Skocz do zawartości
Zdjęcie

Wojna na pograniczu izraelsko-libańskim?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
407 odpowiedzi w tym temacie

#406

Jarecki.
 • Postów: 4113
 • Tematów: 426
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wojsko libańskie przejmuje broń Hezbollahu

Armia libańska zaczęła przejmować w południowym Libanie broń należącą do szyickich bojowników z Hezbollahu - pisze francuski dziennik "Le Monde", powołując się na wypowiedź premiera Libanu Fuada Siniory.

"Wojsko przejęło pewną (ilość) broni, to informacja potwierdzona. Były pewne przejęcia, ale nasza polityka w tej dziedzinie nie polega na ujawnianiu (takich informacji)" - powiedział Siniora w wywiadzie udzielonym czterem dziennikarzom, w tym jednemu z "Le Monde".

Nie podając szczegółów, co do ilości i rodzaju przejętej broni, libański premier powiedział jedynie, że chodzi o "znaczące uzbrojenie".

Dodał, że Liban nie jest wrogiem Hezbollahu, podkreślając jednocześnie, że "nie będzie tolerowana obecność jakiejkolwiek grupy militarnej".

Siniora zaznaczył, że wojsko skonfiskuje wszelką broń, którą znajdzie: "To już jest przeprowadzane w stanowczy, aczkolwiek przyjazny sposób".

Specjalny korespondent francuskiej gazety powołał się na "wiarygodne źródła", według których Hezbollah "próbuje ponownie zbroić się tak szybko, jak to możliwe". Według tych źródeł, armia libańska "robi, co w jej mocy", aby powstrzymać przerzuty broni, dostarczane hezbollahom ciężarówkami przez Syrię.

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html
 • 0#407

Bielak.
 • Postów: 287
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc wątpie żeby rozbroiła armia libańska hezbollah.
Po domach każdy ma pewnie arsenał ukryty więc nie dadzą rady a to że skonfiskowali pewnie jakiś jeden arsenał to już trąbią sukces w prasie.
 • 0

#408

Jarecki.
 • Postów: 4113
 • Tematów: 426
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Golan zapłonie

Dołączona grafika

Dyrektorzy izraelskiego wywiadu tworzą lobby, które ma przekonać władze o narastającym zagrożeniu ze Strefy Gazy. Hamas tworzy system bunkrów, gromadzi arsenał rakietowy, uzbraja się w broń przeciwpancerną. Odbudowuje siły także Hezbollah. Tymczasem Syria tworzy swój własny Hezbollah mający działać na Wzgórzach Golan. Grupa ta już oznajmiła mediom swoje powstanie dodając, że chce porywać izraelskich żołnierzy.

http://www.debka.com...le.php?aid=1207
http://www.wnd.com/n...RTICLE_ID=51555

[ Dodano: 2006-09-06, 17:52 ]
Liban dał Izraelowi 48 godzin
Dołączona grafika

Izrael ma 48 godzin na zniesienie morskiej i powietrznej blokady Libanu. Jeśli tego nie zrobi, Bejrut przerwie blokadę "wszystkimi siłami".

Minister spraw zagranicznych Libanu Fauzi Saluch powołał się na termin zniesienia izraelskiej blokady zasugerowany przez sekretarza generalnego ONZ Kofi Annana.

- Zaczekamy 48 godzin, wyznaczone przez Kofi Annana, i jeśli problem zostanie rozwiązany, wyrazimy mu podziękowanie. A jeśli nie, rząd libański podejmie wszelkie niezbędne działania i przerwiemy blokadę wszystkimi siłami - powiedział Saluch dziennikarzom podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów arabskich w Egipcie.

Annan powiedział dziennikarzom we wtorek w egipskiej Aleksandrii, że ma nadzieję otrzymać w ciągu 48 godzin "pozytywne" wiadomości, dotyczące jego starań o nakłonienie Izraela do zniesienia morskiej i powietrznej blokady Libanu. W środę sekretarz generalny ONZ ponownie wyraził takie oczekiwanie.

Izrael deklaruje jedynie gotowość stopniowego znoszenia blokady w miarę jak siły libańskie i ONZ-owskie będą przejmować kontrolę nad granicami Libanu, by uniemożliwiać dostawy broni dla Hezbollahu. Strona izraelska nie podaje żadnych konkretnych terminów.
http://fakty.interia...ady,788615,2943
 • 0
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u