Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobre gry na PC...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#136

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gra sama w sobie jest b. dobra, kwintesencja moba.
Lecz jeśli support w Europie się nie poprawi, wróżę temu tytułowi u nas spektakularny upadek wraz z premierą valvowskiej Dota2. Brak zainteresowania Riota na palące problemy jest wręcz porażający, a kontakt na forum mierny.
Od miesięcy (od początku odkąd gry gram, tzn od października zeszłego roku), częstym jest fatalny stan serwerów, skutkujący wyrzucaniem z gry, czasem też w ogóle przymusowym wyłączeniem klienta, nie mówiąc o kolosalnych kolejkach co jakiś czas.

Ostatnio, podczas dreamhacka właśnie tego (??? kto normalny ogląda jakieś zawody z gier komputerowych w ogóle?), serwery EU padły dodatkowo atakiem hackerów. Zamiast natychmiastowej informacji co się dzieje, Riot milczał przez 4 dni - odpowiedział w hate threadzie jedynie jeden ze stuffu, że będą nas informowali na bieżąco - gdzie podczas tych 4 dni gra w ogóle nie była funkcjonalna.
W tle oczywiście na stronie zachwyty nad dreamhack, wieści z e3 itp itd

W końcu "naprawili" (profesjonalna firma dręcząca z tym problemem 4 dni), ale oczywiście nie rozwiązali ostatnich problemów. Od ok. 6 miesięcy na forum obiecują, że już już mają "permanent solution" na problemy ze stabilnością. Oczywiście nic się nie zmienia, oprócz tego, że średnio jedna na trzy gry jest przerzucana... na serwery US, co skutkuje latency na poziomie 110 - 150 w zależności od gracza, co dosyć znacząco obniża grywalność (a skillshoty czyni wręcz bezużytecznymi).

W jednym z tłumaczeń wystąpił argument, że jest tu dużo graczy i serwery nie nadążają. No cóż, gra przynosi im kolosalne dochody i raczej obowiązkiem producenta, jeśli nie chce stracić klientów, jest zadbanie o komfortowy użytek z oferowanego produktu. A pieniądze i możliwości na pewno są, skoro Riot ma pieniądze na rozdawnictwo 100 tysięcy dolarów (czy euro?) na dreamhack. Brak zainteresowania graczami w Europie jest wręcz porażający i widoczny na pierwszy rzut oka - na razie Riot wie, że straci mało klientów, gdyż na rynku brak równie dobrej gry, jeśli chodzi o sam core. Jednak ten czas już mija, i pod koniec roku Riot może obudzić się z ręką w nocniku, patrząc jak Dota2 z dnia na dzień zyskuje paru tysięcy użytkowników kosztem League of Legends - nawet jeśli będzie płatna (w końcu to Valve i Steam).

Jest na rynku parę tytułów moba, które są bardzo dobrze wykonane, jak np. HoN (zbyt duże podobieństwo do oryginalnej dota), Bloodline Champions (aktualnie w to gram, bolączką jest dosyć mała liczba graczy - brak reklamy i stosunkowa nowość na rynku; sama gra jest niesamowicie grywalna a każda postać jest wyważona wprost w sposób idealny - każda umiejętność to skillshot - tu nie ma miejsca na free op dmg z samej racji wyboru jakiejś postaci <vayne>; czy też duża ilość map i trzy tryby gry, z których conquest jest wręcz uzalezniający), Demigod (ten z kolei okazał się zbyt ubogi w kontencie), lub darmowe Avalon Heroes (nie grałem, ale ma sporą liczbę graczy).


Tak więc League of Legends w Europie ciagnie głównie na dobrym starcie i bardzo dobrym core, ale to raczej sukces na glinianych nogach. Pojawi się poważniejszy konkurent, który nie tylko, że zaoferuje co najmniej to samo, to zadba o porządny support. Czy ktoś w ogóle myśli, że Valve może zawalić sprawę?

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 29.06.2011 - 10:07




#137

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Grałem dosłownie kilka dni, ponieważ nie kręci mnie rozgrywka tego typu (to samo było z DOTĄ, ale Warcrafta III uwielbiam). Bardzo irytował fakt, że większość z graczy po prostu często się rozłączała przez co mecz tracił zupełnie sens, gdyż 2v3 to nie to samo. Ponadto nie mam pojęcia dlaczego dostępnych jest jedynie kilku czempionów tygodniowo, przez co postacie się notorycznie powtarzają w pokojach.

#138

Sin18.
  • Postów: 0
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do ataku hackerów to jest to prawda, ale oni nie tylko zaatakowali serwery LoLa, ale też innych gier np Eve online. Kiedy Riot ma problemy z serwerami, dają za to punkty Riot Points, za które trzeba zapłacić prawdziwe pieniądze i nie są one tanie. Czasami się zdażają problemy na serwerze EU, ale to dlatego że jest tu o wiele więcej graczy i głównie wieczorami serwery są przepełnione i trzeba czekać w kolejce. Wczoraj wysłałem emaila do supportu, w sprawie oddania IP (punktów zdobytych w grze) za Championa, który mi się nie spodobał. Dostałem odpowiedź w tym samym dniu, i odpowiedź pozytywną. Co do darmowej rotacji championów i powtarzania się ich w czasie gry, to tak się właśnie dzieje gdy mamy niski poziom, ponieważ każdy gra darmowymi championami bo nie stać ich na kupienie własnego. Z czasem to się zmienia, gdy zdobywamy poziom.

#139

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raz dali 550RP za te 4 dni, które były karygodne ( o ile pamiętam, był też raz z 300RP, za które nie dało się nic w sklepiku kupić). Zwykle dają jakieś IP boost na 4 wygrane.
Ale to wszystko dla mnie niewiele warte, skoro często gdy mam chęć i czas grać, nie mogę? I co mi wtedy po 550RP czy boost?
W dodatku, wobec mnie, gdzie wydałem już nawet dużo pieniędzy, by te punkty sobie samemu zakupić, jest to liść w twarz. Nie dość, że mnie jako klientowi uniemożliwiają grę często wtedy, gdy mam czas, to jeszcze rozdają punkty, na które wcześniej wydałem pieniądze w poczet działającej gry. Otrzymuję parę dni spokoju przed następnymi problemami (wolne) oraz stare problemy podczas peak hours.

Co do liczby graczy, jak pisałem. Wymówka może by była dobra w ustach paru zapaleńców z Pcimia Dolnego, ale nie w ustach firmy, która dostarcza produkt paru setkom tysięcy graczy (jeśli wierzyć liczbom) i zarabia na niej takie krocie, że może pozwolić sobie na rozdawanie 100 tys. dolarów na konkursach. To, że "w końcu" nie mogą dać stabilnego produktu, jest karygodne, i jak pisałem - gdy pokaże się konkretny konkurent, gra padnie w Europie przez samą siebie, jeśli w końcu nie potraktuje tego poważnie.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 29.06.2011 - 10:35




#140

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja polecę coś zupełnie z innej beczki i epoki,acz ociekajace miodem i wciągające na maksa.
Coś w co można pogiercować w przerwie między sieciówkami.

Gierka nosi tytuł "Conflict: Middle East Political Simulator",wprowadzono ją na rynek w 1990 roku;
jest to rozbudowana tekstówka w której wcielamy się w premiera Izraela i...musimy przeżyć razem z własnym narodem.
Większa część akcji to rozbudowa armii i sieci intryg majacych nie dopuścić do zbudowania broni atomowej przez sąsiadów,
albo przez naloty,interwencję zbrojna,finansowanie "demokratycznej" opozycji,albo przez napuszczanie sąsiadów na siebie wzajemnie.

Za kazdym razem startujemy z wygenerowanej losowo pozycji politycznej więc nigdy nie da sie grać dokladnie tak samo.
Małe cudeńko dla wszystkich interesujących się poważniej geopolityką.

Wiki z opisem gry:

Conflict: Middle East Political Simulator

I pobieranko:

Conflict - Middle East Political Simulator

Jedno ale-masakryczny poziom trudności ;)

#141

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sin18, czemu akurat VRP i samosia ? (no dobra, jeszcze coś tam było komputerowego)
__________________________________

http://haxball.appspot.com/

Włączacie na własną odpowiedzialność - gra niemiłosiernie wciąga.


Może nie niemiłosiernie, bo od czasu do czasu, ale przyznać się - oprócz mnie, jeszcze kogoś wciągnęło ? ;)



#142

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z wielu gier w które grałem podaję kilka tytułów które miło wspominam:)

Starcraft 1 i 2
Warcraft 1 i 2
League of Legends
Call of Juarez: Więzy Krwi
Assasins Creed 2
Baldurs Gate 2
Icewind Dale 2
Amnesia the Dark Descent
Penumbra
Ufo: Enemy Unknown
Ufo: Terror from the Deep
Syndicate Wars
Fallout 1 i 2
Diablo
Heroes of Might & Magic 3 + dodatki
Might & Magic VI: Mandate to Heaven
Gothic 1 i 2
Quake 1, 4 i Live
Doom 3
Civilization 3 i 4
Setlers 2
Command & Conquer: Red Alert
Commandos
Dungeon Keeper 1 i 2
Thief 2
Anno 1602
Dungeon Siege
Disciples 2
Man Hunt
GTA 2

#143

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja polecam takie gry:

Gothic1 i Gothic2NK - Wprawdzie Grafika kanciasta. Gothic 1 pochodzi z 2001 roku. Ale powiedzmy sobie szczerze. Teraz już nie ma takich gier i nigdy nie będzie. Gra ma niepowtarzalny klimat średniowiecznej karnej kolonii z niezwykłymi lokacjami z których każda jest unikatowa. np
Obóz na Bagnie:
Mój odnośnik
Stary Obóz:
Mój odnośnik

W Gothic 2 Noc Kruka wydostajemy się z tej kolonii i odwiedzamy duże, tętniące życiem miasto portowe. Poza tym cały dodatek jest poświęcony badaniu starożytnych budowli tak zwanego Jarkendaru, które bardzo przypominają środkowoametrykańskie ruiny dawnych kultur:
Mój odnośnik

Eee... Co tu wiele gadać, po prostu najlepsza gra RPG w jaką grałem i przechodziłem po kilka razy mimo, że znałem fabułę, która swoją drogą jest rewelacyjna :) Szczególnie z powodu tego, że jest znaczna interakcja ze światem. NPC zaś są interesującymi postaciami, nie tak jak wielu grach RPG tylko zalegającymi ważniakami, ale mają istotną rolę. Jak chcemy dołączyć do jakiejś frakcji to trzeba najpierw wykonywać różne drobne misje i powoli zdobywać zaufanie, co często wymaga również wiele sprytu i bardzo to wszystko realistyczne ;)

Poza tym godnymi polecenia grami są jeszcze według mnie Morrowind z tymi swoimi psychodelicznymi krajobrazami, oraz mało znana gra Sacrifice. Tak naprawdę to udany zlepek różnych typów gier z równie szalonym, choć oczywiście mniejszym światem niż te pozostałe. Tak naprawdę Sacrifice to połączenie RPG FPS i strategii, jakkolwiek dziwnie by to miało zabrzmieć. Najwięcej oczywiście strategii, ale widok z pierwszej osoby...

I to są moje ulubione tytuły do których chętnie wracam. Gierki są dość stare i żadna z nich nie doczekała się następcy, który by mógł jej dorównać. Zwłaszcza gothic jest godny polecenia. Ale żeby w tą grę wsiąknąć to trzeba ją po prostu sprawdzić.

#144

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja wam ludzie powiem tyle że zamierzam zrobić na naszym forum własnego bloga poświęconego grom, mam zamiar robić na nim różne recenzje, zapowiedzi czy felietony.Jeśli podoba się wam ten pomysł dajcie znać, a rozpocznę pracę nad pierwszym wpisem.



#145 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Alembik_Vina, jeśli podobał Ci się Gothic, to polecam zainteresować się Nehrim. To darmowa konwersja Obliviona, stworzona przez niemiecką grupę modderów. Całkowicie nowa gra. Wg mnie jest o niebo lepsza od samego TeSIV, a swoją historią i konstrukcją świata może przypominać Gothica właśnie.

Kto czeka? ;>

Ja też ;)

Użytkownik Hellmaker edytował ten post 01.07.2011 - 12:17


#146

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak ktoś jest fanem klimatów Fallouta to polecam zainteresowanie się FOnline 2238.

Jeżeli ktoś uwielbia football managera to...polecam managerleague.com - bardzo fajny manager pilkarski online.

#147

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Alembik_Vina, jeśli podobał Ci się Gothic, to polecam zainteresować się Nehrim. To darmowa konwersja Obliviona, stworzona przez niemiecką grupę modderów. Całkowicie nowa gra. Wg mnie jest o niebo lepsza od samego TeSIV, a swoją historią i konstrukcją świata może przypominać Gothica właśnie.


Słyszałem o tej grze, ale problem polega na tym, że Oblivion mnie obrzydził strasznie. A ten Nehrim chyba nie jest jeszcze spolszczony. Chyba że jest... Jeśli chodzi o Obliviona to nie ma już w nim tego umysłowego onanizmu, jaki oferował Morrowind ze swoimi książkami i ogólnie kwama, łazikami, drzewami domami, skorupami tworzącymi miasta i tym podobnymi epickimi i klimatycznymi smaczkami. Tego żadna gra nie powtórzy, bo się nie da. Do tego trzeba dwa tuziny biednych geniuszy palących salvie divinorum i popijających piwko z saturatora. Podobnie gothic. To są rzeczy niepowtarzalne ;)

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 01.07.2011 - 15:44


#148 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Słyszałem o tej grze, ale problem polega na tym, że Oblivion mnie obrzydził strasznie. A ten Nehrim chyba nie jest jeszcze spolszczony. Chyba że jest...

Nehrim ma jedną tylko rzecz wspólną z Oblivionem - silnik. To zupełnie inna gra. W tym momencie jest dostępna całkowicie spolszczona wersja anglojęzyczna, prace fanowskie nad tłumaczeniem na język polski cały czas postępują, w tym momencie zrealizowanych jest jakieś 70% tłumaczenia, z którego można korzystać już w tej chwili.

#149

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz jakieś namiary na ludzi pracujących nad spolszczeniem? Chętnie napisałbym o tym projekcie, może walnął jakiś wywiad. Zawsze lubiłem pisać o fanowskich projektach.



#150 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Mogę Cię jedynie przekierować na stronę:
http://www.tesnexus....le.php?id=36941
Innych informacji niestety nie posiadam, ale i tak nie mógłbym im pomóc, więc nie szukałem kontaktów.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych