Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konstrukcje w Jakucji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

>Gdzie leży Jakucja ??

Jakucja jest położona we wschodniej Azji obok rzeki Leny (Rosja). Jest to niebezpieczny rejon w którym żyje wiele dzikich zwierząt. Obszar ten zwany jest również Doliną Śmierci.

>Czym są tajemnicze konstrukcje w Jakucji ??

Są to dziwne konstrukcje, w którym znajduje się wiele komór. Podobno utrzymuje się tam ciepło, nawet w czasie wielkich mrozów. O owych konstrukcjach słyszano już w XIX wieku. Nikt nie wie, kto je wybudował, nieznany jest również ich wiek.

>Dziwne zaginienia i śmierci

Osoby, które znalazły tajemnicze konstrukcje w lesie jakuckim ponoć nie zawsze stamtąd wracały. Co mogło wpływać na ich śmierć ?? Omijając wszystkie niewytłumaczalne zjawiska, można twierdzić, iż na śmierć tych osób wpłynęło przede wszystkim promieniowanie, które jest w tych konstrukcjach niezwykle duże.

>Pierwsze relacje

Pierwszym człowiekiem, który oznajmił światu o tajemniczych konstrukcjach był Richard Macka- badacz rosyjski. Opisał on ze szczegółami ich budowę wewnętrzną i zewnętrzną. To właśnie dzięki niemu możemy próbować rozwiązać kolejną tajemnicę tego świata.

>Jak wyglądają owe konstrukcje ??

Jako, że nie ma prawdziwego zdjęcia, które pokazałoby jak wyglądają te konstrukcje, możemy tylko wierzyć na słowo osobom, które je widziały. Są to 4 budowle o kształcie kuli, zanurzone do 1/5 w ziemi wybudowane z dziwnego materiału przypominającego miedź. Legendy mówią, iż wszystkich konstrukcji jest znacznie więcej.

Dołączona grafika

>Światła

Jeśli wierzyć jakuckim podaniom oraz relacjom badaczy, pochodzącym z lat 30-tych i 40-tych XX wieku, na terenie całej Doliny Śmierci znajdują się dziwne "kotły" i podobne metaliczne urządzenia lub konstrukcje wykonane z materiału, którego nie można wygiąć, przeciąć, ani zeskrobać. Z kotłów owych co jakiś czas w sposób niekontrolowany wydobywają się tajemnicze kule światła oraz "ogniste tornada". Przed każdym wybuchem lub serią wybuchów - głoszą jakuckie podania - z żelaznego otworu wylatywała z wielką prędkością ognista kula, potem zaś słychać było cztery grzmoty, aż wreszcie ognista kula znikała.

>Przybysze z innej planety

Istnieje hipoteza, iż konstrukcje te wybudowali przybysze z innej planety. Powiększone promieniowanie, dziwny materiał z którego zostały zbudowany te pomieszczenia jedynie potwierdzają tę hipotezę.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Artykuł ściągnięty z http://bartek9011.bl...,21.html?102288

Nie wiem ile w tym prawdy czekam na wasze opinie :)
  • 0

#2

Sebastos.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem już gdzieś o tych konstrukcjach. Sądzę że są prawdziwe
  • 0

#3

Perzu.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może coś na google earth zobaczymy ? Wiesz dokładniej gdzie to jest ?
  • 0

#4

LysinkaMat.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie sądze że są to na tyle duże budynki żeby je znaleźc za pomocą Google Earth. :P

W ogóle tekst wyraźnie mówi o tym że owe budowle znajdują sie w lesie. ;-)

Ogólnie tekst bardzo ciekawy , chociaż troche dziwne że do naszych czasów nie ma ich fotografi(Utajniono? :hmm:).
  • 0

#5

Perzu.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm w sumie to masz rację ;)
  • 0

#6

Larkin.
  • Postów: 111
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A do tej pory nieprzeprowadzono tam zadje ekspedycji ??
  • 0

#7

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może coś na google earth zobaczymy ? Wiesz dokładniej gdzie to jest ?


Będzie ciężko z tymi zdjęciami :-( niedość że teren zalesiony to jeszcze na jakimś odludziu gdzie zdjęcia pewnie będą słabej jakości


Ogólnie tekst bardzo ciekawy , chociaż troche dziwne że do naszych czasów nie ma ich fotografi(Utajniono? :hmm: ).


Też mnie to zastanawia!

A do tej pory nieprzeprowadzono tam zadje ekspedycji ??


to też jest dziwne takie tajemnicze miejsce a ekspedycje przeprowadzono tam kilkadziesiąt lat temu. Wydaje mi się że być możę jest to teraz jakiś tajny ośrodek lub coś takiego.
  • 0

#8

GSE.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie bierzecie pod uwagę, że to ściema, kłamstwo itp. itd? Rosja radziecka (ZSRR) nie zbadała tego? Przez ponad 80 lat olali temat, tak?
I piękny cytat:
można twierdzić, iż na śmierć tych osób wpłynęło przede wszystkim promieniowanie, które jest w tych konstrukcjach niezwykle duże. Osoby zaginęły, nigdy nie wróciły to kto wie jakie jest tam promieniowanie? Może duchy przekazały jego wartość? Portal jest przyjemny, miło się czyta większość opowieści, ale na Boga... dlaczego na siłę szukacie sensacji? Rosjanie przez 80 lat nie zbadali tego... to skąd te dane? Ktoś zaginął? Na każdej ulicy to się zdarza!!!
A teraz na poważnie! Zorganizujmy wyprawę... kto jest chętny? Kolej transsyberyjska to i tak wyzwanie!!! Zamiast siedzieć przed komputerem ruszmy dupy (ostrzeżenie), no co jest Panie i Panowie, będą chętni... ? Ktoś się boi zaginąć?
  • 0

#9

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a skąd wiesz że rosjanie tego nie zbadali ?? co ??
a z tą koleją dobry pomysł jak będe starszy i będe miał więcej kasy to pojedziemy!!!
  • 0

#10

MaD.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może Rosjanie już dawno tam byli zbadali i skutecznie uniemożliwili wszystkim innym zrobienie tego samego ?
  • 0

#11

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chyba najbliższa prawdy jest hipoteza MaD'a. Swoją drogą ciekwae rzeczy znajdują sie na ziemi... nie powiem, ciekawe. Szkoda, że w naszej rodzimej polsce nie ma takich (a może są) tajemnic.
  • 0

#12

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niezłe :-) Nie wiemy gdzie to jest, kto to zbudował i w jaki sposób. Nie wiemy czy ktoś to w ogóle widział. Nie wiemy nawet czy to istnieje. Ale sobie pogadamy... W pierwszej chwili myślałem, że trafiłem do dzialu Humor :-)

Artykuł byłby ciut bardziej wiarygodny, gdyby autor wiedział chociażby co to jest Jakucja.
  • 0



#13

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To naprawdę bardzo fascynujące i tajemnicze miejsce i sprawa nie jest wcale taka błaha, ale jest już na forum wątek na ten temat http://www.paranorma...topic.php?t=423

Ze swojej strony mogę dorzucić, że zacytowany tam artykuł można przeczytać oprócz
http://iicufi.org/ar...p?articles_id=1 (po rosyjsku)
i http://ufo.internauc...ule=news&id=627 (stąd szkice zapodaje)
także w nr 4 (172) Nieznanego Świata z 2005 roku

No i jeszcze parę szkiców:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#14

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezłe :-) Nie wiemy gdzie to jest, kto to zbudował i w jaki sposób. Nie wiemy czy ktoś to w ogóle widział. Nie wiemy nawet czy to istnieje. Ale sobie pogadamy... W pierwszej chwili myślałem, że trafiłem do dzialu Humor :-)

Artykuł byłby ciut bardziej wiarygodny, gdyby autor wiedział chociażby co to jest Jakucja.


Po pierwsze to ja nie jestem autorem tego tekstu tylko go znalazłem w necie a po drugie ja wiem gdzie leży Jakucja :D :D

a co do tych fotek(szkiców) to przypominają mi statki kosmiczne :)
  • 0

#15

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak z Predatora ;] Ruscy pewnie się tym już zajeli, jak zresztą stwierdził to MaD.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych