Skocz do zawartości


Zdjęcie

Travis Walton- uprowadzenie czy kłamstwo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem pewny, że słyszeliście o Travisie Waltonie (możecie przeczytać o nim w 1 poście tu: http://www.paranorma...h=1). Twierdzi on, że porwało go UFO. Stał się na tym popularny. Pisano książki i filmy dokumentalne (oficjalna strona Travisa: http://www.travis-walton.com/). Pewnego dnia zgłosił się do programu "Moment Prawdy" aby ludzie byli przekonani, że UFO istnieje, i że wariograf wykaże 100% pewność i potwierdzi, że UFO go porwało.

A zatem czy prosty, dobry człowiek Travis Walton skłamał twierdząc, że porwało go UFO czy mówił prawdę?
Przejdźmy do odcinka "Moment Prawdy".



W 2 części pada pytanie: "Czy 5 listopada 1975 roku zostałeś uprowadzony przez UFO?"
Prowadzący powiedział, że gdy przy wariografie zadali mu te pytanie, wariograf DECYDUJĄCO stwierdził, że to nieprawda.

A zatem co o tym myślicie? Zgłosił się z nadzieją, że oszuka wariograf? Czy, że okaże prawdę ludziom, iż naprawdę porwało go UFO, nie zdając sobie sprawy z tego, że wariograf wykaże kłamstwo?

Użytkownik Fisher edytował ten post 05.02.2011 - 23:08

  • 0



#2

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może jest tu ktoś, kto zna się na wariografach. Z tego co wiem, to urządzenie, któremu nie można w pełni ufać chyba, że od kilku lat w tej dziedzinie nastąpił jakiś przełom.
Co do tego pana moje zdanie jest takie, że jednak kłamał.

Użytkownik Zevuv edytował ten post 07.02.2011 - 17:14

  • 0

#3

Pisaq.
  • Postów: 283
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiem tylko, że krokiem w przód w dziedzinie wykrywaczy kłamstw było zastosowanie czegoś co bada aktywność mózgu. Zatem, skoro zrobiono krok do przodu, wariograf nie może być doskonały.
  • 0

#4

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dowolny wariograf (obecny czy przyszłości) może z łatwością oszukać osoba która poprostu wierzy w dany fakt.Tak na dzień dobry po za mozliwościami wariografów sa osoby chore na choroby połaczone z urojeniami , z rozszczepieniem osobowości, po niektórych narkotykach , poddane hipnozie czy głebokiemu uwarunkowaniu i psychopaci. Równiez osoby majace problem z odróznieniem marzeń od rzeczywistości. Mozna tez wyuczyć sztuki oszukiwania wariografu.
  • 0



#5

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obecnie w celu wykrywania kłamstw coraz częściej stosuje się funkcjonalny rezonans magnetyczny, którego skuteczność wynosi około 95%. To o wiele więcej niż w przypadku zwykłego wariografu (60-80%).
  • 1



#6

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

W 1975 roku, 5 listopada miało miejsce wydarzenie, które całkowicie zmieniło życie Travisa Waltona i jego sześciu kolegów. Po zakończeniu pracy w lesie wracali oni ciężarówką do domu w Snowflakes w Arizonie ,kiedy ich oczom ukazało się dziwne, jasne światło prześwitujące zza drzew . Zaciekawieni mężczyźni postanowili sprawdzić, co jest jego źródłem.
"Kiedy wjechaliśmy między drzewa", wspomina Walton, "ujrzeliśmy źródło światła - metaliczny dysk unoszący się nad ziemią w odległości mniejszej niż 30m."
Jego bardziej ostrożni koledzy pozostali w ciężarówce, podczas gdy on wyskoczył na zewnątrz i pobiegł w stronę obiektu. Kiedy jednak znalazł się już niemal pod samym dyskiem opuściła go odwaga. Odwrócił się i zaczął uciekać w kierunku ciężarówki, do której jednak nie dane było mu dobiec. Mike Rogers, szef brygady, wspomina jak ujrzał "błękitną smugę energii" uderzającą w plecy Waltona. W panice nacisną pedał gadu i odjechał z miejsca zdarzenia. Kilkaset metrów dalej, targany wyrzutami sumienia, zawrócił, jednak po powrocie ujrzał już tylko unoszący się w górę statek kosmiczny, który w ciągu kilku chwil zniknął z pola widzenia. Nigdzie w pobliżu nie było Waltona.

PODEJRZENIA O MORDERSTWO
W ciągu pięciu dni intensywnych poszukiwań policji nie udało się natrafić na ślad zaginionego. W końcu jednak, kiedy członków brygady zaczęto podejrzewać o morderstwo, Walton odnalazł się.
Zauważono go nagiego w budce telefonicznej na obrzeżach miasta. Był półżywy, skrajnie wycieńczony i odwodniony. Dopiero po kilkumiesięcznym okresie rekonwalescencji zaczął przypominać sobie niektóre szczegóły zdarzenia. Pamiętał, że zabrano go do statku kosmicznego.
"Leżałem na stole (...) Dookoła mnie stało kilka dziwnych istot. Wpadłem w histerię i zeskoczyłem ze stołu. Próbowałem ich do siebie nie dopuścić, jednak byłem tak słaby, że upadłem. Położyli mnie z powrotem na stole, nałożyli mi na twarz maskę po czym straciłem przytomność."

^Było to pierwsze uprowadzenie człowieka przez kosmitów, którego świadkami byli także inni ludzie. Gazety szeroko rozpisywały się o incydencie, w którym Travis Walton zniknął na oczach swoich kolegów i prawie przez tydzień nie dawał znaków życia. Od ponad 20 lat jedynym wyjaśnieniem tego co działo się w tym czasie z zaginionym, są właśnie jego wspomnienia - uważa on ,że został uprowadzony przez kosmitów.

Użytkownik m4st3r edytował ten post 27.06.2011 - 10:40

  • 0

#7

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Było tutaj, a nawet tu.
  • 0



#8

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Obecnie w celu wykrywania kłamstw coraz częściej stosuje się funkcjonalny rezonans magnetyczny, którego skuteczność wynosi około 95%. To o wiele więcej niż w przypadku zwykłego wariografu (60-80%).


Taa... weźmy też po uwagę to, że podczas porwania (przyjmijmy ,że tak było) kosmici mogli mu zrobić coś w rodzaju "prania mózgu" więc nie wiiem...
  • 0

#9

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

ogladalem o tym program na discovery slawna historia

edit Yawgmoth
Połączyłem tematy i trochę posprzątałem.

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych