Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to faktycznie cud?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy to faktycznie cud?


Wczoraj późnym wieczorem otrzymałem informację, że pomnik Jezusa w Krośnie płacze krwawymi łzami.

Pomnik Jezusa płacze krwawymi łzami ! Wczoraj, 10 września 2011, około godziny 18:00 na twarzy Jezusa Chrystusa stojącego przy parafii pod wezwaniem N.M.P. Królowej Polski, przy ul. ks. Decowskiego 2, Krosno – Polanka, zaobserwowano tajemnicze ślady czerwonej substancji wskazującej na ludzką krew.
 

Dołączona grafika


Jak mówią naoczni świadkowie - wycierana krew z twarzy Jezusa wypływała ponownie.
Domniemana krew wypływała z czoła Jezusa, tuż z korony cierniowej i opływała po twarzy.

Księża pracujący przy parafii nie komentują wydarzenia, uważają że jest jeszcze za wcześnie na wyrokowanie i ogłaszanie cudu. Na chwilę obecną należy poczekać na wyniki badań próbek domniemanej krwi, aby móc wykluczyć w ten sposób ingerencję człowieka oraz pochodzenie i skład chemiczno-biologiczny substancji.
 
Dziś o 7 rano księża wycierali pomnik. Kilka minut później twarz Jezusa ponownie była we krwi.
Rzesze ludzi w dniu wczorajszym przybywali pod figurą do późnych godzin nocnych.
Sam byłem na miejscu zdarzenia dziś około 2h temu i jestem pod wrażeniem zjawiska. Czekamy na rozwój sytuacji. Zdjęcie poniżej ma przestawioną datę jak zaznaczył autor.

Dołączona grafika
Dołączona grafika


źródło - krosnocity.pl

Użytkownik dżekson edytował ten post 13.09.2011 - 11:57

  • 3



#2

artur_sz13.
  • Postów: 150
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No ciekawe co z tego wyniknie. Ale jedno mnie nurtuje. Skoro mówisz że pomnik był wycierany- zdjęcie pierwsze gdy (jest dzień) ma identyczne plamy krwi bądź ""krwi" jak zdjęcie z nocy. Nawet trochę się ułożenie czerwonego nei zmieniło. Nie podważam ale to mnie zastanawia bo kiedyś oglądałem dokument w którym pokazywali jak oszuści nakładali ciecz na obrazy pomniki która z czasem czerwieniała
  • 0

#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

E, wydaje mi się, że chcą zrobić szum w okół siebie. Poczekamy na analizę "krwi" a jeśli okazałoby się, że to prawdziwa krew to wtedy pobrałbym ją od księży i porównał wyniki jaki typ krwi ;)
  • 1



#4

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Księża muszą myśleć ciągle o nowych sposobach omamiania ludzi, bo coraz więcej zaczyna wątpić w religię. To kolejna próba nagłośnienia cudów jakich wiele, jednak bardzo szybko sprawy wokół nich cichną i tyle. Ale mohery w to uwierzą.
  • 3

#5

Seleroo.
  • Postów: 62
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@up

Może trochę tolerancji? Spadek wierzących wiążę się z nowym pokoleniem i wymieraniem starego, doświadczonego przez komunę, kiedy to Kościół był oparciem i metodą sprzeciwu. Młodzi ludzie, tacy jak ja, coraz rzadziej oświadczają, że przynależą do Kościoła Katolickiego, bo nie szukają oparcia ani wytłumaczeń w religii. Osobiście nie jestem wierzącym człowiekiem, ale odnoszę się z szacunkiem do każdej religii i jej wyznawców, tzw. 'mohery' to już jednak nieco radykalni wyznawcy, do których należy podchodzić z dużym dystansem, ale nie każda starsza, wierząca osoba jest radykałem. Każdy wierzy w to, w co chce uwierzyć.
Co do tematu, to trzeba poczekać na badania/dalsze obserwacje, bo jak mówi artur_sz13 może być to po prostu głupi żart.
  • 0

#6 Gość_overdose

Gość_overdose.
  • Tematów: 0

Napisano

więcej zdjęć tu:
http://www.nowiny24....36068422&Ref=PH
  • 2

#7

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tajemnicze zjawisko gromadzi mieszkańców przed kościołem pw. Najświętszej Maryi Panny w dzielnicy Polanka. To może być znak, cud – tak mieszkańcy komentują tajemnicze czerwone ślady na twarzy kamiennej figury Chrystusa niosącego krzyż.
 

Dołączona grafika

 
Jedni wierzą, że to krew. Inni szukają racjonalnego wytłumaczenia. Proboszcz zapowiada, że jutro zajmie się zbadaniem próbek nieznanej substancji. 1,5 metrowej wysokości rzeźba z kamienia jest zwieńczeniem cokołu pomnika, poświęconego poległym podczas I wojny światowej. Pomnik stoi przed kościołem parafialnym w dzielnicy Polanka.


- Jeszcze w sobotę rano gospodyni zwróciła uwagę na nietypową plamę, jaka pojawiła się na twarzy Chrystusa, ale nie przywiązywałem do tego wagi - przyznaje proboszcz Jan Kutyna. - Wieczorem dziwne zjawisko zauważyli już sami parafianie. Zobaczyli, że spod rzeźbionej cierniowej korony na głowie Chrystusa wypływa jakaś ciecz.


Wieść o "cudzie” przekazywano sobie z ust do ust. Pod pomnik zaczęli tłumnie schodzić się mieszkańcy. - To musi być krew - komentowano czerwono-brunatne plamy i smugi na twarzy. Podobne opinie można było usłyszeć dzisiaj. Przez cały dzień przed figurą zbierali się ludzie. Przychodzili mieszkańcy osiedla, ale nie tylko: także z innych parafii przyjeżdżali ci, którzy dowiedzieli się o "cudzie”.

- W sobotę wracałam z wieczornej mszy, jeszcze nic się nie działo, a godzinę potem zadzwoniła znajoma, że Chrystus na pomniku krwawi - opowiada jedna z kobiet.
- Wnuczek przyniósł chusteczkę, którą ścierał te ślady. Wciąż są żywoczerwone, nie zbrązowiały - mówi starsza mieszkanka Polanki.

Ludzie bacznie wpatrują się w kolor nieznanej substancji na białej figurze. Niektórzy robią zdjęcia. – Tak to wygląda, jakby od wczoraj przybyły nowe, świeże plamy, pojawiło się jeszcze jedno miejsce skąd wypływa krew, o tu, na czole z lewej strony – komentuje jeden z mężczyzn. Inni opowiadają, że jeszcze w sobotę próbowano je zmywać. Podobno bezskutecznie.
Ludzie dziwią się, że podczas niedzielnych mszy nie padło z ambony ani słowo na temat dziwnego zjawiska. Proboszcz Jan Kutyna przyznaje, że na razie odnosi się do niego z rezerwą.
– Dopóki nie wiem nic na pewno, nie chcę oficjalnie wyrokować – mówi. – Samo zjawisko jest faktem. Ale nie musi się pod nim kryć to, co ludziom przyszło do głowy.

Proboszcz twierdzi, że najpierw trzeba zająć się zbadaniem substancji. Została zabezpieczona na papierowej chusteczce, ma być oddana do analizy. – W poniedziałek zamierzam zainteresować sprawą odpowiednie służby. Zasadnicza sprawa to ustalenie, czy jest to krew, a to powinno być stosunkowo proste – dodaje ks. Kutyna.

Proboszcz przyznaje, że nie wie skąd mogły wziąć się czerwone smugi. – To kamień, nie stosowano tam nietypowych materiałów, z których mogą pochodzić te ślady. Ale może ktoś specjalnie je zrobił – przypuszcza.
Tylko po co? – zastanawiają się ludzie. Starsza kobieta odrzuca taką możliwość. – Jakby się ktoś wspinał na pomnik, na pewno by został zauważony.

Na razie mieszkańcy chcą wierzyć w mistyczne wyjaśnienie. – Cały czas nad głową figury krążą owady. Do farby by tak nie ciągnęły – uważa jedna z kobiet.
- Jakby ktoś farbę wylał, plamy wyglądałyby inaczej - mówi mężczyzna, który przyjechał pod pomnik z rodziną.
Proboszcz nie próbuje na siłę zmywać śladów, ale i nie towarzyszy parafianom w zgromadzeniu się pod figurą.

- Ja wolę być w kościele, prawdziwy cud dzieje się na mszy - argumentuje. - Ale rozumiem, że to jest na tyle nietypowe zjawisko, że ludzie przychodzą, komentują. Wierzący mogą interpretować je jako cud. Z drugiej strony – bywały już podobne sytuacje i szybko o nich zapominano. Dlatego poczekam na wyniki analiz.
- To na pewno znak, tylko nie wiadomo, dobry czy zły - mówi młoda kobieta.
- Nie przesądzamy, obserwujemy - podsumowuje proboszcz Kutyna. - Może to jednodniowa sensacja. A jeśli jest to znak od Pana Boga, to będziemy odczytywać to wezwanie.

nowiny24 polskie radio

Użytkownik dżekson edytował ten post 11.09.2011 - 19:05

  • 2



#8

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A później będzie: "Gdzie jest krew?! Gdzie jest krew?!". Zaczynają się zebrania, modlitwy, ludzie poświęcają temu uwagę, zapewne o to chodziło żartownisiowi. Jestem ciekaw co wykażą te próbki.
  • 0



#9

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wnuczek przyniósł chusteczkę, którą ścierał te ślady. Wciąż są żywoczerwone, nie zbrązowiały


osobiście chciałbym odnieść się do tego fragmentu. przecież to zaprzecza samo sobie. jak to ma być krew skoro w reakcji z tlenem nie brązowieje?

Cały czas nad głową figury krążą owady. Do farby by tak nie ciągnęły – uważa jedna z kobiet.


kolejny fragment, tutaj po przeszukaniu internetu można byłoby teoretycznie założyć, że w głowie Jezusa jest gniazdo pszczół. sam gdy byłem na miejscu dało się zliczyć kilka owadów fruwających i gdzieś chowających się za głową Jezusa. dlaczego pszczoły? pszczoła to cwańsze zwierze jak się tylko wydaje nie tylko Kaukaz znosi miód z koniczyny, ale Każda inna pszczoła Pszczoły nie mając innego pożytku wykorzystują wygryzione przez Trzmiele otwory w kielichach przez które wysysają nektar . Nektar - koniczyny jest jasno słomkowo -pomarańczowy odcieniem ale przegryziony kielich jest czerwono purpurowy i dochodzi do zabarwienia nektaru.
Nigdy się z tym miodem nie spotkałem przy pożytku nawet pszczół nie widziałem na koniczynie czerwonej ale w tym roku widziałem i taki miód i pszczoły oblatujące masowo koniczynę włąśnie szukających łatwego darmowego dostępu.
  • 2



#10

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na forum jest historia dziadka jakiegoś usera, który miał w pobliżu podobną figurkę.

Jak popatrzyłem na pierwsze zdjęcie, tylko się uśmiechnąłem i pomyślałem "chyba się wywalił".

Właśnie nietypowe umiejscowienie "łez" jest największym argumentem za i przeciw.

Za: Troll nie umalowałby czymś czerwonym posągu w nietypowych miejscach.

Przeciw: Jeżeli Chrześcijański Bóg istnieje, to czemu nie trafił swoją czcigodną ręką w oko, ale w czoło?


Oczywiście można to zinterpretować jako powracanie ran z ukrzyżowania.
  • 0

#11

AnnaS.
  • Postów: 104
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

generalnie cały dzień chodza za mną dziwne znaki. widze "krzyczące" drzewa, na niebie postacie z otwartymi gębami wyżygujące z siebie coś...nawet na cmentarz do mamy pojechałam i wszędzie te chmury i drzewa. A teraz jeszcze ten Jezus
Coś się święci. no ale poczekamy zobaczymy.

Użytkownik AniaW edytował ten post 11.09.2011 - 20:19

  • -3

#12

Anders.
  • Postów: 97
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@UP
lecz sie na łeb bo widać cie dekiel parzy.

Edycja - Przemo.
Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie bez wyciągania konsekwencji.

Użytkownik Przemo edytował ten post 13.09.2011 - 14:55
Reakcja na raport.

  • -5

#13

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


Chciałbym zwrócić znaczącą uwagę na oczy, na zdjęciu ostatnim z wczorajszego dnia są białe, na zdjęciu powyżej widać dokładnie oczy, a nawet niebieskie zabarwienie źrenicy. To mnie bardziej przeraża niż rzekoma krew. Byłem przed chwilą na miejscu, ale ciężko dostrzec cokolwiek, gdyż głowa jest ustawiona bokiem do latarnii. Jest grupka kilkuosobowa ciekawskich, która zmienia się co kilka minut. Pali się kilka zniczy i leży jakaś wiązanka. Jeszcze dziś sam wybiorę się tam z aparatem.
  • 0



#14 Gość_.وعي

Gość_.وعي.
  • Tematów: 0

Napisano

He he. Kolejny temat z 'cudem'.

Tacy ludzie to mają dopiero płytki obraz "Boga", jak mniemam na swoje podobieństwo. Samo wierzenie, że ktoś, kto stworzył cały wspaniały świat bawiłby się w takie zagrywki to coś niesmacznego dla każdej mądrej osoby, czyli nie polskiego obywatela odwiedzającego kościół<?>. Tiryriri "Bóg" nie ma co robić, tylko bawić się z ludźmi w gierki i cuda opierające się na pomazaniu czerwoną mazią jednego z kilku tysięcy pomników w Polsce biorących udział w bożej loterii zatytułowanej "gdzie teraz maźniemy krwią?". Eee? Wybór jest duży, bo w Polsce jest dużo pomników, dlatego też "cuda" bardzo często zdarzają sie w Polsce. Wiadomo, im więcej pomników, tym więcej szans na wylosowanie. Po prostu cud! JPII zapewne też tutaj maczał swoje paluszki.

Chciałbym zwrócić znaczącą uwagę na oczy, na zdjęciu ostatnim z wczorajszego dnia są białe,

Ktoś robiąc tamto zdjęcie użył lampy błyskowej, najpewniej wbudowanej w aparat kompaktowy - czyli kiepskiej i to co było "czarne" zmieniło się w białe. Ot, cała tajemnica.

Użytkownik .وعي edytował ten post 12.09.2011 - 00:58

  • 0

#15

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co do oczu - złudzenie optyczne, nic więcej - na drugim zdjęciu pierwszego postu widać, że źrenica posągu są lekko wydrążone, a krawędzie oczu po prosu odbarwione od różnych pyłów, podobnie jak np. wewnętrzne krawędzie nosa, czy niektóre z załomów szaty. Cień rzucany przez powieki dodatkowo pogłebia efek, tworząc źrenicę i wyglądające na niebieskawe tęczówki.

Dodatkowo "płaczący krwią" - ciekawe, że nikt nie zobaczył, że musiałby płakać nosem i wbrew prawu grawitacji - to z korony cierniowej idzie, a nie żadne krwawe łzy.
Zdjęcia są robione pod dość dziwnymi kątami, ale jeśli ostatnie zdjęcie w temacie oddaje dobrze kąt, pod jakim faktycznie stoi pomnik, zachlapania na policzku i brodzie wskazują na mistyfikację - dokładniej ulanie się czerwonej farby np. z pędzla.
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych