Skocz do zawartości


Zdjęcie

6 horrorów opartych na faktach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#16

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak tak czytam historię Annelise Michel, to najbardziej zastanawia mnie pochodzenie demona imieniem Hitler. Czy ta istota tylko zapożyczyłą sobie to imię, czy to jest prawdziwa dusza niesławnego dyktatora ? Jeżeli naprawdę wódz III Rzeszy, z jakiegoś powodu jest wysłannikiem Boga, to tłumaczyłoby czemu opatrzność pozwoliła mu przeżyć te wszystkie zamachy na życie.
  • 1

#17

Maliniara.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Źródło przy filmie "The Hills Have Eyes" nie działa ale jeśli to film oparty na faktach to już nic mnie na tym świecie nie zdziwi


http://midnightshowi...cestous-family/

Jako autorka tematu winnam przeprosić za niedziałający link i podrzucam w zamian za to zastępczy w języku angielskim :)
  • 0

#18

starscream.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

ja bym dodał Rytuał 2011 też ponoć na faktach i Czwarty Stopień choć ponoć ta historia była zmyślona tak jak ta kobieta ale to kwestia kto w co wierzy ;p
  • 0

#19

hrackus.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zastanawia mnie pochodzenie demona imieniem Hitler. Czy ta istota tylko zapożyczyłą sobie to imię, czy to jest prawdziwa dusza niesławnego dyktatora ?

A to nie jest tak, ze demony nie podają swoich prawdziwych imion? Po prostu ich imię ma budzić grozę, dlatego co drugi opętany jest we władaniu Lucyfera czy Belzebuba.
  • 0

#20

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ja bym dodał Rytuał 2011 też ponoć na faktach i Czwarty Stopień choć ponoć ta historia była zmyślona tak jak ta kobieta ale to kwestia kto w co wierzy ;p


''Czwarty stopień'' nie jest horrorem.
''Oparty na faktach'' oznacza, że zaginięcia naprawdę miały miejsce*, ale wszystko poza tym jest wyssane z palca.

*en.wiki:
According to a CNN story, there was a real string of disappearances in Nome. The FBI was brought in to investigate in 2005:"The FBI looked into about 20 cases, finding alcohol and frigid temperatures to be causes. Nine bodies were never found."

Zgodnie z filmem, zaginięcia w Nome miały miejsce i zostały zbadane w 2005 r. FBI zbadało 20 przypadków, w których przyczyną śmierci był alkohol i bardzo niska temperatura. Dziewięciu ciał nigdy nie odnaleziono. (mniej więcej)
  • 0



#21

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lepusa- Czwarty Stopień to JEST horror. To, że ciebie nie przestraszył nie znaczy, że horrorem nie jest.
Horror z definicji powinien zawierać elementy paranormalne. W tym przypadku wątkiem było UFO. Co do klasyfikacji filmów do horroru wiem sporo, bo miałam taki temat na maturze i przy okazji zagłębiłam się w temat.
  • 0

#22

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oni (Ils) - Francja 2006
Bardzo dobry horror oparty na faktach.
Czuć trochę inny klimat niż na filmach z USA, krew nie tryska a film trzyma w napięciu od początku do końca, naprawdę warto obejrzeć.

Horror z definicji powinien zawierać elementy paranormalne.

Pokaż mi tę definicję.
Przykro mi, ale nie masz pojęcia o czym piszesz... :(

Użytkownik PiXel edytował ten post 29.08.2012 - 10:41

  • 1

#23

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Napisałam powinien a nie musi. Najczęściej są to zjawiska paranormalne.
Ktoś powinien nauczyć się czytania ze zrozumieniem, choć niekoniecznie MUSI.
  • -4

#24

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Napisałam powinien a nie musi. Najczęściej są to zjawiska paranormalne.
Ktoś powinien nauczyć się czytania ze zrozumieniem, choć niekoniecznie MUSI.

Nie będę zaśmiecał tematu i wdawał się z Tobą w polemikę, ale Twoja próba wybrnięcia z opresji poprzez znalezienie bardziej restrykcyjnego słowa niż "powinien" jest troszeczkę żałosna.
To nie jest matura, nie musisz mi udowadniać, że masz rację :)

Horror i zjawiska paranormalne nie są w żaden sposób od siebie zależne bo to całkiem inne pojęcia dlatego twierdzenie, że coś "powinno ..." jest błędne (co najwyżej "może") a opierając swoją wypowiedź o definicję która nie istnieje (bo jest niepoprawna) popełniłaś zwyczajną gafę i tyle :)

Pozdrawiam.

Użytkownik PiXel edytował ten post 29.08.2012 - 11:39

  • 1

#25

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lepusa- Czwarty Stopień to JEST horror. To, że ciebie nie przestraszył nie znaczy, że horrorem nie jest.
Horror z definicji powinien zawierać elementy paranormalne. W tym przypadku wątkiem było UFO. Co do klasyfikacji filmów do horroru wiem sporo, bo miałam taki temat na maturze i przy okazji zagłębiłam się w temat.


''Czwarty stopień'' to thriller (dreszczowiec) stylizowany na dokument.
Thriller ma budować napięcie i sprawiać, żeby ludzie siedzieli na krawędzi fotela, za to horror z definicji powinien wywoływać strach, grozę lub chociażby niepokój.
  • 1



#26

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dawno temu oglądałem horror Wesa Cravena: Wąż i tęcza (1988)
Podobno też na faktach. Wtedy zrobił na mnie duże wrażenie



Takie ogólne pytanie: kto weryfikuje te dopiski "film powstał na faktach" "na podstawie prawdziwej historii" itd? Wystarczy 5 sekundowa wstawka na początku filmu, jakiś pomocniczy artykuł w jakimś pseudonaukowym piśmie i załatwione?
  • 0

#27

Ciastko.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Film według mnie jest horrorem. Może nie tyle strasznym, co cały czas trzyma w napieciu. Film obejrzałam głównie dla głównej bohaterki ponieważ uwielbiam tą aktorke. Nie żałuje ;D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych