Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wpływanie na osobę - myślami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#16

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niech zgadnę-jeden siedzi na przeciwko drugiego i patrząc się na niego dokładnie, próbuje odczytać co tamten pomyślał?
  • -1



#17

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Telapatia nigdy nie została udowodniona. Było wiele badań robionych, ale one się już wszystkim znudziły pod koniec lat 80 XX wielu, a nie tak jak piszesz w XIX albo w XVIII wieku. Ogólnie szał badań zaczął się w latach 50 XX w. Teraz już tylko niektóre ośrodki jeszcze się tym zajmują. Anahata, w temacie ouija-poradnik wstawiłem linka do mojego tematu. W nim jest sporo o takich rzeczach. Wystarczy poczytać.


Wprost przeciwnie nigdy nikt nie udowodnił ze zjawisko telepatii nie istnieje.

Niech zgadnę-jeden siedzi na przeciwko drugiego i patrząc się na niego dokładnie, próbuje odczytać co tamten pomyślał?




Płeć jest w tym doświadczeniu mało istotna podobnie mało istotny jest kontakt wzrokowy.
Telepatia jest zjawiskiem powstającym na poziomie odpowiadającym myślom i uczuciom tak więc wzrok jest tutaj elementem zbędnym.
Dla przepływu myśli odległość jest również mało istotna podobnie jak mało istotna jest odległość podczas kontaktu za pomocą telefonu komórkowego.


  • 0



#18

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ehh... znasz tą starą zasadę mówiącą o tym, że dowodzi się istnienia, a nie dowodzi nieistnienia? W temacie o aurze była już o tym mowa, a ty dalej swoje.
Ten "argument" można przerobić na tysiąc sposobów i zawsze będzie miał tą samą zerową wartość np. nikt nie dowiódł że nie ma pingwinów które potrafią latać, nikt nie dowiódł że nie ma metrowych mrówek itp itd.
http://www.racjonali...Barbara.Stanosz
Ale w sumie twoje zdanie po małych przeróbkach będzie prawdziwe, kiedy zostanie zapisane tak:,,nikt nigdy nie udowodnił że telepatia istnieje".
.
  • 0



#19

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Płeć jest w tym doświadczeniu mało istotna podobnie mało istotny jest kontakt wzrokowy.
Telepatia jest zjawiskiem powstającym na poziomie odpowiadającym myślom i uczuciom tak więc wzrok jest tutaj elementem zbędnym.
Dla przepływu myśli odległość jest również mało istotna podobnie jak mało istotna jest odległość podczas kontaktu za pomocą telefonu komórkowego.

Zapomniałaś dodać słówka 'podobno'. Póki co, nie ma zadowalającej, teoretycznej koncepcji tego, w jaki sposób telepatia miała by w ogóle działać. Oczywiście możemy mówić o uczuciach, myślach i tak dalej, ale póki nie znamy mechanizmu ciężko powiedzieć co jest istotne, a co nie.

znasz tą starą zasadę mówiącą o tym, że dowodzi się istnienia, a nie dowodzi nieistnienia?

Zasada zasadą, ale jeśli nie można udowodnić istnienia czegoś, nie oznacza to wcale, że to coś nie istnieje. Zasada dotyczy jedynie kolejności udowadniania i nie zwalnia z możliwości przedstawienia dowodu nieistnienia, jeśli nie ma dowodu na istnienie :P
Jedyne co można chyba w tej chwili powiedzieć o telepatii to to, że być może istnieje, a być może nie.

Użytkownik Ill edytował ten post 24.06.2011 - 20:40

  • 0

#20

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

hehe wszedzie widze ten dualizm nie bede wymienial nickow ale jak wszedzie na swiecie mamy do czynienia z + i -
ktos mnie doda to + a ja kogos do -. Trzeba zadac sobie pytanie takie ogolne, zamykam sie w tym co widze, czy jednak zastanowie sie nad tym co czuje. Ja czuje ze muzg jest jedynie nasza granica. Co do tematu telepatii powiem ze logika nie zawsze idzie z parze z prawda :)
  • -1

#21

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ill

piszesz:
"Zapomniałaś dodać słówka 'podobno'. Póki co, nie ma zadowalającej, teoretycznej koncepcji tego, w jaki sposób telepatia miała by w ogóle działać. Oczywiście możemy mówić o uczuciach, myślach i tak dalej, ale póki nie znamy mechanizmu ciężko powiedzieć co jest istotne, a co nie."



odpowiadam:
Jak wiemy w przypadku powstawania myśli, pracy artystycznej, utworu muzycznego, projektu czy jakiejkolwiek idei pleć twórcy jest obojętna.
Identycznie jest w telepatii, płeć jest tutaj drugorzędna. Istotna natomiast jest wrażliwość jaką posiada emiter oraz odbiorca. który oczywiście może być kiepski, pozbawiony umiejętności, ale podobnie rzecz może wyglądać w każdej innej dziedzinie o której wspomniałam.
Mamy świetnych muzyków i fatalnych również.
mamy świetnych malarzy i pacykarzy,
mamy fantastycznych projektantów i fatalnych'






  • 0



#22

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@ciemność

Ladnie opisales co i jak, ale jak mogles sie jej nie zapytac, czemu Ci puscila "strzalke" ? Zadajesz pytanie, a nie szukasz u zrodla.
  • 0

#23

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jedyne co można chyba w tej chwili powiedzieć o telepatii to to, że być może istnieje, a być może nie.


Na "być może" to można sobie wymyślać w nieskończoność co może istnieć. Już od wielu lat szuka sie potwora z loch ness, ale poza zdjęciami dość niewyraźnymi nic konkretnego nie udało się znaleźć. Czyli możemy powiedzieć że nikt nie udowodnił że ten potwór nie istnieje? No nie bardzo bo tego warunku nigdy nie uda się spełnić, bo może się okazać że ktoś tego potwora wyłowił i przetrzymuje go w klatce.

Jeśli odległość nie ma znaczenia to również nie powinno mieć znaczenia czy jest to kolega czy nieznajomy a jednak ma.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 25.06.2011 - 10:23

  • 0



#24

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

'Wszystko'

piszesz:
"Jeśli odległość nie ma znaczenia to również nie powinno mieć znaczenia czy jest to kolega czy nieznajomy a jednak ma."


odpowiadam:

Znaczenie mają tylko i wyłącznie umiejętności jakie posiadają lub nie nadawca i odbiorca.
Umiejętności są istotne w każdej dziedzinie. Każdej.





  • 1



#25 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Taa, Wszystko
Lekarstwa na Aids tez sie szuka od lat, czy to znaczy, ze ono nie istnieje? A moze ktos znalazl i przetrzymuje w domu?
Telepatii sie nie poszukuje, to zjawisko, albo jest Ci dostepne, albo nie. I jeszcze jedno, nikt madry kto doswiadcza tego zjawiska nie bedzie sie tym chwalil, z tej prostej oprzyczyny, zeby nie stracic znajomych, rodziny itp. A jesli ktos sie chwali ze jest telepata, to powinien to jeszcze raz przemyslec.
Czy dla mysli ma znaczenie fizyczne pojecie odleglosci? Ale pewnie wiez uczuciowa bedzie miala znaczenie, tak sadze.
Zdolnosc do empatii jest tutaj najwazniejsza cecha, to umiejetnosc wspolodczuwania.
Aidil ma racje.
  • 0

#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś może sobie w domu trzymać nawet i kosmitę ale póki go nie pokaże to ja mogę twierdzić że żadnego kosmity nie ma i będę miał rację. Bo jeśli on chce mnie do czegoś przekonać to niech wysunie argument w postaci tego kosmity ja nie będę przeszukiwał mu domu żeby sprawdzić czy on go tam nie ma. I ta zasada dotyczy wszystkich twierdzeń i teorii które są postawione łącznie z telepatią.

Znaczenie mają tylko i wyłącznie umiejętności jakie posiadają lub nie nadawca i odbiorca.


Nie widzę możliwości żeby osiągnąć wynik 80% skuteczności przy dobrze przeprowadzonym eksperymencie z telepatią. Taki wynik można tylko i wyłącznie osiągnąć poprzez odczytywanie emocji, mimiki itp. od drugiej osoby albo robiąc taki test że do odgadnięcia jest kilka liczb (rysunków etc) z małego przedziału
Mag- ten argument o wyśmianiu jest stary jak świat i w dodatku jest błędny. Taki Uri Geller zrobił wielką karierę i zarobił mnóstwo pieniędzy dzięki swoim oszustwom. Inni jemu podobni również nie mogli opędzić się od sławy. Każdy kto zna historię dowodzenia telepatii wie jak to wyglądało i co ludzie chcieli przez to osiągnąć.
  • -2



#27 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Mag- ten argument o wyśmianiu jest stary jak świat i w dodatku jest błędny. Taki Uri Geller zrobił wielką karierę i zarobił mnóstwo pieniędzy dzięki swoim oszustwom. Inni jemu podobni również nie mogli opędzić się od sławy. Każdy kto zna historię dowodzenia telepatii wie jak to wyglądało i co ludzie chcieli przez to osiągnąć.

Wszystko
z calym szacunkiem, ale nie zrozumiales mnie, ja mowie o LUDZIACH, a nie o chodzacych banknotach.
Wierz mi, ze nikt kto wie co to znaczy WSPOLODCZUWAC, nie bedzie robil kasy na tym. Dlaczego? Bo to go bedzie bolalo tak samo jak tego, ktorego mysli bedzie czytac!
  • 0

#28

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aha, to chcesz powiedzieć, że te wszystkie amerykańskie media takie jak Sylvia Brown i miliony innych to zwykli oszuści? Bo chyba nie zaprzeczysz, że oni czerpią z tego zyski.
Albo oni są oszustami, albo ich wrażliwość nie przeszkadza im w zarabianiu pieniędzy.
Odpowiedz prosto, bez migania się.
  • -1



#29 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Wszystko no przeciez mowie
Czyste serce ma czyste zamilowania, a kasa to kasa.
Jeszcze cos dorzuce, to co mysle dotyczy wszelkich darow nadprzyrodzonych.
Jesli ktos posiada jakis dar i za pomoc drugiemu czlowiekowi rzada pieniedzy, tu juz jest w tym oszustwo.
Nikt kto posiada PRAWDZIWY dar, nigdy nie zarzada pieniedzy wzamian za pomoc drugiemu czlowiekowi, bo to juz sie gryzie z pojeciem milosci. Dary nie sa nam sprzedawane, ale dane, wiec nikt nie ma prawa brac za nie pieniedzy od innych. Dla zdobywania pieniedzy na utrzymanie jest praca jak u wszystkich innych.
Moje zdanie na ten temat.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 25.06.2011 - 20:37

  • 0

#30

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nikt kto posiada PRAWDZIWY dar, nigdy nie zarzada pieniedzy wzamian za pomoc drugiemu czlowiekowi, bo to juz sie gryzie z pojeciem milosci. Dary nie sa nam sprzedawane, ale dane, wiec nikt nie ma prawa brac za nie pieniedzy od innych. Dla zdobywania pieniedzy na utrzymanie jest praca jak u wszystkich innych.

Czyli, Twoim zdaniem, mając dar np. uzdrawiania nie można oczekiwać niczego w zamian za pomoc drugiemu człowiekowi? Posiadanie daru uzdrawiania powoduje, że muszę proszącemu o pomoc bezinteresownie pomóc?

Jesli ktos posiada jakis dar i za pomoc drugiemu czlowiekowi rzada pieniedzy, tu juz jest w tym oszustwo.

Jak to oszustwo? Czy posiadanie daru oznacza, że muszę innym osobom poświęcać czas za darmo?

Dla zdobywania pieniedzy na utrzymanie jest praca jak u wszystkich innych.

Dlaczego mając dar uzdrawiania nie mogę wg Ciebie założyć sobie firmy i sprzedawać usług uzdrowicielskich?

O nie, nie Mag, chyba coś Ci się pomieszało

@Aidil
Trochę późno, ale odpowiem. Widzisz, myślisz w zupełnie odwrotny sposób, niż ja. Ja miałem na myśli zjawisko fizyczne, mechanizm, a ty coś nieuchwytnego i chyba nieopisywalnego, jak uczucia. Z jednej strony masz badacza i rzemieślnika, a z drugiej artystę.
Ciężko o wspólny język w takiej sytuacji ;]

Użytkownik Ill edytował ten post 25.06.2011 - 20:57

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych