Skocz do zawartości


Czy konopie indyjskie rzeczywiście leczą raka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny


Czy konopie indyjskie rzeczywiście leczą raka?


Dołączona grafika

Najnowsze wyniki badań opublikowane w wydaniu specjalnym magazynu Nature poświęconym zjawisku raka dostarczają historyczne i szczegółowe wyjaśnienie na temat tego jak THC i naturalne kannabinoidy zwalczają komórki rakowe.

Badania prowadzone przez Manuela Guzmána z Madrytu dowiodły, że kannabinoidy, aktywne związki w konopiach indyjskich, hamują wzrost nowotworów u zwierząt laboratoryjnych.

Dzieje się tak poprzez modulowanie kluczowych szlaków sygnałowych komórek, powodując przy tym bezpośrednie zatrzymanie wzrostu i śmierć komórek nowotworowych, jak również hamowanie wzrostu naczyń krwionośnych zaopatrujących guz.

Według doktora Ethana Russo, neurologa I światowej sławy autorytetu z dziedziny medycznej marihuany badania Guzmana są bardzo ważne.

"Do raka dochodzi, ponieważ komórki stają się nieśmiertelne, nie udaje im się usłyszeć normalnych sygnałów, aby wyłączyć wzrost. Normalnie funkcjonujące organizm wymaga, aby komórki obumierały na zawołanie. To się nazywa apoptoza lub programowana śmierć komórek. Ten proces nie działa w nowotworach. THC wspiera jego ponowne pojawienie się tak, że glejaki, białaczki, czerniaki i inne typy komórek będą w rzeczywistości rozumieć sygnały, przestaną się dzielić i obumrą."

"Ale to nie wszystko" tłumaczy Dr. Russo: " Drugi czynnik powodujący, że guzy rosną polega na zapewnieniu im żywienia. Wysyłają sygnały do uruchomienia angiogenezy, czyli wzrostu nowych naczyń krwionośnych. Kannabinoidy wyłączają również te sygnały. To jest naprawdę niesamowite, i bardzo eleganckie."

Innymi słowy ten artykuł objaśnia kilka płaszczyzn, na jakich kannabinoidy mogą być używane do zwalczania raka.

„Kannabinoidy są zazwyczaj bardzo dobrze tolerowane i nie produkują zwyczajowych toksycznych efektów konwencjonalnej terapii chemicznej”

Zazwyczaj każda informacja, która jedynie sugeruje możliwość znalezienia nowych sposobów leczenia raka jest witana w gazetowych nagłówkach, jako "lekarstwo na raka", bez względu na to jak daleko w przyszłości i jak nieprawdopodobna, może być w rzeczywistości. Ale gdy marihuana jest tą substancją, nie należy oczekiwać zainteresowania w mediach głównego nurtu, zwłaszcza, że redaktorzy mainstreamowych mediów po cichu "uśmiercają" tą informację na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat.


Tu i tu

:)
  • 7

#2 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak miło się to czyta, plusik :D
  • 0

#3

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To ja chyba nigdy nie będę miał raka oO
  • 2

#4 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

W sumie jakby nie patrzeć w niektórych Stanach USA Maria widnieje, w aptekach, czy w szpitalach :)
  • -1

#5

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A w Kanadzie dostajesz specjalną licencję(jeżeli jesteś chory) dzięki której możesz mieć możliwość zakupu marihuany w aptekach i możliwość uprawy iluś tam sztuk konopi, chyba 4 albo 6.
Zresztą jak nie rozgadujesz się za bardzo między znajomymi i nie sprowadzasz do domu nikogo przez pół roku to idzie uprawiać konopie w domu w Polsce. Na sprzęt wydajesz 500-700zł zależy od uprawy, chociaż w większości przypadków potrzeba tylko lampy HPS a resztę ukręcisz ze scrapu, stówka idzie na nasiona i masz 10 krzaczków, jedną parkę zapładniasz i na następny sezon masz kilkaset sztuk nasion i lekarstwa na dobre półtorej roku. No jeszcze rachunki za prąd +150zł za miesiąc średnio... nie wiem ile teraz za kWh leci.
Najlepiej uprawiać w domu, polecam odmianę Northern Light x Big Bud.
  • 1

#6

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chwal się dalej co robiłeś, jak to robić, itd. może zwrócisz uwagę nie tylko "zwykłych czytelników" tego forum.

Olejek z konopii chyba jest skuteczniejszy z tego co pamiętam, coś o tym pisałeś już wcześniej Muhad. Zobaczymy jak to będzie za kilka lat :) może wreszcie nie będziemy słyszeć o czymś takim jak "śmierć spowodowana rakiem <i tutaj narząd zaatakowany przez komórki nowotworowe>".
  • 0



#7 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja na hodowli takich rzeczy się nie znam. Nie skończyłem ogrodnictwa :) (tak żartem)
A poważniej, wiecie. Natura lubi dawać pewne rozwiązania na ludzkie "dolegliwości", więc warto zielarstwo potraktować przychylniej. Niektórzy i hodowlę kopru i innych krzaczków mają zabronić, gdzieś mi się o oczy odbiło. Matka ziemia dba o dzieci.

Użytkownik Muhad edytował ten post 28.04.2011 - 14:12

  • 1

#8

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie, nie, muhad, pierwsza część nie była do Ciebie tylko do przedmówcy :) dopiero w drugiej części zwróciłem się do Ciebie
  • 0



#9

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niektórzy i hodowlę kopru i innych krzaczków mają zabronić, gdzieś mi się o oczy odbiło.



Dyrektywa Unii Europejskiej, która weszła niedawno w życie, nakazuje rejestrować i testować leki ziołowe jak zwykłe farmaceutyki. Koszt rejestracji jednego ziółka to od 300 000zł do prawie 600 000zł. Szerzej opisałem to na blogu, ale nie wstawię linka bo usuną - ktoś zaciekawiony, zapraszam na PW ;)
  • 0

#10

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak na marginesie tylko, roślin się nie hoduje a rośliny się uprawia. Hoduje się zwierzątka, tak mówiła Pani profesor!!:D

Gdzieś przeczytałem o jakimś gościu co został zamknięty za to że sprzedawał lekarstwo na raka, mielił nasiona brzoskwiń o ile dobrze pamiętam które zawierały dużą ilość witaminy B12 i ponoć ludzie od tego zdrowieli(rak).

@Wszechwiedzący
Nic mi z tego tytułu nie grozi, uwierz mi:)


Tutaj taka ciekawostka
Kiedyś przeczytałem o jakimś gościu od świętej geometrii co się wypowiadał na temat wirów wodnych.
Zrobiłem eksperyment, miałem 10 roślinek żeńskich. Pięć z nich podlewałem zwykłą kranówą, drugie pięć było podlewane wodą co prawda z kranu ale była trzymana trzy dni w słoiku z wirnikiem który zakręcał wodę w przeciwną stronę do wskazówek zegara. I co dziwne rośliny faktycznie szybciej rosły, były zdrowsze (np. żadna z nich nie zachorowała w porównaniu do tych podlewanych zwykłą wodą), nie miały robactwa w glebie i plony były wyższe o 20 gramów średnio, przy standardowym plonie 50g co dawało 70g na zakręconą. A wszystkie były trzymane w jednym boxie, jednakowe oświetlenie, dostawy CO2 i wentylacja.

@Karaś
Skoro tak mówisz, to zdziwiłbyś się ile w UK jest sklepów z artykułami ziołowymi i podejrzewam że nie są jakoś specjalnie rejestrowane a tego jest naprawdę mnóstwo. Była ostatnio awantura w tej sprawie, media coś nagłaśniały ale to chyba nie przeszło. Zauważyłem że np. dużo ludzi (jamajczycy, hindusi, azjaci) wolą korzystać z takiej metody leczenia niż chemią z aptek.
  • 1

#11

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dawno Muhad nie dostał ode mnie plusika. od dawna wiemy jak marihuana działa na człowieka. kolejne badania tylko potwierdzają tę tezę. oby zalegalizowali to minimum to środki farmaceutyczne leczące raka.

Krótko i na Temat. Jak zabraniają to palić na nielegal.
  • 0



#12

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Karaś
Skoro tak mówisz, to zdziwiłbyś się ile w UK jest sklepów z artykułami ziołowymi i podejrzewam że nie są jakoś specjalnie rejestrowane a tego jest naprawdę mnóstwo. Była ostatnio awantura w tej sprawie, media coś nagłaśniały ale to chyba nie przeszło. Zauważyłem że np. dużo ludzi (jamajczycy, hindusi, azjaci) wolą korzystać z takiej metody leczenia niż chemią z aptek.


Ja o tym wiem!

Przeczytaj tekst tej dyrektywy: http://eur-lex.europ...004L0024:PL:PDF

I wypowiedź jednego z europosłów - a skoro jeden z nich się wypowiada o tym w takim tonie, to znaczy że naprawdę coś jest na rzeczy:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Z_Qnkv5ks48

Weszła w życie w kwietniu tego roku.
  • 0

#13

ViRuS.
  • Postów: 158
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

i jeszcze coś ode mnie:

Dołączona grafika


LINKI DO - imo najlepszych - PIOSENEK:

>>> http://szalonykefire...ro_-_lek_na_zlo <<<
>>> http://szalonykefire..._-_grube_jointy <<<
>>> http://szalonykefire...-_sprawa_w_toku <<<


(a tu do całej płytki - http://fusek.wrzuta..../grube_jointy_2)

NUTA Z PŁYTY "GRUBE JOINTY 2" NA KTÓREJ TO CAŁA MASA RAPERÓW - mniej lub bardziej znanych - WYRAŻA SWÓJ SPRZECIW PRZECIWKO IDIOTYCZNEMU PRAWU SKAZUJĄCEMU ROCZNIE DO 40 000 OSÓB, KTÓRE PO PROSTU PALIŁY SOBIE JOINTA :)

Dodam, że 9X% aresztowanych to zwykli użytknownicy a nie dilerzy, przeciwko którym nota bene prawo to jest skierowane.


Dołączona grafika


"C***owe prawo trzeba bojkotowac,

SADZIC PALIC ZALEGALIZOWAC !!!"

_______________________________________________

Osobiście mam nadzieję, że płyta ta będzie przełomem... Chcę aby ludzie w końcu zobaczyli co tu się wyprawia... Media, szkoły, nawet inni ludzie - którzy nigdy pewnie nawet nie mieli do czynienia ze skunem - wpajają od nam młodego, że Marysia jest zła, degeneruje, uzależnia czy otumania... Udaje im się do tego stopnia, że ludzie ślepo wierzą w to co im się wpycha do głowy... a prawda jest taka, że NIKT NIGDY nie umarł od marihuany; NIKT - myślę - NIGDY nie zabił nikogo pod wpływem marihuany; Marysia skłania do refleksji; poprawia nastrój; wprowadza "peace and love" do twego życia; sprawia, że jest POZYTYWNIE ... Rzekłbym wręcz, że rozwija duchowo / stwarza do tego podstawy... Czyżby to była prawdziwa przyczyna tego, że jest nielegalna? Czy może dlatego, że jest naturalnym lekiem, który NAPRAWDĘ działa - czyżby była zagrożeniem dla pieprzonej mafii lekowej ?
Oczywiście zawsze jest alternatywa:
"więcej wódzi, ona jest wypas brachu, choć sto pięćdziesiąt tałów ludzi rocznie śle do piachu...
rujnuje zdrowie, rujnuje życie rodzinom, zatem zdrowie, posłowie, za walkę z rośliną :)"
"Lepiej chlać, puścić pawia i nad niczym się nie zastanawiać..."

LUDZIE, ZRÓBMY Z TYM COŚ !!! DAJMY MU WYBÓR - NIE CHCE TO NIE WEŹMIE, PRZECIEŻ SWÓJ ROZUM MA !


/i niech mi tu ktorys wyskoczy ze promuje narkotyki to padne na plecy ;d

Użytkownik ViRuS edytował ten post 29.04.2011 - 10:38

  • 1

#14

ViRuS.
  • Postów: 158
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

coście tak k***a zamilki ??

Edit: +.....
Dołączona grafika

Użytkownik +..... edytował ten post 30.04.2011 - 17:15

  • -2

#15

voltage13.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie powinni zalegalizować, kto chce niech używa,a kto nie chce niech nie bierze. Na razie tylko mafia na tym zarabia...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych