Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wojna na pograniczu izraelsko-libańskim?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
407 odpowiedzi w tym temacie

#61

Larkin.
  • Postów: 111
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe zginiemy prędzej czy puzniej to jest nieuniknione. Mnie to nie obchodzi czy zgine jutro, za tydzień czy za kilka lat. Tak i tak wszyscy umrzemy :wow:
  • 0

#62

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja planuję zginąć jako staruszek, czy się to uda to nie wiem... ale jest to jak najbardziej w moim interesie.

A co do sytuacji, to niestety robi się nieciekawie, mam nadzieje, ze konflikt szybko ucichnie.
  • 0

#63

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To już trzeci temat w tej sprawie. Do moderatorów: może by zamknąć dwa i pozostawić jeden - wszystko jedno który - bo w trzech tematach śledzić jadną rzecz to zbędy trud.

Pozostałe tematy w tej kwestii:
1. http://www.paranorma...opic.php?t=2504
2. http://www.paranorma...opic.php?t=2508

[ Dodano: 2006-07-13, 13:40 ]
I jeszcze jedno do ziomallo:
tytuł wątku "Wojna" nic nie mówi - na świecie trwa około 40 konfliktów zbrojnych która pod to określenie podpadają :)
  • 0

#64

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na świecie trwa około 40 konfliktów zbrojnych


masz może jakiś link do stronki opisującej te konflikty bo ciekawy jestem kto z kim i o co.
  • 0

#65

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

masz może jakiś link do stronki opisującej te konflikty bo ciekawy jestem kto z kim i o co.


Też chciałbym zobaczyć :) ???
  • 0

#66

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Liban ostrzelał izraelskie miasto Safed


Siedem osób zostało rannych w wyniku ostrzału rakietowego dokonanego z Libanu na położone w północnym Izraelu miasta Safed - poinformowały źródła medyczne. Rakiety uderzyły w centrum miasta.

Izrael liczy się z długotrwałą ofensywą w Libanie przeciwko bojówkom Hezbollahu i do końca konfliktu będzie prowadził blokadę morską i powietrzną tego kraju - powiedział generał Amir Eszel, zastępca dowódcy izraelskich sił powietrznych.


Nie powinniśmy tego uważać za kwestię dni. To będzie trwało długo - podkreślił generał.

Izraelski minister sprawiedliwości Chaim Ramon zasugerował, że przywódca Hezbollahu szejk Hasan Nasrallah może zostać zlikwidowany.

Wszyscy, którzy planują ataki, wszyscy, którzy pozwalają na taką działalność terrorystyczną, pozostają celem - powiedział Ramon.

Podkreślił też, że hezbollahowie będą atakowani, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.
  • 0



#67

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ROTFL - Iran i Palestynczycy pokonaja jedna z najnowoczesniejszych i jedna z najsilniejszych armii na swiecie ... Procami? Jesli nikt nie uzyje atomowek - sprawa jest przesadzona na korzysc Izraela - a jesli Izrael zaczalby dostawac baty - wkroczyloby USA i na tym by sie skonczyla samowolka panstw arabskich. Jestem za Izreaelem, chociaz tak naprawde nikt nie jest bez winy.

Indoctrine, bardzo madre posty. Pozdrawiam
  • 0

#68

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie ma strony opisującej wszystkie konflikty na raz. Trzaba szukać konkretnych wojen. Ogólne są jedynie opracowania na temat liczby konfliktów zbrojnych jak np. raport Human Security Center na http://www.humansecurityreport.info/
W rozdziale I - The Changing Face of Global Violence są statystyki przedsatawiające globalną liczbę konfliktów zbrojnych.

1/3 wszystkich wojen przypada na Afrykę. Ja trochę się pomyliłem bo 40 konfliktów rocznie było około 8 lat temu - obecnie jest ich około 30 rocznie z czego około 10 w Afryce.
  • 0

#69

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

MatoIto widze że myślisz podobnie jak ja.Izrael jak walczy ciągle wygrywa a jego sąsiedzi przegrywają ale niech się zdarzy że izrael przegra to przestanie istnieć.Wojne izrael prowadzi już na 2 frontach teraz tylko liczyć na syrie że otworzy 3 front
  • 0

#70

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Liban nie chce wojny:
http://wiadomosci.wp...73&ticaid=11f48
  • 0



#71

Larkin.
  • Postów: 111
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co ich że Liban nie chce wojny tak i tak bedzie wojna
  • 0

#72

zdzisiu.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chociaż po Żydach można sie wszystiego spodziewać.

Co wy chcecie od tych żydów?! To tak jak Niemcy porwali by kilku naszych żołnierzy jak byście zareagowali bo ja to bym zrobił wszystko by ich odbić! Dla mnie to jest jawna prowokacja Libanu gdzie kieruje wszystkim Iran! Mam nadzieje że wytępią tych wszystkich Palestyńczyków! :mrgreen: A co do Kodu Biblii no to zobaczymy jak będzie III WŚ to żydzi znowu do polski będą uciekać :mrgreen:

Najwyższy czas zakupić AK-47

z tym sie musze zgodzić bo nie wiadomo co ruskim odbije i czy sie na Europe nie rzucą :-/

[ Dodano: 2006-07-13, 17:27 ]
No a jeśli Liban faktycznie użyje tej broni atomowej to z kąd będzie ją miał? -> IRAN!
Po takim ataku zgine BARDZO wielu żydów -> a potem libańczyków. Mam nadzieje że USA pomoże Izraelowi w likwidacji arabskich psów niewiernych :lol :
  • 0

#73

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Porwani żółnierze izraelscy prawdopodobnie są transportowani do Iranu donosi AP.
  • 0

#74

zdzisiu.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a widzisz a może tak samo zrobili z tymi porwanymi w Strefie Gazy?!
  • 0

#75

zdzisiu.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale jak myślicie dlaczego Izrael wygrywa a ta wasza Palestyna jest "niewolona"? Zaczynają wojny z cywilizowanymi krajami a potem płaczą na zgromadzeniu Ligi Państw Arabskich że znowu przegrali! A co do Czeczeni to też jestem zatym żeby było to wolne państwo
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych