piszesz, że Kościół jest dobrowolną organizacją to mafia też jest dobrowolna więc nie argumentuj bez sensownie. Kościół albo będzie nieskazitelnym i samo oczyszczającym się autorytetem albo zniknie bo takie są czasy.
Ludzie nie zniosą kłamstwa i obłudy. Bóg jak będzie chciał to pośle nowego Mesjasza i stworzy nowy Kościół.
Tak że Bóg i ludzie poradzą sobie.


Nic z tego wywodu nie rozumiem, ale konkluzja mi się podoba.
  • -1

#25

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Riseman

Wcale nie jest to dobry argument na rzecz Kościoła informowanie, że gdzieś tam w obecnych czasach za takie teksty jak moje autora zabijają. Wszyscy przecież pamiętamy że Kościół też zabijał a Ty teraz wprowadzasz taki poziom dyskursu.
Cieszysz się z "jakiej takiej wolności słowa" w Polsce i dobrze bo ona jest i jest dla wszystkich.
Kościół potępia homoseksualistów jak by zapominał, że są oni również stworzeniami bożymi. Stworzenia boże postanowiły odeprzeć krytykę i zaczęły krytykować Kościół. Na tym właśnie polega wolność słowa, że każdy może się bronić i występować z krytyką.

Zgadzasz się, że majątek nie jest potrzebny kościołowi dla kościelnego posłannictwa ale kler już jest innego zdania i kombinuje jak wyciągnąć pieniądze od ludzi czy to za pośrednictwem Brukseli czy też Polskiego budżetu lub bezpośrednio oddziaływając na ludzkie emocje.



Stopik

Praktyka o której piszesz jest powszechna w małych miejscowościach i bezczelna.
Kościół gdyby chciał postępować według zasad wspólnotowych powinien załatwić to jako "wspólnota wiernych" czyli poprzez dyskusje wewnątrz wspólnoty. Przecież to proste. Kościół ma majątek który może przynosić dochód i z pewnością przynosi.
Jeśli ten dochód jest za mały to wierni deklarują składkę by ich wspólnota mogła dalej funkcjonować.
Jeśli nikt nie chce płacić tzn iż nie już ma wspólnoty i koniec na tym nie może być tak żeby na siłę robiono wspólnotę i państwo na nią płaciło.
Wszelkie wydatki budżetu państwa mają iść na "wspólnotę całego narodu" przy ogólnej zgodzie i z rozsądkiem ekonomicznym.
Jak na razie wiadomo, że Kościół stanowi potęgę finansową i myślę, że ekonomicznie zarządzając swoimi zasobami sprostał by swoim wydatkom i mógł by płacić podatki jak wszystkie instytucje i obywatele w państwie.



Hologram

Kościół Katolicki jest taki jaki jest i dokąd ma swoich zwolenników oraz dokąd działa w zgodzie z prawem i w ramach prawa to nic nam do tego.

Inną sprawą jest deprawacja jakiej dopuszczali i nadal dopuszczają się księża a także zakonnice a mam na myśli pedofilię i rozpustę, przemoc fizyczną i psychiczną oraz to że Kościół jako instytucja żąda od państwa więcej niż dopuszcza to nasze wewnętrzne poczucie przyzwoitości.


Nexus6

Masz racje i tak jak napisałam Stopikowi finanse Kościoła wierni powinni załatwić między sobą.
Inna kwestią jest uczciwość Kościoła w stosunku całego kraju w tym również w płaceniu podatków.

Państwo nie powinno za bardzo mieszać się w wewnętrzne sprawy ugrupowań religijnych.
Chociaż potrzebne są regulacje prawne podobnie jak to jest w stosunku do partii politycznych lub stowarzyszeń tak by Kościół objęty był zasadami prawnym Państwa w którym funkcjonuje.

Nic nowego. Można tylko tyle powiedzieć, że każdy ma prawo do uczestniczenia w takiej organizacji w jakiej chce byle działała ona w zgodzie z prawem państwowym. Inna sprawa to tworzenie odpowiedniego prawa.
Nihilistycznie proponujesz byśmy wszyscy nie płacili podatków skoro Kościół tego nie robi. Ja myślę, że mimo iż podatki są za wysokie to powinni je płacić wszyscy łącznie z Kościołem. My obywatele powinniśmy doprowadzić do takiej sytuacji by podatki stały się racjonalnie wysokie i wydawane z sensem. Państwo daje nam bezpieczeństwo i musimy o to państwo dbać. Nie oznacza to oczywiście, że państwo może nas bez sensownie łupić a pobłażać Kościołowi.

Serail

Trafiłeś celnie w to co najohydniejsze obok pedofilii w Kościele a właściwie w obyczajach jego funkcjonariuszy.
Pazerność, zachłanność i chyba brak wiary w Boga. Ponieważ człowiek wierzący tak wstrętnie przecież by nie postępował.
Przeciwko takiej zachłanności wystąpił Luter. Ale Kościół jest bez refleksji.



Użytkownik Aidil edytował ten post 23.10.2011 - 16:45

  • -1



#26

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nihilistycznie? Chyba optymistycznie. Podatków nie można ustalać tak jak obecnie, gdzie najpierw ustala się podatek, a potem rząd rozdziela według uznania na co go wydać. Najpierw trzeba określić zakres działania rządu, a potem ustalać podatki. Racjonalnie wysokie podatki to dla mnie max 10%. To jest wielkość, której się nadmiernie nie odczuwa. Np. kiedyś chłopi uprawiając pole prymitywnymi metodami byli w stanie wyżywić siebie, rodzinę i uiścić dziesięcinę. Obecnie jest to standardowa wysokość napiwku. Ceny w różnych sklepach zwykle nie różnią się o więcej niż 10%. Powyżej 10% zaczyna się zdzierstwo.
  • 0

#27

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://biznes.newswe...y,383709,1.html

 

Królestwo moje jest nie z tego świata oraz prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogacz trafi do królestwa niebieskiego tak napisane
jest w Ewangelii i uznawane że jest to wypowiedz Jezusa, że są to słowa Jezusa.

Biskupi twórczo rozwinęli ten zapis i poprawili Pana Jezusa. 


Użytkownik Aidil edytował ten post 12.04.2016 - 07:47

  • 0



#28

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Majątek kościelny powiększa się w całym kraju. Nie są to działania nagłaśniane i odbywają się w ciszy. W Krakowie tęż dochodzi do takich transakcji oto przykłady.

 

https://gazetakrakow.../ar/c3-14149559

https://strajk.eu/kr...adni-pis-sa-za/

 

Ciekawe czy będą w wypadku tych nieruchomości zastosowane bonifikaty.


  • 0



#29

Asthar.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niech kościoły będą puste... Całe ich bogactwo można by wykorzystać w pożyteczniejszy dla świata sposób.


  • 1

#30

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygodnie było wymyslic Diabła by móc utrzymywać ludzi w strachu i na jego bazie ( strachu ) trzyma rękę w kieszeni ludzi, rządów i td.

 

http://wiadomosci.ga...zynarodowe.html

 

https://polskatimes....tfela/ar/402286


Niech kościoły będą puste... Całe ich bogactwo można by wykorzystać w pożyteczniejszy dla świata sposób.

 

Uważam że powinny zmienić przeznaczenie.
Za dużo poszło twojej, mojej, naszej kasy na renowację wspaniałych zabytków jakimi są budynki, które są w "kościelnych" rękach.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych