Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wywiad z Raymondem Moodym dla Paranormalne.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#16

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a) Nie cytuj całych postów
b) Nie pisz postów w stylu "jak ktoś chce to mogę dać" tylko jeśli uważasz że coś ma związek z tematem to po prostu to napisz
  • 0

#17

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jejku! inteligentny i sympatyczny człowiek, miło się go czyta. a jak zobaczyłam jego zdjęcie - no zupełnie rewelacja :) bardzo pozytywnie i ciekawie +

a co do tłumaczenia:

Zgadzam się z Platonem i Kartezjuszem, że świadomy umysł jest nieredukowalną całością (wyłania się dopiero jako konsekwencja złożonej aktywności mózgu - przyp. tłum.). Wiemy, że jesteśmy świadomi, ponieważ jesteśmy bezpośrednio świadomi naszej własnej świadomości (to zdanie ma lepszy wydźwięk w oryginale za sprawą synonimów aware i conscious: We know that we are conscious because we are directly aware of our own consciousness. - przyp. tłum.).


to pasowałoby tutaj "wiemy, że jesteśmy świadomi, ponieważ zdajemy sobie sprawę z naszej własnej świadomości".
  • 0

#18

Poeta2008.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Sam osobiście uważam że sama śmierć każdego z nas trwa chwilę (czas przeżywany przed samą śmiercią jest już inną kwestią i można by o tymże czasie napisać małą książeczkę). Zaraz po śmierci natomiast każdy z nas przechodzi w inny wymiar życia albo ujmując to bardziej gwarowo zmienia nam się obraz i otaczajaca nas rzeczywistość. Resztę można przeczytać w pismach szczególnie chrześcijańskich w których chyba od zawsze pojawia nam się obraz piekła i nieba. Jest to bardzo proste ale dla niektórych osób niewygodne przede wszystkim ze względu na ich złą naturę. Niektórym poprostu źle jest być osobą dobrą. Od dawien dawna otrzymujemy przekazy o niebie i piekle. Przykładem takim niech będzie sam Jezus Chrystus. Po co grzebać w jeszcze starszej histori w której znajdziemy przecież to samo.

Użytkownik Poeta2008 edytował ten post 29.11.2013 - 00:22

  • 0

#19

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czytałam książkę "Życie po życiu" i powiem Wam, że po niej całkiem inaczej patrzę na zjawisko śmierci. Informacje zawarte w książce autor czerpał od medium Leslie Flint. Kiedyś znalazłam tę stronę: http://www.leslieflint.com/ są tutaj nagrania z seansów. Osobiście nie odważyłam się odsłuchać żadnego.
  • -1



#20

Poeta2008.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Kiepsko z moim angieslkim ale napewno ciekawa stronka.
Przeczytalem "Zycie po życiu" i można w niej znaleźć kilka fajnych opowiadań. To są takie prawdziwe bajki. Dzięki takim bajkom życie staje się piękniejsze. W końcu dzięki takim bajkom można dojść do wniosku że życie tak naprawdę jest jedną wielką bajką ze złymi i dobrymi charakterami bo to co dzieje się z nami po samej śmierci jest już przecież bajką... a to nie jest już bajka.

Użytkownik Poeta2008 edytował ten post 29.11.2013 - 00:43

  • 0

#21

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widzę że dobrze gadasz po angielsku, a może ty w Londynie mieszkasz?

Kto dobrze mówi po angielsku?
  • 0



#22

Poeta2008.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Wczoraj nie zobaczyłem że można zmienić język na polski. Mimo wszystko jednak po przejrzeniu strony trzeba przynać że tłumaczenie jest słabe.
Nie mniej warto zajrzeć do wikipedii a tam jest napisane na temat życia pozagrobowego sporo.

Użytkownik Poeta2008 edytował ten post 30.11.2013 - 01:18

  • 0

#23

klimek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie. Temat super. "Skąd pewność, że to co przeżyli ludzie podczas śmierci klinicznej to nie wymysł ich mózgu?......" Tego nie wie nikt?????? Ale musi coś być po śmierci :serce: , bo inaczej życie tylko na  ziemi - to coś nie tak??????  Ja wierzę osobiście, że po śmierci """"""""dusz"""""""""""""""""pozostaje ...... ale co i jak?????????to tylko się dowiemy jak umrzemy??????????????????? Tu wielką rolę odgrywa wiara.....................


  • -1

#24

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie. Temat super. "Skąd pewność, że to co przeżyli ludzie podczas śmierci klinicznej to nie wymysł ich mózgu?......" Tego nie wie nikt?????? Ale musi coś być po śmierci :serce: , bo inaczej życie tylko na  ziemi - to coś nie tak??????  Ja wierzę osobiście, że po śmierci """"""""dusz"""""""""""""""""pozostaje ...... ale co i jak?????????to tylko się dowiemy jak umrzemy??????????????????? Tu wielką rolę odgrywa wiara.....................


Nie stawiaj tyle znaków interpunkcyjnych bo aż w oczy kłuje.
Nie kwestia wiary lecz wyznania. Według różnych religii są odmienne poglądy na to co dzieje się po śmierci.
  • 0



#25

Bloody Wolf.
  • Postów: 51
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale fajny i ciekawy ten wywiad. Pewnie nie możemy się doczekać następnego! :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych